homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19-129


#2433 2012-03-04 13:00:07

gargaritza111
Full member
Inregistrat: 2012-01-26
Mesaje: 208

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

madlena am vazut ca mai intrebat ... la mine sangerarea a fost tot timpul maro , doar saptamana trecuta cand am facut un pic mai mult efort si a fost sange rosu o pata lunga apoi a curs numai maro , cu chegulete ciudate asa ca niste firisoare lungi si tot maro , subtiri ....
si azi dim tot asa am mai avut o pata maro si 2 , 3 chegulete foarte subtiri de alea ...ssunt prezente aproximativ la 2 zile cheguletele 2, 3 asa dar fara dureri de burta deloc, din contra cand ma durut burta nu am sangerat absolut deloc si invers  nustiu 

dar eu am si un miom ....care imi da bataie de cap ...
sapt asta am din nou programare la dr mea , atunci o sa vad cum evolueaza sarcina ...
greturi mai am dar rar , sanii sunt tot asa ca inainte sensibili dar nu mai sunt foarte tensionati ca la inceputul sarcinii ...

Ultima oara a fost editat de gargaritza111 (2012-03-04 13:19:42)

Offline

 



#2434 2012-03-04 13:22:26

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Buna fetele! puss

Ada puss tot aici dupa cum vad. Cum te mai simti?
Garga puss si  goodluck  cand mai mergi al control.
Kata puss cred ca te-am mai intrebat dar probabil nu ai vazut, ce zice Crisul de fratiorul/surioara din burtica? Intelege care-i treaba? tongue
Camy puss
Deno puss de cand tot citesc ce ti se intampla tie, am zis ca nu ma mai plang de nimic. Esti tare curajoasa.
Pass puss
Amalia puss
Madlena puss orice ar fi nu inceta sa speri. Poate bebe e inca acolo si e bine. Nu inceta sa crezi asta pana la proba contrarie. Pot doar sa-mi inchipui prin ce treci dar fii tare.  rugaciune


M-am uitat in lista aia cu plante interzise. Menta / izma e trecuta la plante care trebuiesc utilizate limitat si cu prudenta. Cum spuneam, eu mai beau ceai de menta din cand in cand.  nustiu

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-03-04 13:27:34)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2435 2012-03-04 13:24:42

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Multumesc Garga !!!  Total diferit....
Deci eu am avut dureri groaznice aseara, iar dupa 3 ore de chin sangerarea rosie. Ce ma ingrijoreaza pe mine e sangerarea din timpul controlului ginecologic. A fost destul de puternica. De aia speranta mea e aproape nula.
Katey nu mai am putere sa sper. Nu mai pot efectiv..... Multumesc de incurajare
Va multumesc....

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-03-04 13:26:55)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2436 2012-03-04 13:28:53

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Madlena  supa

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-03-04 13:30:06)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2437 2012-03-04 13:43:33

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

buna burtici puss
madlena supa stiu ca nu te ajuta cu nimic cuvintele,dar iti doresc multa sanatate si putere
rugaciune sper ca totul sa fie bine si bebe sa fie in regula puss
va puss pe toate


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2438 2012-03-04 13:48:59

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Ales puss

Numai la mine merge forumul in reluare?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2439 2012-03-04 13:58:55

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

si la mine merge foarte greu katey puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2440 2012-03-04 14:19:00

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Katey a scris:

Buna fetele! puss

Ada puss tot aici dupa cum vad. Cum te mai simti?
Garga puss si  goodluck  cand mai mergi al control.
Kata puss cred ca te-am mai intrebat dar probabil nu ai vazut, ce zice Crisul de fratiorul/surioara din burtica? Intelege care-i treaba? tongue
Camy puss
Deno puss de cand tot citesc ce ti se intampla tie, am zis ca nu ma mai plang de nimic. Esti tare curajoasa.
Pass puss
Amalia puss
Madlena puss orice ar fi nu inceta sa speri. Poate bebe e inca acolo si e bine. Nu inceta sa crezi asta pana la proba contrarie. Pot doar sa-mi inchipui prin ce treci dar fii tare.  rugaciune


M-am uitat in lista aia cu plante interzise. Menta / izma e trecuta la plante care trebuiesc utilizate limitat si cu prudenta. Cum spuneam, eu mai beau ceai de menta din cand in cand.  nustiu

camysh te salut ,imi face placere ca mai vii pe la noi  ; si  da , tot aici sunt

katey :ma simt bine sau normal ,am dormit cat de cat ok , de dimineata am fost prin piata si mi-a fost greu ca sa nu zic imposibil sa merg ,taraiam picioarele dupa mine  si am si acum burta dura ca un pietroi ,dar nu am contractii demne de luat in seama ,maine o sa-mi sun medicul sa va vad ce e de facut zilele urmatoare
tu ce mai faci?

forumul e cam puturos si la mine ;

Offline

 

#2441 2012-03-04 14:26:56

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

ada puss

Offline

 

#2442 2012-03-04 14:35:49

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Ada, eu sunt bine, incep sa am emotii pentru maine, ca inainte de fiecare eco tongue. Si astept sa miste si bebe meu suficient de tare sa-l simta si tati. smile Deocamdata nu simt lovituri, doar fluturari usoare prin zona buricului si un pic mai jos. Abia astept maine sa vad cum e asezat / a.

In afara de asta, am o foame de as manca si bolovani. chicot

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-03-04 14:36:52)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2443 2012-03-04 15:05:04

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

bafta si tie si lui any (sper ca nu ma insel asupra datei) ! maine o sa venim toate cu vesti noi ,tragem concluziile la sfarsitul zilei

si daca ti-e foame ,pune mana si mananca (poate gasesti totusi si altceva in afara de bolovani smile ) ,tu stii ce record am avut eu ,a coincis cu perioada in care mi-am vizitat familia si m-am ingasat 4kg in 2 saptamani ,iti dai seama ??? noroc ca aia a fost cam jumatate din greutatea pe care am luat-o pana la sfarsitul sarcinii !
dar am cele mai frumoase amintiri din sarcina din perioada aia ,deci mananca katey  ,fa-ti toate placerile !

Offline

 

#2444 2012-03-04 15:08:40

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Merci!

Pai ... mananc, numai ca apoi ma simt plina si greoaie, abia ma misc.  rotfl


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2445 2012-03-04 15:15:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

katey, de acord cu ada
cris deocamdata e innebunit dupa "bebe bitica" (=bebe din burtica)... pe scurt:
- m-a mancat in fund sa-i zic ca, atunci cand va mai creste bebe, daca ii va da cris un mic ghiont in burta, el va da inapoi, in semn de salut. atat i-a trebuit.... imi ridica bluza, imi baga un pumn in burta cat poate de tare si zice "impinge bebe" (si radeee) rotfl
- i-am zis ca bebe va papa tzatzi cu cris. aseara il laptaream de somn, se opreste, zice "scoate bebe, mami". i-am zis ca tre sa mai creasca inainte sa-l scot lol zice: "mami, bebe tzi".. si isis "sterge" un deget de tzatza, apoi ma unge pe burta, "sa-i dea si lui bebe tzatzi" hjarta
- tot din acelasi registru... imi spune mereu ca ii va da lui bebe sa pape "kiki cacao" (="biscuiti cu cacao" rotfl2 rondele expandate de grau cu ciocolata adica), "papa andii" (=papa cu afine, fructe pasate cu cereale si afine intregi) si "fuuuui" (=fulgi=popcorn). am scapat de baiurile cu diversificarea lui bebe mic, dupa cum vedeti rotfl
- nu stiu de ce, imi zice ca "bebe planiii" (plange)... zice ranjind a dracusor lol si io-i tot explic ca bebe nu plange in burtica, acolo ii e bine... dar el continua lol (si mie imi aminteste de un video care m-a facut sa plang, o ecografie care evidentia un bb plangand intrauterin grater(( )
- periodic imi zice "scoate bebe" lol si ca bb va dormi in pat cu noi si va manca tzatzi cu cris (apoi detaliaza... bb tzi stang, cirs tzi drept, apoi bb tzi drept, cris tzi stang rotfl )

acu e faiiin hjarta dar ce va fi in realitate disperat om vedea... (oricum,nu ma astept la minuni)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2446 2012-03-04 15:33:15

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Buna fetele!
Kata ce frumos povestesti intentiile lui Cris.......E foarte bine ca ii povestesti de pe acum ce urmeaza sa se intample ca sa fie baiatul pregatita pt primirea fratiorului/surioarei.
Katey bafta maine si te asteptam cu vesti.
Madlena nu-ti pierde speranta!
Deno  rugaciune  sa fie mai bine de acum in colo..
Ada o asteptam si noi pe Iris atata timp cat vrea ea...

Pup restul burticilor, mamicilor si viitoarelor mamici.


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#2447 2012-03-04 15:33:47

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

ce frumos katami applause
cred ca va fi intelegator cris cu cel mic hjarta

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-03-04 15:34:24)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2448 2012-03-04 15:35:39

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

ms, fetele puss

ale, io ma cam indoiesc lol cred ca nu constientizeaza, crede ca bb e un soi de papusa cu care se joaca 3 min si gata (asa deeees imi plaseaza cate o jucarie la tzatza libera, de ex... dar o tine cat VREA EL - 1-2 min - apoi zboara..... deci..... io ma astept la grele sad )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2449 2012-03-04 15:36:02

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Vaaai, Kata, ce frumos!  hjarta
Ce le imparte el pe toate cu bebe. smile


Legat de video de care zici, de ce ar plange un bebe in burtica? Oare ce suferinte au ei acolo micutii? E trist sa te gandesti ca poate ii supara ceva si noi nu putem sa-i ajutam...  cesafac


Merci, Als puss, sa fie. smile

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-03-04 15:37:45)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2450 2012-03-04 15:37:36

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Katey a scris:

E trist sa te gandesti ca poate ii supara ceva si noi nu putem sa-i ajutam...  cesafac

aia-i... aia m-a rupt si pe nimeni, ca pot sa planga si sa nu-i "auda" nimeni (era un video FOARTE clar, pana si pt mine,c are nu pricep nik din ecografii). dar l-am vazut demuuult, nu l-as mai gasi acu supa


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2451 2012-03-04 15:39:57

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

ai dreptate kata ,e bine ca se proiecteaza in viitor cu un eventual frate/sora dar cat timp bebe nu e prezent fizic cris n-are motive sa reactioneze rau , faptul ca il asteapta deja o sa-i diminueze din gelozie  dar asta nu inseamna ca nu o sa se  "mangaie" reciproc cu cate o imbranceala frateasca .....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.