homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-140


#2642 2012-04-10 22:00:26

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sanca ma bucur ca sunteti mai bine  puss  kram

Eu nu mai calc hainutele de la 2-3 luni smile


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#2643 2012-04-10 22:11:47

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buna seara mamici puss bebe a fost extra gazos...dar ne-am descurcat cu el...baitza i-a lipsit mult..era activitatea ce il calma ff mult seara si n-am avut voie dupa vaccin...

Bafta multa flower! Sunt sigura ca o sa fie perfect...

Razu eu as lua un jumperoo sau centru de joaca mare cu tot felul de jucarii


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2644 2012-04-10 22:20:26

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sanca ma bucur ca sunteti mai bine, colargolul ala chiar e bun, si eu am uitat de el  dumbom Si noi ne confruntam cu o serie de muci de vreo 3 zile.
Sweety cred ca ai sarit postul meu smile  Iti ziceam de ceaiul pt stimularea lactatiei de la Fares care contine chimion,fenicul,anason si parca cimbrisor si roinita . Pe mine m-a ajutat .
Kata nu mai dispera ca n-ai voie,relax par , nu te mai stresa cu niste chestii pe care probabil nu mai ai cum sa le schimbi. Asa sunt si ai mei, dar m-am convins ca nu-i mai pot schimba .Ma lupt cu morile de vant, am invatat sa-i accept asa cum sunt. Ei din prea multa iubire se poarta asa,sunt sigura!
Razu, inclin si eu spre o jucarie, sau poate o tricicleta. Ianis adora tricicleta, in carucior n-a mai stat de la 10 luni...in tricicleta ar sta si in casa smile Acum depinde si de buget...


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2645 2012-04-10 22:31:30

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

marysh la noi sanosan bebe a mers fff bine.
mult mai bine decat nivea baby.
nu fac reclama niciunei marci, spun doar ce exp avem noi cu produsele lor.
puss
razusi eu tot pe un centru de joaca/ centru de activitati as merge.

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2012-04-10 22:32:36)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2646 2012-04-10 22:36:13

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna seara !

razu, si eu m am gandit la tricicleta.
sau hainute. hai sa iti zic ce am primit noi la 1 an: tricicleta, carti, un xilofon de lemn pt copii (minunat !!!), o rochie ff eleganta, jocuri cu magneti, educative dar pt 3-4 ani, un cuptor cu microunde-jucarie, din plastic (lol ), hainute diverse, si alte cateva jucarioare...
pot sa intreb pt cine cadoul ?

janis, de ce sa ii dai preventiv supozitor, si mai ales novocalmin !!! uf, medicii astia !

nu mai stiu cui voiam sa scriu.

dana, superb numele !!!

despre produsele nivea for baby, ce parere aveti ? intra tot in categoria "dalin, johnson's, sanosan..." ?

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-04-10 22:38:28)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2647 2012-04-10 22:52:12

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna fetelor

noi spalam cu ariel, am avut pesil inainte, prima data am avut de bebei, insa vreau sa iau nuci de sapun pt ana, iar de program vad la voi clatire dubla sau simpla, pai eu am program de copii si are 4 clatiri, iar cand nu folosesc unul dintre astea ca sunt lungi folosesc programul scurt dar ii dau tot 4 clatiri.

iar de calcat ,c a uitasem , eu ii calc si acum aproape tot, si nu neaparat din ratiuni de curatenie, ci din simplu fapt ca arata mult mai bine hainutele, pt noi rar calcam, si cand spun rar, e rar....char daca nu am timp , pt ea imi fac, calc mai ales cand doarme ea, o singura data am calcat cu ea pe langa mine si s-a ars la degetele ca a pus mainile pe fier.

noi tocmai cand ziceam ca am scapat de vreo posibila raceala, azi dimineata mi s-a trezit la 6.45 , a cerut la caca, si imi cerea  ,,batita ,,(batista) , asa ca azi nu am scos-o afara, nu au fost decat putini muci, nu am aspirat-o, doar am icnercat sa facem niste aerosoli cu ser si ulei de pin si nu a stat, in rest: oscilo si inca ceva homeopat pt muci aposi...pe seara nu a mai avut nimic, in schimb a mai transpirat la somn, sper ca fim ok, ca maine clar trebuie sa iesim afara .

si noi suntem in urma cu pregatirile, ar fi bien sa ne intre banutii mai repede, mie una mi-i aduce postasul, in mod normal ar fi trebuit pe 16 dar am citit ca s-ar putea sa vina pe 13. noi plecam vineri la tara la mine, si e posibil ca eu sa raman cu ana toata sapt viitoare si sa ma intorc in bucuresti cu trenul ( ana e fascinata mai nou de trenuletul din parc, se si da in el, ca pana acum doar facea cu mana la pasageri, si imi era cam frica sa o pun, ca nu are centuri de siguranta, dar se tine bine de bara, asa ca nu-mi mai e frica, sper sa-i palca si cu un tren adevarat, facem 2h pana in bucuresti)..cu metroul am fost, cu tramvaiul am fost, cu autobuzul am fost, ne mai ramane : trenul, avionul si vaporul....ma bucur ca deocamdata nu ii e rau de masina, cum imi era mie cand eram mica, si si acum incepe sa-mi mai fie ca stau in spate si ma frichin dupa frichineala ei...eu am cunoscut un baietele de 1.3 ani, am fost cu el in concediul in retezat si tot drumul pana acolo a vomitat la greu saracul de el, insa nu era obisnuit cu mersul cu masina, ca parintii nu au, mersese doar cu trenul pana atunci si fff rar cu masina.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2012-04-10 23:00:55)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2648 2012-04-10 22:56:26

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

vorbeati de calcat. ca sa va simtit bine: eu nu am calcat niciodata haine de bebe neutral am avut intentia insa nu am mai apucat inainte sa plec la maternitate, ca am tot lasat de pe o zi pe alta, apoi nici and am revenit nu am calcat. am spalat intotdeauna bine hainele si atat. ba cu detergent normal, ba cu nuci de sapun. alergie nu am facut, slava domnului !

Offline

 

#2649 2012-04-10 23:03:25

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello!
va pup cu drag si imi e dor de voi!
noi suntem in continuare cumintei, doar ca suntem ocupati lol dormim ziua cate 2-3 ore, dar doar cu mami langa noi..care doarme si ea de e umflata!  sover
si tot ru sunt pe antibiotic pt masea. azi am mers la doc ca nu mai puteam, plangeam de durere....nici cand am nascut nu m-a durut asa  bang
eu spal cu persil gel, fara duble clatiri si e totul  tummenupp  am calcat hainutele doar inainte de nastere si acum doar camasi, pantaloni...ce se cocoloseste ii mai calc. va pup ca il avem si pe fratiorul mai mare la noi si vizionam un documentar despre feline  puss  puss  puss


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2650 2012-04-10 23:07:05

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Noi am folosit cu succes mult timp Bubchen (gel dushul, samponul si uleiul de corp)fiindca nu contine parabeni...Dar ne-am pricopsit cu o dermatita atopica de care nu mai scapam(nu de la bubchen). De atunci il spal cu Avene trixera, care ii hidrateaza bine pielea,inclusiv petele alea uscate specifice dermatitei.
Adina, de nivea nu stiu ce sa zic ,n-am folosit la Ianis  nustiu
Maryas au pus fetele linkuri catre detergenti bio/naturali cu o pagina in urma. Acolo gasesti si geluri de dus sau sapunuri naturale super ok.
Poke intrebau fetele de tine smile Bine ca sunteti bine puss

Ultima oara a fost editat de stefany (2012-04-10 23:09:23)


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2651 2012-04-10 23:11:10

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

eu intreb de nivea, in sensul ca poate ati auzit "de rau" de ei. eu folosesc nivea sapun solid si sampon. e ok cu ele, nu are niciun fel de reactii, dar ma gandesc la ce nenorociri poate contine...

Offline

 

#2652 2012-04-10 23:15:52

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

stef si fetele puss
nu am mai apucat sa intru pt ca sapt trecuta am avut mesterii in casa sa ne renoveze o parte,si am fost in exil la ai mei, apoi 2 zile am facut curatenie, apoi botezul si luni musafirii la baita de luatul mirului...
ziua stau numa cu bebe, acum doarme super mult, dar doar cu mine langa el. iar cand e treaz ne jucam, gangurim, ne taram si nu imi mai vine sa rup din timpul copilului pt forum, chit ca mi-e dor de voi...
seara, dupa nani, am ceva timp liber, dar atunci spal, ma spal, stau si eu cu baietii ceilalti si gata ziua....
va pup si sper ca sunteti bine si bebeii mici la fel!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2653 2012-04-10 23:30:47

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sanca, Aliy, Sweet multumim  puss
Adina  rodnar multam. Legat de nivea eu tot in categoria jhonson & co il bag. Noi folosim de cand era mica bubchen (ca si stef) si mereu au fost multumita de el
Poke sa va traisca crestinutul  puss  si mie mi-a fost dor de tine, dar te si inteleg la faza cu ruptul timpului de la copil  smile
nu mai stiu ce am citit  dumbom  noapte buna

Offline

 

#2654 2012-04-10 23:42:44

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

exista crema de fata pentru copii.  va habar nu aveam. si nu vorbesc de crema pt tratarea a ceva ci pur si simplu de ingrijire. la ce le-ar trebui ? cand au fetele alea fine si perfecte.

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-04-10 23:48:25)

Offline

 

#2655 2012-04-11 00:57:47

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

puss mamici si pitici puss

flower, tin pumnii sa scapati rapid si cu bine de interventie puss

referitor la cosmetice de copii, mama finutei mele folosea klorane cand era finuta bebe, acum (la 4 ani jumate) am vazut ca ii cumpara bubchen
si tot cand era bebe ii cumpara de la farmacie ceva detergent antialergic pt ca facuse alergie la detergentul obisnuit

Offline

 

#2656 2012-04-11 07:26:47

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Adina, Carra, Stef, Ianis, Bubu, va multumesc pentru sugestii! puss
Adina, cadoul e pentru  fetita prietenilor nostri. I-am intrebat ce le lipseste, nimic. Are jucarii destule. Am si eu fata de aproape 1 an, dar nu stiu c emi-ar placea sa primeasca. A mea are jucarii destule, nu mai am loc de ele. Un centru de activitati e o idee buna, poate au la selgross, intru sa vad daca merita drumul pana in celalt oras.
Neatza tuturor! mornincoffee
Am intrat inainte sa plec la munca. bang

Ultima oara a fost editat de razu (2012-04-11 07:27:26)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2657 2012-04-11 07:48:58

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

katami a scris:

cmin, adica lp ar fi mai ok decat ce a preparat mama natura/Dumnezeu pt intarirea oaselor si dintisori? smile io una ma indoiesc cu toata convingerea....

kata vroiam sa scriu "la un copil care e pe lp" dar m-am grabit sa plec si nu am mai verificat mesajul ...   nu as sustine niciodata asa ceva  smile

sweety incearca cu o combinatie de ceai de marar si skinduf

marysh noi folosin bubchen

adina mie mi se pare ca nivea face muuullta spuna, in rest e ok


neata , am dormit muuultttt azi noapte

Ultima oara a fost editat de cmin (2012-04-11 08:18:48)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2658 2012-04-11 07:52:17

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata!  mornincoffee


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2659 2012-04-11 08:06:38

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata  puss  kram

La 9 o duc pe Maria la gradi, apoi ma duc sa mai rezolv una alta, plata rate, facturi, si dupa aia vin acasa sa ii fac papa.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-04-11 08:11:59)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2660 2012-04-11 08:13:47

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

fetelor eu simt ca alex se plictiseste, nu stiu ce m-as mai putea juca cu el si ce jucarii sa ii iau ... ceva idei?  buga


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.