homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-109


#2053 2012-03-30 16:48:59

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Fetele, am revenit si eu  wave  wave  wave
Nu am citit chiar tot, dar....va pup pe toate!  puss  puss  puss
Asira puss  scucces la eco  goodluck  goodluck
Laura  puss  sa te relaxezi. Totul va fi bine pana la capat!  goodluck
Parfumel puss  sa scapi de greturi!  goodluck
Eu st bine, dar  disperat  disperat  disperat  mi-am repetat azi beta 3464,33. Nu a crescut cam mult?  cesafac
Luni am avut 612, miercuri ar fi trebuit dublu 1224, iar azi ar fi trebuit inca un dublu 2448.
La mine e cu 1000 mai mult. Sper sa fie Gemeni si nu alte probleme  rugaciune
A mai avut cineva asemenea crestere?  nustiu  Parca Garga
Gargatrombon  trombon  trombon  Te rog sa ma ajuti cu un sfat  cesafac


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 



#2054 2012-03-30 17:00:44

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

hllo

multumesc pt urarile la adresa lui bb mic! puss

anca, inteles, multa bafta sa iasa ok! vezi ca ce ai tu merge FOARTE bine si cu acupunctura (in is avem o tanti specializata pe chisturi si alte pb gineco, infertilitate etc... ne arata - mie si sotului, ea umpara ace de la sotul meu - radiografii (sau ecografii?) cu chisturi... inainte si dupa big_smile ). in bv nu cunoc pe nimeni, dar... SE POATE! puss

blue, si eu iti doresc sa mearga totul lin (mda, para ai  vb de mne si nascutul acasa... ca parca ma vad ca la primele contractii ma las lol puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2055 2012-03-30 17:11:39

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Kata  puss  puss  puss si pe tine si pe bebei si pe cel din burtica si pe cel mare   puss  puss  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2056 2012-03-30 17:29:19

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

multumesc, kata puss. o sa iau in calcul si varianta asta daca altfel nu trec.

Offline

 

#2057 2012-03-30 17:54:32

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

vrabi eu zic ca totul e bine.Majoritatea fetelor au facut testul la 48h , sau de mai multe ori doar dak au fost pb (oprire din evolutie, la echo nu se vedea si erau suspecte de extrauterina).Fii optimista si asteapta urmatorul control echo unde ti se poate spune exact daca e un bebe sau 2 smile  puss


40+  rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2058 2012-03-30 18:03:19

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Iulia,  puss  deja m-am linistit k am mai citit pe net si am vb si cu Gargarita. La ea crestea si mai mult si acum ea il are pe Stefanel  hjarta
Nu cred k st 2, k ar fi trebuit sa creasca mai mult. Si daca ar fi, nu-i nimic, avem cu ce sa-i crestem. si ne descurcam noi si sa platim o vecina babutza sa ne ajute  chicot
In rest am exclus eventualele probleme(extrauterina sau oprita din evolutie)k acolo ar trebui sa fie cresterea mult mai lenta sau chiar deloc. Acum urmeaza eco la 6 sapt si sunt sigura ca D-zeu ne va ajuta de data asta  rugaciune
Doamne ajuta sa fie bine la toata lumea  rugaciune
Anca puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2059 2012-03-30 18:06:01

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

salut burtici! puss

Mai stiti ceva de Madlena?

Offline

 

#2060 2012-03-30 18:15:14

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

pass, nu sad (ceea ce, reet, mie nu-mi "suna" bine grater )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2061 2012-03-30 18:17:10

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

supa  .... o sa mai intru sa verific, sper sa o gasesc pe aici cu vesti cat se poate de bune!
Doamne ajuta!

Offline

 

#2062 2012-03-30 18:21:50

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

salut burtici si bebei!!! puss

paaassssss ce bine ca ai intrat!!! mi-a fost dor de tine puss puss puss

pe toate va pup, am citit vreo 7 pagini, ati fost tare harnice azi, dar n-am retinut nimic, decat ca sunteti toate bine.

eu am fost azi la medicul de familie sa ma ia in evidenta si mi-a facut si eco, ecograf care a calculat ca am 14 sapt si 3 zile...nu stiu daca e posibil, dar are manutele intregi, piciorusele la fel, atata sarea acolo ca m-am indragostit complet, acum era cu capu-n sus, apoi cu capu-n jos, dadea din toate mainile si picioarele, divin hjartahjartahjarta

a zis dr ca este foaaarte activ, sa nu-mi fac probleme, lichid este destul, e totul ok big_smile

mi-a dat si trimitere la dublu test dar nu ma duc, am zis!

abia astept eco din 9 sa-mi vad minunea mai bine, poate 4D big_smile


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2063 2012-03-30 19:00:10

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Buna fetelor. De data asta eu va scriu si nu sotul meu... sunt acasa, am fost externata din spital acum cateva ore. Vreau sa va multumesc pentru suport su sprijin, sotul meu mi-a mai citit din ce ati scris voi cand vb cu el la telefon. Am citit acum cate ceva din urma... insa credeti-ma sunt foarte multe pagini si nu am forta necesara. Din acest motiv nu vreau sa dau nici un nume, imi e frica ca as putea uita pe cineva,deci va multumesc din suflet tuturor !!!!!!!!!
Important e ca sunt bine. Rugaciunile noastre au fost ascultate. A fost fara doar si poate cea mai cumplita experienta din viata mea si a sotului meu. Sincer fara el alaturi nu cred ca as fi facut fata. L-am simtit ca i-a fost frica si ma uitam la el cum ascunde de mine acest lucru si cum incerca sa imi dea forta.
Deci... ca sa va descriu... Dupa internare mi-au fost facute o groaza de analize. Timp de 3 zile nu am stiut exat ce ma asteapta. Apoi in a 3-a zi de spitalizare mi s-a explicat foarte clar: in primul rand era viata mea pusa in pericol. Riscul de deces era destul de mare. Deci va puteti imagina !!! Ma uitam pe geam si ma gandeam ca ...vreau sa traiesc... plangeam la telefon cand vorbeam cu sotul meu...
Apoi mi s-a comunicat ca in pozitia unde se afla sarcina nu se putea interveni chirurgical, pentru ca exista riscul de deces in primul rand (din cauza hemoragiei) apoi pierdeam uterul. Deci ce sa spun... fara cuvinte sa descriu starea de atunci.
Insa alternativa a fost un medicament foarte rar care a fost comandat la farmacie sa fie preparat, sa opreasca sarcina din evolutie si se spera ca apoi corpul sa o respinga afara. Terapia a fost 2 injectii. Dupa doua zile au inceput sa se vada efectele: stare de voma, dureri de cap... etc, mi-au pus perfuzii ca sa nu mai vomit si evident repaos total la pat. Apoi corpul a reactionat si mi-au dat zilnic pastile ca sa nu vomit. Dupa 3 zile am inceput sa sangerez... ceea ce se si dorea, ca sa se elimine embrionul.
Am eliminat sange coagulat, la inceput 2 bucati pe zi, apoi mai multe, uneori si 7 bucati pe zi. Ca in final sa elimin chiar saptamana asta miercuri 15 pe zi!!! Era enorm de mult si sarcina tot nu iesise. Mi-au facut ieri (joi) ecografie si era tot acolo !!! S-au adunat toti medicii si au citit tot dosarul meu (eu plangeam pe hol) si s-a decis sa se intervina chirurgical. L-am sunat imediat pe sotul meu, care a plecat imediat de la servici si a venit la mine.
Sansele de reusita erau mai mari (pentru ca timp de aproape 2 saptamani am sangerat zilnic si am eliminat mare parte din cheagurile din uter si colul uterin), insa riscul tot exista. M-au pus sa semnez ca sunt de acord sa pierd uterul ca sa imi salveze viata. Am avut anestezie totala... Cand m-am trezit, prima intrebare a fost ce s-a intamplat cu uterul, mi-au spus ca au reusit sa mi-l salveze !!!!  Am inceput sa plang de fericire... si cand m-au scos pe hol si l-am vazut pe sotul meu... asta i-am spus... mi-a fost salvat uterul.... Ieri nu ma puteam misca prea bine iar el a ramas pana aseara tarziu cu mine sa ma ajute sa mananc, sa ma ridic din pat etc. Astazi sunt mult mai bine. Am dureri jos doar cand stau mai mult de 15 min in picioare, trebuie sa stau la repaos. Am un tratament de urmat si cu Dumnezeu inainte !!!! Ce-a fost mai greu a trecut !!!
V-am facut un rezumat la ce a fost... pentru ca e mult mai mult....
Sunt fericita ca dupa 3 saptamani de spitalizare m-am intors acasa INTREAGA. E tot ce conteaza pentru noi !!!!

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-03-30 19:04:53)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2064 2012-03-30 19:07:12

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

madlena puss nu am cuvinte, d-zeu v-a ajutat sa treceti peste incercarea asta grea
te imbratisez cu drag si iti urez tot binele din lume par


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2065 2012-03-30 19:09:16

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

madlena..multa multa sanatate si recuperare rapida.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#2066 2012-03-30 19:10:43

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena, ma bucur nespus de mult ca esti bine si ca au reusit sa-ti salveze uterul. Imi dau seama prin ce ai putu sa treci dar bine ca a trecut si e totul ok. Recuperare rapida, sanatate multa si numai bine  par

Offline

 

#2067 2012-03-30 19:16:18

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena, refacere rapida iti doresc par Prin ce a trebuit sa treci, Doamne supa


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2068 2012-03-30 19:26:23

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena, Doamne cat ma bucur pentru voi!!! atata am asteptat vestea asta ca nici nu-ti imaginezi! n-am cuvinte...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2069 2012-03-30 19:30:27

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena, mă bucur că ai intrat să ne scrii, dar cel mai mult mă bucur că ești bine și că au reușit să ?ți salveze uterul. Știu că treci printr-o perioadă foarte grea, chiar dacă partea critică ai lăsat-o ?n urmă și ?ți mulțumesc că ?mpărtășești cu noi această experiență dureroasă. ?mi pare rău că treci prin asta și sper ca suferința ta să scadă c?t mai repede și să reușiți să vă ?mpliniți visul. kram


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2070 2012-03-30 19:31:21

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlenaaaa! Nu stii cat ma bucur de ce citesc, faptul ca ai avut medici atat de buni care au reusit sa pastreze intacte sansele voastre de a avea un copil! Chiar ne-au fost ascultate rugaciunile!  rugaciune  De acum a trecut, urmeaza refacerea, care sper sa fie cat mai usoara!  Te imbratisam toate!!! Si pe tine, si pe sotul tau!

deno, ce faci, cum mai esti? nu am citit din urma nimic.  par

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-03-30 19:31:43)

Offline

 

#2071 2012-03-30 19:38:55

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

pass, sunt tot asa, nicio schimbare, cum m-ai lasat asa ma si gasesti.
dar tu cum esti? ce face puiutul tau? ai aflat ce este? pup si puiutul mai mare.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.