homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65-51


#951 2012-02-17 10:42:52

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Rave kram Dumnezeu a avut grija de tine atunci, sa aiba si in continuare kram
Doctorul ti-a spus cat mai trebuie sa astepti pana sa poti incerca sa facu un bebe?


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 



#952 2012-02-17 10:44:13

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

hopsieu

Rave puss kram ridica fruntea si priveste inainte, un viitor senin te-asteapta kram

Happy puss

Elena puss da n-ai femeie ceapa in casa sa-ti faci sirop....nu-ti trebuie decat ceapa si apa si mai bun ca ala nu exista nimic pentru tuse...are el gust nasol dar face minuni.

ventuze pusspusspusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss*pusspuss:puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#953 2012-02-17 10:45:00

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Gata, am editat sus.

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-02-17 10:50:46)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#954 2012-02-17 10:45:38

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Hell, am jumatate de ceapa rosie,merge? rotfl


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#955 2012-02-17 10:46:03

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

rave   acum ai liber la bebe, nu ? parca asa stiu ca am citit daca da, nu pierde timpul treci la munca  sexinpat    chicot


rave  applause  applause este greu ce ne povestesti .. sa fii bantuita de teama de a ramane fara casuta lui bebe .. a fost mate intr-adevar .. dar dl dr al tau a spus ca totul e bine si curat acolo, nu? si lca ai iber la bebe? asa e?

Ultima oara a fost editat de pet&jara (2012-02-17 10:50:05)


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2012-02-17 10:48:46

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Buna dimineata!Va pup pe toate aspirantele vechi si dragi si pe cele care au reusit sa aiba burtici sau bebici!!!puss
Un singur lucru vreau sa spun si apoi nu mai intru ever aici...Pet a zis exact ce voia sa zica, nu exista si nu o sa las loc de interpretare, iau mesajul mot-a-mot...noi, fetele vechi, avem toane si mofturi, iar ea in calitate de nou venita are dreptul sa ne judece si sa nu i se spuna nimic..In afara de Storm, nimeni nu i-a atras atentia la ceea ce a scris.Ea nu a fost rautacioasa?Nuuuu.....doar Sonia a fost...dar ea poate pleca, nu???Ce conteaza?Sonia nu are drepturi, doar Pet are, ca e noua, nu?Cam asta am inteles eu, din pacate!Amalia, ai zis bine ce ai zis, putem asocia fetele cu userii, aveti fb lui Pet?Intreb si eu, asa ca fapt divers...
Referitor la ce m-ai intrebat ieri, Elena..Nu pateste nimic bebe daca ai acum febra, nici daca ai lua antibiotic..Si ca sa-ti exemplific pe concret, o sa-ti spun de o prietena buna care a avut accident exact in alea 21 de zile de la inceputul sarcinii, a dat unul peste ea pe trecerea de pietoni, nu a stiut ca e gravida, i s-au facut de toate, radiografii la picioare, i s-au dat pastile destule, iar acasa a continuat cu tratament de analgezice ca mai avea dureri la picior...Si a aflat intre timp de sarcina si toti medicii au zis sa faca avort...dar nu a facut si are un baietel super!Mult succes!puss
PS : Pentru fetele cu care ma cunosc inainte de scandalul cu userul lumi38..aveti tot sprijinul meu dincolo la burtici...puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#957 2012-02-17 10:49:06

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Elena, ceapa rosie nu merge...sau cel putin asa stiu eu...da maica-ta nu poate sa-ti aduca o ceapa? Ca nu e capat de tara.

Rave puss inca odata kram

Buck puss si bebeii pusspuss

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-02-17 10:51:26)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#958 2012-02-17 10:49:14

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

rave sa iti dea dumnezeu putere multa

buck te pup cu drag  puss imi place ce ai scris
ar fi multe de spus dar eu am renuntat sa mai atrag atentia

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-02-17 10:53:11)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#959 2012-02-17 10:49:29

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Rave cuvintele sau consolarea mea/a noastra ar fi inutile. De acum trebuie sa gandesti spre viitor si sa ii multumesti lui Dumnezeu ca nu a fost mai rau de atat. Ca ai fost puternica si ai luat o decizie inteleapta la momentul potrivit. A fost o incercare peste care ai trecut

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-02-17 10:49:38)

Offline

 

#960 2012-02-17 10:49:40

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Rave puss puss puss puss puss   tot raul spre bine


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#961 2012-02-17 10:52:58

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

buck .. ?? .. e am facut asa de rau? eu nu am spus nimic rau de Sonic .. sau de Almi .. si cred ca mi-am cerut iertare cu toata raspunderea .. am vrut sa fac pace .. daca s-a inteles gresit, imi cer din nou iertare ..


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

#962 2012-02-17 10:55:18

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Buck... ei, si eu am facut si radiografie, si am luat si antibiotice, tot in alea 21 de zile. Mi s-a zis sa avortez. Am facut-o. Sunt o proasta ...M-a intrebat atunci doctorul daca am spotting, ca asa cica pierd sarcina ... Si nu aveam, i-am zis "nu" si el: ai sa ai peste o saptamana..."placenta e contractata" , "trebuie sa fie perfect rotunda si e putin ovala"...

Hell, nu vine ea pe zapada pana aici, l-am trimis pe sot


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#963 2012-02-17 10:56:22

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

buck .. eu nu am fb .. si nu am cerut decat o adresa de mail, cea a lui Lady   imi pare rau sa consideri ca pot atenta la fb-ul tau fara sa ma inviti .. adresa mea de mail este jara.petrica@yahoo.com   

buk, cu mine .. ai gresit .. iar suspiciunile tale trebuie sa se orienteze in alta directie ..


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

#964 2012-02-17 10:56:29

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Fetelor sa nu va suparati ca editez. Ok? va pup si va multumesc din suflet.
Da, Pet, mi-a zis dr ca e totul curatat acolo si ca pot avea un copil. Insa trebuie sa ma grabesc, deoarece acel fibrom oricand poate sa reapara. Eu sper din suflet ca uterul meu sa aiba viata in el cat mai curand, pt ca m-am luptat mult sa mi-l pastrez.
Nici nu va imaginati ce am simtit eu cand mi-a venit ciclu dupa operatie. Nici nu va pot descrie cata bucurie aveam in suflet.
Efectiv imi venea sa urlu de bucurie. Pt ca in paranoia mea...aveam impresia ca nu va mai veni.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#965 2012-02-17 10:56:54

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

raveca eu nu am apucat sa citesc ce ai editat, dar stiu ca esti puternica si Dzeu nu te va uita rugaciune
buck puss
eu nu mai comentez nimic neutral


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#966 2012-02-17 10:57:05

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

buck puss sonia stie ca e iubita aici si ca vrem sa se intoarca.fiecare dintre noi are dreptul sa spuna ce gandeste,ce simte,ce crede.doar ca niciodata dreptul la libera exprimare nu a fost deplin,mai mult sau mai putin a fost ingradit.dupa cum ai vazut ,nu am vrut sa intru in tot ''spectacolul'' asta si nici nu imi place sa dezgrop mortii.asta nu inseamna ca tin apararea cuiva sau nu.si voi,toate cele care ati plecat ar fi trebuit sa ramaneti daca tineti asa mult la unele dintre noi! acum ce vina am eu sau altcineva ca exista polemici? sad imi pare rau ca ai plecat,sper macar sa mai intri sa imi spui ce mai faci si ce ascunde outul.din pacate un am destul timp sa intru la burtici si nici nu cred ca-i locul potrivit pentru mine.te pup puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#967 2012-02-17 10:58:14

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

rave, daca vrei editez si eu discutia cu tine ... este pe drumul bun .. si ma bucur pentru tine ..


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

#968 2012-02-17 11:00:12

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Pet, ajunge!Nu stiu ce scop ai avut cand ai intrat aici si nici cine esti..Cert e ca reusesti sa dezechilibrezi lucrurile, iar fetele accepta asta cu buna stiinta...De data asta sunt foarte dezamagita si chiar nu ma intereseaza daca iau ban sau warn sau sunt exclusa...dar am sa spun ce gandesc...
Tu ai intrat sub ce pretext?Ca te-ai despartit de iubit...De fapt, parerea mea e ca esti cu totul alta persoana decat vrei sa pari, iar daca ai ca scop sa strici pe aici una alta, felicitari!Incet incet reusesti!!!Nimeni de aici nu a intrat ca sa-si povesteasca suferinta ca si-a pierdut iubitul...aici sunt altfel de suferinte...pe care ar fi trebuit sa le respecti.Mi se par total deplasate avansurile tale fata de Moni sau alte fete..ma faci sa cred altele...dar na, e treaba mea ce cred!!!Oricum, pot sa-ti spun ca nu sunt singura care crede si, chiar daca nu se exprima pe forum, sunt cateva fete care isi pun semne de intrebare in privinta ta...Poate acum au curaj sa vorbeasca, sau daca nu, atunci sa taca si sa accepte plecarea noastra si a celor care vor urma...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#969 2012-02-17 11:01:20

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Rave, nici eu nu am apucat sa citesc ce ai scris, dar imi dau seama ca n-a fost floare la ureche. Cu Dumnezeu inainte si va fi bine, cu bebe sanatos in brate dupa o sarcina dusa la termen! puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.