homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-65


#1217 2012-03-30 19:26:32

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

asta e buba, ca le cam asculta ... e ea insasi un copil, la cei 20 de ani neimpliniti pe care ii are


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 



#1218 2012-03-30 19:29:15

ramona2302
Full member
Inregistrat: 2011-08-13
Mesaje: 716

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lucky777 a scris:

Ramona, ce mai face Rebecca?

Flow puss te adopt mama, ca si asa imi trebuie si o...fetita. wink
Varsatura se provoaca cu...clasicul deget in gat, ca masura de urgenta... Stiu ca se poate si medicamentos, dar asta poate recomanda doar doc. Si mai era cu apa calda si sare, dar la adulti.

Lucky hai ca nu minim 55 sa ne fii mama smile

rebecca face si ea progrese in ritmul ei;a inceput sa se ridice singura in fund(se mai balangane da na, e un progres), ea statea singura dar numai daca o puneam eu,de ii era si lene sa munceasca un pic smile


Maria Rebecca 2ani bebe

Radu Alexandru :2 lunite bebe

Offline

 

#1219 2012-03-30 19:37:49

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Deci sunt progrese. smile Asta e f important. Ma bucur. puss

Iar legat de varsta...cand citesc ca sunt mame si de 20...toata admiratia pentru ele.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1220 2012-03-30 19:43:08

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ramo, ma bucur ca incep sa se vada progrese kram

Pass, Liana retinusem, nu mai stiam pentru baietel smile

Offline

 

#1221 2012-03-30 19:49:29

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pass, te intrebam la tine la topic dar am vazut ca ai scris aici. daca ai fost la Buc banuiesc ca la Botica ai fost si e sigura treaba big_smile felicitari!  puss 

Rebeca  applause

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1222 2012-03-30 19:50:11

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

kram  puss

Lucky imi pare rau ca nu i-am provocat voma, dar faptul e consumat....

Ea e bine, a mancat,e vesela, m,a gandesc ca daca inghitea erau ceva efecte pana acum.

Pass felicitari pentru baietel.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-03-30 19:52:24)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1223 2012-03-30 19:54:36

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

multumesc, andreea!

garga, da, la el am fost si e sigura treaba. daca imi zicea alt medic si cu alt ecograf, lasam loc de indoiala dar asa... he's the best  smile

Offline

 

#1224 2012-03-30 19:56:16

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Andreea, bine ca e micuta bine. puss Imi dau seama ce tare te-ai speriat. Ma pun si eu in situatie. sad
Of, o data Tudi s-a inecat (inca nu mi-e clar daca se scrie cu n sau nn) cu o bucatica de mar. Asa de tare m-am speriat ca prima reactia a fost sa-l intorc cu capul in jos si sa-l scutur zdravan. sad Pfui.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1225 2012-03-30 20:04:28

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sper ca nu a inghitit nimic ci doar le-a bagat in gura si am scos ce era de scos. Sper rugaciune
Dar oricum in 6 ore trebuia sa aibe ceva simptome nu?


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1226 2012-03-30 20:50:02

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna mamicile

pass,felicitari pt bebe cu putza.... majoreta si sa stii ca mie imi esti draga...mie imi plce de tine... hjarta

nu-mi plac certurile de pe aici,ca una se da mai iportanta decat alta...ca stie mai multe sau mai putine,dar in fine...nu trebuie sa placem pe toata lumea sau sa fim placute de toti.toate

ca si razu,carra si cine a mai zis pe aici,lucky si eu ma simt in plus  uneori pe aici, intreb anumite lucruri si nu mi se rsp tot timpul,dar nici nu am pretentia pt ca niic eu nu intru des si nu pot sa rsp si ma gandesc ca poate din acest motiv nu mi se rsp nici mie si

de multe ori zic ca nici nu mi se cietste postul,dar asta e....cien are timp sa citeasca cine nu,nu...si eu stau prost la capitolul timp si sincer chiar nu am timp si citesc in fuga si rsp si eu la ce ma pricep

felicitari pt bebeii sanatosi si furmosi de la eco....

razu cum e la munca din nou?


adina si eu am stat si m-am gandit ce sa fac cu postul,dar e o asa neubnie in invatamant,de nici nu-mi ivne sa ma duc,i-am zis sotului s afaca ibne ca in acest timp cat stau acasa sa-micaute alt job,ca eu il dau naiba de invatamnt,cu toate ca mie imi place meseria in sine,chia rdaca nu e banaoasa,eu pun suflet si elevii mereu intreab ade mine,au plans cand am plecat..dar asta e,chiar nu stiu ce voi face

eu de cand stau acasa nici medidatii nu am mai facut,pt ca sincer nu am timp..si putinul  ntimp liber pe care il am prefer sa ma odihnesc pt ca sincer am nevoie de odihna,chia rdaca niste bani in plus ar fi buni caci avem multe cheltuieli...dar nu am cum

ce ai facut cu vaccinul adina?


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1227 2012-03-30 21:04:41

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Andreea, a trecut. puss

Sweety, nici eu nu am timp sa scriu atat cat as vrea. sad De multe ori ma gandesc ca poate supar pe cineva, dar pur si simplu sunt zile in care nici sa mananc cum trebuie n-am timp. Si ma gandesc ca multe dintre voi sunteti in aceeasi situatie.
Zilele astea, de cand s-a racit Tudi si nu l-am mai putut scoate afara (si din cauza de vant turbat) am simtit ca...mor in casa. Cainele trebuia scos si el la plimbare si nu aveam  cu cine sa las copilul, sau sa trimit patrupedul. sad Mi-am sunat prietenii sa-i rog sa-mi scoata cainele afara sa-si faca nevoile. Trist. sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1228 2012-03-30 21:14:13

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Andreea nu cred ca a inghitit nimic. Ai fi simtit ceva in aceste 6 ore.

Lucky
  puss

Garga
sanatate multa lui Stef!
Rux offfff, iti tin pumnii sa te simti un pic mai bine. Poate dupa 4 luni de sarcina o sa simti altfel. Ce mai face Vlad?

Ramo  puss si Rebeccai  puss Ce bine ca se vad progresele. Este o fetita puternica si tu o mama super puternica.

Priga Sarbatori Fericite! PAste fericit alaturi de Vlad, Ioana si soti tau...stiu ce simti. La PAste si la Craciun doare cel mai tare sad.

Sweet ori eu m-am tampit de tot (sa stii ca este posibil) ori nu citesc acelasi forum cu tine, dar nu inteleg cine se da destept ca nu am simtit asta niciodata in 3 ani de cand sunt aici.
Sa imi fie cu iertare dar nu inteleg de unde se simte ca unele fete sunt mai smechere decat celelalte sau de unde indoctrinare cum a zis Carra - te rog sa nu te superi pe mine Carra. Eu am mai zis si mai zic ca-s mai inceata la minte si sa mi se explice pe fatza ca sa pricep si eu ce si cum. Daca spunem ceva macar sa venim cu argumente ca asa ne simtim toate cu musca pe caciula si nu-i bine.
Uite ca eu ma simt si explic si de ce: eu mai spun cate ceva despre Carol si poate suna mai "destept" dar ea este cea mai mare dintre cei ce au mai ramas pe aici si cateva luni diferenta la varsta asta se simt. Sau mai zic de AP sau de alaptare si poate asta suna a indoctrinare..Daca s-ar specifica, daca s-ar da un exemplu poate ne corectam, poate nu mai facem "greseli" care sa supere pe altii. Nu trebuie nume dar macar un exemplu, doua. Sper ca nu v-ati suparat pe mine si ca intelegeti ce vreau sa spun.

Imi pare rau ca nu te intorci in invatamant. Mai rar oameni care sa spuna ca din suflet predau.

Kata sanatate multa lui Cris. Cat mai rezisti? O sa iti trimit in curand un email cu o rugaminte daca se poate.

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-03-30 21:14:51)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1229 2012-03-30 21:22:19

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Of, Sweety, cum sa renunti la invatamant? sad Asta e una dintre marile mele neampliniri/regrete, ca nu sunt cadru didactic. Si ce mult mi-am dorit candva. sad

Da, da si eu vreau sa mi se spuna cand ma dau desteapta, sau supar pe cineva. Fara gluma!


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1230 2012-03-30 21:28:18

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Pass felicitari pentru putza nr 2 chicot , sa creasca mare si voinica puss

Asta cu obisnuitul in brate o aud mai mereu , in special de la sormea cea mare care de cate suntem la mama si vede ca imi sta odrasla numai in brate caci imediat ce-l pun jos incep protestele ma intreba : da' cine l-a invatat numai in brate??? lol Io ca de-aia sunt ma-sa, sa-i fac toate voile smile

Garga cesafac pare rau de chinuiala voastra cu dintii

Kata asa de groaznic e furunculul ala de se confunda cu o entorsa ? offf, sa treaca repede!
Si eu am scandal cu furunculii forgetit


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1231 2012-03-30 21:31:58

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Asa ma gandesc si eu desi sunt cu sufletul cat un purice.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1232 2012-03-30 21:34:56

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Pass, felicitari pentru voinic!
Am citit pe diagonala.
Sweety, de luni merg la munca efectiv. Dar nu va pot spune ce program incarcat am eu si fara munca, am alte munci. De meditat meditez la greu, de nevoie....Ehei. Nu ma mai plang, gata! Si mie imi vine sa plec din inv, dar imi iubesc meseria si elevii. Nu stiu cat ma mai tine iubirea asta.

Andre, sa fie bine!Ma rog sa fie totul ok.

Ultima oara a fost editat de razu (2012-03-30 21:35:24)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1233 2012-03-30 21:40:27

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Andreed a scris:

Asa ma gandesc si eu desi sunt cu sufletul cat un purice.

Sunt sigura ca ar fi reactionat pana acum, Andreea. Nu a inghitit, ai vazut la timp. Stai linistita ca totul este bine  puss

Razu si tu vrei sa pleci de la scoala?  sad am citit ca salariile sunt mici tare in invatamant dar asa nevoie este de profesori buni. Tu predai limbi straine, nu?


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1234 2012-03-30 21:44:37

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Andree puss stai linistita ca daca era ceva pana acum dadea semne.

Noi am facut 7 saptamani azi,si am luat 1690 g de la iesirea din maternitate big_smile
Are mama bebe grasan big_smile (bine...nu e ...fata de altii e mic...dar eu cum il stiam de slabanog... big_smile acum are 4590 g ) hjarta


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1235 2012-03-30 21:46:44

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

flow...lucky...deci,s-a inteles gresit total ce am vrut sa spun.... nu e nimeni mai destept sau mai altcumva...tocmai asta am vrut sa spun...nu intelegeti gresit,am citit ce a scris pass si dana,referitor una la cealalta si nu imi place ca se cearta,nu vreau sa pic ca musca in lapte fara sa am vreun aport la acele discutii
scuze,dar cred ca m-am exprimat gresit

si flow in niciun caz  nu  m-am referit la tine si la carol,care este o scumpa si eu o ador si mereu citesc cu drag ce scrii despre ea

inca o data scuze...cu siguranta m-am exprimat gresit,dar nu mi-a placut ce i-a zis dana  lui pass,dar e strict problema lor,eu nu mai ma bag...am zis si eu,nu am omorat pe nimeni...mii de scuze,voiam mai mult sa-i  iau apararea lui pass,ptc a eu o inteleg la capitolul timp si etc...

referitor la invatamant,sincer nu as reunuta si inca nu sunt hotarata 100% ce sa fac...dar la ce se intampla in Ro in invatamant nu imi place mai deloc,simt ca ma lupt cu morile de vant,iar noua lege e facuta sa reuseasca numai pilosii...asta e tot parerea mea,deci luati-o ca atare,nu vreau sa mai supar pe nimeni,nu suntem aici sa ne certam

scz de  offtopic


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.