homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-104


#1958 2012-04-05 17:55:11

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

poi leagă-l la 5 jumate big_smile...
Janis, poți scrie substamnța activă sau ingredientele la siropele pls? și ptr mine și ptr Ada..că noi suntem plecate cu cortu ?n țările calde și nu avem acces la denumirile enunțate. Mulțumesc frumos!


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 



#1959 2012-04-05 17:55:33

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

eu revin cu intrebarea mea

adina84 a scris:

fetele, voi cum procedati cu copiii cand vor sa puna mana pe caini. mie mi-e frica de maidanezi. nu o las sa se apropie desi e innebunita dupa ei. ii spun ca nu putem pune mana,, ca ne musca, ca se supara, d'astea. nu stiu cum e mai bine. nici nu vreau sa invete sa fuga de caini dar nici sa ii atinga. animalele sunt imprevizibile, nu stiu ce li se nazare, ma trezesc cu copilul muscat sad nu stiu cum e m,ai bine

Offline

 

#1960 2012-04-05 17:55:35

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Adina, eu sincer nu prea am curaj sa o las, desi se stie ca animalele nu ataca bebelusii sau in general animalele care sunt alaptate. Fiimea se duce la caini sa le bage degetul in gura si sa le verifice dintii, dar incerc sa-i explic ca nu e bine, ca o poate musca si ca sa-i facem doar mai-mai.

Ultima oara a fost editat de Lallica (2012-04-05 17:58:31)


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#1961 2012-04-05 18:00:15

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hell lol il leg cand e cazul, adica dupa masa, dupa ce a eructat, cand e binedispus..daca trebuie sa-l dezleg la 5 ca sa manance, asta e, am pierdut seara
acum l-am legat chiar la 5.30 lol sforaie deja de somn..daca sta aici pana la 7 sunt tare big_smile


pai o sa caut la Colief, ca ala e cel mai laudat, si scump rotfl astea infacol sau espumisan nu stiu daca trec cu ele..eu i le dau dar lol nu stiu daca trece ca trece de la sine in 2 ore, sau trece de la ele lol
http://www.farmaciastejara.ro/colief-in … -2702.html

si am gasit si pe site-uri straine denumirea de Colief smile

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-05 18:01:57)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1962 2012-04-05 18:14:03

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello
hell sumbstanta din infacol si espumisan e SIMETICONA .. la noi a functionat infacolul inainte de fiecare masa (cam la minim 3 ore)  + caldura burtica la burtica

fug ca am treab si o tot lalai

Ultima oara a fost editat de cmin (2012-04-05 18:14:46)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1963 2012-04-05 18:15:33

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hellstorm a scris:

poi leagă-l la 5 jumate big_smile...
Janis, poți scrie substamnța activă sau ingredientele la siropele pls? și ptr mine și ptr Ada..că noi suntem plecate cu cortu ?n țările calde și nu avem acces la denumirile enunțate. Mulțumesc frumos!

mersi hell !eu am de la doctor un sirop pe baza de trimebutine ,iti spune ceva? se da de trei ori pe zi ,eu inca nu i-am dat ca imi^pare prea "medicament ",am zis sa incerc cu plantele de la mama natura dar se pare ca nu prea am succes ,

nu merge nici tinutul pe burta ,nici suzeta ,nici regimul meu alimentar ,nici nimic pana acu...
janis si la mine la fel face crizele doar ca pe la 7/8 seara ....da' oare cand se termina ?

Offline

 

#1964 2012-04-05 18:15:42

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ah cmin deci la fiecare masa?
eu ii dau doar seara, inainte de masa de seara cand stiu ca face urat...

ada te sfatuiesc sa cumperi un wrap smile
si sa te inarmezi cu rabdare smile depinde de copil....nepotelului meu i-au trecut la 2 luni jumate...dar doctorii zic ca dupa 4 luni e trecuta perioada colicilor

ada si esti calma cand incerci s-o linistesti? ai grija ca bebe simte tot...vorbeste cu calm, ridic-o ca la ragait, mangai-o pe caputz....

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-05 18:25:45)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1965 2012-04-05 18:44:56

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Adina nu as avea curaj sa o las. aici nu-s caini comunitari dar si asa mi-e teama. Se joaca, cu ei dar eu sunt langa ea, mereu cu mana pregatita sa parez daca sare catelul la ea. Nici nu vreau sa o fac sa ii fie frica de animale; vreau sa iubeasca toate animalele (mai putin serpii ca mi-e frica de ei tare) si, mai ales, cateii.

Ada culca bb pe burta ta sa a altuia. Skin to skin contact! Si stati linistiti in pat, mangaind bb pe spate. Se mai amelioreaza. Sanatate multa si trebuie sa fii si tu foarte linistita ca sa fie si fetita la fel. Noua ne-au trecut pe la 5-6 luni.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1966 2012-04-05 19:26:20

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

blue, tie ti se pare ca mesajul meu este asa pt ca tu nu esti iubitoare de animale ( huoooo!  tongue  ) , nu iti plac, nu detii, nu te induioseaza si sensibilizeaza astfel de lucruri, probabil esti si de acord cu eutanasia, treaba ta, nu ma priveste. insa fetele de aici toate mi-au adus o vorba buna de consolare pt amaratul ala care si-a dat ultima suflare din cauza unor nenorociti de bipezi din a caror specie imi este si mie rusine ca fac parte - OAMENI!  sad
eu sufar pt fiecare fiinta chinuita si persoane fara suflet care nu dau doi bani pe o viata merita toata scarba mea!
reclama-mi mesajul la moderatori,  tongue  chiar nu-mi pasa, daca te-a ingretosat a.i. nu ai putut lua masa linistita, imi cer scuze! o fi si din cauza ca esti embarasada, mai stii.. parca ziceai ca ti-e scarba si cand te uiti la nush ce emisiune culinara.  nustiu  eu ce vina am ca esti tu sensibila cu bila?
daca moderatorii considera ca mesajul meu e ofensator pt ochiul fin de pe aici, il sterg, nu-i problema!
a, si cmon!! cine mi-a citit mesajul a fost atins de MILA vizavi de catel, nu de sila...  roll

adina, eu il las pe sebi la orice caine vede pe strada insa stau eu mai mult intre ei, si de regula animalul nu sare fara sa dea cateva amenintari, tre;sa stii sa le recunosti.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-05 19:37:58)

Offline

 

#1967 2012-04-05 19:48:44

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Am stat mai bine de 3 ore pe afara. big_smile Cred ca mi-am imbracat pruncul prea gros azi. sad

Ce mult ati scris iar. smile


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1968 2012-04-05 20:08:51

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Flow, bafta cu operatia si cu toate cate le aveti d efacut!
Pass, acum am citit si eu despre bietul catel. Ti se rupe inima.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1969 2012-04-05 20:10:31

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Passenger, faptul ca nu iubesc cainii vagabonzi nu are de-a face cu faptul ca tu ai scris de un caine semi-decapitat in foarte multe detalii  acklad  Nu am scris ca sunt de acord cu eutanasierea lui, Doamne fereste, nu imi baga cuvinte in gura!  punish

Am zis doar ca imaginea insangerata pe care ai pictat-o a fost foarte mult pentru mine, si daca asta te-a deranjat pe tine, atunci asta e  smile

Vorbind de mesaje ofensatoare, ultimul tau post chiar mi se pare ca este unul asa. Incearca, te rog, sa nu imbibi orice mesaj pe care mi-l adresezi (bine ca sunt putine, imi place cand ne ignoram reciproc) cu aversiunea ta fata de mine...  hmm  Pentru ca din cate stiu, desi nu-mi esti simpatica, eu nu fac simtit acest fapt nici macar in mesajele in care mi te adresez direct (si tie, pe langa altii).  kapitulation


LE. Azi David a inceput sa ma alinte  big_smile  Daca pana acum eram 'mamma' (ca in mamma mia), acum imi zice 'mommi', mai ales cand vrea tzitzi  lol  Ma topesc dupa el  hjarta

lucky par

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2012-04-05 20:14:31)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1970 2012-04-05 20:13:14

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Mamici  , Hellou wave

Ce ati mai scris..

Noi am stat in Crangasi. apoi aici in Breaza unde nici nu se compara , numai ca nu e ca in oras..dar fara poluare si  altele..

Flow, succes cu operatia!



Noi suntem prinsi cu pregatirile pentru ziua lui David.dam party si cu mai multi copilasi tot asa de 1 an -2, sper sa iasa bine, sa avem timp sa le terminam pe toate pana saptamana viitoare.

Aici a plouat cu galeata si cu tunete si fulgere,  maine vine mama sa ne ajute..abia astept. numai la cum se bucura prichindelul meu..

Blue hjarta  hjarta  hjarta  smile  ce frumos.

Nici eu nu mai suport si mi e frica de caini, ca sunt ei maidanezi sau nu..poa sa zica oricine orice, dar cand musca oamenii..am fost u muscata cand eram insarcinata cu David.. de aici aversiunea mea si frica..pana si de catelul din curte care il avem ma cam tem, il evit pe cat pot, asta e.. Dar nu sunt deacord cu eutanasiera lor barbara... Si inainte nu mi era frica de ei, imi placeau, ma placeau , nu aveam probleme..

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-04-05 20:24:45)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1971 2012-04-05 20:22:05

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ada, PURTAT VERTICAL PIELE PE PIELE. io am zis, bb 2 nu va mai sti de stat culcat decat noaptea

flow, felicitari, ce fain!!

blue, abia incepe cu alintul smile vor urma si altele hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1972 2012-04-05 20:39:45

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna mamicile!!!

pass, saracul catel...bine ca a scapat cu viata...nici eu nu suport acesti oameni fara pic de mila...

adina, saraca ana...nici un ma gandsc ce o plange si a mea cand om merge la vaccin  ;are vreo reactie pana acum de la vaccin?

like it,nu situ ce sa-ti spun de noi aucma....avem o perioada de maraiala..si eri si azi am iesit afara si m-am intors cu ea urland,ieri am zis ca e deocheata,dar azi?

nu mai voia nici in carucior,am luat-o in brate,plangea si in brate...de abia am ajuns cu ea acasa,ma trecusera toate apele cu ea in brate si impingand si la carut si era si o caldura....

dar ce e ciudat,ca,cum am ajuns cu ea in casa s-a linistit si a tacut si mai si radea....ce sa-i mai fac?te  mai  poti supara/?

apoi dupa ce a mancat masa de pranz....dupa ce m-am chinuit o gramada ca sa manance si ea ceva, si-a facut scarba si a vomitat tot...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1973 2012-04-05 20:47:50

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

mamici, va pup, am culcat puiul si ma duc sa ma relaxez la un episod din serial.  hjarta
noapte buna voua si bebeilor!  wave

kata, asa zic si eu acum dar ce te faci cand o vrea si bb1 atentie, stat in brate si lugu-lugu?  supa

blue, nu shce vrei. tu ai inceput. cainele ala nu ti l-am pictat, nu ti-am pus poza cu el, desi mie personal mai ofenator si scarbos mi se pare fostul tau avatar care ne sugera masturbare feminina  nustiu
puteai sa taci din gura si sa citesti mai departe alte mesaje, ai simtit nevoia sa imi spui ca e scarbos ce am spus eu... pentru CARE motiv?  nustiu    sa imi cer scuze? sa iti aduc ciocolata si flori?|
nu am chef sa o luam de la capat cu simpatiile si antipatiile, discutii de caca maca ( oops, ti-e greata daca citesti cuvantul caca? ) nu te mai obosi sa imi scrii tot numele "passenger" ca nu cumva sa imi arati vreo simpatie prescurtandu=mi numele, daca tu scrii "pass" n-o iau drept alint, RELAX ma fata! fa economie si scrie pass,   lol  sau fa economie si nu mai scrie deloc catre mine vreun cuvant, e alegerea ta, si pt mine este totuna.
blueeyes , nb si tie ma fata!

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-05 20:53:42)

Offline

 

#1974 2012-04-05 21:02:48

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sweet iti spundin propria-mi experienta si tu faci cum crezi: chiar daca este ft cald afara stai cu ea in casai . Nu iesi! Uneori, am observat, nu le place afara. Stai in casa, intr-o atmosfera calma, relaxeaza-te si tu si o sa vezi ca o sa ii treaca.
Cat despre mancat...las-o mai moale. Nu mai sta o mie de ani sa manance, nu o mai pacali sa pape ceva. Intre 1 si 2,5 ani (si uneori si mai devreme) incep sa nu mai manance mult sau chiar deloc. Tot secretul sa fie bine si cu tine si cu Delia este sa nu te stresezi tu. Eu am saptamani de zile cand nu mananca nimic (doar tzatza) si am suportat si mi-am comandat carti si am citit pe tema asta. Uite ca a ajuns la 2 ani sa ceara singura de mancare. Dar am jurat ca nu ma mai stresez si nu mai insist. Nu vrei sa mananci, paaaaaaaaaaaaaa. Cand ti-e foame o sa mananci.  puss  puss

Pass si Blue punish  punish hello fetele, ce aveti? Hormoni de gravideala? Linistiti-va amandoua ca nu se cade BRE sa fim suparati in perioada asta. ok?
Blue eu daca nu descriu ceva nu ma simt bine, Nu pot povesti ceva daca nu dau amanunte. Sotul est eca tine, i se face rau. Pass unii nu suporta sa citeasca din astea ca li se face rau efectiv, sunt ft milosi. Am acasa un specimen din asta, zau.
Dreptate aveti amandoua asa ca noapte buna si maine sa veniti la apel cu stiri despre Sebica si David, da?


Ma duc sa mananc o inghetata ca merit la cat am muncit si mai am de muncit si de acum incolo. Si sa imi pregatesc mental un discurs pt unn bou BOU (metaforic vorbimnd) care ma scoate din sarite; nonstop ma freaca, cu "ca o mama tipicala" " o adevarata mama". stereopituri din astea. Aaaaaaaaaah cum il suporta al meu??? bang

le: sa explic: Boul zice: te-ai vopsit brunet si arati ca o mama clasica. Nutrebuie sa fii mai slaba ca acumm ca esti mama etc. DIn astea, nu-l mai suport! Inghit in mine o garmada; needucatul!!! II zic ca avem Pastele pe 14 si el zice ca il are pe 7 si ma ia cu faze ca Isus s-a rastignit de cate ori??? de doi bani si eu tac pt ca simt ca m-as duce la nivelul lui de dobitoc daca as zice ceva si al meu sot tine la el si ii este mila de el. Rasul curcilor.

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-04-05 21:12:04)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1975 2012-04-05 21:09:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pass, imi pare cam agresiv ultimul tau mesaj catre blue. te rog sa-ti controlezi atitudinea  neutral

ada, daca esti in tara, este vorba despre debridat. poti sa incerci, e posibil sa functioneze, posibil sa nu.
colief-ul nu garanteaza nici el nimic! posibil sa nu fie deficitul de lactaza cauza colicilor si atunci... bani aruncati si bataie de cap inutila ( nu este tocmai usor de administrat daca mama alapteaza si bb nu accepta tetina).

Offline

 

#1976 2012-04-05 21:13:02

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Passenger, se pare ca ti-e imposibil sa te ridici peste nivelul de mediocritate de care ai dat dovada pana acum. Oare de ce nu ma mir? lol Noapte buna si somn usor!

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2012-04-05 21:14:21)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.