homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65-14


#248 2012-02-15 22:52:59

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

cocof pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss*pusspusspusspusspuss*pusspusspusspusspusspusspusspuss*pusspuss

e suparata lumea, e tristete...au fost multe vesti proaste, fete vechi care nu mai intra si ne e dor de ele...trec toate, dar e un moment mic de cadere. dar veniti voi veteranele si ne ridicati puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 



#249 2012-02-15 22:53:53

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

eu va las atunci .. secretele dor .. si nu vreau sa mai simt asta ... supa

fetele, noapte buna  wave


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

#250 2012-02-15 22:54:31

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Deci : Ales, imi pare foarte rau ca nu te-am invitat cu noi la plaja! Ma vei putea ierta candva?imi era frica sa nu se indragosteasca pet de tine, iar eu sa nu mai am loc in inima ei... lol

Offline

 

#251 2012-02-15 22:54:39

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

moni da tu mai suparat rotfl2 cu jocurile rotfl ah ce bine ar fi sa avem gemeni rugaciune ne chinui odata si bine rotfl aaaa daaaaa nu mai invitat punish hai k te iert ca esti dragura puss

pet si eu te pup puss si nu sunt secreteeeeee repet,daca citesti din urma atenta poate iti dai seama. wink
rave puss nu dam fato cu rosi ca sunt moi dam cu ceapa rotfl2 sa nu te superi glumesc smile
hai sa vina voia buna inapoi  happydance o asteptam cu bratele deschise majoreta
cocof puss pune biciul pe noi sa plece tristetea

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-02-15 22:56:59)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#252 2012-02-15 22:54:41

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

noapte ,pet

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-02-15 22:55:40)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2012-02-15 22:58:07

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Da, Hell, accept pe fiecare si de asta nu ma plang. Pt ca stii cum se zice...daca ar trebui sa faci schimb de probleme cu cineva... ti-ai vrea problemele tale inapoi.
In cazul meu...stiu doar eu si Dumnezeu cat am suferit in ultimii ani. E suficient sa stie EL suferinta mea si sa se faca voia Lui.
Din cauza asta nu vreau sa mai imi amintesc ce a fost urat. Vreau sa incep o viata noua, cu speranta in suflet.

Ups, Ales, cred ca mi-a cazut o ceapa in cap! lol

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-02-15 22:59:29)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#254 2012-02-15 22:59:47

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Coco puss

Hell,nu stiu cum sa zic ca nu vreau sa fiu inteleasa gresit: eu pana sa intru aici,m-am cuibarit pe la multe topicuri! Si la un moment dat,simteam ca nu-mi mai gasesc locul,nu stiam cum sa abordez noi persoane,ce sa discut,chestii de genul! Simteam ca spun acelaai lucru mereu,ca-i plictisesc pe cei din jur,ca-s o frustrata si o pesimista si le stric celorlalte cheful...poate ca unele fete asa au simtit cand au decis sa stea departe o perioada,sau poate nu,au avut alte motive! Ele stiu ce-i mai bine si fac cum considera! Daca in momentul asta  nu isi gasesc/nu isi mai gasesc locul aici,sper sa revina candva smile
Asa si eu am impresia ca stric atmosfera pe aici,ma simt "in plus" sad dar nu vreau sa plec,voi sunteti motivul pt care am ramas aici smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#255 2012-02-15 23:02:46

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Fete dragi ma pun la somn smile pupici puss  si Ales, nu pune la suflet!          Noapte Buna tuturor fetelor fie ele veterane sau noi smile

Offline

 

#256 2012-02-15 23:02:55

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Ramo, puss termina cu plecatul! Asa...toate am avea motive sa plecam, nu?
Hai, ca deja vorbim vorbe.
Eu merg sa ma culc. Noapte buna si maine sa fie o zi mai buna decat cea de azi.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#257 2012-02-15 23:03:05

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

ramo hai nu te mai simti in plus ca nu esti pusspusspuss fa un efort si muta-ti sotul dupa canapea rotfl2
rave sper ca nu te doare wink puss
nopate buna rave si moni puss

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-02-15 23:03:40)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#258 2012-02-15 23:04:07

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

raveca nou sau vechi este strict legat de timpul petrecut impreuna aici, pe forum la topicul asta
tensiunea din ultimele zile mai ales la cele care sunt aici de mai mult timp este legata de nereusitele din ultima vreme
eu cand am intrat pe forum incercam deja de 2 ani...a mai trecut 1 an de atunci....le-am gasit aici, 'vechi' deja pe Almi, pe mika, pe sonia, pe diri....si pe alte fete
cand stai cu niste oameni atata timp si aproape zilnic, chiar si online, impartasesti altfel fiecare veste buna, fiecare veste proasta...
pe mine faptul ca diri nu a reusit cu fiv-ul m-a daramat...nu stiu daca intelegeti....
la fel m-a terminat si esecul lui almi....
si inca sper ca mika sa vina cu o veste buna si sa faca 'reuniunea' de fete aici...
e foarte greu sa vezi fete care incearca de atata timp si cu care ai trecut oarecum prin atatea luni triste, ca nu au reusit....
e foarte trist, e descurajator....nu stiu cum sa va explic ca sa intelegeti, dar sigur cel putin sonia stie ce spun acum...
cred ca trebuie sa respectam timpul de care fiecare are nevoie pentru a-si regasi echilibru si speranta.
eu sunti sigura ca si almi si sonia si mika vor reveni pe forum ca si pana acum. inca mai cred si in georgy chiar daca nu a mai intrat demult. fetele astea pt mine sunt forumul asta, pt ca pe ele toate le-am gasit aici. nu conteaza ca intre timp au devenit mamici, ele tot sunt aici cu noi...
diri si almi scuze pt ca am vb de voi fara sa fiti prezente

Offline

 

#259 2012-02-15 23:07:25

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Rave,Moni,noapte buna puss

Ales,acolo il las smile vine el mai tarziu.

Mie mi-e foame diablo mai bine adorm chicot


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#260 2012-02-15 23:15:11

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Rave puss asa simt si eu dar totodata Mada puss si eu am gasit fetele aici si va citeam deja cand am intrat si m-am simtit adoptata, iar dintr-o data parintii pleaca...e ca atunci cand te muti la casa ta. Poate e proasta comparatia, dar eu asa am simtit de fiecare data cand una din fetele ce m-au ridicat sau mi-au dat o "palma" cand am gresit au plecat. Insa abia astept sa se intoarca.

Moni, Rave pusspuss noapte buna!

Ramo punish cum sa pleci vrei sa vin in P sa te caut? sa intri fortat la noi?

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-02-15 23:18:08)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#261 2012-02-15 23:16:43

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

ramo big_smile si eu tot de foame ma culc rotfl2
va doresc o seara placuta si maine sa ne intalnim voiase pusspusspusspusspuss
nopate buna tuturor puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#262 2012-02-15 23:18:36

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

ramo, Ales, pusspuss somn usor


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#263 2012-02-15 23:19:33

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

hell puss eu nu am zis ca voi cele care ati intrat mai tarziu nu intelegeti sau nu le duceti dorul. in nici un caz! incercam doar sa le transmit celor care se simt noi ca nu e vina lor ca cele vechi iau o pauza...sunt rani mai vechi care au nevoie de timp.
iar tu oricum te-ai adaptat asa de repede, ai retinut tot imediat, stiai de fiecare cate ceva de la inceput. ai fost super tare din prima smile

Offline

 

#264 2012-02-15 23:24:16

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Mada, n-am intrat pana n-am citit ceva...nu m-am simtit in stare si multumesc lui DD care mi-a dat o memori extraordinara, retin repede si uit greu. Stiu la ce te-ai referit si stiu ca nu e la adresa noastra.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#265 2012-02-15 23:26:22

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

bună seara fetelor puss puss puss

vă tot citesc și vă tot citesc și efectiv nu știam ce să fac: să vă scriu sau nu..
din păcate, ?ntr-un fel ma simt vinovată pentru că eu am fost printre primele (dacă nu prima) care a decis să ia o pauză.. și ?mi pare rău să știu că din cauză că nu mai scriu eu aici sunt fete care nu mai vor să scrie..
?ntr-adevăr, atmosfera s-a schimbat, fetele s-au schimbat.. vin fete noi, altele merg mai departe la graviduțe.. altele vechi cu probleme mult mai mari și mai complicate răm?n la stadiul de aspirante.. multe fete care citesc sau vor citi ce scriu eu acum cu siguranță ?mi vor lipi ?n frunte o mare etichetă pe care scrie ?INVIDIOASĂ?..
?mi permit să le contrazic ?n mod anticipat.. aici nimeni nu e invidios pe nimeni.. suntem o m?nă de fete vechi (raveca da, hell are dreptate c?nd spune vechi sau nou.. se referă strict la activitatea de pe topicul ăsta, nu la c?ți ani de aspirante avem ?n viața reală) care au văzut trec?nd pe aici multe aspirante: unele au rămas graviduțe ?n mai puțin de 6 luni, altele ?n maxim un an, altele ?n c?teva zile/săptăm?ni.. și ne-am bucurat pentru toate.. dar tu, ca femeie cu probleme MARI și c?nd spun așa, chiar așa sunt nu poți să nu te simți prost/rău/nașpa/nasol pentru faptul că tu ești una dintre cele 6,1 milioane de femei cu probleme grave de infertilitate.. te bucuri pentru celelalte, dar ești supărată/tristă pentru tine..
da, sunt supărată pentru mine, sunt tristă că mi-am pus multe speranțe ?n prima mea inseminare, ?mi vine nu doar să mă opresc din scris pe forum pentru o perioadă de timp, ci să o iau la fugă și să uit de tot și de toate..
am considerat și consider ?n continuare că nu sunt datoare să dau explicații nimănui pentru decizia luată (aceea de a sta deoparte și de a mă rezuma doar a vă citi atunci c?nd pot/am timp), dar citind ce s-a scris azi, am decis s-o fac.. nu mă ?ntrebați de ce.. da, am decis (repet) să stau deoparte pentru o perioadă pentru că ?n momentele astea nu știu ?ncotro s-o iau.. știu că lupt pentru un bebe dar am nevoie de un plan, vreau să iau o decizie asupra drumului pe care vreau s-o apuc.. știu doar că la capăt este un bebe (sau mai mulți) dar ca să ajung la el vreau să am clar ?n minte harta.. lucru care acum mie ?mi lipsește.. e un lack of ideas dacă vreți, un gol.. și pentru prima dată pot să afirm că nu știu ce voi face mai departe..
?n afară de motivul ăsta (care mă credeți sau nu este una dintre cele mai apăsătoare frustrări) mai sunt și altele mici, minore și cum mai vreți să le numiți și care au completat oarecum decizia.. probabil aceleași din cauza cărora multe din actualele mămici (vechi aspirante) nu au mai intrat (dar au avut grijă să specifice că sunt motive personale) forgetit

mădă din partea mea nu-i bai smile

so, fetelor, lăsați tristețea, sonia dacă simți nevoia să intri aici la fete, fă-o.. nu trebuie să nu intri din cauză că nu scriu eu, că nu scrie mika sau geo..
nici nu știu ce să vă mai scriu.. așa că ?ncerc să ?nchei aici mesajul, vă pup dulce de tot pe toate puss puss puss puss puss și vă doresc să aveți toate c?t mai multe teste pozitive ?n noua căsuță goodluck  goodluck  goodluck


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#266 2012-02-15 23:30:03

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

hello fete dragi puss puss puss puss puss puss puss
mor de ciuda ca nu am timp zilele astea sad

Imi pare rau ca este atmosfera asta aici , chiar ma doare sa vad cum fetele mele dragi nu mai intra. DAR le inteleg foarte bine si le sunt alaturi chiar daca nu vor mai intra asa des sau chiar deloc. Cum a fost inainte nu are cum sa mai fie..toate ne-am schimbat , pe toate ne-a marcat lupta asta si normal ca nu mai putem fi asa vesele si optimiste ca la inceput. Sper ca aspirantele noi sa nu ajunga in punctul in care suntem multe de aici. Sunt multi oameni rai care cauta sa strice ceva frumos si din pacate s-au perindat si pe aici si au cam schimbat atmosfera. Eu una nu va las , nu vreau si NU POT. Chiar daca trec printr-o perioada mai aglomerata parca nu ma pot culca daca nu va citesc, ma supara probleme fiecareia, ma bucura reusitele fiecareia, imi sunteti mai apropiate decat multe prietene. Eu una vreau ca aspirantele noi sa aiba parte de aceeasi primire si sustinere asa cum am primit si eu,  si incerc cat pot sa le ajut. Vreau sa plec la pensie de aici lol atunci cand vor fi topicuri referitoare la nepoti si bunici.

In concluzie va iubesc pe toate fara exceptie si vreau sa ne luam de manuta si sa mergem mai departe.
Sper sa am maine timp sa va citesc mai in amanunt .

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.