homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19-121


#2281 2012-03-01 16:56:16

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

gargaritza111 a scris:

Iulia  Muco momentan totul este ok , zic eu ... sunt de-a dreptul cuprinsa de o liniste sufleteasca , optimism .... probabil e din cauza sentimentului de primavara , martisor smile apropo: astazi am confectionat ceva martisoare smile pentru mine si surioara , sa ii fac surpriza cand vine acasa  chicot

Garga exact asa ma simt si eu !!!  par  Sa tina cat mai mult senzatia asta si sa ne vedem bebeii la ecografie data viitoare !!!!!   goodluck
Eu acum am intrat in casa de la plimbare. Parca e prea cald   huh Am obosit deja.
Iulia ma bucur ca esti mai bine  puss


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#2282 2012-03-01 17:00:39

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

am nevoie de o parere smile

maine ma duc la analize si fac si sumar urina...min de la ovulele de arefam imi mai curge si lichid de la ovule.Influenteaza rezultatul?


40+  rugaciune

Offline

 

#2283 2012-03-01 17:02:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

iulia, nu afecteaza smile

ce-mi place ca ganditi optimist hjarta hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2284 2012-03-01 17:30:06

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

La multi ani, fetelor!  puss  puss  puss  Sa aveti o primavara minunata si numai bucurii si impliniri!
Va trimit si eu cel mai frumos martisor virtual!  puss  puss  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2285 2012-03-01 17:33:56

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

La multi ani si tie Vrabi si o primavara frumoasa dungata iti doresc !!!!!   par 
Mai stai pe-aici poate te molipsesti si tu de optimism  chicot


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2286 2012-03-01 17:39:38

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

am revenit, sunt cu iubi la el la lucru, astept sa termine
garga ma bucur ca esti bine puss felicitari pt martisoare applause nu pui o poza sa vedem si noi?
madlena la noi s-a facut racoare acuma ca nu mai bate soarele supa dar asa de frumos a fost afara hjarta
iulia daca faci doar sumar de urina si nu urocultura, atunci nu afecteaza. bafta multa la analize, sa iasa bune
vrabi puss mersi, iti doresc ca aceasta primavara sa iti aduca un  bebic


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2287 2012-03-01 18:00:05

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

a facut cineva analiza acid uric urinar? pe net am gasit ca se colecteaza  urina de pe 24h,... wow

am iesit

Ultima oara a fost editat de iulia80 (2012-03-01 18:08:41)


40+  rugaciune

Offline

 

#2288 2012-03-01 19:09:11

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

la multi ani fetelor de ziua noastra...va pupam si va dorim o primavara frumoasa si plina de realizari


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#2289 2012-03-01 19:45:27

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

fetelor, e bai  cesafac

azi am baut doar laptele dimineata, pe care dupa 3 ore nu am mai rezistat si l-am varsat. apoi dupa inca vreo 2 ore am varsat iar  spranceana  fara sa mananc sa beau nimic, si am varsat mult lichid incolor. apoi am observat ca salivez enorm de mult si am inceput sa colectez intr-un pahar si sa nu mai inghit. este posibil sa-mi vars propria saliva???


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2290 2012-03-01 19:52:58

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

off deno ce rau imi pare ca inca te simti rau sad puss goodluck rugaciune sa treca cat mai repede
nu vreau sa spun prostii asa ca sa nu aruncati cu cepe in mine fete,dar deno poate te confrunti cu o sarcina toxica?
nush intreb si eu,adica matusa mea a avut asa ambele sarcini si ea asa sustine ca a avut sarcina toxica hmm


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2291 2012-03-01 19:56:48

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

deno,ce nasol trebuie sa fie...eu zilele trecute mancam f putin,din cauza gretei,dar ma durea ingrozitor stomacul,de foame.pai tu,care mai si versi si nici nu mananci,nu stiu cum rezisti.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#2292 2012-03-01 20:07:33

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

O primavara frumoasa, inflorita si insorita va doresc si eu!  hjarta

Ani puss merci de info, o sa caut atunci la DM. smile N-o folosesc pe aia electrica.
Colega mea vine in fiecare dimineata, e angajata full time acum. As putea intra pe net, dar nu vreau sa isi faca impresia ca e ok sa stea pe net cand are treaba. sad
Cmin puss
Time puss
Amalia puss
Madlena puss
Laura puss
Kata puss merci! Mai degraba as vrea wrap decat portbebe ergonomic. Ti-am zis ca apelez la tine cand s-o apropia sorocu'. tongue
Angel puss
Ada puss numai pun motate ca am impresia ca Iris se cam rusineaza cand le vede si se razgandeste. I-a trecut raceala sotului?
Onu puss
Ales puss
Iulia puss ma bucur ca nu mai ai secretia.  goodluck  la analize!
Smart puss
Garga puss
Vrabi puss
Korina puss
Deno puss mie nu mi-a fost nici pe departe atat de rau ca tie, dar lapte nu am putut sa beau pana acum vreo 2 saptamani. Mi se intorcea stomacul imediat.
Diana puss

Si eu joc la pitici cu 1.58, iar iubi e pe la 1.85, asa. chicot Aaa, si tot pe site de socializare ne-am cunoscut, ca sa aflam apoi ca ne desparteau ... o straduta si o parcare. big_smile

Sa va povestesc ceva dragut. Azi am primit cioco alba cu portocale si seminte si dupa ce am mancat cu fetele la birou am zis ceva de genul "cine mai vrea cioco sa se manifeste". Si fix in momentul ala am primit un piciorus sau un cotulet undeva langa buric. Am dedus ca bebe e fan cioco alba si am mai bagat o bucatica.  rotfl

Am intrat pe pagina de facebook a lui Raven si am tras cu ochiul si la pagina sotului ei. Are poze cu puiul mic.  hjarta

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-03-01 20:09:51)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2293 2012-03-01 20:11:03

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

katey puss
bebe hjarta place lui cioco alba puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2294 2012-03-01 20:14:10

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

hello!  wave  pup burticile puss par

denorah, saliva, sucuri digestive... si eu vomam si pe stomacul gol si pe stomacul "plin". din cauza greturilor salivezi abundent. si sucurile digestive se secreta in cantitati mai mari pe perioada sarcinii ( de unde durerile de stomac de foame despre care tocmai a amintit Diana). asa ca ai ce voma si daca nu mananci. pe mine ma ustura rau gatul dupa, tuseam vreo ora.

ales, popular i se zice sarcina toxica. disgravidie se cheama. si mai are o denumire care nu-mi vine in momentul asta.

Offline

 

#2295 2012-03-01 20:16:13

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

am inteles garga puss
multam uite asa mai aflu si eu ceva puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2296 2012-03-01 20:22:34

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

deno, ?ncearcă să măn?nci clementine...sora mea are sarcină toxică și p?nă acum două sau trei săptăm?ni numai pe astea le putea m?nca...și e sigur mai rău să stai cu stomacul gol dec?t să măn?nci și să vomiți...?ncearcă numai ceva acrișor...iaurt ?n loc de lapte și nu trebuie să ?l măn?nci tot, macar c?te una, două linguri din c?nd ?n c?nd, să nu te doară at?t de tare stomacul. Și aciditatea este mult mai ridicată pe stomacul gol, ceea ce duce la mai multă stare de vomă. Știu că e greu și nasol să vomiți tot ce măn?nci, dar crede-mă..e mai bine dec?t să nu măn?nci.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2297 2012-03-01 20:30:38

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

denorah00 a scris:

fetelor, e bai  cesafac

azi am baut doar laptele dimineata, pe care dupa 3 ore nu am mai rezistat si l-am varsat. apoi dupa inca vreo 2 ore am varsat iar  spranceana  fara sa mananc sa beau nimic, si am varsat mult lichid incolor. apoi am observat ca salivez enorm de mult si am inceput sa colectez intr-un pahar si sa nu mai inghit. este posibil sa-mi vars propria saliva???

si eu am patit la fel si ma miram ce pot vomita daca nu atingeam mancarea , eu  ma doctoream cu un colt de paine si cu apa minerala ... nu ramaneau mult timp in stomac dar cum zice storm e mai bine asa decat nimic !

Offline

 

#2298 2012-03-01 20:31:26

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

deno aceeasi problema am avut-o si eu.o sa treca,dar mai dureaza.parerea mea e ca ar trebuii sa mananci,pt ca de vomitat oricum o sa vomiti si asa macar ai in stomac ceva si ai ce vomita.la inceput asa stateam si eu nemancata si vomitam sucul gastric cu sange si apoi ma ustura pe gat.apoi cand simteam ca-mi vine sa vomit ma fortam sa beau repede ceva ca sa am ce vomita si nu mai era asa de rau....la mine senzatia de foame imi producea starea de voma.
imi pare rau ca te simti asa
adalliere si eu beam apa minerala dupa ce vomitam,asa simteam...si mai aveam un ''leac''pt stomac dupa ce vomitam si anume....inghetata,imi facea bine cand simteam rece pe stomacul gol

Ultima oara a fost editat de korina_s (2012-03-01 20:34:56)


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#2299 2012-03-01 20:32:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

pana la 3 luni si jumatate eu n-am putut sa mananc nici o farama de fruct. imi provocau niste dureri de stomac de ma tavaleam, la propriu.
era sezonul capsunilor si aveam in gradina cateva sute de metri partrati cu capsuni. si ma uitam la ele ce frumoase erau si parca as fi mancat. la un moment dat am ales-o pe cea mai frumoasa ( big_smile) frumoasa rau era  tongue am vomat-o aproape instant.

korina, la fel si eu, ma fortam sa am ceva in stomac sa nu vomit pe stomacul gol.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.