homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-93


#1749 2012-03-08 16:11:18

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

La multi ani mamici! Multa sanatate si fercire va dorim!  puss  puss


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 



#1750 2012-03-08 16:22:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

flow, bv pt kilograme! applause
perfect de acord ref la "mai vesele" rotfl2

ally, ms! puss
eh, stie cupilutu tau ce stie rotfl picteaza el, da' cu dedicatie big_smile big_smile

unde a scris onu de chiuretaj ? sad
daa, superb avatarul hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1751 2012-03-08 16:48:10

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

La multi ani, mamici!  http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Nature/0002.gif

Offline

 

#1752 2012-03-08 16:48:14

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

kata a scris pe pagina trecuta


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1753 2012-03-08 16:52:39

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Multumesc celor care mi-au urat sanatate! kram
Abia pot sa respir, sunt praf!!! Abia astept sa se culce Iulia, sa imi bag picioarele in apa fierbinte cu otet si sare...
Nu fac febra dar acum spre dupa-amiaza mi s-a infundat nasul, abia respir, ba mi-e frig, ba mi-e cald, imi vine sa ma pun jos!

Forumul are vreun emoticon bolnav ca eu nu vazui?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1754 2012-03-08 17:01:14

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

adina, inca nu am deschis mailuri azi, dupa ce il culc pe sebi pe la 7 citesc si iti raspund. pana atunci alerg udpa el, nu am timp sa stau la calc,. intrasem pe fuga sa va urez La multi ani!
pup!  puss

Offline

 

#1755 2012-03-08 17:31:43

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

GeoGeo a scris:

hello .
la multi ani mamici smile
de dimineata am dat si eu fuga la mama sa ii duc o floricica .. ma incercau asa regrete pentru timpul trecut big_smile

Kata, eu am citit pe site-ul / blogul tau ( nu ma situ pe care ) ca ti recomanzi wrap-tai-ul pt parinti care nu au mai folosit asemenea disp si pt bebe mai marisor . Tu ai dreptate cu wrap-ul, dar eu am incercat la o prietena si natanata (asa se recomanda fi-mea ) nu sta de nici o forma, si fiind maricica nu prea am cum sa o leg big_smile
ma gandeam ca wt-iul este mai ok , ca se baga mai usor copilu' acolo . la ce te referi cand zici sa mi-l faci mai lung ? offf nimik nu pricep !!

acu am vazut.

lasa in seama mea cat de lung il fac lol se leaga mai usor decat wrapul si e aproximativ la fel de comod, de acolo recomandarea smile (desi io intre wrap si wt oricand consider wrapul mai comod... dar intre DELOC si wt... wt big_smile si la majoritatea copiilor mari e pb cu legatul wrapului, asa ca ei se incadreaza la "decat deloc sau wt" smile )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1756 2012-03-08 17:42:12

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hello smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1757 2012-03-08 18:01:54

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

katami a scris:

GeoGeo a scris:

hello .
la multi ani mamici smile
de dimineata am dat si eu fuga la mama sa ii duc o floricica .. ma incercau asa regrete pentru timpul trecut big_smile

Kata, eu am citit pe site-ul / blogul tau ( nu ma situ pe care ) ca ti recomanzi wrap-tai-ul pt parinti care nu au mai folosit asemenea disp si pt bebe mai marisor . Tu ai dreptate cu wrap-ul, dar eu am incercat la o prietena si natanata (asa se recomanda fi-mea ) nu sta de nici o forma, si fiind maricica nu prea am cum sa o leg big_smile
ma gandeam ca wt-iul este mai ok , ca se baga mai usor copilu' acolo . la ce te referi cand zici sa mi-l faci mai lung ? offf nimik nu pricep !!

acu am vazut.

lasa in seama mea cat de lung il fac lol se leaga mai usor decat wrapul si e aproximativ la fel de comod, de acolo recomandarea smile (desi io intre wrap si wt oricand consider wrapul mai comod... dar intre DELOC si wt... wt big_smile si la majoritatea copiilor mari e pb cu legatul wrapului, asa ca ei se incadreaza la "decat deloc sau wt" smile )

ok kata, ai comanda de la mine smile ferma . ce date iti trebuie ? sau cum facem ?


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#1758 2012-03-08 18:19:46

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

GeoGeo a scris:

katami a scris:

GeoGeo a scris:

hello .
la multi ani mamici smile
de dimineata am dat si eu fuga la mama sa ii duc o floricica .. ma incercau asa regrete pentru timpul trecut big_smile

Kata, eu am citit pe site-ul / blogul tau ( nu ma situ pe care ) ca ti recomanzi wrap-tai-ul pt parinti care nu au mai folosit asemenea disp si pt bebe mai marisor . Tu ai dreptate cu wrap-ul, dar eu am incercat la o prietena si natanata (asa se recomanda fi-mea ) nu sta de nici o forma, si fiind maricica nu prea am cum sa o leg big_smile
ma gandeam ca wt-iul este mai ok , ca se baga mai usor copilu' acolo . la ce te referi cand zici sa mi-l faci mai lung ? offf nimik nu pricep !!

acu am vazut.

lasa in seama mea cat de lung il fac lol se leaga mai usor decat wrapul si e aproximativ la fel de comod, de acolo recomandarea smile (desi io intre wrap si wt oricand consider wrapul mai comod... dar intre DELOC si wt... wt big_smile si la majoritatea copiilor mari e pb cu legatul wrapului, asa ca ei se incadreaza la "decat deloc sau wt" smile )

ok kata, ai comanda de la mine smile ferma . ce date iti trebuie ? sau cum facem ?

imi tre culoare, date de livrare (adresa, tel), mod de plata (avans in cont vs ramburs - rambursul implica 6 lei in plus pt transport pe Buc)... dar pe mail, pls (crisalida@wrapsling.ro). si pt ca ti-l fac separat fata de lot, dureaza 1-2 zile, nu-l pot expedia maine puss ms, vb pe mail

Ultima oara a fost editat de katami (2012-03-08 18:22:04)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1759 2012-03-08 18:41:40

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hello!
deci peste tot exista binevoitori din astia!  big_smile  am retinut si faza cu veselia  diablo
noi am avut treaba prin oras si am luat si puiul cu noi...a dormit de la 2.30 la 6 fara sa miste  chicot
onu, imi pare asa de rau pt situatia prin care treci  sad sper sa nu mai ai alte probleme!
papu, multa sanatate!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1760 2012-03-08 19:04:56

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

La Multi Ani mamici dragi!  Sa aveti o primavara plina de bucurie, iubire si implinire!  

Onu, sunteti foarte frumosi , o familie hjarta  .   imi pare rau prin ce ai trecut supa  ca m am enervat cand  am citit..   neutral   sa te refaci cat mai repede!

Razu, felicitari pentru dintisor! o sa apara si al 2 lea repede , de regula asa apar.  par  ce face Ari?

Noi azi am fost pe afara  o ora jumate fata de ieri cand n am iesit decat 10 min si piticu meu a dormit o ora jumate. azi, coincidenta cu 8martie, a zis " mami" hjarta
Maine facem mucenici drool  parca numai la asta imi e gandul. voi cum ii faceti?

Poke, moama da doarme piticutul vostru, super asa.  par   

Eu ignor toti invidiosii, si daca cumva vorbesc cu ei din intamplare, ca altfel nu am cum, ii iau numai ironic si de sus.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1761 2012-03-08 19:07:04

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

La multi ani mamici  party  birthday  majoreta
Onu  supa  refacere usoara! rugaciune 
Doamne fereste..bine k ti-a descoperit....cand te gandesti ca si eu am tot 1 luna de la nastere si pot avea si eu ceva prinauntru?  cesafac




Azi m-am simtit superr...barbatzelul meu mi-a adus flori..bomboane..cioco...m-a dus la shoping..mi-am cumparat o gramada...
Bebele meu e papacios tare big_smile
Abia astept sa fac si sexinpat ...... supa

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-03-08 19:07:54)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1762 2012-03-08 19:07:06

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

like,  hjarta  ce cadou frumos!  applause
da, afara doarme dus! si in casa doarme binisor, nu ma pot plange, dar nu e ca afara!
janis  par  ai avut o zi frumoasa!
daca va spun si eu ce am primit de 8 martie, va cracanati de ras  chicot  deci:
-15 pomi fructiferi  hjarta  caisi, piersici, meri, peri, visini, ciresi
-vreo 20 de plicuri de seminte de flori: iris, panselute,garofite, etc
-bulbi de fori, tot asa ...vreo 3-4 soiuri
-seminte de busuioc, rosii, dovlecei, ardei, radacina de patrunjel, telina, morcovi, etc  dance
-cel mai mare sac posibil de gazon
-ingrasaminte pt pomi, tuya, gazon  rotfl
-fel de fel de pahare si paharele pt rasaduri  rotfl2
si....vreo 6-7 saci de pamant!
uitasem ce era mai important  smoke2  2 magnolii


eh, sa va vad care ma concurati  rotfl
ce ati inteles din tot ce am 'primit' eu? ca anu' asta agricultor scrie pe mine  chicot

Ultima oara a fost editat de pokemon (2012-03-08 19:13:55)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1763 2012-03-08 19:42:00

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Poke vreau si eu asa cadou!!  hjarta  hjarta  hjarta Eu am primit ceva in aceeasi nota ca si tine: o masa rotunda din fonta+ceramica si scaune cu niste perne moi si faine de pus in foisor si de petrecut cu prietenii si parintii nostri la vara si cativa saci cu pietre pentru o carare in gradina. Visez la seminte, flori, copaci dar noi mai avem si Mother's day in luna mai rotfl.
A zis tati ca ne duce undeva astazi si incerc sa il trag de limba dar se da plecat din birou smile.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1764 2012-03-08 19:48:00

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Gargarita, Likeit, va multumim! puss
Likeit, e bine Ari, a iesit la plimbare azi, a felicitat bunicile, nasa, prietena, s-a gatit frumos. Am petrecut frumos azi.Voi ce mai faceti? kram

Ultima oara a fost editat de razu (2012-03-08 19:48:27)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1765 2012-03-08 19:52:31

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

poke si flow  rotfl  oricum, sunt faine cadourile  tummenupp

like, eu fac mucenici muntenesti, "ciorba" smile moldovenesti s-au facut in familia sotului, am mancat deja, asa in avans  rodnar

Offline

 

#1766 2012-03-08 20:10:53

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Like, tocmai ce m-am laudat cu dieta mea. Dar am vazut ca maine se fac mucenicii...deci ii fac ca la noi in Moldova, innecati in miere si nuca si s-a dus pe apa sambetei dieta mea. Dar traditia se respecta, nu? rotfl2


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1767 2012-03-08 20:14:17

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

La multi ani dragi mamici! sa aveti o primavara frumoasa alaturi de puiutii si de familiile voastre!  par


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.