homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-110


#2072 2012-03-30 19:46:31

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

madlenaaaa,ma bucur enorm ca esti bine! puss


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 



#2073 2012-03-30 19:47:27

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

eu sunt bine, azi am avut morfo si am aflat ca e baietel, am 12 sapt si 2 zile si e sanatos si in grafic cu dezvoltarea. am pus poze cu noi la topicul nostru.
imi pare rau ca nu e nicio ameliorare... sad  nu mai zic si eu ca "mai e putin si scapi", cred ca deja urasti placa asta. dar pe bune, chiar mai e f putin, uite-ne ca s-a dus deja primul trim.  puss

Offline

 

#2074 2012-03-30 19:55:20

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

ce faaaaaaaaain! ce super mamica de putze o sa fii big_smilebig_smilebig_smile
urasc orice placa deja si nu o mai cred lol incep parca sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu voi mai fi veci ce-am fost! stiu ca nu e adevarat, dar sentimentul asta il am la fiecare tura cu capu'n buda.
pe 9 am si eu urm control si speeer sa aflu ce e, ca vreau sa cumpar carucior big_smile si wrap si haine si lucruri miiiiici hjarta hjarta hjarta

vreau sa mai intri pe la noi, mie personal imi lipseste foarte mult sa vad "passenger", tare draga mi-esti! sau macar da-mi id-u tau de mess, nu te zgarci big_smile (doar daca vrei!)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2075 2012-03-30 20:04:00

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Va multumesc fetelor !!!
Da este foarte greu, insa eu consider ca ce a fost mai greu a trecut. O luna de zile este perioada de recuperare, ca sa elimine din organism mare parte din toxina terapiei. Dupa prima menstruatie trebuie sa fac primul control ginecologic, ecograf si eco la san (am ceva probleme si cauza poate fi socul terapiei).
Nu vom renunta in nici un caz la ideea de a avea intr-o zi un copil al nostru !!!!  De asta suntem siguri amandoi. Insa acum e importanta recuperarea mea. Iar timp de 6 luni de zile nu am voie sa raman insarcinata, tot din cauza terapiei.
Deci ce imi doresc e sa revin la un curs normal de viata. Apoi vom vedea ce va mai fi...
Sunt increzatoare si optimista ca va fi bine.
Si va anunt ca vreau sa iau o pauza de la forum. Nu are nici o legatura cu discutiile de pe aici, chiar ma simt bine pe acest topic. Insa vreau sa "uit" daca se poate spune asa de faptul ca am pierdut sarcina, iar intrand pe un astfel de topic nu mi-ar fi usor. Cred ca intelegeti la ce anume ma refer. Trebuie sa imi revin.
Nu va voi uita si poate cand voi intra din nou voi avea vesti si mai bune !!!!
Va pooopp pe toate si sa stiti ca am vazut ca multe din voi au fost cu gandul la mine, am descoperit aici multe persoane sincere. Sa auzim doar de bine !!!!!

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-03-30 20:16:48)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2076 2012-03-30 20:17:47

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena puss, Doamne ce ma bucur ca esti bine! Multa sanatate si recuperare rapida ca sa puteti lucra din nou la visul vostru. smile

Pass puss felicitari pentru baietel! Ma bucur ca ai intrat.

Deno puss

Diana puss

Ruxi puss


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2077 2012-03-30 20:17:58

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena scumpa, eu te inteleg perfect. va fi chiar benefic! fara nicio suparare pt nimeni, cand treci printr-o pierdere, ti-e greu sa vezi fericirea altora care au ceea ce tu ai pierdut, nu e vorba de rautate! dar macar mie pe mess mai lasa-mi cate-un mesaj (doar daca doresti) in care sa-mi spui atat "sunt bine" m-as bucura enorm si le-as transmite si fetelor care dupa cum ai vazut intra in panica cand nu stim cateva zile la rand nimic de tine.

in rest numai liniste si muuuulta sanatate, ca sprijin il ai pe sotul tau care s-a dovedit a fi o persoana extraordinara! inca o data n-am cuvinte sa-ti exprim cat de mult ma bucur pt tine!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2078 2012-03-30 20:42:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

madlena, mi-au dat lacrimile... esti o eroia, fata draga. Nici nu stii cat ma bucur ca ai iest din spital INTREAGA, Doamne ajuta in continuare si o maaare imbratisare, ramai in continuare prin ugaciunile mele puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2079 2012-03-30 20:42:13

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlenarugaciune  ca esti bine! Cu ajutorul lui D-zeu te vei recupera si veti putea sa va impliniti visul de a avea un copilas al vostru! rugaciune
Va admir si pe tine si pe sot! Te inteleg perfect prin ce treci, desi nu am avut atata suferinta trupeasca ca si tine supa  Va doresc multa sanatate si numai bine in viata! puss  rugaciune


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2080 2012-03-30 20:45:02

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

deno, iti trimit un mail acum.

a, vad ca nu ai mail. trimite-mi tu, apasa pe casuta mail din dreptul meu si scrie ceva si iti las id-ul,  kram

Offline

 

#2081 2012-03-30 22:00:00

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

madlena,ma bucur din suflet ca esti intreaga draga mea si ca ti-a fost salvat uterul puss
altceva nu pot spune pentru ca cred ca ti-a fost cumplit de greu si acele momente au fost unele tragice sad
multa putere si sanatate sa te recuperezi rapid si sa aveti dupa recuperare un bebelus sanatos,se vede ca sunteti niste luptatori amandoi puss
te intelegem ca vrei sa iei o pauza de la forum iar atunci cand vei fi pregatita sa intri din nou vom fi aici,si te vom asculta cu drag puss sa vii la aspirante sa aspiram impreuna smile


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2082 2012-03-30 23:34:16

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena, ce mult ma bucur pt tine! Refacere rapida si te intelegem toate in legatura cu forumul.
Felicitari mamicilor  noi de baieti Kata, Laura, Pass ca Time este deja cu vechime....
puss pt fiecare!


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#2083 2012-03-30 23:39:27

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

passuc hjarta hjarta hjarta


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2084 2012-03-30 23:45:22

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Als puss cum te mai simti? Ce face burtica?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2085 2012-03-31 00:50:14

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Fetelor mi-ati fost drage (perioada scurta cat am stat si pe aici in ultimul timp) si de aia am vrut doar sa intru sa imi iau ramas bun definitiv de la voi. Sa aveti sarcini usoare in continuare, sa le duceti pana la capat si sa fiti sanatoase voi, bebeii si familia voastra. V-am pupat si va doresc numai bine  puss

Offline

 

#2086 2012-03-31 08:32:45

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

neata burtici!  puss

offtopic  dana, sa stii ca este loc pe forum pt amandoua. asa cum ne-am ignorat pana acum asa o vom face si de acum inainte. eu chiar nu am motive sa iti scriu de niciun fel, insa iti doresc SINCER (desi poate tu nu crezi  neutral  ) numai bine, tie si fetitei tale superbe  hjarta , si lui bebe2 la fel. din partea mea, e totuna daca mai scrii pe forum sau nu, insa probabil sunt fete cu care ai legat prietenii si care iti vor simti lipsa.

Offline

 

#2087 2012-03-31 10:18:22

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena puss
refacere rapida iti doresc! Dumnezeu te-a ajutat, ai incredere, fi tare in continuare kram


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2088 2012-03-31 10:27:35

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Neata!

Fetelor, Pass puss si Dana puss, mie imi sunteti drage amandoua si sper sa nu plecati niciuna. sad

Janis puss


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2089 2012-03-31 10:42:14

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

offtopic  Pass te rog frumos sa incetezi! vorbele acum nu-si mai au rostul si degeaba incerci sa faci pe draguta cu mine (acum, doar de fatada) caci nu mai merge. Trebuia sa te gandesti ca avem loc pe forum amandoua inainte sa te iei iar de mine fara nici un motiv . Ai observat ca te ignor, nu ti-am mai adresat nici un post nici tie, nici macar de ideile exprimate de tine nu am mai zis nimic (de ceva vreme buna) si totusi tu tot pe mine m-ai gasit de tap ispasitor...de ce? n-am sa-ti inteleg rautatea niciodata .
Sincer fetelor imi pare rau de offtopic , m-am despartit mult prea frumos de voi si asemenea discutii nu-si au rostul pe aici.Nu meritati asta, asa ca Pass te rog frumos sa incetezi odata pentru totdeauna. Ar trebui sa fi fericita ca nu o sa ma mai vezi pe aici si totusi vad ca nu te potolesti pentru ca te plictisesti cand realizezi ca nu mai ai de cine te lua (cu toate ca sunt sigura ca o sa-ti cauti alt tap ispasitor acum ca nu-ti mai merge cu mine si ma retrag.)
LE si nu inteleg de ce ai mutat discutia aici cand nu am mentionat deloc de tine sau motive de ce ma retrag de pe forum? ca sa pari tu fata de treaba si buna? si sa ma scoti pe mine ca vai ma plang degeaba ca uite de fapt ce fata de treaba e Pass ce frumos vorbeste...mai bine zi si aici ca dincolo ca m-ai bate non-stop, nu-i asa?

Ultima oara a fost editat de dana82 (2012-03-31 10:55:16)

Offline

 

#2090 2012-03-31 10:54:42

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

neata burtici mari si mici puss

Parfumel puss felicitari pentru +1 saptamana

Danuto puss tu chiar pleci ? fa cum crezi ca e mai bine pentru tine , mai ales ca ai bebe in burtica ai nevoie de liniste nu de stres , eu te pup si de mi-o fi dor stiu unde sa te gasesc puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.