homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19-143


#2699 2012-03-06 19:27:37

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Madlena06 a scris:

denorah00 a scris:

hai mai madlena ....mai vrei bice? am multe! inchide-te in casa, vorbeste doar cu sotul tau si mama ta si cu cine crezi tu ca e binevoitor.

eu de cand stiu ca sunt insarcinata, nu vorbesc decat cu sotul cu mama si cu voi, nu raspund la nici un alt telefon, am interzis orice fel de vizite. e foarte importanta atmosfera din jurul tau si nu toti sunt asa "buni" cum credem noi. de ex, cumnate, socrii si tot ce vine din partea sotului care n-au aratat minim de interes pentru mine, n-au ce cauta pe langa mine, nici macar la telefon, pentru ca stiu ce ganduri au. apoi c-o fi, ca n-o fi, ca e mic, ca mai asteapta, ca nu se stie, ca la sapt astea mici se poate intampla orice...sunt satula. eu vorbesc cu voi in afara sotului si mamei si gata.

ia masuri draga mea, nu lasa pe oricine in preajma ta, chiar am citit o carte acum in spital "persoane de evitat in timpul sarcinii" si pe primul loc au fost tratate persoanele care te "incurajeaza" asa pe tine.

uff...multi puss nu te mai biciuiesc ca si-asa esti vai si-amar acuma saracuta de tine, multa linisteeeeee  disperat  ca innebunesc cand tot citesc ce ai pe langa tine.

rotfl2 Asa e Deno !!!!!  Am sa fac selectie si "curatenie generala"

Ce liniste s-a facut   hopsieu

s-a facut liniste ca am plecat eu pe topicul cu retete si-am postat cate ceva rotfl


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#2700 2012-03-06 19:58:33

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

fetele rotfl
faimoasa zacusca si o felie pentru voi din care nu m-am abtinut sa nu imbuc  happydance

ca tot a fost subiectul zilei  happy
din spital in direct big_smile

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57470_2012-03-06_195311.jpg


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2701 2012-03-06 20:02:32

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

denora, ia-o de aici ca si-asa de ieri imi este pofta de zacusca ta, ce e drept din aia clasica fara boabe, dar merge o felie si asa ca arata bine.  drool

eu azi am facut una din mancarurile favorite, si am mancat asa bine si fara noduri  smile ( dovlecei cu smantana si marar + mamaliga + aripioare crocante )

Offline

 

#2702 2012-03-06 20:06:37

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

sa-ti fie de bine!!!! cu ce bunatati il rasfeti tu pe mogaldet din burtica  applause

pe mine m-a apucat pofta de o mancare ce tocmai am postat-o la retete in imagini ca m-au mancat degetele de plictiseala sa arat ce stiu sa fac si eu rotfl si s-a intors impotriva mea, dar m-am astamparat cu inca o felie din vestita zacusca  partydance


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2703 2012-03-06 20:07:01

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Ioiiiiii   ce mi-ati facut, bataieeeeeeeeee   punish  punish  ca eu nu pot sa ma ridic din pat sa gatesc si mi-e foameeeeeeeee... si sotul meu inca nu a ajuns acasa  drool  Am sa rontai o bucata de paine  chicot


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2704 2012-03-06 20:11:35

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

lol madlena, mai rezista un pic pana vine husbandul si il pui la bucatarit. sa il tirmiti la topicul de la Diverse, retete in imagini, a postat domnisoara aici de fatza niste retete de mananci monitorul  drool
ma duc sa mananc si eu acum ca mai tarziu poate mi se face rau si nu mai apuc. revin dupa.

deno, pe mine ma apuca tot felul de pofte ciudate- bulion, mustar cu cremwusti, chipsuri cu otet,  nustiu  habar n-am de unde pana unde...

Offline

 

#2705 2012-03-06 20:11:48

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Hellstorm a scris:

hopsieu

deno pusspusspusspuss mo bucur mult pentru voi...ține-o tot așa...acuș acuș te vedem la poze cu burtici

ada puss de ce vor să provoace nașterea? că vei avea dor 40+. E vreo problemă cu tine sau Iris? Dacă nu părerea mea ( strict personală) e să mai aștepți pentru că majoritatea sarcinilor provocate se termină cu cezariană. Mai are fata 2 săptăm?ni timp să iasă de bună voie.

Madlena sm sm sm NICI STICLA DE APĂ să n-o ridici. să ?ți cumpere soțul sticle de 0,5 l.

Gărgă, tu de unde iei zacuscă ?n D? Eu mor de pofta ei...

pusspusspusspuss*pusspusspusspuss și burticile nenominalizate

buna storm ,
pai sunt cam de aceeasi parere cu tine ,ideea de vineri a venit de la moasa care era de garda azi ,si culmea stii care a fost motivatia ei ? ca apoi e week end si ei nu fac provocari in we;putin mi-a lipsit sa-mi ies din fire, mi-a ramas in gat expresia ei ;Cum va spuneam ,azi dupa monitoring ,totul e ok inimioara ei bate normal ,i-au facut si un eco rapid si avea lichid suficient ,cordonul nu l-au vazut ; eu nu mai aveam nici o urma de contractie iar colul e scurtat dar destul de ferm  ,dilatat de un deget (dar asta mi-au spus-o si acum 2 sapt ,deci n-am incredere prea mare) si sunt intr-o forma de zile mari ; cel putin azi a fost asa

mi-au zis sa fac multa miscare  ,daca nu se schimba nimic joi dim. din nou monitoring si o sa negociez la maximum cu medicul meu ca sa mai asteptam pana sapt.viitoare ,eventual luni ,singurul motiv de ingrijorare pt mine e greutatea ei ...

chiar nu stiu ce sa fac ,astept totusi natura sa-si faca datoria

Offline

 

#2706 2012-03-06 20:14:38

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

burtica mea de la bebe1

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_68381_157638124267961_100000653227182_345757_1133939_n.jpg

Offline

 

#2707 2012-03-06 20:19:00

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Pass ce faina burtica ai avut  hjarta  Supeerrr  cool Daaaaa    rotfl2 daca il trimit pe topic... mananc la miezul noptii. Sa faca o pasta rapida si e super ok  chicot
Ada   goodluck in asteptare. Sa fie bine  rugaciune
Ia acuma ma duc si eu pe topicul cu pricina sa vad Deno care e treaba pe acolo  chicot

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-03-06 20:19:30)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2708 2012-03-06 20:21:46

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Pass, ce frumi e burtica!
Deno, acum stiu borcanul, cand merg in carrf ma uit.
Ada, ii place bebelinei tale in burtica!
Bine ca nu mi-a fost rau in sarcina ca eu cu al meu sotz muream de foame rotfl.

Ultima oara a fost editat de laura_rts (2012-03-06 20:22:50)


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#2709 2012-03-06 20:26:00

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

pass hjarta

ada, nu vreau să te sperii, dar eu zic că la greutate mai mare o naștere provocată este cu at?t mai grea, pentru că copilul fiind forțat să iasă afară procesul se va produce mai greu, ?nsă dacă se ajunge la nașterea naturală, spontană, at?t Iris c?t și corpul tău vor fi pregătiți, faăpt care va face nașterea cu at?t mai ușoară. C?t despre moașă box, iar cu dr, cum adică să negociezi? Poi tu dacă nu vrei provocare nu accepți și gata...el e obligat să ?ți respecte decizia...repet, at?ta timp c?t și tu și Iris sunteți ?nafara pericolelor.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2710 2012-03-06 20:31:33

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

si la mine a fost oarecum provocata nasterea, eram in sapt 41 iar cu o noapte inainte sa merg sa ma perfuzeze cu oxitocina, am  inceput sa am dureri si s-au fisurat membranele, incepusem sa pierd lichid, pana la urma el bebele a venit asa nefortat desi a 2-a zi mi-au pus perfuzii ca nu aveam dilatatie deloc dupa multe ore de travaliu. vai ce vremuri,inca nu realizez ca o sa trec iar prin asta,...  tillfreds

al meu sot nu sstie sa faca decat ou fiert si cartofi prajiti. a, si mamaliga, ca el a facut astazi. lol

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-03-06 20:32:11)

Offline

 

#2711 2012-03-06 20:34:32

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Buna seara fetele!
Ce de vesti bune in ultimele zile...ma bucur pt toate. In primul rand imi pare bine ca Denora e mai bine si e asa optimista si incurajeaza si pe altii. D-zeu  te-a ajutat  ca bebe sa-si decida soarta. Eu zic ca ce a fost mai rau a trecut, te apropii de al doilea trimestru si o sa te simti mult mai bine.
Time felicitari pt flacau. Chiar ce este norocos intre atatea gagigi. Are de unde alege  lol
Katey felicitari si tie pt 90% fetita si pentru evolutia perfecta de pana acum. Sa o tineti tot asa!
Madlena ma bucur ca te-ai hotarat sa mai astepti cu eco. Mai mult te panicheaza doctorii astia!!!! box
Ada vezi cum sunteti joi si succes in negocierea cu dr si asistentele, mai bine astepti pana sapt viitoare. Tu vrei sa nasti natural, nu?

Pupici pt restul fetelor! kram  kram  kram  kram


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#2712 2012-03-06 20:36:57

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

paaaaaaass pai tu mi faci pofta cu burtica aia a ta, mai ceva ca de orice mancare  drool

eu pofte dubioase n-am, doar de mancare normala, dar nici astea nu cred ca-s pofte, si acuma ca organismul meu poate primi, ar primi tot ce se poate si la orice ma gandesc as manca rotfl


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2713 2012-03-06 21:03:00

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

denorah00 a scris:

hai mai madlena ....mai vrei bice? am multe! inchide-te in casa, vorbeste doar cu sotul tau si mama ta si cu cine crezi tu ca e binevoitor.

eu de cand stiu ca sunt insarcinata, nu vorbesc decat cu sotul cu mama si cu voi, nu raspund la nici un alt telefon, am interzis orice fel de vizite. e foarte importanta atmosfera din jurul tau si nu toti sunt asa "buni" cum credem noi. de ex, cumnate, socrii si tot ce vine din partea sotului care n-au aratat minim de interes pentru mine, n-au ce cauta pe langa mine, nici macar la telefon, pentru ca stiu ce ganduri au. apoi c-o fi, ca n-o fi, ca e mic, ca mai asteapta, ca nu se stie, ca la sapt astea mici se poate intampla orice...sunt satula. eu vorbesc cu voi in afara sotului si mamei si gata.

ia masuri draga mea, nu lasa pe oricine in preajma ta, chiar am citit o carte acum in spital "persoane de evitat in timpul sarcinii" si pe primul loc au fost tratate persoanele care te "incurajeaza" asa pe tine.

uff...multi puss nu te mai biciuiesc ca si-asa esti vai si-amar acuma saracuta de tine, multa linisteeeeee  disperat  ca innebunesc cand tot citesc ce ai pe langa tine.

Doamne, cat de corect applause mai ales ca atitudinea asta "fierce" e f utila mai ales DUPA nastere, cand binevoitorii isi tripleaza "volumul". io nici pt anuntat sarcina oricui/oriunde nu-s (si cred ca tu ti-ai "incasat botezul" in sensul asta supa )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2714 2012-03-06 21:05:43

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

pass ce burtica frumi ai avut hjarta
deno ce ma bucur pentru tine tine-o tot asa applause
madlena stai linistita cum zic fetele puss
eu mai pup o data burticile si pitici pe ziua de azi si va doresc seara placuta puss

cum arata zacusca aia drool vad ca a facut ravagiii pe aici tongue


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2715 2012-03-06 21:12:32

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

katami, da, eu mi-am anuntat in oridinea urmatoare : sotul, doctorul, parintii mei si cam atat. bine au mai auzit bunicii mei si cei apropiati asa din gura in gura dar multa zarva nu e, nu stiu multi. din partea sotului nu mai trebuie sa zic  disperat


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2716 2012-03-06 21:21:50

gargaritza111
Full member
Inregistrat: 2012-01-26
Mesaje: 208

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

deno imi pare rau dar la diverse chiar nu pot intra la cat de pofticioasa sunt , deci orice altceva inafaraa de  reteteeeee drool drool drool

va doresc tuturor o seara frumoasa in continuare  puss  puss  puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de gargaritza111 (2012-03-06 21:29:04)

Offline

 

#2717 2012-03-06 21:28:56

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

gargaritza111 a scris:

deno imi pare rau dar la diverse chiar nu pot intra la cat de pofticioasa sunt , deci orice altceva inafaraa de  reteteeeee drool drool drool

garga  chicot nu intra atunci, de-ati fi aproape de mine, cand ma mai intremez, v-as face muuuulte bunatati si am incinge o mare masa cu toate burticile sa se zbenguie bebeii  happydance  happydance  happydance


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.