homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-95


#1787 2012-03-08 21:40:52

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

da ma uit imediat pass


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 



#1788 2012-03-08 21:54:23

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Hello

Eu am fost iesita cu mama si Maria.
Luni seara imi vin socrii diablo


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1789 2012-03-08 22:14:16

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

LikeIt a scris:

Razu, cum te descurci cu dieta?

?ți zic eu cum stă, dacă vede c-o p?răsc poate se trezește. A trecut de la dietă la greva foamei..azi a m?ncat abia la cină..la micul dejun și la pr?nz a avut CAFEA....diablo


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1790 2012-03-08 22:34:37

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

buna fetelor si la multi ani de 8 martie
eu acum am sosit, am fost invitata de colegele de la serv la opera romana, la spectacolul de balet,, Frumoasa din padurea adormita,,...sunt plecata de la 5.30 si am ajuns acum nici 1/2h...ana e cu tatal ei in dormitor cred ca dorm amandoi ca nu se aude nici musca lol....e pt prima data cand plec asa mult de langa ea, a fost si bine dar a fost si rau, m-am gandit la ea sa nu pateasca ceva, offf, aflu maine amanunte cum s-au descurcat....

spectacolul a fost superb, au dansat oamenii aia de ziceai ca nu au oase in ei, efectiv pluteau in aer,costume impecabile, de vis ce mai...

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2012-03-08 22:35:13)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1791 2012-03-08 22:41:24

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Adina, foarte bine ca ai iesit, bravo applause  applause  applause


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1792 2012-03-08 22:58:30

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

fetelor sunt bine, nu ma doare nimic. m-au adormit si n-am simtit absolut nimic, si a durat doar 10 min. sangerez f putin acum, sunt inca pe tratament cu antibiotic 5 zile, o sa pun si ovule cand scade de tot sangerarea. nici macar nu am restrictii, am revenit la normal, sanatoasa. asa mi-a fost dat sa trag, m-am consolat, bine ca a trecut. va multumesc de urari!

flower sa dai jos repede cele 3 kg. pupici de la Antonia

ally ce dulce andu hjarta

garga, kata multumesc legat de avatar pusspuss

angel multumesc pusspuss

papu sa te faci bine repede!

poke cu chiuretajul s-a terminat tot din fericire. sper smile
ce cadou ai primit azi chicot

like multumesc, cuvintele voastre ma ung la suflet puss
ce cuvant frumos ai auzit chiar de 8 martie hjarta

janis nu te gandi asa departe ca nu e cazul. cum se simte bebe? ma bucur ca e mancacios

myla imi pare rau de cearta, si intr-o asa zi...

razu bravo pt dintisor

adina ce fain ca ai iesit

am reusit sa citesc tot pe Ziua de azi, e record la mine smile
va spun acum si noapte buna, sa stiu sigur ca inchei cum trebuie. somn dulce mamici, o noapte cat mai linistita!pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1793 2012-03-08 23:12:28

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Adina smile super !!

Eu la ora asta lucrez.  cascat

l.e. gata, nu mai am chef. las' pe maine !  chicot
nici ceaiul nu mai e ce a fost.. am pus 4 !! plicuri de ceai de tei fares intr-o ceasca (nu cana) si abia daca are gust  alcool

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-03-08 23:33:49)

Offline

 

#1794 2012-03-08 23:55:01

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

salutare mamici care mai sunteti online...

La multi ani, sa fiti sanatoase, iubite si sa ramaneti mereu frumoase (in suflet).
Noi am fost plecati azi la mama, dupa care la nasi lui iannis, abia acum 30 de min am venit.

va mai amintiti de vecinii mei....? Presteaza mai des ca noi rotfl


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#1795 2012-03-09 00:26:20

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

am citit acum povestea nasterii acasa a lu zoozie pffffu, cu sufletul la gura am stat !! fantastic !

Offline

 

#1796 2012-03-09 05:06:51

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Noapte buna, mamici.
Am primit doua cadouri interesante: unul de la sotz care mi-a zis la praz ca ma duce undeva cum vine de la serviciu. Am mancat si deci nu se punea problema de restaurant, ne-am uract in masina si am plecat. Nu am recunoascut locurile pe unde mergea si m-a tinut in tensiune cam 30 de min de condus cand am vazut numele orasului unde tocmai intrasem si am realizat unde mergem: la un magazin numai si numai cu produse organice. Era pur si simplu imens si avea atat de multe produse -nu va mai spun cat de aglomerat a fost. Preturile erau mai mari decat la un magazin obisnuit dar na, sunt produse organice. Am stat cam 2 ore acolo si am avut dezlegare sa imi iau ce vreau lol. Si mi-am luat unt de shea in coaja de nuca de cocos care face o piele superba, caju crude, kamut pt incoltit, strugurel cu luciu de culoare maronie, o bucata de ceara de albine ca sa imi fac creme de fatza si corp; lui Carol i-am luat sampon si balsam (ca i se incurca parul) si sapunel fara chimicale si tati si-a luat sampoane pt piscina (sa nu mai miroase a clor). Ce am gasit supr fain au fost fulgi de cacao 100% si am luat ca sa punem in prajituri, pe inghetata. Sunt plini cu vitamine si antioxidanti.
Asta-i cadou frumos (dar scuuuuump). Cand am venit acasa am verificat cutia postala si am gasit scrisoare de la decanatul programului de unde iau bursa si ma instiintau ca ce fain ca am fost admisa, ca numai unii sunt admisi bla, bla DAAAAAAAAAAR cate trebuie sa fac pana imi vad banii care nici acum nu stiu cati sunt lol. Atatea inatlniri am de facut si am de participat la atatea chestiuni de ma apuca groaza. Asta  m-a cam "resetat" caci visam o vara fara prea mari batai de cap. Trec eu si peste asta.
Daca pot sa le consider cadouri ar mai fi 2 aspecte smile : am hotarat sa nu mai facem mucenici! Asta inseamna sa nu mancam faina si zahar ceea ce este sanatos si face bine la kilograme. Si i-am zis lui sotzi ca asa mi-as dori un deshidrator caci ma bate gandul din ce in ce mai tare de mancat cat mai raw=crud (inafara pe oua la care nu o sa renunt decat acum in post). Sunt lesinata dupa oua, sunt 30% din viata mea lol. El a zis ca mi-l ia pe cel mai bun, performant etc indiferent de pret daca imi ating tintele in kg, talie, sold pana pe 30 aprilie. Noi am decis acum cateva saptamani sa ne punem niste targhete si sa ni le indeplinim pana la sf lui Aprilie si cine castiga primeste ce doreste. Deci eu sunt intr-o super dieta dar care sa nu ma nenoroceasca ci sa ma ajute sa arat mai bine si sa fiu sanatoasa.
Vorbim mai incolo caci la 10.05 pm imi beau cafeaua si o sa plec la smotru. Carol a avut ceva astazi, nu a fost ea in apele ei si am lasat-o sa faca mai dezastru decat era. Acum ma duc sa muncesc si maine sa stau mai mult cu ea si poate sa imi dau seama ce se intampla.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1797 2012-03-09 07:46:34

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata!  wave
sa va povestesc ce spaima am tras azi.
ne-am trezit la 5 jumate ca de obicei  cascat  si sebi repede cu mana in bluza sa isi ia titzi, ii explic ca ma duc sa pun din titi in sticla ( biberonul cu lp) si ma intorc repede; ok e cuminte si ma asteapta, nu a protestat; plec din pat si il las sa motzaie langa ta-su, care era treaz!!  ma duc in baie inainte ca aveam vezica pepene, si cand eram pe tron aud pasi mici pe hol. Ies de acolo si ma duc in dormitor unde sotul dormea dus! Sebi nu era in pat si nici in camera. Fug pe hol spre bucatarie, nu era, in sufragerie nu era, in baie nu ca acolo fusesem eu, am inghetat de frica pt ca nu il vedeam nicaieri,...  intr-un final iese de dupa parapetul-bar din camera "Baaaaaa!" (bau) si radea in hohote, a stat acolo ascuns de mine si astepta sa il gasesc,  yikes  M-am simtit ca in filmul Chuckie in momentele alea.   lol
Mai, dar cum sa dormi asa bolovan si sa nu simti ca se da jos din pat copilu si fuge??  box
Sa aveti o zi frumoasa  puss  , noi mergem la mamaie sa mancam mucenici in zeama.


rux, cand mergi la eco.?
Eu am facut analizele de sarcina ( TORCH si listeria ) la Expert Medical aici in Ploiesti si m-au costat .... 420 ron, 4 analize amarate  wow  Nu mai merg acolo niciodata, la synevo e cu 60 lei mai ieftin. Sosesc marti si tot atunci ma duc la eco.
Tu?

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-03-09 07:49:38)

Offline

 

#1798 2012-03-09 08:05:04

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neata mamici

Vai Pass , sebicu avea chef de joaca lol .
Eu vroiam sa fac azi mucenici dar las pe maine cand e si Cosmin acasa.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-03-09 08:05:38)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1799 2012-03-09 08:58:33

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave
pass, ce baiat mare ai!!!
flow, asta da cadou!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1800 2012-03-09 09:11:12

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata mamici si pitici puss

pass ce scump e sebi , avea chef de joaca lol


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1801 2012-03-09 09:16:06

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata fete wave

noi ieri am iesit , am mers la nasii nostri si ai fetei . am primit un ghiveci superb de flori de la tati si Alisuca. si o imbratisare enorma de la fetita mea. noi azi plecam dupa 12 la socri, ne intoarcem duminica, asa ca mucenici face socrela. eu papa, de data asta nu ma mai stresez eu. ma duc sa pap, sa plec la scoala, va mai citesc de acolo. am de la 10 la 12.


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1802 2012-03-09 09:38:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hello

pass rotfl2

flow, ce frumos hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1803 2012-03-09 09:39:42

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neatza! mornincoffee
Onutza, multumim!Sunteti tare frumosi toti trei! kram

A mea a picat aseara lata, la 19.15 dormea in masina....si a tot dormit cu reprize de tzitzi pana azi la 8.30. Cum s aii mai fac baita?Asa ca am ramas restantieri.

Hell, acum fug sa mananc ceva ca de mic dejun. Bun? (Iti multumesc mult pentru sustinere puss , uite asa, trasa de urechi, poate revin si eu la dieta)

Ultima oara a fost editat de razu (2012-03-09 09:40:14)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1804 2012-03-09 09:41:27

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

adina84 a scris:

nici ceaiul nu mai e ce a fost.. am pus 4 !! plicuri de ceai de tei fares intr-o ceasca (nu cana) si abia daca are gust  alcool

sa ma tragi de maneca sa iti adun la vara ca am doi tei si fac asa multe flori ca nu am ce face cu ele


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1805 2012-03-09 09:46:40

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

moa, am citit si eu nasterea lui zoozie hjarta
pe alocuri mi-a amintit de mine! imi e dor si de nastere!
citind acum ce a scris ea, cum a trimis fetita mare de acasa, eu cred ca am avut un mare noroc ca am avut copilul la noi, pentru ca ma gandeam sa fac liniste sa nu il trezesc/sperii, apoi pt ca am amanat plecarea la spital si pt el si in final ca m-a binedispus cu comentariile lui lol


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.