homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-139


#2623 2012-04-05 15:03:01

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

facem bine any, asteptam weekendul ca nu ne mai ajunge noaptea pentru somn big_smile

vrabiutza cand a zis ca se duce prima data la dr ?


40+  rugaciune

Offline

 



#2624 2012-04-05 15:10:37

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Hello Kata wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2625 2012-04-05 15:16:25

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

hello burtici  kram


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#2626 2012-04-05 15:16:37

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

da, kata nu ma refeream la copii de 2 ani. aia inteleg si eu ca e normal, dar la 7 nu mi se mai pare normal. din nefericire am asa cazuri chiar in familia mea. nu poate da fata nici la scoala. si nu vad tinutul in brate ca pe ceva care il rasfata, doar ca nici tinutul non stop nu mi se pare sanatos.

eu am crescut de la 9 luni la cresa pt ca tatal meu a plecat de acasa cand aveam 5 saptamani si mama trebuia sa munceasca sa ma poata creste. nu m-a tinut in brate decat cand putea, si multe altele, desi dadea totul pt mine. pt asta niciodata n-am fost o inchisa, dimpotriva sunt foarte deschisa, am fost mereu cuminte, sunt un copil normal caruia i s-a explicat de mica ce probleme sunt si le-am inteles.
vreau doar sa subliniez ca am vazut destui copii nedadaciti perfect normali si o gramada dadaciti si alintati si sunt vai si-amar. o zic cu tristete pt ca vorbesc de familia mea. dar asa sunt.

in sfarsit, e clar ca nu are rost sa vb acum pt ca eu vorbesc in necunosctinta de cauza lol ca n-am inca copii si tu vorbesti dintr-o cu totul alta perspectiva. dar promit sa te tin la curent despre cum va creste copilul meu tongue


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2627 2012-04-05 15:22:00

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Hello Dia kram cum esti ? E bine acasa ? smile

Deno kram inteleg ce vrei sa zici


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2628 2012-04-05 15:27:37

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

ei,Time,e foarte bine.inca nu simt ca sunt in concediu.azi am umblat o gramada pentru concediul asta,dar am rezolvat.de azi sunt oficial in concediu de risc.
deno,ce scumpa e catelusa.eu am doua si s-a pus problema sa o dam pe una dintre ele,dar nu ma lasa sufletul.bine,eu am ajutor din partea mamei mele,ca deocamdata stam la ea.
LE:Time,la multi ani cu intarziere.Ziua mea e peste o luna,dar nici nu se pune problema sa nu mi-o tin,mai ales ca schimb prefixul.

Ultima oara a fost editat de dianah (2012-04-05 15:32:21)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#2629 2012-04-05 15:35:20

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Multumesc Dia, si felicitari in avans smile kram Bine ca ai rezolvat cu Concediul


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2630 2012-04-05 15:44:13

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

kata puss broscuta e o prajitura buna de tot drool
iulia ma bucur. vrabi parca zicea ca maine? nustiu nu mai stiu exact
diana puss ma bucur ca esti in concediu
deno puss imi pare rau pt ce s-a intamplat


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2631 2012-04-05 15:52:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

denorah00 a scris:

da, kata nu ma refeream la copii de 2 ani. aia inteleg si eu ca e normal, dar la 7 nu mi se mai pare normal. din nefericire am asa cazuri chiar in familia mea. nu poate da fata nici la scoala. si nu vad tinutul in brate ca pe ceva care il rasfata, doar ca nici tinutul non stop nu mi se pare sanatos.

era vb despre purtat in wrap, deci io ma refeream la copii mici mici, 0-2,5 ani.
iar pt bebelusi care nu merg, tinutul in brate non stop e FOARTE sanatos

in sfarsit, e clar ca nu are rost sa vb acum pt ca eu vorbesc in necunosctinta de cauza lol ca n-am inca copii si tu vorbesti dintr-o cu totul alta perspectiva. dar promit sa te tin la curent despre cum va creste copilul meu tongue

imi pare rau ca ai luat-o asa, NU asta era intentia mea, de a "o face pe superioara" smile din contra. STIU ca in sarcina multe ref la cresterea copiilor par abstracte sau... absurde. stiu TOCMAI ca pe acolo am fost si eu... si vorbesc acum TOCMAI pt ca si eu, din lipsa de informare, am facut prostii cu cris sad

uitasem, situatia ta particulara nu-mi permit sa o comentez, pt a nu te cunosc direct

LLE: si iar uiotasem: a nu se confunda purtatul si raspunsul LA CEREREA COPILULUI cu dadacitul... si io-s anti dadaceala, aia nu face nik bun

Ultima oara a fost editat de katami (2012-04-05 15:56:41)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2632 2012-04-05 15:55:33

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

kata vezi ca ti-am raspuns big_smile

eu ma pregatesc sa plec wave
time sper ca maine ne mai vedem pe forum, daca nu, atunci un mare pupic pt tine si perechea puss  puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2633 2012-04-05 15:58:02

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

any, ms puss pofta bna, atunci lol io chiar ma gandeam ca mananci broasca lol (am patit o faza similara in liceu, m-a sunat un coleg pe fix si mama a zis ca "e plecata sa ia mancare de broaste" - adica PT broaste, aveam testoase... si ala m-a intrebat a doua zi, f serios, cum le gatesc rotfl )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2634 2012-04-05 16:16:52

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Any, maine nu cred ca pot intra. E o zi tare aglomerata.
O sa incerc sa intru in week-end. puss si tie si la Tania.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2635 2012-04-05 16:30:47

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

dianah, multumesc. mie mi-a fost foarte draga, am primit-o cand am pierdut cealalta sarcina de la sotul meu si mi-a facut foarte mult bine. dar acum de cand am inceput cu raul, de vreo 2 luni n-o mai suport, nu m-am mai jucat nici macar o data cu ea, doar sotul si mi-e mila s-o mai tin ca nu ma pot ingriji de ea. mi-e f greata cand se linge, asta ma deranjeaza cel mai tare. oricum n-o tin cu bebe, tot o dadeam, dar acum cu cat mai repede cu atat mai bine.

muco, e ok tongue

kata, tu ai luat-o gresit. nici pe departe nu m-am gandit ca ai facut-o pe superioara. doar ca de cand am ramas gravida constientizez mai mult ca vorbesc in mare necunostinta de cauza uneori. de ex eu eram una care nu credeam gravidele care stateau doar la pat si se "prefaceau" bolnave, ca le e rau. si uite ce-am ajuns eu. mai rau ca oricare.
la fel si cu tot ce tine legat de bebe. pana nu-l am, nu voi sti niciodata, sunt lucruri pe care efectiv nu le inteleg de ce ar fi asa.
inteleg foarte bine ce spui tu si stiu ca vorbesti din experienta, de-asta te cred, dar pana nu trec si eu pe-acolo n-o sa constientizez, cu siguranta.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2636 2012-04-05 16:52:23

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Buna burtici puss kram
Sunteti bine?

Imi faceti pofta de praji sad cum e aia broscuta? As manca oriceeee dulce hjarta
As vrea si inghetata top gun..dar al meu print a adormit la san...ca as fi iesit cu el

Ascultati-o pe Kata..datorita ei si a ce mi-a zis aici la topicul asta in sarcina alaptez big_smile am avut ceva probleme la inceput si cred ca daca nu insistam stiind ca SE POATE acum eram pe lapte praf... big_smile
Si cu tinutul in brate al lui bebe..eu ador sa-l tin in brate hjarta vorba adinei..acum ca vor in brate..ca dupa isi iau zborul si regretam ca nu i-am tinut cat mai aproape hjarta
Il port si in wrap..dar ii mai si dau drumul..de exemplu ieri a descoperit centrul de joaca..l-am lasat juma d ora pe canapea cu ochii-n jucariile alea de pe sus...le studia big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2637 2012-04-05 17:18:49

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Janis puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2638 2012-04-05 18:20:27

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Diana puss spune-mi si mie te rog cum ai obitunt concediu de risc maternal? Peste doua sapt treb sa intru si eu si habar nu am in ce consta sad. Iti multumesc!
Pup fetele care au mai intrat!


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#2639 2012-04-05 19:34:26

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

SALUT BURTICI!
scuze de caps lol
am trecut doar sa va salut, fug sa ma ocup de bebe ca e ora de baie si somn, poate reusesc mai tarziu sa intru sa va citesc si eu.
sora mea are baietel big_smile azi a fost la morfo. are 13 saptamani.  smile  numai si numai baietei iar, sunt pe val,  tummenupp

Offline

 

#2640 2012-04-05 20:19:43

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Hello, fetele frumoase!  happy  happy  happy
am revenit si eu. Am repetat beta:
15 DPO- 613
19 DPO- 3464
25 DPO- 16660 (azi)
Garga yice k evolueaya foarte bine.  dance  dance  dance
Eu ma panicasem, k nu s-a dublat la 48 h, dar mi+a explicat Garga k dupa o val mai mare se dubleaya mai tarziu de 48 h., cam la 96 h.
La mine s+a cam dublat la 72, dar tot e bine.
Am vayut k ati intrebat cand merg la dr. Pai luni merg, in 29 DPO. Sper sa-i aud si inimioara , sau macar sa-i vad activitatea cardiaca.Luni intru in 7+  rugaciune 
Iar va intreb: voi la cat timp i-ati auzit inimioara  hjarta
In rest nu am apucat sa citesc mai nimic. buga
Madlena nu a mai intrat? Madlena, speram k esti bine! Te asteptam pe la noi! puss
Fetelor, simt k mi se intinde pielea de pe burta  nustiu  Sa inceapa deja sa creasca  nustiu Ma fac cat migul  dumbom


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2641 2012-04-05 20:27:27

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

deno, janis puss (janis, iti zic si tie ce-am mai zis si altor mamici de aici care sustin asta... NU "datorita mie" alaptezi, io am dat DOAR niste informatii, e datorita tie, a faptului ca ai crezut in ele si, mai ales, in tine... si ai perseverat smile )

vrabiutza, la 5+ esti mig? rotfl

pass, felicitari susrorii tale pt baby blue! (pare-se ca atunci cand raman io gravida e avalansa de baieti. asa a fo si la cris lol )

Ultima oara a fost editat de katami (2012-04-05 20:28:07)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.