homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-142


#2680 2012-04-11 11:08:02

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Flow, ma rog si stiu ca totul va fi bine la voi! rugaciune Multumesc pentru rapsunsul legat de cadouri.
Kata, multam fain! kram

Legat de dicutii...Al meu sot calca. Iar la produse, am foosit cateva luni Klorane, dupa aceea Nivea, dar vreau sa trec pe Bubcjen, numai sa apuc sa fac comanda.Ca detergent am folosit mai intai nuci de sapun, apoi det de la farmacie det pentru bebe, apoi det obisnuit, cu clatiri suplimentare.

Ultima oara a fost editat de razu (2012-04-11 11:21:47)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 



#2681 2012-04-11 11:15:21

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Flower  rugaciune sunteti in gandurile mele.

Va pup, am o zi plina.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2682 2012-04-11 11:21:22

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

flow, doamne ajuta

kata te inteleg perfect, exact asa sunt unchiul si matusa mea pe care andu ii adora ( mama mai are 4 surori si e vorba de sora ei cea mica care a mai stat si cu mine cand era mama la ore ), efectiv asa fac si ei, se maimutaresc, urla, zbiara , tipa...canta, parca sunt nebuni grater , si ca sa nu mai spun ca varul meu drag , cap are minte nu ii mai trebuie , il invata si tampenii ( batai cu sabia, "mata'mare ..etc" ) ieri m-am infipt a n-a oara in ei , ( cu riscul de a o supara pe mama ce tine f mult la sora cea mica) si le-am zis ca dc continuam asa ne vedem si mai rar, sa va explic de ce...
am fost la cernica ( l-au scos pe sf calinic afara, azi e sf calinic ), si ne-am vazut cu ei, p[e langa faptul ca varul meu simpatic il invata sa arunce cu pietre in apa, ok am zis, hai ca merge , andu se enerva ca nu putea si el ii zice..." ia zi andu, ma'ta mare ca m-am enervat" si al meu repeta timp de 10 min...eeeeeee..am uitat de cele sfinte si m-am ratoit la el...si apoi ii zice..ia o piatra si cand ajungi acasa sa ii dai lui tata cu ea ca e toata ziua plecat, ( asta eu nu am auzit), ajungem acasa, cand vine sotul andu ia piatra si da in el, " na ca e pecat ziua"....ma uitam ca la prosti..si eu si el meu sot..si il intreb , cine te'a invatat asta , raspuns " maius"...am pus mana pe telefon si ce a fost la gura mea...Dar ..andu ii iubeste...si cere la ei grater(
acum inteleg de ce copilul meu stie anumite chestii violente, lor li se pare amuzant, mie mi se ridica parul in cap...

hai ca m-am descarcat si eu...( replica lui este, eu il invat s afaca astea cu mine....ii explic INUTIL ca andu nu face selectie, si daca maius care il iubeste il lasa sa ii dea in cap atunci un copil in parc de ce sa riposteze ???? )

legat de calcat , decat sa calce al meu mai bine il pun sa imi faca o pitzza smile- tare buna o face )

referitor la produse eu folosesc mustela si bubchen

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-04-11 11:22:35)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2683 2012-04-11 11:23:50

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata sunt super tari outele alea din link, mi-a placut ideea cu spaghetele smile Mama vopseste ouale cu coji de ceapa de cand se stie si o sa ne dea si noua, ca in fiecare an big_smile . Mancare iar nu fac,traiasca mama si soacra!
Flower vreau si eu reteta de pasca fara aluat,suna bine tummenupp Eu ador pasca,dar din cate am mancat toate au aluatul cat casa si eu aleg branza cu stafidele de pe ea lol
Dana  neutral de aia nu mai agreez eu vizitele tarzii,chiar de la prieteni f apropiati .Parca somnul copilului meu e mai important...iar unii,chiar daca au copii,nu inteleg sad


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2684 2012-04-11 11:26:16

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza fetele!
super nashpa noapte am avut..fara baie nu adoarme la ora lui, ora 10, a adormit dupa 11!  dupa prima masa de la 1, am adormit la 2, si am auzit ca a marait iar, am crezut ca au trecut 5 min, cand ma uit la telefon: ora 4!! deci e clar, nu ma mai odihnesc deloc..si el de la 5 la 6 a marait in somn, s-a scremut, cred ca avea gaze ca de dimineata avea burta tare, si cand sa dormi......la 6.30 s-a trezit..la 8 l-am mai culcat pana la 9 si gata...

sunt rupta fetelor sad si totusi inca nu mi-am pierdut rabdarea cu el, inca-s fff calma, sotul zice ca-s mama eroina, el a zis ca pana acuma facea cu capul, eu inca-s calma si tandra lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2685 2012-04-11 11:26:47

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hello!

Flower, si noi ne gandim la voi! rugaciune

Eu o sa fac o friptura de porc, face soacra oua rosii si drob, o sa fac eu vreo 2 checuri, poate cumparam un cozonac si cam atat, nu vine nimeni pe la noi, poate ne ducem noi desi as vrea sa stau acasa...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-04-11 18:03:03)

Offline

 

#2686 2012-04-11 11:32:21

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Papu sad offf kram puss

nu cred ca e offtopic, e discutie intre mamici, nu? eu il vad ca pe un offtopic al mamicilor..


fetelor ce am facut azi-noapte de oboseala sad pe la 4 il aranjam la san si i-am cam dat un cot in frunte ..a plans dar nu stiam daca de foame sau de durere, i-am bagat sanul in gura si a tacut...mi-a fost frica, dar cat de tare sa ii fi dat de aproape asha, eu sper ca nu..of Doamne grater(


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2687 2012-04-11 11:38:12

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis, imi pare rau de noaptea voastra!
Papu, offf!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2688 2012-04-11 11:42:07

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis puss, eu nu cred ca l-ai lovit prea rau, ei sunt destul de zdraveni in zona fruntii, in zona occipitala sunt mai sensibili...
Razu, puss

Offline

 

#2689 2012-04-11 11:42:28

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata wave

Flower goodluck rugaciune

Papu supa uneori cred ca viata ar fi mult mai frumoasa fara barbati puss

Dana urasc din suflet astfel de oameni care vin si nu mai stiu sa plece sad . Eu a trebuit sa le zic la obraz unora care credeam ca-s preteni buni cu noi caci isi facusera obicei la inceput sa stea la noi ca nesimtitii bang . Bineinteles ca nu mai vorbesc cu noi, dar e f bine asa smile

Si io am calcat hainele lui bebe pana la 2 luni, dubla clatire pana la 4 luni si ceva si balsam nu-i pun si nu cred c-o sa-i pun vreodata.

In rest nu mai stiu ce am citit


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2690 2012-04-11 11:45:37

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pai i-am dat in frunte-spre caput dar pana in fontanela...va dati seama ca m-am speriat maxim, imi venea sa plang..dar ma gandeam ca unii copii cad din pat si n-au nimic..dapa-i al meu...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2691 2012-04-11 11:47:12

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis nu-ti fa griji ca si eu l-am bumbacit asa de 2 ori cat era cu noi in pat si n-a patit nimic. Cum zici si tu era aproape si nu a fost asa puternica lovitura.


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2692 2012-04-11 11:48:47

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello puss
razu, daca ai drum pe la selgros pt jucarii, au si acolo produse buchen, cel putin la noi sunt (asta ca sa nu mai dai comanda)

eu am mai zis, folosesc bubchen de la nastere pana cand o vrea ea lol
am folosit o data o mostra de klorane si una de nivea (le primisem in spital) si cel putin de la klorane s-a umplut de bubite
am revenit la bubchenul meu si n-a mai avut nimic


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#2693 2012-04-11 11:51:35

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hai ca mi-ati mai dat idei legat de mancare   smile
Ally  disperat  si eu as fi reactionat ca tine!
Papu  sad  trist ce povestesti tu acolo
Stef, Smart apai daca macar ar fi fost prieteni apropiati .... dar sunt doar niste cunostinte cu care vorbim 1 data pe an   bang
Janis poate s-a speriat si de aia a plans tare   puss nici eu nu cred ca l-ai lovit tare, se mai intampla... puss
LE Andreea spor la treburi azi!  puss
Eu am aceeasi lene in mine ca si ieriiiiiiiiiii  disperat  bang

Ultima oara a fost editat de dana82 (2012-04-11 11:53:18)

Offline

 

#2694 2012-04-11 11:51:45

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

da si eu tot bubchen folosesc : sampon, gel de dus si ulei.


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2695 2012-04-11 11:53:15

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

si eu sper fetelor ca nu-i nimic..
va pup! multumesc puss


ce somnnn imi e sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2696 2012-04-11 12:52:43

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buna fetele,

Noi am colindat magazine de dimineata, ca de, a venit bunica (mama) la noi si trebuia sa spargem niste bani.
Dana, ca nu am mai intrat sa raspund, voiam o modalitate sa mai aud de tine din cand in cand macar, fb, mess, nu conteaza. Felicitari pt fetita si sarcina usoara in continuare.

Flow, ne gandim la voi, tinem pumnii si-l rugam pe Doamne- Doamne sa fie bine.

Papu  puss

Jur ca am citit in mare fuga si nu tot si nici nu mai stiu despre ce e vb

Noi folosim Sanosan. La  noi in familie era deja testat si am mers si noi tot pe asta
Eu calc cam tot, mai putin asternuturile creponate si cateva tricouri de casa (asta daca nu-s prea sifonate).

Eu pt PAste voi pregati o salata Boeuf, o crema de branza, inrosesc maine oua si cam atat ca suntem plecati la munte si avem demipensiune (m-am scos  lol )

Apropos de ce povestiti cu invatatul copiilor, m-am luat si eu de un vecin zilele trecute.ne-am intalnit cu el si cu baietelul de 1 an si 3-4 luni in parc, copilul a intins mana la o jucarie de-a lui Ili, ea n-a zis nimic, dar a intiins s-o ia inapoi . La care taia-su ii zice "hai Ilinca,da-i una in cap sa-ti lase jucriile in pace" Am facut o fata, si i-am zis sa-l invete pe fiu-su prostii daca vrea, in niciun caz pe copilul meu.


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#2697 2012-04-11 13:10:49

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza!

stef ms , ceai din ala d ela fares am cauta si eu,dar nu aavut a ici la o farmacie,trebuie sa maincaut si la altele  kram
papu...barbatii astia ... box asa merita cateodata

noi mergem la  tara de  pasti,asa ca o sa fac doar 2 prajituri sa le duc aoclo si atat,in rest nu mai fac nimik...

razu niic eu nu stiu ce sa-ti zic de cadou...ceva o jucarie mai interesanta,depinde si cati bani ai la dispozitie pt cadou....

lali ,ce vecin  punish cum sa zica asa ceva...

acum am incpeut si eu sa folosesc det obisnuit ariel pt spalarea hainutelor pt bebe ,dai inainte foloseam det lichid

dana,ce femeie...fiecare isi creste copilul cum vrea si daca la al ei ii da ceva de papa,care nu e bun pt copii, poate i s epare normal sa dea si la alt copil...


am vz  o mama de la emisiunea schimb d  mame,care zicea ca i se pare normal ca fata ei sa chiuleasca de la scoala,ca ce elev e ala de nu chiuleste???? wow am ramas asa,cum poate sa-i dea astfel de educatie?


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#2698 2012-04-11 13:14:23

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

mamici puss
Ce mult ati scris. Nu apuc sa citesc nici acum mare lucru. sad Pic de somn. Al meu pui iar s-a trezit la 5 dupa o noapte horror. grater


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.