homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am o problema


#1 2011-12-06 10:40:20

zori de zi
New member
Inregistrat: 2011-12-06
Mesaje: 27

am o problema

am o mare problema. va rog sa-mi dati un sfat. in a 11-a, 12-a si a 15-a zi a ciclului am intretinut relatii sexuale neprotejate cu un barbat, a ejaculat inauntru, iar in a 15-a zi am mai intretinut un raport sexual cu un alt barbat dar am folosit prezervativul, ejaculand in el tot inauntru. am verificat sumar prezervativul si nu mi s-a parut ca s-ar fi rupt. totusi, sunt insarcinata. cu cine am ramas?

Offline

 



#2 2011-12-06 10:41:49

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: am o problema

cu primul smile

Offline

 

#3 2011-12-06 10:44:34

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: am o problema

subscriu


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#4 2011-12-06 10:47:50

zori de zi
New member
Inregistrat: 2011-12-06
Mesaje: 27

Re: am o problema

crezi? doamne ce bine ar fi, sunt atat de speriata!!! imi doresc mult copilul, dar daca ar fi cu al doilea nu l-as putea pastra.

Offline

 

#5 2011-12-06 10:56:14

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: am o problema

sigur sigur. Insarcinata ai ramas de la contactul neprotejat cu primul, al doilea a fost protejat

Daca poti spune, cum ai ajuns in situatia asta? Ca presupun ca exista niste sentimente pentru primul daca ii vrei copilul


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-12-06 11:09:10

zori de zi
New member
Inregistrat: 2011-12-06
Mesaje: 27

Re: am o problema

de proasta, alt motiv acuma nu gasesc. dar, pe primul il iubesc, cu al doilea a fost o aventura. dar nu mai pot dormi noaptea in ultima vreme, ma tot gandesc ca daca cumva a ramas ceva de la al doilea inauntru.... dar totusi , m-am protejat... era durex. daca s-ar fi rupt sau ceva, trebuia sa se vada, nu? adica se scurgea sperma... stii, gandurile negre vin mult mai usor decat cele pozitive.

Offline

 

#7 2011-12-06 11:12:50

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: am o problema

daca se rupea crede-ma ca iti dadeai seama, nu aveai cum sa ratezi. Cand se rupe, prezervativul se "sfasie", nu se gaureste pur si simplu.
Iti doresc mai mult discernamant pe viitor mai ales ca e un copil in joc acum


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#8 2011-12-06 11:19:32

zori de zi
New member
Inregistrat: 2011-12-06
Mesaje: 27

Re: am o problema

multumesc din suflet pentru ajutor.

Offline

 

#9 2011-12-12 12:10:40

zori de zi
New member
Inregistrat: 2011-12-06
Mesaje: 27

Re: am o problema

fetelor, referitor la problema mea de mai sus, daca aveti idee, ar fi vreo posibilitate, cat de mica , sa fi ramas cu cel cu care am folosit prezervativul? azi am programare la chiuretaj si nu sunt hotarata ce sa fac, am tot felul de ganduri, daca as stii sigur ca am ramas cu primul nu as mai merge.... va rog, spuneti-mi parerile voastre grater

Offline

 

#10 2011-12-12 12:47:22

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: am o problema

cati ani ai, "zori de zi"?
cum sa ramai insarcinata daca ai folosit prezervativul? daca a fost pus de la inceput, nu e nicio sansa.
chiuretajul nu e deloc o experienta usoara si daca iti doresti copilul asta (atat tu, cat si barbatul cu care ai avut contacte neprotejate), e pacat sa avortezi.

Offline

 

#11 2011-12-12 13:14:08

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: am o problema

Ai ramas cu primul. Ti-au explicat si fetele, un prezervativ nu se inteapa, daca exista cea mai mica gaurica se sfasie, si e imposibil sa nu vezi.

Offline

 

#12 2011-12-12 13:20:35

zori de zi
New member
Inregistrat: 2011-12-06
Mesaje: 27

Re: am o problema

stiu ca par un copil, grater dar efectiv sunt disperata... am peste 20, dar ideea este ca nu as putea trai daca as face un copil cu alt barbat decat cu cel cu care sunt impreuna. imi doresc acest copil mult si eu si cel cu care nu m-am protejat, poate daca fac chiuretaj altul nu o sa mai pot avea. in a 11-a zi mi-am facut un test de ovulatie care a iesit pozitiv, deci teoretic ovulatia trebuie sa fi fost in a 13-a - a 14-a zi, dar un doctor ginecolog mi-a zis ca nu are nici o relevanta testul sad. in a 15-a zi am avut deci ambele contacte, si cel neprotejat cu primul si cel cu prezervativ cu al doilea, la cca 6 ore interval, cel protejat fiind deci la 6 ore dupa cel neprotejat. Prezervativul l-am pus de la inceput, nu a intrat deloc fara el, totul a durat cca 10 min apoi a iesit cu el pus si atunci am observat ca deja ejaculase. in el era sperma, oare daca ar fi fost gaurit putin prez, ar fi iesit toata sperma din el sau cateva picaturi? atunci cand am folosit prezervativul am avut si orgasm, inainte nu, si am auzit ca daca ai orgasm ramai mai usor insarcinata pt ca efectul sau atrage sperma mai in profunzime....cert e ca atunci cand a fost orgasmul, in interior era sperma de la contactul precedent neprotejat.... imi cer scuze daca deranjez, dar niciodata in viata mea nu am fost atat de disperata...

Offline

 

#13 2011-12-12 14:09:11

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: am o problema

gandurile astea ca ar putea fi copilul celui de-al doilea te urmaresc din cauza constiintei, care nu suporta ca i-ai fost infidela primului (cel pe care zici ca il iubesti).

iti spun din experienta mea ca nu poti fi insarcinata cu cel de-al doilea. un prezervativ, orice imperfectiune ar avea, se rupe, e la fel ca o manusa de aceea medicinala, care cum ai agatat-o putin, cum se desira toata. degeaba te uiti in prezervativ sa vezi cata sperma e. poate sa fie mai multa, mai putina, dar nu pentru faptul ca ar fi curs pe undeva, ci conteaza de cata vreme era abstinent respectivul etc. e o poveste lunga ce nu isi are rostul.
si eu am 20 de ani, dar inteleg faptul ca daca intre cele 2 acte sexuale a fost o pauza de 6 ore, iar al doilea si protejat, e clar ca primul e tatal.
eu spun sa stai linistita, asculta fetele... daca vrei sa faci chiuretaj, poate apoi o sa iti fie greu sa ramai insarcinata. daca il pastrezi, poate candva constiinta o sa te indemne sa ii spui actualului de fapta ta cu cel de al doilea. si o sa suferi si tu si bebele.

tu hotarasti ce faci. smile insa iti recomand sa te spovedesti sa iti mai descarci sufletul de remuscari si constiinta... ca altfel nu o poti duce la nesfarsit povestea asta...


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#14 2011-12-12 14:27:28

zori de zi
New member
Inregistrat: 2011-12-06
Mesaje: 27

Re: am o problema

am o sarcina atat de usoara... acuma am doua luni si o sapt, dar nu mi-e rau deloc, ma simt foarte bine. intr-adevar, constiinta nu imi da pace. ma tot gandesc ca poate printr-o nesansa extraordinara  dupa ce tin copilul  nasc si  constat ca e al celuilalt... sincer nu as putea trai intr-o asemenea situatie... imi vine sa urlu cand ma gandesc cat am fost de proasta. daca voi spuneti ca am ramas cu primul, inseamna ca asa este. eu sunt foarte fricoasa  si nu sunt foarte optimista din fire... totusi, vorbele bune ma ajuta, dar am intrat pe acest forum pt ca nu am cu cine altcineva sa discut problema asta, daca i-as spune mamei cred ca ar lesina...

Offline

 

#15 2011-12-12 14:51:04

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: am o problema

nu mai fii fricoasa... smile

e clar ca e al primului.. calmeaza-te.
parintii tai stiu de sarcina?

sarcina usoara sa ai!


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#16 2011-12-12 14:56:18

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: am o problema

eu as pune altfel problema in cazul tau.
1. ai un partener stabil cu care faci sex neprotejat, presupun ca ideea de a avea un copil impreuna - zici ca ti-l doresti. totusi, dupa 6 ore intretii relatii sexuale cu altcineva. tu te vezi ramanand alaturi de tatal copilului si in viitor, te vezi crescand copilul asta impreuna cu el? pentru ca relatia voastra nu pare a fi foarte sudata, cel putin nu din punctul tau de vedere. motivul cum ca s-ar putea sa nu mai poti ramane insarcinata daca faci avort acum nu mi se pare deloc suficient.
2. daca tot ai decis sa pastrezi sarcina, la un medic ai fost? ai facut analize/ecografie?


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#17 2011-12-12 15:09:47

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: am o problema

Eu consider ca pana la urma tot se va afla ce ai facut, si nu stiu cand si de la cine e mai bine sa afle tatal copilului. Nu vreau sa te critic, mi-am spus doar parerea si in legatura cu cealalta "problema" a ta. Iti doresc o sarcina usoara si mai multa maturitate pe viitor!

Offline

 

#18 2011-12-12 15:11:15

zori de zi
New member
Inregistrat: 2011-12-06
Mesaje: 27

Re: am o problema

da, am cu primul o relatie foarte stabila, a fost si este  mereu alaturi de mine. Am avut o aventura cu al doilea despre care imi pare foarte foarte rau acum, iar in momentul de fata nu mai exista nimic intre mine si el.
Am vrut sa raman insarcinata cu primul, cu cel cu care sunt de mai multi ani, am incercat doua luni, iar in cea de-a treia am ramas, insa cu problema de mai sus, pt ca tocmai atunci s-a intamplat pt ultima data cu celalalt. Parca mai rau de atat nu se putea. la inceput ne-am bucurat amandoi de sarcina, da, stie toata lumea de ea, dar dupa cateva saptamani eu am inceput sa am gandurile astea negre ca daca prin absurd nu e el lui....doamne.... am fost la doctor, sarcina decurge normal, am facut si analize si sunt foarte bune. dar eu ma simt ca un gunoi ca l-am tradat, iar el se bucura ca o sa avem un copil.... ma doare sufletul pt ce am facut si toata viata mea o sa regret, dar ce e important acum e sa ma hotarasc ce voi face, pt ca sub nici o forma nu as vrea sa tin un copil care nu e el lui .

Offline

 

#19 2011-12-12 15:16:34

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: am o problema

deci daca tot incercati de vreo 2 luni sa faceti un bebe, e mai mult ca sigur ca el e tatal copilului. poate ai ramas insarcinata inainte de acel contact cu prezervativ..(zilele 11,12 ale ciclului). mai degraba ai ramas la primele contacte, decat la ultimul...
doctorul oricum ar trebui sa iti spuna cam care e data conceptiei. smile

deci capul sus... fara stres. arata-i iubitului tau ca il pretuiesti de acum inainte... smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.