homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19-123


#2319 2012-03-02 09:02:40

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

neata burtici mari si mici puss

Any , Alintus felicitari pentru inca o saptamana , sa cresteti mari si sa stea bebeii la caldurica pana la 40+


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 



#2320 2012-03-02 09:12:52

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Neata fete!
Katey, frumos  martisor!smile
Deno, imi pare rau ca ai sarcina toxica!
Muco, se aproprie usor, usor ziua cea mare!
Madlene puss
Pass, cum esti?
Time puss

Ultima oara a fost editat de laura_rts (2012-03-02 09:13:26)


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#2321 2012-03-02 09:15:07

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

angelus pupici dulci si aici puss
am nevoie de un sfat
ieri m-am intalnit cu o tipa ca e rezidenta la ginecologie si vb despre sarcina si una alta si ma intreaba cine e dr meu. ii zic si incepe sa se strambe din nas cesafac intreb care e faza, daca stie ceva nasol despre el sa-mi zica.
ea incepe si-mi zice ca in spital mai ridica vocea la paciente si ca e pe principiul cezarianei si ca pe una dupa ce a operat-o o loasat-o acolo, nu s-a mai interesat de ea.
am insistat ca pe mine lucrurile astea nu ma intereseaza, tot ce conteaza e sa stie meserie acuma cat imi monitorizeaza sarcina. ea tot zicea ca fac cum cred eu si ca sunt dr mai buni supa
sincer cu mine dr a fost f bun, a vb intotdeauna frumos, l-a lasat pe iubi in cabinet cu mine la eco tot timpul, mi-a raspuns la toate intrebarile mele imposibile si chiar am vb despre beneficiile nasterii naturale vs cezariana
acuma m-a pus pe ganduri tipa si azi noapte tot la asta m-am gandit. am o mie de ganduri daca poate sa vada totul la ecograf supa daca se pricepe cesafac
oricum eu nu o sa nasc cu el, ci la clinica unde am inteles ca sunt dr foarte buni


laura da chicot  puss

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-03-02 09:17:03)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2322 2012-03-02 09:19:09

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Any sm lasa gandurile, daca tu nu nasti cu el ce conteaza
la eco la ce te referi daca poate sa vada tot? luni parca faci morfo? ai sa vazi atunci ca e bebelina bine
eu la Ana nu am facut nici un eco , acum prea toata lumea e calare pe ecograf, iar gravidutele asa stresate

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-03-02 09:19:29)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2323 2012-03-02 09:24:26

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

da angelus luni fac iar morfo la recomandarea lui. el zicea ca el e de principiul sa se faca 2 morfo, una la 20+ si inca una la 24+ ca sa se vada bine de tot
morfo fac la clinica unde o sa nasc, au eco ultraperformant
in adancul inimii stiu ca bebelina e bine, dar uite cum mai vine cate una si ma da peste cap box
si stiu ca la fiecare eco sta mult si se uita la toate organele, manute, picioruse, fata, se uita si la circulatia sangelui (cred ca face doppler) si apoi imi explica sau imi zice ce vreau sa stiu
el a fost de principiul ca sa-l las sa verifice intai tot sa fie bine si apoi se uita si la lungimea ei ca asta nu e asa de important

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-03-02 09:26:38)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2324 2012-03-02 09:43:54

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

da. mananc bine de ieri, pana ieri dim mi-a fost f rau. dar am probleme cu durerile de burta care nu cedeaza la no spa, mi se intareste burta si ma doare si se aduna intr-o parte, se umfla. contractii adica... sad
iau no spa cate 4 /zi si stau si eu cat de cat linistita.

Offline

 

#2325 2012-03-02 09:48:47

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

buna dimineata

deno  rugaciune sa fie bine.Sarat si uscat nu merge? un biscuite , covrig ceva ?

Pass ma bucur ca te simti mai bine

puss  puss  puss  puss  la restul fetelor


any nu baga in seama ce spune lumea...atat timp cat esti tu multumita e perfect.Nu cred ca este vreun doctor care sa aiba numai pacienti super multumiti...trebuie sa ai vreun moment in care sa neglijezi pe cineva ,nevoit .

nu stiu daca are legatura dar fetele care se simt f rau in sarcina aveau probleme si in fiecare ciclu la menstruatie cu starile de rau?

Ultima oara a fost editat de iulia80 (2012-03-02 09:53:00)


40+  rugaciune

Offline

 

#2326 2012-03-02 09:51:47

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

passuc   uf ce nasol supa
iulia nu stiu daca are legatura dar si eu la ciclu in prima zi eram super nasol, iar in sarcina mi-a fost rau. ti-ai facut analiza de acid uric?pt ce se face asta? eu nu am facut


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2327 2012-03-02 09:55:02

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

mucoasa a scris:

passuc   uf ce nasol supa
iulia nu stiu daca are legatura dar si eu la ciclu in prima zi eram super nasol, iar in sarcina mi-a fost rau. ti-ai facut analiza de acid uric?pt ce se face asta? eu nu am facut

am facut doar analizele clasice (glicemie, calciu, sumar urina, hemograma compleata) si virusi hepatici azi , dar vreau sa fac si acid uric.Am in familie un caz de boala genetica la un verisor si analiza acid uric facuta in sarcina determina daca ai sau nu eroarea genetica.


40+  rugaciune

Offline

 

#2328 2012-03-02 09:56:48

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

buna dimineata fetele mele !
dupa cum vedeti eu tot pe aici sunt ,
Any am trecut prin aceeasi situatie si mi-am zis ca daca el imi inspira incredere mie nu ascult pe  nimeni  ,eu am vazut un semn rau in a schimba doctorul sau clinica pt ca altora nu le place ...tu trebuie sa decizi nu prietenii sau cunostintele !
dar e suficient sa gasesti un "destept" care sa te deruteze ...

Offline

 

#2329 2012-03-02 09:59:11

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

iulia mers de sfat , acuma am vazut ca ai editat kram
am inteles acuma cu analiza aceea. bafta sa iasa bune toate goodluck
ada asa e forgetit eu sunt multumita de el.
la tine inca nimic?  big_smile


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2330 2012-03-02 10:03:12

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

nici cel mai mic semn !

Offline

 

#2331 2012-03-02 10:03:43

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Buna dimineata fetelor puss pentru toate si multumesc de sfaturi si incurajari! macar de la voi mai primesc ceva, caci sotul meu e mut de cateva zile, sta si plange la capul meu.

mi-e foarte greu sa mananc in primul rand, cu fiecare bol alimentar mi se contracta stomacul pentru a vomita iar eu ma fortez sa inghit, nu va pot descrie mai mult, am mereu lacrimi in ochi de la contractiile stomacului, dar atunci cand vomit, intre reprize plang in hohote ca in fata cuiva drag pierdut (asa a ajuns wc-ul pentru mine) pentru ca numai eu stiu cat chin ca sa mananc ceva.

azi-noapte n-am putut dormi deloc mi se contracta stomacul intr-una, arat ca o persoana care sughite mereu sa zic asa, eu cred ca sotul meu nici nu ma mai poate privi, si sa stiti ca nu-mi plang de mila. am ajuns in ultimul hal. de 2 saptamani el doar asta face : strange dupa mine sad de pe jos, schimba asternuturi, covoare, baie,
nu mai pot!

am vorbit si cu dr si am cazut de-acord ca nu are ce sa-mi faca mai mult, trebuie sa fiu tare pana incepe sa scada gonadotropina si atunci se mai stabilizeaza lucrurile.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2332 2012-03-02 10:09:50

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

neata burtici puss
muco si eu sunt de parere ca nu trebuie sa iei in seama ce ti-a zis tipa,conteaza cum il simti tu pe doctor in relatia medic-pacient,iar daca tu te intelegi bine cu el e ok tummenupp
ada majoreta poate poate
deno puss putere multa si sanatate iti doresc rugaciune
felicitari pentru inca o saptamana fetelor ce au schimbat puss
va puss pe toate


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2333 2012-03-02 10:24:15

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

denorah00 a scris:

Buna dimineata fetelor puss pentru toate si multumesc de sfaturi si incurajari! macar de la voi mai primesc ceva, caci sotul meu e mut de cateva zile, sta si plange la capul meu.

mi-e foarte greu sa mananc in primul rand, cu fiecare bol alimentar mi se contracta stomacul pentru a vomita iar eu ma fortez sa inghit, nu va pot descrie mai mult, am mereu lacrimi in ochi de la contractiile stomacului, dar atunci cand vomit, intre reprize plang in hohote ca in fata cuiva drag pierdut (asa a ajuns wc-ul pentru mine) pentru ca numai eu stiu cat chin ca sa mananc ceva.

azi-noapte n-am putut dormi deloc mi se contracta stomacul intr-una, arat ca o persoana care sughite mereu sa zic asa, eu cred ca sotul meu nici nu ma mai poate privi, si sa stiti ca nu-mi plang de mila. am ajuns in ultimul hal. de 2 saptamani el doar asta face : strange dupa mine sad de pe jos, schimba asternuturi, covoare, baie,
nu mai pot!

am vorbit si cu dr si am cazut de-acord ca nu are ce sa-mi faca mai mult, trebuie sa fiu tare pana incepe sa scada gonadotropina si atunci se mai stabilizeaza lucrurile.

deno cand te mai duci la echo? sunt sigura ca atunci cand o sa vezi iar bebele o sa uiti de starile asta de rau si o sa ai putere sa treci peste  puss


40+  rugaciune

Offline

 

#2334 2012-03-02 10:29:14

gargaritza111
Full member
Inregistrat: 2012-01-26
Mesaje: 208

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

neatza fetelor puss puss puss pe toate
deno puss   rugaciune  sa fie bine

eu am avut ieri dureri ingrozitoare de burta ca la nastere , insa fara sangerari , nimic.... nici nu mai inteleg   supa  , ba sangerez si nu ma doare burta, ba ma doare burta si nu sangerez deloc.... disperat
astazi m-am trezit cu o "frumoasa" raceala  si acum stau cu nasul in ceaiuri... bang

Ultima oara a fost editat de gargaritza111 (2012-03-02 10:40:19)

Offline

 

#2335 2012-03-02 11:17:24

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

ada tare se lasa asteptata iris chicot
deno puss te pup si sunt alaturi de tine supa
ales puss asa e
garga  puss tare ciudat la tine nustiu

oare cu time ce e de nu a intrat? nustiu

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-03-02 11:17:56)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2336 2012-03-02 11:37:21

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Am revenit !!!
Muco multumesc de intrebare. Ma simt bine fizic si... nu mai am nici un simtom de sarcina. Sanii nu ma mai dor, greata nu am, la baie merg mult mai rar, nu stiu nici eu ce sa cred  cesafac . Am o usoare apasare pe ovare, ce se transfera de la stangul la dreptul. Insa am o liniste interioara cum nu am mai avut demult. Nu ma agit deloc. Cred ca m-am resemnat. Daca e sa fie, va fi, daca nu ... e peste puterile mele sa pot face ceva  smile .
Astazi am fost sa repet B-HCG-ul, dupa-amiaza am rezultatul si cu Dumnezeu inainte !!!!  rugaciune

Muco parerea mea in legatura cu dr tau... Daca pana in prezent tu ai fost multumita de el, ti-a raspuns la orice nelamurire ai avut, nu cred ca ar trebui sa il schimbi. Iar daca tu vrei sa nasti natural si ai discutat cu el optiunea asta pt tine si iti da informatii e super ok. Oricum din descrierea ta pare un dr ok. Nu te lua dupa tot ce zic oamenii, parerile mereu vor fi diferite.
Ada   puss Cata rabdare trebuie sa ai acum....
Deno   par Eu nu am starile de tale, deci nici nu stiu ce sfat as putea sa iti dau. Sper sa iti revii  par cat mai repede posibil.
Garga  par sa iti treaca raceala repede, sa nu se instaleze.

par  puss  par restul fetelor.....


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2337 2012-03-02 11:54:09

gargaritza111
Full member
Inregistrat: 2012-01-26
Mesaje: 208

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

muco la asta ma gandeam si eu   nustiu
madlena tin pumnii draga mea sa fie totul bine, fruntea sus  goodluck  rugaciune

Ultima oara a fost editat de gargaritza111 (2012-03-02 11:55:01)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.