homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-67


#1255 2012-03-31 08:58:48

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata wave


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 



#1256 2012-03-31 08:59:19

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Cmin e bine, m-am speriat foarte tare ieri dar inainte sa realize de fapt ce contineau pliculetele alea.

Legat de vaccinuri si eu am fost reticenta, nu am vrut sa ii facem ROR-ul dar pana la urma l-am facut.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1257 2012-03-31 09:43:46

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata

andreeea, ce bine!]

flow, mi-ai scris? pls zi-mi cand, daca fol adresa aia de yahoo (app, cine imi zice ca pt blonde cum fac sa nu mai primesc notificari de la fb pe mail?)

eu sunt in epresie (pe bune), cris a revenit cu burta EXACT la faza dinaintea tratamentului, de arca 1 luna jum minune nici n-ar fi existat grater grater nu inteleg dc, iar homeopata nu raspunde de 3 zile (pea am descantat-o io ca-i disponibila mereu, cred bang ). mie aceasta "pauza temporara" mi-a faut mai mult rau decat bine, acum stiu cum AR PUTEA fi si inca nu accept ca nu mai e sad si cam oscilez inttre plans de mila lui si nervi, trantit, refuzat etc sad el si sihic e suuuper-frustrat, efectiv nu te poti intleege cu el... e ara. furunculul e tot acolo, evolueaza in bine, dar ff incet, e F mare sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1258 2012-03-31 09:51:07

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

mamici puss

Dupa ce am scris un lung mesaj mi s-a restartat japita asta de laptop si am pierdut tot. sad Ooof, ce-mi mai vine sa-l lansez de la etajul I. sad

Andreea, eram sigura ca-s bilutele pt umiditate. big_smile Ah, ce bine. puss puss puss

Adina, oricand, mai ales ca veniti la pachet. Asa de mult mi-as dori si o fetita. hjarta Mai nou ma uit prin magazine dupa fustite, rochite, etc. Poate ma cauta ea pe mine... hjarta

Like puss hjarta

Passuc, Doamne ajuta sa fim parinti intelepti. puss hjarta

Kata puss hjarta  rugaciune  Nici nu mai stiu ce sa spun. sad

Dana, baga-ti mintile-n cap. puss Pai, aici e rost de suparari si cearta? Avem timp si energie pentru asa ceva? sad

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-03-31 10:27:16)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1259 2012-03-31 09:55:05

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neatza!
Kata, bietul Cris, biata de tine1Sper sa va reveniti!
Flow, predau romana eu.
Adina, asa ma perpelesc si eu, cu tot felul de intrebari. Chiar nu stiu ce sa fac.
Pass, am auzit si eu de cazuricu complicatii, dar si alea sunt rare. Nici nu mai stiu ce medic sa cred. Va rog sa ma credeti ca am doi medici, unul spune sa vaccinam din motivele enumerate de pass, altul spune sa nu vaccinam.Ce e de facut....nu stiu.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1260 2012-03-31 10:10:45

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata mamici! weekend frumos puss
andree ce ma bucur big_smile bravo!
cand am auzit ieri de bilutze ma gandeam la dinalea de se pun in pantofi anti umiditate, dar am zis ca nu stiu eu, si-i naftalina....


pass pai cand te muti inapoi in Bucuresti poate tragem o intalnire intr-un parc ceva toate, pana sa nasti smile mamici+pui
eu deja prind curaj cu iesitul cu puiul..incet incet poate ies si singura
ca n-oi sta in casa o viatza lol

Kata rugaciune multa sanatate Crisului, incearca sa nu te superi tare, macar pt bebe Gabi......


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1261 2012-03-31 10:23:34

IuniaOlteanu
Full member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 102

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buna dimineata, dragele mele mamici de pitici!
Doamne, dar mult ati mai scris. Sper rusinea mea nu am retinut mare lucru:
1. bb2 sunt toti baietei. Pai, ce facem, mamici? Or sa ajunga baietii nostri sa se verte pe putinele fete care sunt pe aici. Deci, trebuie sa lucram mai cu sarg sa facem si fete.
2. Maria apapat nu stiu ce, mami a fost ingrijorata, dar totul a trecut cu bine. Asta e un lucru mai mult decat bun. mami, sunt bune si emotiile. Macar asa, ca sa stii ca ai si din alea. ( Glumesc. E cumplit cand stai cu stres si urmaresti sa vezi daca se intampla ceva. Parca dai in paranoia atunci. Ti se par tot felul de lucruri.)
3.Fetele vor sa si schimbe serviciul. Nu e o idee rea, numai sa aiba norocul sa si gaseasca ceva ce isi doresc si li se potriveste.
4. Cris are dureri de burtica si un ditamai frumunculul. Kata, rivanolul ajuta sa colecteze. Sa dea DD sa scapati repede si usor de buba.
5. Sunt mamici care au dileme in ceea ce priveste vaccinul. Eu i-am facut lui Anto si ROR-ul si o sa i-l fac si lui Stef. Am citit si eu articolele puse de voi si sincer, nu stiu ce sa cred. Doctorul nostru e un tip destul de deschis si cu capul pe umeri. Eu am discutat mult cu el pe tema asta si in urma discutiilor am decis ca o sa ii fac vaccinul. Acum, stiti si voi cum e. mai depinde putin si de norocul omului. Or fi si reactii adverse, dar, mergem cu Dumnezeu inainte si cu speranta ca va fi bine. Si mie mi-a explicat medicul ca au fost rare cazurile cu reactii adverse. Asta e parerea mea. Si eu m-am gandit ca la cum evolueaza bolile acum e mai rau sa nu ii vaccinez. E atat de dificil sa luam decizii cand e vorba de puii nostri!
6. Lucky, laptopul meu a facut buf de pe un dulap acum o vreme. Nu s-a mai putut face nimic cu el. Mai bine lasa-l in pace pe al tau si menajeaza-l.
7. Spunea cineva acum o vreme ca are puiul cu imunitate scazuta. Eu ii dau lui Anto 6 luni pe an, din septembrie pana in martie un tratament pentru imunizare de la anumita firma. De la un an ii dau tratamentul asta si am fost foarte multumiti. S-a mai lasat si la noi cu cate o mucoseala, dar nu grava. Dupa ce va iplini Stef anul o sa incep sa ii dau si lui.
M-am intins cam mult. Sper sa nu va suparati pe mine.
Eu am program administrativ azi. Baietii mi-i trimit la plimbare si eu ma apuc de curatenie si de gatit ( de parca nu as face asta de cel putin 3-4 ori pe saptamana).
Va pup si va imbratisez, va doresc o zi frumoasa si relaxanta si ma duc la ale mele.

Offline

 

#1262 2012-03-31 10:27:35

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza fetele.
aseara fost la o aniversare si n-am mai putut intra.
pass felicitari pentru putzulica, Bogdan sa te faci mare. cum faceti frate doar baietei voi si noi deloooc??? smile
rux sa ne anunti si tu ce si cum.
pupam pe toata lumea.
andre cum mai esti cu stresul cu naftalina?
pupici.


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1263 2012-03-31 10:28:09

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buna Iunia!
mult spor la curatzenie! puss

ne zici si noua te rog tratamentul pentru imunizare de la ce firma e, si de la ce varsta se poate da?
Multumim  buga


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1264 2012-03-31 10:31:06

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello mamici wave

Kata imi pare rau de Cris sad

andre ma bucur ca a fost alarma falsa tummenupp

O zi frumoasa!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1265 2012-03-31 10:32:10

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

IuniaOlteanu a scris:

Buna dimineata, dragele mele mamici de pitici!
Doamne, dar mult ati mai scris. Sper rusinea mea nu am retinut mare lucru:
1. bb2 sunt toti baietei. Pai, ce facem, mamici? Or sa ajunga baietii nostri sa se verte pe putinele fete care sunt pe aici. Deci, trebuie sa lucram mai cu sarg sa facem si fete.
2. Maria apapat nu stiu ce, mami a fost ingrijorata, dar totul a trecut cu bine. Asta e un lucru mai mult decat bun. mami, sunt bune si emotiile. Macar asa, ca sa stii ca ai si din alea. ( Glumesc. E cumplit cand stai cu stres si urmaresti sa vezi daca se intampla ceva. Parca dai in paranoia atunci. Ti se par tot felul de lucruri.)
3.Fetele vor sa si schimbe serviciul. Nu e o idee rea, numai sa aiba norocul sa si gaseasca ceva ce isi doresc si li se potriveste.
4. Cris are dureri de burtica si un ditamai frumunculul. Kata, rivanolul ajuta sa colecteze. Sa dea DD sa scapati repede si usor de buba.
5. Sunt mamici care au dileme in ceea ce priveste vaccinul. Eu i-am facut lui Anto si ROR-ul si o sa i-l fac si lui Stef. Am citit si eu articolele puse de voi si sincer, nu stiu ce sa cred. Doctorul nostru e un tip destul de deschis si cu capul pe umeri. Eu am discutat mult cu el pe tema asta si in urma discutiilor am decis ca o sa ii fac vaccinul. Acum, stiti si voi cum e. mai depinde putin si de norocul omului. Or fi si reactii adverse, dar, mergem cu Dumnezeu inainte si cu speranta ca va fi bine. Si mie mi-a explicat medicul ca au fost rare cazurile cu reactii adverse. Asta e parerea mea. Si eu m-am gandit ca la cum evolueaza bolile acum e mai rau sa nu ii vaccinez. E atat de dificil sa luam decizii cand e vorba de puii nostri!
6. Lucky, laptopul meu a facut buf de pe un dulap acum o vreme. Nu s-a mai putut face nimic cu el. Mai bine lasa-l in pace pe al tau si menajeaza-l.
7. Spunea cineva acum o vreme ca are puiul cu imunitate scazuta. Eu ii dau lui Anto 6 luni pe an, din septembrie pana in martie un tratament pentru imunizare de la anumita firma. De la un an ii dau tratamentul asta si am fost foarte multumiti. S-a mai lasat si la noi cu cate o mucoseala, dar nu grava. Dupa ce va iplini Stef anul o sa incep sa ii dau si lui.
M-am intins cam mult. Sper sa nu va suparati pe mine.
Eu am program administrativ azi. Baietii mi-i trimit la plimbare si eu ma apuc de curatenie si de gatit ( de parca nu as face asta de cel putin 3-4 ori pe saptamana).
Va pup si va imbratisez, va doresc o zi frumoasa si relaxanta si ma duc la ale mele.

la mine bb 2 e fata chicot


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1266 2012-03-31 10:36:23

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Iunia puss si laptopul meu a cazut la un moment dat si de atunci sta sa moara. sad
Spune-ne despre ce tratament de imunizare e vorba.

Carra puss


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1267 2012-03-31 10:41:10

IuniaOlteanu
Full member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 102

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis, iti triit un mesaj privat si iti spun ce si cum ca sa nu facem cumva reclama.
Alina, deci, fata ta va fi subiesct de cearta intre baietii nostri. rodnar 
Cam fara chef, plec la  curat2 Daca pana in seara ploua, sa stiti ca am sters eu geamurile. Asa mi se intampla de fiecare data. Dupa ce spal geamuri, trebuie sa dea macar o bura de ploaie, cat sa mi le mazgaleasca din nou. sm

Offline

 

#1268 2012-03-31 10:48:41

ramona2302
Full member
Inregistrat: 2011-08-13
Mesaje: 716

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza fetelor


Kata eu cand am avut un furuncul ff nasol, mi-a dat o vecina frunza de muscata(floare) imbibata in tuica, da cred ca  poti incerca si fara, s-a spart singur in 2 zile


Maria Rebecca 2ani bebe

Radu Alexandru :2 lunite bebe

Offline

 

#1269 2012-03-31 10:49:46

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

IuniaOlteanu a scris:

Janis, iti triit un mesaj privat si iti spun ce si cum ca sa nu facem cumva reclama.
Alina, deci, fata ta va fi subiesct de cearta intre baietii nostri. rodnar 
Cam fara chef, plec la  curat2 Daca pana in seara ploua, sa stiti ca am sters eu geamurile. Asa mi se intampla de fiecare data. Dupa ce spal geamuri, trebuie sa dea macar o bura de ploaie, cat sa mi le mazgaleasca din nou. sm

pai o sa am doua fete. au de unde alege. chicot hai mai ca mai sunt si fete pe forum, unele mai mari ce e drept


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1270 2012-03-31 10:51:40

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hello mamici intrate mai tarziu wave

ramona interesanta asta cu frunza de muscata tummenupp , bine de stiut pe viitor.

Iunia lol si la noi se intampla asa cu ploaia : in ziua in care spala al meu masina, mereu se pune ploaia


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1271 2012-03-31 10:52:15

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Alina, esti o norocoasa. hjarta hjarta

Iunia, sa-mi spui si mie te rog despre ce produs e vorba. Merci puss si spor la shmotru. smile

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-03-31 10:52:56)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1272 2012-03-31 11:02:16

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata buna  cascat

Raportez o noapte naspa si al doilea canin care a spart gingia  cesafac  Mai avem inca doi de iesit, cu gingia varza  disperat

Iarasi discutii, mai fetelor?  supa  Dana, imi pare rau ca pleci, dar te inteleg. Si cred ca este o decizie inteleapta...

Legat de vaccinare, si medicul de familie al lui David a facut spume la gura, ca nu-i fac meningococcicul si ROR, dar cand am intrebat-o cate cazuri de encefalita vs autism dupa 1 an a avut in toata cariera ei, a cam ezitat sa-mi zica, caci raportul era de 2:8...  neutral 

Ieri am avut grija de un pusti, ruda cu sotul, a si dormit la noi, s-au tavalit baietii prin toata casa, s-au jucat cu mingea, David a fost asa de fericit  hjarta  Si azi trebuia sa vina soacra-mea la noi, dar s-a razgandit in ultima clipa, de frica sa nu mai venim la ei de Pasti - apropo, eu am aflat abia ieri ca planul era sa mergem acolo  bang  Asa ca sper din toata inima sa vomit saptamana viitoare pana-mi ies ochii, ca sa pot sta acasa  hmm  O detest pe femeia aia  bang


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1273 2012-03-31 11:02:27

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

si eu vroiam fetita cand eram gravida...aoleu ma visam ca ii faceam parul, ii puneam rochitze..o sfatuiam...
acum n-as da 1000 de fetite pe cavalerul meu chicot


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.