homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-112


#2110 2012-03-31 12:41:06

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Buna fetelor, burtici si mamici !!!!
Cred ca astazi inca mai stau cu voi... vad ca imi face bine. Si am observat multa lume sincera care a intrebat de mine si care s-a bucurat de faptul ca sunt bine.
Ieri i-am spus sotului de nu stiu cate ori "ce bine e acasa"... Iar el a zambit de fiecare data. Ne bucuram impreuna de fiecare secunda, ca suntem acasa amandoi, ca ne putem tine de mana si imbratisa si astazi putem din nou zambi...  smile
E adevarat ca am dureri de fiecare data cand merg la baie, inca mai sangerez slab, nu pot sa stau in picioare prea mult timp, iar pe scaun doar in anumite pozitii  smile  dar va trece tot. Nu imi vine sa cred ca nu mai vad cheagurile alea de sange imense, ca nu mai trebuie sa le controlez dupa eliminare sa verific daca e embrionul in interior, caci asa au decurs ultimele 2 saptamani. Acum privind in urma imi amintesc cum zilnic speram sa nu ajung la operatie si cum zilnic ii spuneam sotului ... azi am dureri mari, simt cum ma apasa, deci cred ca astazi elimin sarcina... speranta a existat mereu mai ales ca valoarea la bhcg scadea de la o saptamana la alta.
Poate suna ciudat, dar ma consider o norocoasa caci am avut parte de o echipa de doctori buni care au facut tot posibilul sa imi dea sansa unei vieti normale, care imi spuneau mereu ca sa o luam incet, pas cu pas, zi dupa zi. Sunt cu siguranta un om norocos !!!! Astazi simt nevoia sa zambesc... desi imi dau lacrimile acum cand va scriu... dar de eliberare a tot ce a fost.
Sper sa nu va supere ca va scriu... sau ce anume va scriu... Mi-ati lipsit mult si mi-ar fi fost cu siguranta mai usor daca as fi avut acces la internet in spital si as fi vorbit cu voi, mai ales in anumite momente.
Ma bucur sa citesc ca sunteti bine multe din voi, am citit si am zambit la vestile bune.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#2111 2012-03-31 12:59:27

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena, draga noastra! Tu faci parte din familia virtuala de aici!  puss  puss  puss
E bine sa te descarci, e bine sa stai aici sa fi inconjurata de prietene, de cuvinte frumosase. Tu esti o luptatoare! Ne-ai dovedit tuturor!
Cand simti nevoia sa te descarici, suntem aici sa te ascultam! par
Si aici este locul perfect de molipseala  goodluck  Vor trece repede cele 6 luni si ai sa vezi k bebe va veini repede si totul va fi bine!  rugaciune  puss
Deno puss , nu mai e mult si scapi!  goodluck


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2112 2012-03-31 13:07:37

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

madlena te mai pup odata puss  puss


fete am o veste buna happy
a nascut amalia azi dimineata o fetita gingasa si micuta hjarta  hjarta  hjarta . sunt bine amandoua dance


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2113 2012-03-31 13:18:45

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Amalia, felicitari! Sa fiti sanatoase!  puss  puss  puss  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta avem bebelina in ultima zi din martie! majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  Le pupam pe amandoua! puss  puss  puss  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2114 2012-03-31 13:22:25

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

vrabiutza a scris:

Neata, fetelor! puss  puss  puss  puss  va pupacesc pe toate!
Angel, Dana, Pass, Katey, Janis si care iti mai intrat  puss  puss
Va servesc cu o cafeluta, un ceai,ce vreti voi! mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
Aseara am adormit si nici nu am apucat sa va urez noapte buna! buga
offtopic Dana si Pass, nu ati vrea sa dati mana virtual si sa faceti pace? Eu nu stiu despre ce sicane este vorba, dar nu trebuie sa iasa nimeni de aici, k aici nu avem nimic de impartit, doar impresii, sfaturi si ganduri bune. hjarta 
De dragul copilasilor pe care ii avem sau care vor veni, de dragul Sfintei Sarbatori care vine, e bine sa ne iertam unii pe altii.
Si eu am facut-o de oaie la aspirante acum mai bine de un an. Am suparat multe fete, mi-a parut rau k de fapt eu nu aveam niciun motiv, dar m-am bagat si eu ca musca in lapte. Asta a fost, imi asum raspunderea. Mi-am cerut scuze si am zis k nu mai intru acolo.  supa
Nu am mai scris nimic acolo, dar am intrat sa vad cum sunt fetele, m-am bucurat pentru fiecare test pozitiv si m-am intristat pentru fiecare nereusita sau pierdere  supa
Imi cer scuze si acum celor pe care le-am suparat cu postarile mele, indiferent de moment sau motiv.
[b] [b]Angel, imi cer scuze si tie inca odata, te rog sa ma ierti [/b] [/b] buga
E bine sa ne iertam toate, k oricine greseste. Si sa nu uitam ca aici avem un vis comun, care este cel mai important.
Sper sa nu supar si de data asta cu postarea mea. buga  Si vreau sa inchid subiectul din pareta mea, daca se poate.
In rest, sper k sunteti toate bine  par

vrabi de ce iti ceri scuze ? eu nu am nimic cu nimeni, iar ceea ce s-a intamplat acum un an pentru mine sunt demult sterse cu buretele , stai linistita nu te stresa degeaba , cum i-am zis si lu Dana, importanti sunt bebeii vostri din burtica acum puss
LE: eu nu am suportat carne nici macar ca miros toata sarcina , in schimb l-am omorat pe peste lol

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-03-31 13:31:20)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2115 2012-03-31 13:33:28

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena, de ce ne-ar supara ce povestesti?  Noi toate te admiram si ne bucuram ca esti bine. Si, daca tie iti face bine sa stai aici cu noi, atunci esti binevenita, iar daca nu-ti face sau nu-ti va mai face bine compania noastra atunci te intelegem. smile Inca un pupic  puss

Ce surpriza ne-au facut Amalia si Maria - Irina.  majoreta


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2116 2012-03-31 13:36:47

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Katey puss asa o cheama pe fetita lu amalia? nu stiam
madlena nu stiu de ce dar tu mi-ai fost draga de prima data cand ai scris , puss eu m-as bucura sa vad ca ne mai dai vesti despre tine


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2117 2012-03-31 13:37:24

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

buna fetele wave
madlnena puss ma bucur din suflet ca esti mai bine, citeam cu sufletul la gura fiecare informatie despre evolutia ta; Dumnezeu sa-ti dea putere in cotinuare rugaciune


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#2118 2012-03-31 13:43:16

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Amalia   majoreta  felicitari !!!  Ce frumos... astazi e ziua de nastere si a verisoarelor mele gemene  smile
Vrabiuta am vazut ca ai vesti minunate !!!  Ma bucur pt tine  par  sincer!!! Sa ai o sarcina cat mai usoara si lina.
Denorah vreau sa iti multumesc pt tot ce ai facut pt noi. Si totodata sa iti raspund la ce ai scris aseara. Sa stii ca ma bucur cand vad ca cineva e bine, ca va deveni mamica sau are o sarcina ok, chiar daca eu am pierdut sarcina. In spital eram 2 persoane internate in camera si paradoxal sau nu... 4 din fetele care mi-au fost colege de camera au devenit mamici (6 fete s-au schimbat in patul de langa mine).  smile Asta e viata... merge inainte. Si am avut norocul sa am cateva dintre mamicile din patul de alaturi care au inteles situatia mea, stiau ca e greu sa vad bebele la alaptat, dar stiau ca ma bucur pt ele. Nu poti sa nu te bucuri cand o femeie devina mama, chiar daca nu le cunoasteam decat de cateva ore, insa travaliul incepea in prezenta mea si incercam sa o incurajez cum puteam. Viata iti da lectii in fiecare zi...  smile  Trebuie doar sa privesti in jur.
Va multumesc din nou celor care ati mai scris  par  Sunteti prea multe ca sa va enumar pe toate.... e bine ca sunt cu voi aici... nici nu va imaginati cat e de bine...  smile

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-03-31 13:45:31)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2119 2012-03-31 14:10:45

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena  puss ma bucur tare mult ca esti bine rugaciune o sa va ajute pe amandoi sa treceti peste aceste incercari si sa aveti bebele mult dorit. ai grija de tine.

Amalia majoreta  majoreta pt bebica. refacere usoara si bebe sanatos.  birthday  birthday bebe.


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2120 2012-03-31 14:11:01

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena scumpa, asa ma bucur sa aud de bine! Tu esti o femeie speciala sa sti, de-aceea ti-a dat Dumnezeu tie incercarea aceasta, pt ca ai fost in stare sa o duci (sti ca Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce, chiar daca uneori ai impresia ca nu mai poti, El stie cat poti) si ma bucur asa de mult de reusita voastra, nici nu ai idee cat!
nu era zi sa nu-i spun sotului meu despre tine(in sensul ca iar a trecut o zi si nu stiu nimic de tine) si de cateva zile ma intreba singur, nu ti-a raspuns, nu mai sti nimic?
referitor la ce ti-am scris eu, cred ca m-am facut inteleasa gresit, pentru ca stiu ca ai un suflet mare si te bucuri pt fiecare dintre noi ca-si vede visul cu ochii, dar cu siguranta nu ti-e usor cand tu nu-l vezi pe-al tau, asta am vrut sa exprim.

amaliaaaaaa, superb! hjartahjartahjarta
ce ma bucur ca sunteti bine amandoua, lapte mult sa ai si muuulta sanatate tie si micutei!

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-03-31 14:13:56)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2121 2012-03-31 14:21:50

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Angel, eu asa intelesesem, sper sa nu vb prostii. Zicea ca spera sa nu se razgandeasca din nou. tongue

Deno puss

Alina puss

Tya  wave , hai mai des pe la noi, poate te molipsesti. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2122 2012-03-31 14:25:10

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

katey puss poate ma molipsesc si eu ca vrabi hjarta


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#2123 2012-03-31 14:26:24

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Asa e Denorah   smile  Insa chiar daca pare ciudat (data fiind situatia mea) astazi sunt atat de linistita. Si vorbeam cu sotul meu... ce bine e sa savurezi o zi normala, cum stii sa apreciezi o zi in normalitatea ei dupa o furtuna  smile
Angel simpatia e reciproca. Si nu am uitat ca mi-ai dat sfaturi utile cand a fost cazul  wink
Momentan sunt ok aici, insa vreau doar sa anunt ceva... chiar daca nu sunt gravi, nu as vrea sa trec la aspirante  smile  adica cand voi vrea sa scriu, as prefera sa scriu aici, daca e toata lumea de acord. Si prin acest lucru nu vreau sa creez polemici si discutii inutile. Trecutul se lasa in urma, viitorul e important  smile
Eu va  par  puss  pe toate, vreau sa savurez langa sotul meu ziua de astazi. Un week-end placut la toata lumea si sa ne auzim curand !!!!


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2124 2012-03-31 14:30:44

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Tya puss, eu asta va doresc tie si tuturor fetelor de la aspirante. Chiar daca nu scriu acolo, citesc cand am timp si am vazut prin cate treceti ca sa va atingeti visul.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2125 2012-03-31 14:35:15

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

multumim Katey puss Doamne ajuta rugaciune


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#2126 2012-03-31 14:57:17

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Angel  puss
Tya  puss  eu am tot stat pe aici si am reusit sa ma molipsesc. Asa k, esti bine venita!
Madlena  puss  iti multumesc pentru cuvintele frumoase. Poate nu-ti amintesti povestea mea, dar stiu prin ce treci pentru ca si eu am pierdut 2 sarcini mult dorite.  supa  Am doua bune prietene si am fost  gravida  cu amndoua pe rand. Una are bebe de 2 ani, alta de 1an.
De data asta simt ca va fi bine si la mine. Eu am mai fost o data in lista burticilor, dar nu a fost sa fie. In schimb imi place aici si mi-a placut mereu si am sperat si eu sa fiu din nou gravidutza. Dupa 1 an si 3 luni de la ultima sarcina, am reusit cand ma asteptam mai putin. De aceea, cu drag iti spun k e locul perfect pentru molipseala  goodluck
Alina, Katey, Deno puss 
Eu as face putin curat, dar nu ma trage firea. Ma trage mai mult patul  chicot


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2127 2012-03-31 15:10:47

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

vrabi puss


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#2128 2012-03-31 15:15:12

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

angel_sweety a scris:

madlena nu stiu de ce dar tu mi-ai fost draga de prima data cand ai scris , puss eu m-as bucura sa vad ca ne mai dai vesti despre tine

subscriu (dar io stiu si de ce, pt ca se vedea ca esti o pers puternica dupa modul in care ai reactionat intr-o anumita situatie neplacuta puss ). ma bucur enorm ca esti bine si sunt convinsa ca, la cat de fain gandesti, Doamne Doamne n-o sa te uite si-ti va trimite un bebe sanatos si voinic! puss

avem topic pt amalia? hjarta

vrabiutza, prin ce ai trecut si tu supa kram


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.