homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-129


#2433 2012-04-09 17:25:11

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ally bravo pt decizia de a-l avea pe bb2

cmin si a mea tuseste uneori scurt, o singura data ca si cum ar da de veste ca n-o bag in seama. febra n-a facut niciodata multumesc lui dumnezeu, muci are dar cojite uscate, pediatra mi-a zis ca i se usuca caile respiratorii si de asta le are, le elimina prin stranut

camy bietul tudor. sa se faca bine!

like si tu? sad

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-04-09 17:27:40)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 



#2434 2012-04-09 17:30:52

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

aliy eu nu vreau sa te speri dar sa stii ca de la cresa sigur vine bonlavicios la inceput sad


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2435 2012-04-09 17:39:11

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Camy  supa . Dumnezeule prin ce ati trecut!!grater . Sunt in stare de soc dupa ce am citit ce ai scris sad


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2436 2012-04-09 17:49:18

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ally_na  puss  stiu, am tot auzit ca, din pacate, asa se intampla sad  off de-as avea cu cine sa il las cand incep serv sad


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#2437 2012-04-09 17:49:43

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello  wave 

like, grija cu etichetarile te rog.
sper ca n-ai  ganduri de plecare si tu  supa

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2438 2012-04-09 18:07:03

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

vai fetelor,....  yikes  mergeti si anuntati, si aduceti gradinita inapoi, spuneti-le ca bau-bau nu mai intra aici, eu de acum inainte ma rezum la discutiile de la burtici poate, daca mai am nevoie de vreun sfat, sau sa schimb cu cineva o parere vizavi de analize, alimentatie samd. in mod normal nu as face asta, mai, eu scriu in sfera virtuala unde am eu chef, nu ma impiedic de niciun cacat si in niciun caz o oarecare si discutiile cu ea nu m-ar face sa plec daca eu nu vreau asta.
relatiile pe care mi le-am facut aici pe forum mi le voi pastra si in afara forumului, si sunt sigura ca nu va plange nimeni dupa mine, iar eu cu siguranta nu voi plange dupa cine nu am avut placerea si dorinta sa comunic si in afara forumului. smile
probabil aceste fete au parasit topicul si nu se mai logheaza dar citesc ca si vizitatori, habar n-am ce fac, oricum arata cat de stupide sunt,  neutral  pentru asta eu nu ar trebui sa imi strang lucrurile si sa plec, zau acum, incapem toate aici, dar daca ele nu pot sa dea din taste si nu au loc de mesajele mele, iar voi plangeti dupa ele.... aia e!, inteleg ca nu pot face parte din acest cler sfant pe care voi l-ati infiintat. Sa fiti sanatoase, numai bine!  happy

like, eu nu sunt frustrata, nicidecum. nu am frustrari, nu am avut niciodata. ti-o fi greu sa crezi..?  invidioasa pe o femeie ca si blueeyes asta, iar nu as putea fi in vecii vecilor, sa fim seriosi.  nustiu asa ca daca la mine te refereai, si inclin sa cred ca da, pentru ca din culpa mea ne-au parasit inalt preasfiintile lor, iti transmit si tie ca diseara poti sa dormi in pace, zilele astea ti se intoarce sleahta din moment ce nu se mai impiedica de mesajele mele. bietele fete, cat au putut sa sufere, incerc sa ma pun in locul lor...  sad  sa nu mai poata ele sa intre pe forum fiindca activez si eu aici...  Doamne nu pot sa cred cata importanta imi acorda ele mie,  rotfl   of offf, rau e sa fii prost, fudul si ipocrit! totusi societatea asta are nevoie si de asa pramatii, ca sa se amuze persoanele ca mine  lol

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-09 18:08:49)

Offline

 

#2439 2012-04-09 18:16:20

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

vai fetelor  box  punish

a fost la mine Persi hjarta  zice ca Raresel seamana cu taica-su  huh  si eu care credeam ca macar la gura seamana cu mine...  a fost puternic spermatozoid   trebuie sa fac o fata, sa semene cu mine deci  cool

pup kata pe  puss Cris

are si al meu muci, dar asa mi-a zis la spital ca se curata vreo 2-3 luni bebeii, sa folosesc batista bebelusului si sa stau linistita...febra mi-au zis de la spital ca bebei sub 3 luni mai rar fac, spre deloc, trebuie sa ne uitam la alte simptome..dar Doamne fereste..de tuse ce sa zic, ca el se mai ineaca, sau regurgiteaza si ramane in gat, nu vreau sa ma sperii la fiecare inecare cum as avea intentia sa o fac...daca sunt negativista va fi rau si nu vreau....  cesafac


maine facem 2 luni..si mergem la vaccin  cesafac  supa  rugaciune


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2440 2012-04-09 18:27:05

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Maria sanatate multa. Si sanatate si bb cu probleme la dinti. Ce ciudat, nu am mai auzit de aceste pungute la dinti. Sanatate multa.

Camy, Andreea
Tudor si Maria au avut anestezie generala? Cum ati procedat sa nu le dati sa manance inainte de anestezie (6 ore)?  Noi avem miercuri operatia.

Am comis-o fetelor. Sambata la biserica miam dat drumul la gura. Nu mai fusesm de ani buni la aceasta biserica si acum, cand am mers, am ramas fara cuvinte de cat de frumos au reconstruit-o. Preotul spovedea undeva intr-un colt si lumea (multa) astepta in banci sa le vina randul. Si Carol intreba nonstop "name of this guy" adica ce nume are sfantul  sau Y. Si o baba URATA ii face semn cu mana: nu., nu-i voie sa sari, sa intrebi tare, sa................... eu cumparam lumanari si am vazut cum copilul era contrariat si speriat ca baba nu se mai oprea din semnul NU. M-am dus in spatele ei si i-am zis sa interzica, copilul ei si ai altora ceva si i-am zis si asta: toate hoastele au fost aduse aici; nici aici nu scapam de voi.
Nu va zic...la cat de urata era s-a facut si mai urata dar nu am mai suportat. Cred ca mi-am dat drumul la toate frustrarile din mine lol. Sincer, stiu acum prin ce treceti in parcuri, la biserica si oriunde va intalniti cu generatii mai mari decat noi.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2441 2012-04-09 18:43:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

passenger a scris:

vai fetelor,....  yikes  mergeti si anuntati, si aduceti gradinita inapoi, spuneti-le ca bau-bau nu mai intra aici, eu de acum inainte ma rezum la discutiile de la burtici poate, daca mai am nevoie de vreun sfat, sau sa schimb cu cineva o parere vizavi de analize, alimentatie samd. in mod normal nu as face asta, mai, eu scriu in sfera virtuala unde am eu chef, nu ma impiedic de niciun cacat si in niciun caz o oarecare si discutiile cu ea nu m-ar face sa plec daca eu nu vreau asta.
relatiile pe care mi le-am facut aici pe forum mi le voi pastra si in afara forumului, si sunt sigura ca nu va plange nimeni dupa mine, iar eu cu siguranta nu voi plange dupa cine nu am avut placerea si dorinta sa comunic si in afara forumului. smile
probabil aceste fete au parasit topicul si nu se mai logheaza dar citesc ca si vizitatori, habar n-am ce fac, oricum arata cat de stupide sunt,  neutral  pentru asta eu nu ar trebui sa imi strang lucrurile si sa plec, zau acum, incapem toate aici, dar daca ele nu pot sa dea din taste si nu au loc de mesajele mele, iar voi plangeti dupa ele.... aia e!, inteleg ca nu pot face parte din acest cler sfant pe care voi l-ati infiintat. Sa fiti sanatoase, numai bine!  happy

like, eu nu sunt frustrata, nicidecum. nu am frustrari, nu am avut niciodata. ti-o fi greu sa crezi..?  invidioasa pe o femeie ca si blueeyes asta, iar nu as putea fi in vecii vecilor, sa fim seriosi.  nustiu asa ca daca la mine te refereai, si inclin sa cred ca da, pentru ca din culpa mea ne-au parasit inalt preasfiintile lor, iti transmit si tie ca diseara poti sa dormi in pace, zilele astea ti se intoarce sleahta din moment ce nu se mai impiedica de mesajele mele. bietele fete, cat au putut sa sufere, incerc sa ma pun in locul lor...  sad  sa nu mai poata ele sa intre pe forum fiindca activez si eu aici...  Doamne nu pot sa cred cata importanta imi acorda ele mie,  rotfl   of offf, rau e sa fii prost, fudul si ipocrit! totusi societatea asta are nevoie si de asa pramatii, ca sa se amuze persoanele ca mine  lol

ai warn pentru jignire. cumulat cu cel din 6 aprilie=> ban 1zi.

Offline

 

#2442 2012-04-09 19:04:08

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

se pare ca si eu am suparat-o pe blue, pentru ca vad ca nu mai sunt in lista ei de prieteni pe FB.... nu i-am zis nimik,dar ma rog... singurul lucru care l am zis e ca cine se cearta,face treaba asta fix degeaba...  forgetit  mdar....  hmm


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#2443 2012-04-09 19:11:14

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

nu pucca, am impresia ca ea si-a sters contul sau a facut ceva in sensul asta, nu o mai gasesc nici la find,si asta dinainte de certurile de pe aici, stiu ca am cautat-o acum vreo 3 saptamani.. deci...nu ai facut tu nimic


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2444 2012-04-09 19:13:04

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hai mai fetelor, ce se intampla aici sad , eu chiar nu mai inteleg nimic , e primul forum pe care activez , primul unde postez ( se si vede ca nu postez de multe ori ) si in 3 ani de cand sunt eu pe aici nu am vazut atata suparare ca in luna asta ....

chiar trebuie sa schimbam denumirea topicului?

hai sa ne reamintim de ce suntem aici, sa ne ajutam si sa ne invatam unele pe celelalte din experiente , trairi etc, chiar nu se pot ignora cele ce au ceva " de impartit", dana nu mai intra sad, blue nu mai intra, acum si like sad
au fost si altele innainte ce au plecat dar a fost decizia lor nu din cauza de suparare ( cel putin mintea mea asta batrana nu isi aminteste motivul )...

inteleg genul asta de cerutri in viata reala, dar pana la urma aici e una virtuala, ne vedem prin intermendiul pozelor, unele nu o sa ne cunoastem pe viu niciodata,

ok , am , tacut, tac...postez eu rar, dar si cand intru si citesc suparari, jigniri, si altele, parca sincer, asa imi vine sa intru sa va salut si sa ies...
ne intalnim in viata de zi cu zi cu atat de multe chestii urate, de ce trebuie si aici sa ne dam in cap?

aici ptr mine chiar era o relaxare totala cand intram si citeam si ma bucuram de viata voastra , de sfaturile primite ....ACUM sad ,  imi e teama sa citesc pagina trecuta sa vad ce s-a mai intamplat sad

ptr ce? ce avem de impartit?

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-04-09 19:18:10)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2445 2012-04-09 19:13:31

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis si a mea se mai inceaca dar am invatat sa fiu relaxata. si la vaccin mergem si noi poimaine cred, ma suna asistenta doctorului, am emotii mari si sper sa fie bine
si mie la maternitate mi-au zis ca atata timp cat bebe mananca, nu e palid sa stau linistita. a mea ieri a vomitat de 2 ori, a aruncat o groaza de lapte, azi noapte a, schimbat lenjeria, am uscat salteaua cu foehn-ul si am bagat 2 ture la spalat azi, inclusiv pernute. dar e la fel de vesela si activa, inca nu m-am ingrijorat desi azi am avut emotii dupa fiecare masa

flower bafta cu operatia goodluck


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2446 2012-04-09 19:18:36

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

da Onu asa e, trebuie sa fim relaxate
eu ma refeream la inecare ca la o tuse..de multe ori avem impresia ca tusesc dar ei mai au ceva pe gatuletz dupa ce mananca sau regurgiteaza......si incearca sa dea afara..
cum zice si Alina, aici e un topic si un forum unde trebuie sa ne zicem experientele, sa vorbim, sa ne sfatuim, cum e cu asta cu mucisorii sau altele, diversificarea, alaptarea, nu sa ne certam  punish

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-09 19:23:01)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2447 2012-04-09 19:28:02

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

mai devreme am tras o spaima sora cu moartea. i-am dat sa pape, am batut-o pe spate si a adormit cu fata a in sus, capul intr-o parte. dintr-o data a facut niste ochi mari, mainile si picioarele intinse la maxim si scotea niste sunete. nu i-a curs nimic din gurita cand am dat-o pe o parte, dar sunetele alea eu le-as scoate daca n-as avea aer si m-as sufoca. m-am speriat tare, nici la baie nu ma mai duc cand sunt singura. sper doar ca a visat urat si s-a speriat, n-a fost altceva

ally tummenupp


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2448 2012-04-09 19:28:16

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis sad as prefera sa nu ai de ce sa imi dai dreptate ....

noi am avut noroc ca nu a vomitat cand era mic, eu in aspiram in fiacre seara in nas dar nu cu batista ci cu un aspirator de nasuc , ii puneam apa de mare sau ser si sa stiti ca adunam acolo mizerie

referitor la febra :9 nu vreau sa te ssperi dar noi dupa botez l-am avut pe pitic bonlav sad si avea 2 luni si ceva, a facut rosu in gat si februta sad

onu , au tot felul de reactii ciudata cand sunt asa micuti , andu la un anumit moment tresarea la san " atac de infioroare", am ajuns si la psiholog cu el si eco la fontanela, tresarea in somn, avea tot felul de faze cu mainile pe sus tongue....domane ce bine e cand ai trecut prin ele, poate de aceea al doilea il cresti mai usor smile


offtopic  iertare ptr literele mancate , dar eu nu ma uit ce scriu si postez direct..si cu tastele de la " gaga " din " papa"...

am uitat sa va zic, andu mai nou nu are tzitzi stg si tzitzi dr, are tzitzi mare si tzitzi mica....ma simt diforma rotfl2

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-04-09 19:32:08)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2449 2012-04-09 19:32:29

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis  puss
ee lasa,ca pe altele le are in continuare ..deci ... marog .. nu imi bat capul pentru ca sti uca nu am,  jignit cu nimik... am vrut doar sa nu mai fie certuri  butter  bang


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#2450 2012-04-09 19:35:27

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

da Onu, e ceea ce se vorbea pe aici pe forum despre apnee, sufocare in somn, se poate si cu saliva..de aceea nu se lasa un copil mic nesupravegheat..si nici nu se aude pe babyphone...
eu nu ma duc nici la baie niciodata, doar il pun in wrap sau altadata in scoica si pun scoica in fatza toaletei, il legan cu ea si stau pe wc rotfl si dorm cu el foarte aproape de mine tocmai ca sa-l simt....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2451 2012-04-09 19:38:04

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Andreea, sanatate Mariei, sper sa reusiti sa va odihniti in noaptea asta  par

Camy, prin ce ai trecut cu Tudor, imi pare tare rau  supa

In rest, sunt fara cuvinte  neutral

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.