homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19-126


#2376 2012-03-02 21:03:36

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

deno tot rau?
madlene pe noi ai voie sa ne stresezi cu tot ce vrei dar pe bebe ...punem biciul pe tine


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 



#2377 2012-03-02 21:09:27

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

da, amalia, mai rau decat oricand, simt ca se scurge viata din mine, nu mai pot retine nici 5 minute indiferent de ce beau


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2378 2012-03-02 21:18:26

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

doamne deno...pare tare rau Dzeu sa-ti dea putere si tie si sotului

mi-a trimis mesaj raven
au ajuns miercuri acasa, dar il doare burtica pe bebic si nu se linisteste te inca...dar a zis ca incearca sa intre maine la noi
pupam bebic de raven pe burtica sa treaca durerea


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#2379 2012-03-02 21:48:21

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Hell puss scuze, n-am vrut sa-ti fac pofta. cesafac

Deno, ce sa mai zic,  rugaciune  sa-ti treaca.

Pupam Raven si pui de Raven.  puss


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2380 2012-03-02 22:22:27

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Fetele puss  puss  puss  puss pe toate. Am cam citit pe diagonala, k sunt tot pe fuga  spranceana
Am facut curatenie, k maine merga la tara sa bag si acolo o tura curat2  rufe  bucatar  disperat
Deno, am vazut k te simti tot rau  puss  sa treaca repede. Nu mai bagi o tura de perfuzii? Zic si eu  nustiu
Madlena, a crescu frumpos beta ta  puss  Eu zic sa stai un timp linistita si sa nu te mai gandesti la nimic rau. Ce ti-a dat ? Utrogestan? Din acela am luat si eu. Se pune vaginal,k isi face efectul mai repede. Mie mi-a dat 2 ovule de 100 ambebe seara, dar mai multi medici mi-au zis ca trebuia sa pun mai mult cam 600 mg /zi , dar nu mai mult de 200 pe repriza  goodluck  sa fie bine.  puss
Any, felicitari pt sapt 24. puss  la a cata sapt se trece in trim III  smile
Ada puss  am vazut k Iris nu e hotarata sa iasa. Poate ii face un cadou mamei de 8 Martie  goodluck
In rest nu mai stiu ce ati scris  buga  dar va pup pe toate  puss  puss  puss
Gargarel, tu cum mai esti? puss
Eu merg luni la Cluj, la un medic bun, k cei de la noi se pare k sunt depasiti de situatia mea  chicot  Abia astept sa vad ce-mi zice  rugaciune  Merg si la endocrinolog. Duc tot dosarul. Nu stiu ce intrebari sa mai pun  nustiu Vreau sa scriu pe hartie tot ce am de intrebat, k sa nu omit ceva  nustiu


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2381 2012-03-02 22:33:23

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

noapte buna burticute puss wave


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2382 2012-03-02 23:06:13

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Vrabi puss Mult  goodluck  la doctor!

Ales, noapte buna!


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2383 2012-03-03 00:02:36

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

aoleo, am intrat si eu pe aici, si am vazut ce i se intampla lui denorah...offf, imi pare sincer rau, eu nu am avut decat o vaga senzatie de rau, si nu prea puteam manca, odata era sa vomit ,dar cam atat, dupa 12 sapt chiar nu a mai fost nici urma asta de rau...

eu stiu de anksan de la discutii cu mamici, ea e insarcinata cu bebe2 si a povestit tot ceva de genul ca a patit, poate reusesti sa iei legatura cu ea si te mai sfatuieste ea, din ce stiu eu ea mergea la spital pt perfuzii ca nu reusea sa manance mai nimic.

ma ingrozesc efectiv cand citesc cum iti e, tu la serv nu mergi nu? ....doamne, nici nu stiu ce sa mai zic, putere si credinta in d-zeu ca va fi bine pana la urma.cam de la cate sapt au inceput fazele astea asa de rau?


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2384 2012-03-03 00:22:53

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Adina, bine ai venit pe la noi! smile

Ma duc si eu la nani.  wave


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2385 2012-03-03 06:36:23

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

neata burtici! puss

Offline

 

#2386 2012-03-03 09:15:56

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

'neata fetili !

Offline

 

#2387 2012-03-03 09:35:31

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

neata puss
madlena ce tare ma bucur ca ai un beta as de frumos hjarta
denorah pt tine un mare pupic si multa putere
ada vad ca tot pe aici esti chicot pana joi mai e un pic visslar
raven pupam bebicul si mamaica lui puss
vrabi dar tu din ce oras esti?multa bafta pe luni
multumesc pt rasspunsuri, si eu burta mi-o vad doar in oglinda chicot

merg la  bucatar  curat2  rufe ca sunt singura acasa
mai revin


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2388 2012-03-03 09:38:58

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

burtici, burtici  par
va pup pe toate!
si o astpt pe raven  smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2389 2012-03-03 09:57:42

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Buna dimineata !!!!!!!   wave
Multumesc fetelor pt sprijin.  par  puss  kram
Deno   rugaciune sper ca macar sa se amelioreze starea ta astazi  par
Amalia   rotfl2  chiar te rog sa pui biciul pe mine daca vezi ca dau semne de stres  tongue . Dar eu cred ca nu mai e cazul de-acum inainte.
Raven   rugaciune
Vrabiuta   par sunt linistita. Mi-a dat Progesteron. Dr de ls spital mi-a zis sa pun unul singur seara, iar eu am sunat si pe dr asta al meu faimos si mi-a zis sa pun si dimineata unul ca e prea putin ca sa sustina sarcina.
Pass   kram neata
Muco   par  par  multumesc din suflet draga mea. Am avut niste emotii cand am desfacut plicul  disperat

Fetele eu sunt treaza de la 5. M-am trezit cu niste crampe usoare ca de menstruatie iar cand am mers la baie am observat o scurgere ca si ieri, dar mai inchisa la culoare, gen maro-inchis. Deci nu m-am alarmat. Mi-am pus ovulul si s-a oprit. Insa acum iar am crampe, iar la baie am observat slab de tot acceasi pata inchisa la culoare.
Eu cred ca daca astazi stau linistita in pat la repaos va trece.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2390 2012-03-03 10:02:34

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

hello

any lol

madlena, ma bcuur pt rezult bun!! puss stai linistita la pat daca ai sangerari supa

deno, multa putere kram

ada majoreta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2391 2012-03-03 10:27:37

gargaritza111
Full member
Inregistrat: 2012-01-26
Mesaje: 208

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

neata fetele puss puss puss
madlena stam in pat ca nu avem incotro....

eu am fost un pic la cumparaturi ieri ,dar slava Domnului nu sa intamplat nimic rau cand am ajuns acasa , sangerari sau dureri ... insa raceala imi da si batai si dureri de cap  bang
de dim cand m-am trezit abia am reusit sa ma dau jos din pat , ma simteam ca unu care a petrecut toata noaptea cu bautura lol am baut un ceai de menta de dimineata sa treaca senzatia de moleseala si durerea de cap...

Ultima oara a fost editat de gargaritza111 (2012-03-03 10:28:47)

Offline

 

#2392 2012-03-03 10:29:50

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

fetelor buna dimineata puss
ce sa va zic, sunt si mai rau, azinoapte am avut o durere cumplita de stomac amestecata cu greata si arsura puternica, n-am simtit in viata mea asa ceva, asta dupa ce am varsat fara sa mai mananc nimic de pe la vreo 6 cred.
imi amintesc doar durerea caci nu stiu daca am avut reprize de lesin sau somn pentru ca sotul zicea ca ma zbateam in somn si ma tot trezeam si adormeam iar instant. nu stiu ce sa cred, nu-mi aduc aminte decat ca m-a durut.

e clar ca toate astea se datoreaza reprizelor neincetate de voma asociate cu prea putina mancare. simt ca cedez psihic, aseara stateam si plangeam in pat de neputinta.

nu stim ce sa mai facem, sotul se simte vinovat ca nu poate face nimic pentru mine, a vrut sa ma duca la urgente, n-am vrut pentru ca acolo raman singura si mi-e mai bine acasa cu el, ma ajuta enorm. eu nu mai pot sa merg singura nici pana la baie ca ametesc ingrozitor si ma lasa picioarele.

adina, multumesc mult pentru grija, eu nu lucrez deloc, pentru ca sotul meu are o firma si din asta ne cartigam existenta, dar el era om indispensabil acolo, insa acum a angajat un alt baiat in locul sau si el sta acasa cu mine. a luat decizia asta pt ca a vazut ca nu mai pot fi lasata singura acasa si ma simt mai in siguranta asa.

sper ca voi sunteti bine toate, va pup si nu aveti idee ce mult fac incurajarile voastre!

sotul meu nu mai poate spune multe, dar aseara plangand mi-a zis ca sunt puternica si el n-ar fi putut trece niciodata prin ce trec eu.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2393 2012-03-03 10:33:39

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

neata burtici mari si mici puss

madlena felicitari, de acum sa stai cumintica fara stres ca bebe e bine


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2394 2012-03-03 11:01:19

gargaritza111
Full member
Inregistrat: 2012-01-26
Mesaje: 208

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

denorah draga mea mi-au dat si lacrimile citindu-te , iti doresc din suflet sa iti treaca tot raul asta puss rugaciune pt tine

Ultima oara a fost editat de gargaritza111 (2012-03-03 11:01:54)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.