homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-136


#2566 2012-04-04 21:52:42

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Als, merci! puss


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 



#2567 2012-04-04 21:55:06

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Als, vei fi mireasaaaaa, ce frumos hjarta nu te speria de timpul scurt, am prieteni care si-au pregatit o nunta fabuloasa in doar 3 saptamani, caci da, dupa 3 sapt ce s-au cunoscut s-au casatorit rotfl2 sa te bucuri de ziua aceea din plin, eu de ex am avut o nunta superba pe dinafara, dar pentru mine nu a fost. am fost extrem de racita si nu stiu de ce m-am ocupat mai mult de invitati decat de noi(eu si sot). dar daca ai nevoie de vreun sfat, cu mare placere iti dau ca le-am cam trait pe toate si am avut nunta si recent, de vreo 8 luni tongue

eu doar am mamica tanata, eu n-o sa fiu asa, ca mama m-a facut la 20 de ani, eu il fac pe-al meu la 24 (in septembrie nasc si in oct fac 24) deci am ratat sansa aceasta big_smile
eu luni am control, dar nu stiu daca aflu si ce este, doamne da sa se vada hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2568 2012-04-04 21:55:36

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Als puss merci, e bine mami meau, azi a fost tata si a adus-o acasa. smile Si eu te pot ajuta daca ai intrebari, n-a trecut asa mult de la nunta. Pe mine m-au certat toti ca prea ma agit si ca sa mai si "deleg" sa nu ma ocup eu de tot. Dar am zis e nunta mea si nu se ia nici o decizie fara mine sau sot.  nustiu  Asa am facut si am fost foarte multumiti. In ziua aia am avut niste emotii teribile pana a venit "ginerica" sa ma ia si cand l-am vazut fericit si sigur pe el m-am mai calmat. Am avut emotii la valsul mirilor chicot dar apoi a fost totul ok. Am dansat toata noaptea de la vals si tango pana la sarba si jieneasca.  rotfl2
Laura, sa fie ok pentru noi toate. smile

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-04-04 22:04:30)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2569 2012-04-04 22:05:42

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Hello, fetele  wave  wave  wave  Pupici la toate!  puss  puss  puss
Am reusit si eu sa intru sa va salut, k toata ziua am umblat si am dormit.  cascat  E singura mea stare de gravi  nustiu  As vrea sa-mi fie si mie  acklad  sau  drool  macar o data. Sper sa nu cer si dupa aceea sa nu mai scap  chicot  Sper k e totul in regula.
Maine vreau sa-mi repet beta. Vreau sa fiu eu linistita  rugaciune Din cate am calculat, ar trebui sa fie catre 30.000  rugaciune
Timi, La multi ani! birthday  Multa sanatte si noroc in viata alaturi de toti cei dragi!  puss  puss  puss
Smartuc,e si ziua ta? La multi ani! birthday  Tot binele din lume ti-l doresc si tie si celor dragi!  puss  puss  puss
Katey puss  felicirati mamei tale, sanatate si recuperare rapida! Si sotul meu s-a operat la ochi, de 4 ori. A avut dezlipire de retina. La ultima i-au schimbat si cristalinul. Sa speram ca nu vor mai fi probleme  rugaciune
Ana, Garga puss  puss  puss  puss  puss  si pe voi si pe puiutzii vostri  puss  puss  puss
Anca, vino mai des pe aici sa te molipsesti. goodluck  Nu ti-am zis k eu asa m-am molipsit  chicot
Deno puss  ma bucur pt varul tau k se simte bine! rugaciune
Laura  goodluck  la cerclaj puss
Als puss  puss  puss
Ada  puss  puss  puss  puss  si pentru tine si pentru printesa Iris puss  puss  puss
Si eu am avut gel pe unghii peste 2 ani. Am renuntat in oct. Abia luna trecuta s-au refacut unghiile complet  cesafac  Acum incerc sa folosesc cat mai putine produse chimice.  Dar mi-a placut cu gel si as vrea sa-mi mai pun cand mai creste bebe  hjarta Am inteles k acum a aparut un gel, doar pt culoare(lac permanent) si nu pileste atata unghia.  nustiu
Merg sa- pregatesc sotului cina, k abia acum vine de la munca. Dc nu mai intru, va pup   puss  puss  puss
Noapte buna!  puss  puss  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2570 2012-04-04 22:07:34

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Deno tot tanara esti! Si am vazut pozele tale de la nunta....Ai fost superba!
Poti sa-mi spui analizele medicale pt certificatul prenuptial se refera la analizele la sange si radiografie pulmonara, nu? Si trebuie apoi vizate de medicul de familie? Mai e nevoie si de altceva?


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2571 2012-04-04 22:14:36

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Als, noi nu le-am vizat la medicul de familie. Am fost direct la o clinica unde se faceau analize prenuptiale si a fost suficienta viza de acolo. Noi  am facut doar de sange, dar pe buletin ne-au pus si o stampila cum ca suntem apti dpdv neuropsihic sa ne casatorim.

Vrabi puss are timp sa apara si  acklad

Noapte buna!  wave

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-04-04 22:15:59)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2572 2012-04-04 22:21:35

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

als, mergi la medicul de familie si iti da ceva foaie cu ce analize trebuie sa-ti faci, noi le-am facut alea de boli venerice si grupele de sange si alea, dar radiografia am "rezolvat-o" cu greu dar nu le-am facut. mai ales tu graviduta nu poti s-o faci. apoi le duci iar la medic si ti le stampileaza. altceva trebuie sa platesti o taxa la primarie, dar mergi la casa casatoriilor si iti spune de-acolo tot ce trebuie sa faci si ce foi sa completezi. din cap nu le mai stiu nici eu, dar le-am rezolvat toate alea intr-o zi. trebuie sa mergi la casa de casatorii cu fix 10 zile inainte de data la care vrei sa fie cununia pt programare. dar e bine sa mergi si mai devreme pt informatii. si apoi la 10 zile pt hartii.

LE: nu aveti voie martori care nu sunt cetateni romani, noi am patit-o ca nasul era italian si a semnat altcineva in locul lui sad
sa nu va uitati doamne fereste buletinele acasa lol eu l-am uitat

ps. multumesc mult de complimente tongue

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-04-04 22:25:14)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2573 2012-04-04 22:27:37

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Noapte buna Katey! Mersi de raspuns! Si eu mai deleg responsabilitati dar foarte putine. Prefer sa le rezolv eu pe cele mai multe. Poate ca lucrurile ar fi stat altfel daca traia si mama sa mai ma ajute. Dar oricum.....ne descurcam noi.
Te cred ca ai fost emotionata....Sper sa pot si eu dansa chiar daca nu asa mult ca altii.

Vrabi  puss
Deno, am mers la starea civila si am facut programarea si mi-a zis exact in ce zi sa duc analizele dar nu mi-a zis care. Am luat de le xerox un certificat prenuptial si scria ceva si de aviz neuropsihiatric. De asta m-am speriat putin..ca nu as reusi sa fac toate astea intr-o zi, la neuro ar trebui sa merg in orasul vecin..dar daca Katey zice ca poate da si alt medic apt d.p.d.v. neuro....e bine.

Ultima oara a fost editat de als (2012-04-04 22:34:20)


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#2574 2012-04-04 22:29:49

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Katey asa am si eu, cand sunt obosita, sau mananc ceapa, usturoi, ardei, castravete, carne nu prea slaba, prajeli, etc. am crize de fiere pana in zorii zilei, deci toata noaptea bang Imi trece cu doi de No Spa sau cu o gura de cafea foarte foarte tare... Si eu le am cu ceaiurile, dar nu ajuta intotdeauna.

Laura, ma gandesc ca nici sa tot zgandari colul gravidei nu e prea ok... Mie mi-a verificat colul o singura data, tot pe la 20 de saptamani, si pe atunci nu avea atatea paciente, sa fi zis ca e prea ocupat. Cred ca e doar stilul lui nustiu Cred ca o sa fie ok, indiferent ca e seara, mie mi-a placut mai mult cand eram ultima la el, era mai linistit, si parca nu se grabea asa de tare.

Als, felicitari si de la mine par

Vrabi  puss

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2012-04-04 22:38:15)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2575 2012-04-04 22:34:24

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Als, analizele se referă doar la analiza de s?nge pentru sifilis, iar dacă vreți voi, adică la cerera viitorului soț sau viitoareiu soții testul hiv + consult neuropsihic care constă ?ntr-o discuție cu medicul/asistenta de la cab de planificare familială unde se eliberează certificatele.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2576 2012-04-04 22:38:48

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Blue mersi frumos! puss  Mie dr. imi face control la masa de fiecare data cand merg, adica lunar. De fapt asa procedeaza cu toate pacientele lui. Poate cand o fi sarcina mai mare o sa renunte, nu stiu. Crezi ca dauneaza cu ceva?


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#2577 2012-04-04 22:41:31

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Nu stiu ce sa zic, Als nustiu Am auzit de gravide la care a daunat, dar uite ca sunt fete la care ar fi prins bine sa se fi verificat si colul, cum e si Laura. Cred ca depinde de gravida si de cat de agresiv se face controlul acela.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2578 2012-04-04 23:12:06

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Am inteles Hell.
Blue eu zic ca nu-i asa agresiv sa dauneze.

Noapte buna fetelor! Ma bag la somnic daca ma lasa pitica mea ca vad ca are program sportiv happydance  wave


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#2579 2012-04-05 07:41:52

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

neatza burtici
kata link ai pus hjarta si ce se stie barbatul acela bis ce scump e copilul de la sfarsit chicot
ada si iris puss
vrabi puss nu cere sa ai simptome de acklad ca apoi iti vine sa fugi in lume disperat bebe e bine, stai tu linistita. oboseala e foarte normala, eu nici acuma nu am scapat de ea chicot pot sa dorm si pe scaun rotfl2 multa bafta la beta goodluck
als puss va fi totul bine la nunta, o sa vezi. mie mi-e dor de nunta mea, as mai face inca una dar tot cu iubi chicot la care sa pot invita doar pe cine vreau eu rodnar
am vazut ca ati vb despre verificarea colului,pe mine pana acum nu m-a pus pe masa, mi-a veridicat colul doar prin eco
time si fluturas puss cum ai petrecut ieri?

LE: pana la urma merg azi la gine, au trecut 5 sapt de la ultimul control
morfologia de trim 3 cand se face?

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-04-05 08:19:49)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2580 2012-04-05 08:26:43

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Neata wave

Pup toate gagicile. Va multumesc Als si Vrabi kram

Any, eu nu imi sarbatoresc ziua de nastere. Pentru mine a fost o zi ca oricare alta smile

Acum am vazut ca ai editat:  goodluck  goodluck  goodluck  atunci azi. Sa fie totul bine

Ultima oara a fost editat de timean86 (2012-04-05 08:27:52)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2581 2012-04-05 08:39:19

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

time puss ramana vorba intre noi, mie imi place sa-mi serbez ziua chicot e o oportunitate sa-mi reunesc toata familia hjarta
mersi mult. am decis sa merg azi ca apoi o sa merg la o evaluare la spitalul unde o sa nasc si acolo ma cheama la 32+ si atunci sa nu fie chiar asa de apropiate controalele
hai la un capuccino cascat  mornincoffee


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2582 2012-04-05 08:44:49

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Acuma vin smile
Te inteleg cu controlul. Oricum nu sunt asa de apropiate, au trecut deja 5 saptamani. Apoi 4. E mai bine asa. kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2583 2012-04-05 09:12:11

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

da kram


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2584 2012-04-05 09:36:29

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Hello burtici wave

Vrabi , multumesc mult kram

Timea parca tu intrebai de morfologie de trim 3 (sau Muco, mi-am pierdut memoria azi, ca deh, is mai baba de ieri chicot ) : eu am facut-o cred la 36 sapt.

LE : cred ca totusi erau 32 sapt big_smile . nu am cum sa caut acum dosarul ca-s cu bb in brate.
Sa aveti o zi frumoasa puss

Ultima oara a fost editat de smart lady (2012-04-05 09:46:13)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.