homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-78


#1464 2012-04-01 20:20:37

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onuța puss sad nu ?ncerci și cu wrap? mă g?ndesc că daqcă o ții ziua ?n wrap, cu picioarele ?n M iar fi mai ușor dec?t cu ham...și să ?i pui hamul doar noaptea ca să poți dormi și tu...

Papu da chimen, e bun...drool ... poi de ce să produci lapte? dacă nu ai și ?mașinuță? de supt nu cred că trebuie să ?ți faci griji nustiu


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 



#1465 2012-04-01 20:21:53

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Of, Onutza sad Nu mai am cuvinte.  rugaciune
Sa cumparati si voi scutecele mai late si mai rigidute, sa stea cat mai cracanata. Stiu ca Libero sunt mai late decat Pampers si parca mai ziceau fetele de Happy?


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1466 2012-04-01 20:26:57

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

papu tu cum te simti? n-am apucat sa citesc nimic de tine sad, dar ma bucur ca ai revenit pe form

lucky i-am pus 2 pampersi, unul din ele marime mai mare. uneori ma tem sa si umblu cu ea sad

hell as incerca si wrap, dar ma tem ca n-o s-o pot eu purta toata ziua. hamul oricum il luam, si mai vedem apoi ce facem. ne-a dat putin peste cap vestea, dar suntem optimisti ca se va rezolva


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1467 2012-04-01 20:28:34

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello

lucky, azi la "dang dang" a fost calmut, a cantat doar inceeet, pe genunchii mei (dar recupereaza acum, suntem la ai mei si el e numai calare pe mine, nu mananca, e agitat... mi-e clar ce noapte vom avea grater ). am pus o vorba buna si pt voi maine... rugaciune

onutza, IA-TI WRAP/MEI TAI/SSC... stiu pe cienva care A VINDECAT DISPLAZIE doar prin purtat copilul in wrap. displazie in toata regula, cu radiografie naspa, respectiv buna, cu idn icatie de orteza etc. NU pot sa-ti garantez acelasi rezultat, dar NU TE COSTA PREA MULT SA INCERCI. pt ea e INCOMPARABIL mai putin traumatizant decat hamul ala grater grater si rezultatul e identic... pls ia-ti unul, imrpumuta unul... numa poart-o asa (iti trimit io unul cu defect estetic daca vrei, moca, numa poart-o). te descurci, nu-ti fa griji, cum se descurca si altele

Ultima oara a fost editat de katami (2012-04-01 20:35:51)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1468 2012-04-01 20:33:24

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onu, cum sa se supere cineva???Spor la pregatirile de cumatrie. Va fi totul bine cu Anto, se va recupera ariculatia aia. Fii puternica!Pupici pentru amandoua!

Papu, pare rau de pb cu tranzitul. Poate e temporara...

Ultima oara a fost editat de razu (2012-04-01 20:33:58)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1469 2012-04-01 20:35:29

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna mamicile!!

pass,ruXXy felicitari pt bebeii miscatori idn burtica

eu i-am facut eco de sold pe la 5 luni jum, mie mi-au spus ca se face intre 4 si 6 luni...si parca asa am citit si pe net pe alte site-uri...acum nimik nu e sigur,bai frat edr astia nu au facut aceeasi  medicina? de unde atatea pareri?

onu sper sa fie bine la antonia pana la urma

adina...si eu ma uit la master chef,imi place,ma distreaza...unii sunt de belea...

si referitor la control nu am mers pt ca aici la noi ,nu am incredere si la dr meu nu am ajuns la tm,imi egreu sa plec pt ca treb s ao iau si pe a mica dupa mine..aiic la noi e groaznic,mereu s eintampla cat eceva,mor copii la nastere,femei,din cauza neglijentei dr
de ex acum am auzit un caz ,o femeie de 50 ani s-a dus la dr si i-a spus ca e gravida si i-a facut chiuretaj,femeia nu era gravida,avea fibrom,s-a dus in alta parte,la cluj, la tm si acum are cancer,aici dau vina pe femeie,cum sa lasi dr sa iti faca chiuretaj,daca nu esti sigura/?si aici cica s-a dus la cel mai bun dr...la care se duc toate...imi e groaza,scarba de medicii astia care ia o gramada de bani si te omoara


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1470 2012-04-01 20:43:46

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Doamne, sweety....ce medici sunt astia?


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1471 2012-04-01 20:47:37

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

sweety, dacă vrei să spui din ce oraș ești?


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1472 2012-04-01 20:55:53

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

onu puss fiti puternici!
si eu sunt de acord cu kata, ia scutece happy, au puntea mult mai lata si poart-o...e pacat sa o traumatizezi cu hamul ala, luati-l, pt linistea voastra, pt noapte. e super comod cu wrap, ea nu e nici grea, plus de asta, o ajuti si energetic...e lipita de tine, e in siguranta, la sanul mamei sa ii simta caldura....pana va vine hamul, poti oricum sa o porti in wrap....
succes si la pregatiri!
si noi suntem pe ultima suta, de azi intr-o sapt o sa avem bebe botezat smile doamne, cand o trece timpul asa repede? smile
pe de alta parte, sunt trista, tzatzele mele plesnesc de lapte si bebe le papa pe amandoua la o masa sad acum, pe seara, nu stiam de ce nu adoarme si a inceput sa sughita. l-am luat sa il pun la san  )al doilea) si sugea cu nesat....o intra iar in puseu (are 3 luni fara 10 zile) si in ultima sapt si jumatate nu a luat nici un gram....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1473 2012-04-01 21:19:43

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata puss Cris puss multumim pentru   rugaciune
Ooof, asa cunosc agitatiile astea. sad M-am chinuit si eu 45 de min sa-l culc. Oare cand sa sper ca se vor aseza lucrurile?

Sweety, ce scrii si tu acolo. sad

Onutza, multa putere va doresc. Sa dea Dumnezeu sa fie bine.   rugaciune


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1474 2012-04-01 21:30:41

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

of, si ma dor dintii de mor sad am mancat niste prajituri si am deschis un pic geamul si bate un vanticel pe afara...evident, m-a luat durerea de masele imediat grater
nu stiu ce sa mai fac, iau vitamine, iau si calciu separat, dar ma seaca la creier durerea asta. cred ca trebuie sa imi scot 2 nervi de la 2 masele, care acum sunt sparte si neacoperite gaurile sad of, sper sa semene bebe cu taica-sau la dinti, eu sunt asa proasta de gura, ca doar astea 2 masele le aveam neplombate si de cand am nascut, au crapat si ele. nu stiu cum naiba se poate, eu fac niste carii pe verticala si nu le simt decat cand pocneste maseaua si e un crater de intra un bob de mazare, vorba aia grater
cred ca la 30 de ani o sa imi pun placa sad
si pe bune ca ma spal de 2 ori pe zi pe dinti, folosesc ata dentara de vreo 2 ani si apa de gura si tot degeaba....chiar stau si ma gandesc de nu dau banii de pomana pe ele, ca tot cu nimic nu m-au ajutat sad
si ce e culmea, mereu calcemia imi iese super bine....care naiba o fi problema sad


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1475 2012-04-01 21:36:10

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Poke sad E un subiect sensibil si pentru mine asta. Si eu tin ffff mult la dantura. Numai caninii nu au plombe.sad Dar, Doamne fii laudat in sarcina si acum de cand alaptez nu a mai aparut nici o carie. Ar trebui sa merg la un control.
Cred ca factorul genetic e fff important. Ok si igiena si alimentatia, dar daca ai ghinionul sa mostenesti o dantura slaba...poti sa stai si-n cap ca tot se va deteriora.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1476 2012-04-01 21:36:21

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

am intrat sa va salut,
imi e si rusine ca dau cu nasul doar, citesc si nu mai apuc sa scriu :9

poke si eu sunt varza cu dantura sad

onu si andu a avut 2 pamapersi un timp ( 3 luni ) sanatate multa

lucky m-ai facut sa bocesc cu pozele tale, asa dor imi e de bb mic hjarta

kata puss ptr crisu

andreea cum faci papanasii?

flow, multam de pontul cu 101 dalmatieni

sweet sad in ce lume traim sad, ce doctori sad

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-04-01 21:37:36)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1477 2012-04-01 21:37:59

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Alina puss puss cum e Andu?
Nu plange, mami. puss Cand ne hotaram, ne apucam de facut bb2. Ne vom sustine reciproc. hjarta


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1478 2012-04-01 21:39:35

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Alina par


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1479 2012-04-01 21:40:29

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

asta e fetelor,de aeea nu am vrut sa nasc aici...sunt niste medici...cred ca anul s eintampla cat eun caz sau mai multe sa moara copiii la nastere,din cauza ca ei nu se sinchisesc sa se deplaseze,sa se intereseze de pacientele care atatea luni le dau atatia bani la cabnetele private si sa nu va spun ce preturi au...pai eu nu dadeam pe drum pana la tm si pe consultatie cat cer ei aici pe consultatie si alte alea si te mai trezesti si cu cu  diagnostic aiurea
s.a.d.m........e crunt

au construit o alta maternitate,arata bine ce-i drept, anul asta au termen sa o termine ,dar pacat de medici,eu nu am incredere in cei de aici...

ma duc sa culc pitica,sa-i facem baita
nb la toate
poke,o sa treaca si botezul...o sa fie zarva multa saptamana asta...de umblat,e mancacios bebe tau,dar de ce nu ia in greutate daca mananca atat?

Ultima oara a fost editat de sweetygirl27 (2012-04-02 20:52:20)


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1480 2012-04-01 21:45:55

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

da..si o sa fac gauri in prezervativ rotfl2

plang ptr ca am facut f multe greseli la inceput si in sarcina, ca NU m-am bucrat 100 % de tot, ca am lasat alti idioti sa imi strice momenetel frumoase , cu ecografi, cu supozitit, apoi cand s-a nascut l-a fiecare gest aiurea ma trimiteau la dr..etc...era o teama -oboseala- frica in mine si primele 2- 3 luni au fost asa...repede....Ma uit la pozele cu el,.imie dor sa NU stie sa suga, sa ma caute cu manutele , Oare o sa ma ierte ca l-am lasat sa planga 5 min voluntar (asa ma invata lumea buna grater ), ca eu dormeam in pat mare si pe el in bagam in patutul lui cu toate ca nu vroia ....
eeeeeeeeeeee.....hai ca trebuie s ama scutur smile...ce e vaicareala asta tongue

atat ma macina astea incat am visat intr-o seara ca avem inca un bb mic si andu imi reprosa...lui de ce nu ii faci ce mi-ai facut si mie sad...

blue....mor dupa avatarul tau, imi inspiri atata caldura in privire...te intreb o idiotenie, nu stiu daca am apucat sa citesc, sau dc e bine venita intrebarea..." ce au zis ai tai de bb2 "....domane cat ma bucur ptr voi toate ...

lucky , sora mea de varsta si de tot..uite aici fete adevarate..nu noi rotfl


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1481 2012-04-01 21:48:06

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sa va zic ceva frumos. smile
Am fost ieri la un hipermarket si am dat pe acolo de un magazinas cu produse apicole. hjarta Pe rafturi din lemn masiv, impodobite cu dantela de mana...erau insirate sute de borcanase frumos etichetate, cu bunatati. hjarta
Puteai sa gusti din orice, copiii chiar erau privilegiati in acest sens. big_smile Veneau obisnuitii casei si se serveau de la niste "dozatoare" micute din sticla, pline cu tot soiul de miere. smile
Am cumparat un borcan de miere cu laptisor de matca, pastura si vanilie naturala pt copii, un spray cu propolis pt gatut, un sirop de catina cu miere si o crema pt conturul ochilor. smile As mai fi putut sa aleg muuulte altele, dar...

P.S. Alina...acum tu ma faci sa bocesc. grater
Greseli am facut toate. sad Multe greseli. Crezi ca eu ce am facut in primele luni?  bang
Haide sa ne bucuram de copilasii pe care ni i-a dat Dumnezeu si sa nu ne mai gandim in urma. puss

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-01 21:52:22)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1482 2012-04-01 21:49:56

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ce face tudor ? cum mai este?

lucky si voi sunteti in alta lume big_smile


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.