homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-128


#2414 2012-04-09 14:36:02

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Camy uite de aia m-am dus eu la dr din 2 in 2 zile dar se pare ca la noi e doar atat. M-am saturat de cati medici am vizitat in ultima perioada. Multa sanatate lui Tudor.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#2415 2012-04-09 15:27:05

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buna !

Camy,sanatate!

Mirik sa fie bine sa treaca de lasine!

Cred si eu ca nu mai intra Blue.de ce trebuie sa suporti jigniri? Si eu ma gandeam sa nu mai intru,ma deranjeaza cand citesc anumite lucuri,o persoana anume.vreau sa zic doar atat ca mi se pare ipocrita si cumva rea si invidioasa. Atat.
In rest pup toate mamicile sunteti niste mame deosebite,mi a facut placere si am invatat multe de la toate.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2416 2012-04-09 15:30:13

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

like si tu ?  sad


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2417 2012-04-09 15:32:06

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onu, merci!Am pustiul dincolo, am intrat sa vad ce mai ziceti...Pupcii!

Camy, pare tare rau. Ma sperie treaba cu mucisorii. Eu i-am tot tras cu sistemul ala de scos mucozitatile (cel manual, nu de pus la aspirator) si mi s epare de ieri ca haraie, parca Likeit explica bine haraitul asta...Nu stiu ce sa fac sau ce are. Mare lucru din nas nu scot, dar cand respira se aude un harait...Off!Acum doua sapt am chemat pediatrul, am dus-o si la med de fam, nu avea nimic. Acum sa chem iar??/

Likeit, nu ma speria!Nu pleci nicaieri!!!De ce plecati cu toate?Apropo, cum e cu mucisorii la voi?Eu nu am folosit decat apa de mare, spray nazal. Ce sa mai fac?Ca nu are multi mucisori, dar haraitul ala...Si cum eu sunt nepriceputa...

Ultima oara a fost editat de razu (2012-04-09 15:33:37)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2418 2012-04-09 15:36:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello

cris iar a luat-o razna (odata cu frigu, vb homeopatei, pe une de nu!!) si iar nu v-am citit k lumea sad

camy, andreea, sanaate!

razu, spor!

io nu pricepusem ca blue nu mai intra, ma gandeam ca are Pastele acum.. grater


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2419 2012-04-09 15:41:52

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Like  puss  kram

Kata imi pare rau  supa


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2420 2012-04-09 15:43:45

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buai fetelor dar ce-i aici?  supa Si nici pe Dana nu am mai vazut-o  nustiu Nici Cocof, dar la ea e mai degraba lipsa timpului ,sunt sigura. De aia e forum, sa spunem exact ce gandim...si e logic ca parerile sa fie diferite. Eu una cred ca plecarea(definitiva) nu-i o solutie  nustiu Avem multe de invatat de la fiecare,iar discutiile in contradictoriu pot fi si constructive.
Camy sanatate lui Tudor!
Andrea, ai procedat super bine mergand mai des la medic,uite asa ati scapat de antibiotic. Lasa ca trece ea si tusea aia,trebuie!
Cat despre mutat, de luna viitoare ne cautam chirie...cred ca undeva in zona Girocului . Inca nu avem nimic al nostru in Tm ,dar cu timpul...E clar ca o sa ne vedeeem big_smile
Le: Kata cred ca ti-e greu si cu burtici si cu Crisu sad ,offf credeam ca v-ati mai revenit  grater

Ultima oara a fost editat de stefany (2012-04-09 15:45:45)


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2421 2012-04-09 15:44:45

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ziua buna


si eu am inteles ca nu mai intra blue sad ,

andreea ce pastile?

eu am incercat eurespal ptr tuse seaca si nu a dat nici un rod ieri, asa ca azi mi-a dat prospan  sa vad daca face sau nu minuni sad ?

kata puss crisu

vlad , bun baiat

eu am stare de ameteala - voma de nu mai pot sad


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2422 2012-04-09 15:44:58

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Stef, noi stam in Aradului dar nu-i bai ca ne putem intalni.

Allly eu stiu ca Eurespal e bun in tuse productiva. Tu ai stari de ameteala si voma dintr-o cauza anume gravida ?
Ne-a dat Formula 1

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-04-09 15:51:47)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2423 2012-04-09 16:28:59

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

nope....poate asa..... eram inconsitienta , sotul a veit la mine si si-a gaurit singur prezervativul rotfl

ptr inceput, am reusit sa il conving ca ma simt implinita ca si om, ca si familie daca avem 2 copii si ca andu are nevoie de frate sau sora ca sa fie un copil fericit si un om implinit....si in concluzie ca daca nu mai vrea el un copil il fac cu altul si zic ca e al lui si tot mai fac rotfl

tata meu a fost de nota 10 + a zis ca dc nu reusim noi sa facem credit ...etc sa ridicam casa in curtea lor, vinde el apartamntul si nu ne lasa cu 2 copilasi in 2 camere...si uite asa,. la anul pe vremea asta, sper sa fiu gravida...
stiu ca vi se pare calculat totul.. dar avand in vedere ca noi ne protejam si el nu vroia inca bb2...ptr mine ok e un pas urias tongue

formula1  ?  ???? cum?

puteti rade, cred ca m-au deochiat niste sudenti grater ....ma duc sa imi descante mamaie

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-04-09 16:30:50)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2424 2012-04-09 16:34:15

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Andreed a scris:

Stef, noi stam in Aradului dar nu-i bai ca ne putem intalni.

Allly eu stiu ca Eurespal e bun in tuse productiva. Tu ai stari de ameteala si voma dintr-o cauza anume gravida ?
Ne-a dat Formula 1

noua ni s-a spus ca eurespalul este printre cele mai bune siropuri de tuse pentru ca nu creste mucozitatile care la Tudor erau bogate nu gluma  disperat .....

hai ca va spun pe scurt patania noastra ca trage smecherul sa iesim afara.....acum 2 saptamani dupa o lunga bucata de vreme de tuse si muci i-a crescut temperatura de n-am putut sa i-o scad cu nimic ( impachetari, antitermice, dus,etc) asa ca am fugit la spital, pe drum catre spital mi-a lesinat in masina de la temperatura ( nu va spun ce m-am speriat si ce tipam de frica  grater ), i-a facut radiografie si diagnosticul a fost pneumonie interstitiala  grater .....i s-a dat antibiotic pe gura si am plecat acasa dupa ce i-au scazut temperatura ( asta era pe 29 martie).....luni pe 2 aprilie a dormit Tudor 19 ore din 24, m-am speriat am mers la spital unde i-a iesit la analizele de sange  o mica anemie dar nimic altceva gen infectie....ok eram pe antibiotic deci poate anemia si raceala il trag la somn.....marti pe 3 nu l-am mai putut trezi, m-am chinuit 3 ore jumate sa-l trezesc si n-am reusit  sad ( incerca sa se ridice si cadea inapoi pe perna), am sunat pediatra si am plecat la spital ( acasa nu avea temp dar pana l-am imbracat si pana am ajuns la spital avea 40 temp).....i-au facut iar radiografie si surpriza : pneumonie dreapta urata rau  grater ...am zis ca va cadea cerul pe mine pentru ca nu intelegeam cum am ajuns in stadiul ala fiind pe antibiotic de atatea zile ......dupa discutia cu 2 medici reusesc sa ma dumireasca ca de fapt corpul nu a reactionat la antibioticul pe gura  grater ......in prima faza mi se spune ca trebuie urgent internare pentru ca vor sa-i faca antibiotic prin branula .....am semnat ca refuz internarea pentru ca sotul meu nu-i in Bucuresti, eu sunt cu un burtoi cat casa, copilul risca sa intre in spital cu o boala si sa iasa ci enspe, etc.....avand cine sa-i faca prin branula antibiotic am plecat acasa si abia aseara am scapat de branula dar mai trebuie sa-i dau pe gura inca 5 zile antibiotic .....contrar temerilor mele s-a comportat super cu branula in mana si nu a plans nici macar o data cand i s-a facut tratamentul......concluzia: aspirati nasucul ori de cate ori e nevoie, nu ignorati tusea sub nicio forma pentru ca este o viroza idioata si daca este cazul si ajungeti la antibiotic din 2 in 2 zile mergeti sa va asculte la plamani ca nu este de ajuns sa urmezi tratamentul dat ca organismul sa reactioneze si sa treaca viroza

am fugit afara ca dupa atata stat in casa ma bate Tudor daca il mai privez de copii si parc  chicot


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2425 2012-04-09 16:38:37

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Doamne camy prin cate ati trecut
multa sanatate puiului si putere tie!


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#2426 2012-04-09 16:39:37

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

aoleu camy ce povestesti tu acolo  grater

noi am stat o saptanama cu humex pentru muci si haraiala a avut ... acum i-a trecut


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2427 2012-04-09 16:41:28

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ally si eurespalul si prospanul sunt pt tuse expectoranta,ptr tuse seac Grintuss sau Stodal sau Paxeladine(da asta-i alopat, cu subst activa).
Asa si voi cu bebe 2? Adica tu vrei si sotzoiu trebuie convins big_smile Cam asa si la noi  hmm Lasa ca nu-i dupa ei  chicot
Le: vai Camy acum am citit! Groaznic ce povestesti grater Sanatate multa lui Tudor!

Ultima oara a fost editat de stefany (2012-04-09 16:48:38)


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2428 2012-04-09 16:48:25

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello wave

Vai Camy supa m-am ingrozit cand am citit. Bine ca a trecut!

E cazul sa ma ingrijorez ca al meu tipa pana il ia tusea? Asa se manifesta el, de cand a descoperit ca poate tipa, o face de placere pana ma asurzeste si de cele mai multe ori o da in tuse. Pt el e tare amuzant , caci e fericit cand o face, dar pe mine ma cam ingrijoreaza un pic.

Ultima oara a fost editat de smart lady (2012-04-09 16:49:55)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2429 2012-04-09 16:54:14

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Camy grater prin cate ati trecut si voi

Ce rau imi pare ca Blue nu mai intra grater si nici Dana supa e naspa asa ...

Andreea bine ca v-ati lamurit

Kata grater pare rau de cris.ce stresata mai esti si tu fata supa

offtopic eu am spalat o masina, am facut o ciorbita de legume cu ciupercute, si pilaf cu ciuperci si spanac.

acu stau oleak pe net./ afara nu putem iesi, bate f tare vantul si e frig


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2430 2012-04-09 17:00:34

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

wave

cati puiuti bolnaviori sad Sanatate multa!


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#2431 2012-04-09 17:02:46

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

smart daca tuseste ca i se usuca gatul de atata tipat, nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme, dar daca tuseste sec, fara un motiv anume, fuguta la medic ca de la asta am plecat noi


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2432 2012-04-09 17:20:32

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

E indicat sa mergeti/mergem la medic. eu nu stau mai mult de o zi cu el daca are muci/febra etc. imediat merg la medic si multumesc lui dumnezeu n-am prea avut pb

Andreea, Camy oare s-au imbolnavit de la cresa? sad  mi-e asa o teama.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.