homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-106


#1996 2012-04-05 22:17:15

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Lucky, nu ne chema de doua ori, ca sunam la usa. Miel inca nu avem...eu nu prea mananc miel, sotul e doritor. Chiar, ce aproape e Pastele...Eu, cu ale mele treburi de la scolile inalte, nici nu mai stiu cand e Craciun, cand e Paste. Dar cum scap....dau petrecere, ma imbat (desi ar fi premiera), ies in lume, socializez, spal geamuri ...si lista poate continua.

Lore, inseamna ca deja ai planuri pentru Paste. Ce frumos!

Ultima oara a fost editat de razu (2012-04-05 22:18:34)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 



#1997 2012-04-05 22:18:54

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lucky rotfl2 rotfl am ras cu lacrimi

hello mamici


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1998 2012-04-05 22:18:57

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Merg si eu la somnic. Sunt franta de oboseala. A fost si asta o zi fff plina.

Fetelor, nu va mai ascutiti sabiile ca nu merita efortul. Nu avem destule pe cap in viata noastra de mamici?! sad
Nu mai aruncati cuvinte pentru ca dor si faceti victime colaterale. sad

Noapte linistita, tuturor. puss

P.S. Razu nici eu n-as pune dintii pe miel, dar am aci un patruped cret, negru si flamand, care s-ar deda la putina cruzime vis-a-vis de ovina neprihanita. big_smile rotfl

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-05 22:23:12)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1999 2012-04-05 22:20:21

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Lucky, noapte buna!
Angel, pupici!
Plec si eu langa mandruta mea. Mai am de lucru, dar nu mai dau randament acum.
Noapte buna tuturor!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2000 2012-04-05 22:20:35

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Flow mersi puss ce mai face Carol ? (doamne cat imi place numele asta)

Razu da avem deja planul facut, suntem 6 cupluri dintre care doar noi avem copil lol dar o sa fie ok  toata lumea il adora pe iannis tongue gandacii raman acasa, m am saturat sa tot fac sarbatorile cu ei

Angelus puss

Merg si eu sa imi usuc parul apoi ma bag in pat langa tati si iannis....poate poate face " cinste " in seara asta rotfl2

Noapte buna mamici dragi! Sa aveti o noapte linistita...

Ultima oara a fost editat de n_loredana2008 (2012-04-05 22:32:03)


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2001 2012-04-05 22:36:44

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

gargarita a scris:

blue, te rog sa te linistestesti si tu!
ati intrecut masura amandoua!

Poti sa-mi dai warn, garga, daca vrei. Sau e nevoie sa pun si eu emoticon cu curu' pentru asta?

LE. Nu te deranja, ma retrag de bunavoie, noapte buna mamici. puss


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2002 2012-04-05 22:38:03

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Carol ma si ne manipuleaza cu blandete. Ii merge mintea, asta este lol. Nu vrea sa doarma noaptea. Azi noapte era 9.30 si ea nu dormea. M-am dus la baie si i-am spus sa nu cumva sa se dea jos din pat ci sa stea acolo si sa incerce sa adoarma singura. Nu a zis nimic dar suspina...m-am dus in dormitorul mare si o auzeam pe monitor cum suspina si i-am zis ca poate veni la noi. A sarit din pat cu o viteza...si cand am vazut=o desculta si cu parul in ochi si zburlita mi-a venit sa o mananc. Vreo 2 ore ne-a suprasolicitat: sa jucam X si Y, sa facem una si alta.sa citim cartea asta. Totul numai si numai ca sa nu adoarma.

si a mai facut o fza care m-a terminat: i-am zis sa imi dea un pup. A spus: Nu. Am raspuns: ok, imi pare rau. A stat un pic, s-a uitat la mine si a spus: sorry mommy, I need a kiss. am ramas  yikes

In rest, NU vrea sa faca la wc/olita (sau mana lol si daca o vad ca face ceva si fug sa o duc la baie incepe sa planga instant ca este kk ei si "go in the kitchen and make a coffee for yourself, okay"?
Nu ma intreba de unde a invatat treaba asta si pronumele (posesiv) dar ne trage niste fraze din astea de ne blocam amandoi. Incercam sa ii vorbim numai in limba romana si este mai greu decat ne-am imaginat caci nu vrea sa zica ceva in ro. Dar imi vin parintii in toamna si se schimba foaia lol


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2003 2012-04-05 22:41:12

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hopsieu


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2004 2012-04-05 22:42:42

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Fetele mamici, vin si eu cu o intrebare mai sensibila. Am tot citit, dar cum e din experienta nu stiu. Dupa ce vine un bebe pe lume se schimba treaba in pat sau ramane ca si pana inainte? eu tot ma intreb cum or sa fie lcrurile. Mai e loc si de "activitate" sau e multa oboseala si bebe care se trezeste noaptea, papa etc. etc. ?
Chiar sunt curioasa daca se schimba relatia in planul asta.
big_smile


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#2005 2012-04-05 22:49:51

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

tei, dar tu cum crezi că apar bb2-ii? E ?ntrebare la care să ?ți răspunzi ție, nu trebuie să-mi răspunzi puss

Flower, nu știu dacă ți-am mai zis. sunt ?ndrăgostită de fata ta...Și vă admir ca și părinți, bine nu numai pe voi, dar voi sunteți un caz special, ca și familie, ca și ?ntreg.

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-04-05 22:51:43)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2006 2012-04-05 22:52:34

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Atunci e de bine.
Ma gandeam si eu ca poate se schimba ceva. Poate e multa oboseala la mijloc, poate ca pur si simplu cand te bagi in pa nu-ti mai arde. Oricum, cred ca o perioada dificila, de tranzitie tot exista. Oi trai si oi vedea.  smile


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#2007 2012-04-05 22:53:36

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Tei viata "de noapte" poate fi afectata sau nu big_smile .In cazul nostru a fost afectata in bine lol se pare ca ma obosea si ma stresa mult mai rau serviciul lol


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2008 2012-04-05 22:54:49

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Mirik, e super atunci.  smile


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#2009 2012-04-05 22:58:41

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Pass,  sunt de acord cu Loredana. 


Lucky, Garga, Janis, Razu ,toate fetele noapte buna!

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-04-06 00:59:30)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2010 2012-04-05 23:05:07

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buna seara mamic!! wave
tei, lucky, ruxxy, andreed, lalli, flow si tuturor mamicilor care mi-au purtat un gand bun...saru'mana!! M-ati facut sa rosesc cu atatea urari de bine rodnar dar mi-au prins bine...am luat 10 big_smile tongue
kata, maine intre 12 si 16 sunt libera, daca iesi cu Cris poti sa imi dai un telefon sa ne vedem.
O seara linistita! va pup pe toate!! puss


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#2011 2012-04-05 23:10:31

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Flowero iubesc pe Carol.

Maria abia s-a culcat in seara asta, eu nu inteleg de unde are atata enregie, la ora 23.00 a adormit. sunt curioasa cand se va trezi maine. Pe mine ma cam ingrijoreaza nesomnul ei.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2012 2012-04-05 23:23:31

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Andreed a scris:

Flowero iubesc pe Carol.

Maria abia s-a culcat in seara asta, eu nu inteleg de unde are atata enregie, la ora 23.00 a adormit. sunt curioasa cand se va trezi maine. Pe mine ma cam ingrijoreaza nesomnul ei.

Andreea si ieri ne-a zis pediatrul sa nu ne facem griji ca nu doarme mult (cat se spune in carti). Ne-a zis sa o lasam in ritmul ei si sa nu o ingradim cu program. Si asa o si lasam. Nu vrea sa doarma, o chemam la noi in dormitor si fie jucam un joc toti trei, fie se joaca, cu tati la computer (este un joc care o fascineaza, ceva cu zoombie - plants vs zoombie parca), fie citim ceva sau stam in pat toti trei si povestim. Ne termina si pe noi ca seara mai respiram dar nu ne induram sa facem militarie cu ea...am vazut pe cineva care are o fetita cu un an mai mare decat Carol si de cand s-a nascut la ora 8 o pune la somn si daca nu doarme este jale mare. Acum ei sunt curiosi si foarte incantati de ideea sa stea si ei mai mult, inspecteaza ce mai fac mami si tati  puss  puss

Janis saru' mana. Tot ce facem si cum ne cladim noi doi ca parinti ii datoram lui Kata. Ea mi-a deschis ochii bine si eu am inceput explorarea. La sotz vine totul natural (dupa cum se lauda) dar face si ce zic eu ca am mai citit.
Tot ce vreau este sa se joace si atat. De asta dupa ce vin din Venezuela o retrag de la gradinita care s-a dovedit a fi o mare marsavie. Teoretic este frumos totul dar practic...o mare afacere cu chestii negative asupra copiilor (vb de sistem Montessori)

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-04-05 23:27:07)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2013 2012-04-05 23:25:11

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Da, ati scris nu gluma.

Incep cu sfarsitul ca mi-e ca-l uit.

Andreea, fa o intrebare unui medic mai bine. Nu are rost sa te ingrijorezi daca nu e nimic.
Xynna felicitari. Acum meriti o pauza
Miri  tummenupp si la noi la fel, mai ales in primele luni, dupa o pauza de vreo 6
Lucky, nu e scarbos deloc, e chiar amuzant.    Stiu si eu o faza aproape la fel cu nepoata-mea pe 2-3 ani, la mare la terasa a apucat-o. Cum era doar cu tac-su si cu un prieten (care are 2 fete ), s-au dua amandoi cu copila la pom, i-au dat jos salopeta, au asezat-o in pozitie si apoi si-au adus aminte ca le atarna bretelele, au bagat mana....si atunci a facut fata pipi, pe mana prietenului.
Flower, cuvintele sunt de prisos cand vine vb de Carol. E minunata. Abia astept si eu varsta cand ne va uimi Ili zilnic.

De fapt si acum ne uimeste. De 2 zile a inceput sa-mi ia tel mobil si sa-l puna la ureche, iar azi a prins ochelarii mei de soare si se chinuia sa ii puna la ochisorii ei, fara s-o invete sau sa-i arate nimeni.

Noapte buna tuturor!


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#2014 2012-04-05 23:28:25

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello pe seara !

nu intru juma de zi si iar gasesc discutii aprinse pe aici.
sper ca nu isi face vreuna "bagajele"

andreea, si ana si-a facut un program nasol. se culca la 23+ si se trezeste la 10. mai doarme apoi pe la 5pm. nu mi place deloc. dar ce sa le facem ?

flower, du-te, draga, si fa ti o cafea, si mai lasa copilul in pace, n auzi ?? rotfl rotfl2 geniala faza asta. cat am ras !!! hjarta

blue, mommi ! smile
si eu abia astept sa ma alinte ana, sa mi dea pupic. apropo, am luat o cu mine la biserica cand am mers la spovedit, ca nu aveam cu cine o lasa. si cand mi a pus preotul bucata aia din haina lui pe cap (am uitat cum se cheama), ana s a uitat uimita si a venit cu gurita aproape de fata mea, cred ca sa ma pupe. nu stiu ce i a venit. ea nu stie sa dea pup. hjarta

ana l-a alungat pe taica su din camera adineauri lol el voia sa doarma si nu putea pt ca ea vorbea "tatatatat papapaa" si ce mai stie ea sa zica. bine i a facut, ca in seara asta am plans de nervi din cauza lui punish
imi plesneste capul.

loredana, ce fain ca plecati la munte si mai ales, fara gandaci.

asta i prima noapte in ultimele 2 sapt cand nu lucrez pana la 1-2. ce bine e.

lali, pup pt fetita isteata ! si eu ma mir cat de repede si usor prind tot felul de lucruri.
ana m-a vazut az ca-mi steelrgeam nasul cu un servetel si apoi imi tot aducea cate un servetel si mi l dadea la nas lol sau ia okelarii mei de vedere si mi i aduce sa mi i pun eu la oki.
cand ii spun "multumesc" pt ceva ce imi da sau face, raspunde cu un fel de "aaaaa" dar cu o intonatie anume. mereu la fel.
nu mi mai amintesc acum, ca as mai scrie. smile

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-04-05 23:35:48)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.