homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-79


#1483 2012-04-01 21:53:32

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

of, aveti dreptate...ai mei amandoi au dantura slaba si...o fi si factorul genetic sad
sweety, nu stiu de ce nu ia in greutate...initial a luat fff bine (1,8 kg pe luna, apoi 1,4) apoi, incet-incet a scazut si de 3 saptamani lua numai cate 100 de gr pe sapt. iar acum, de 1 sapt jumate nimic. ba chiar, la ultima cantarire avea 6.700, iar acum avea 6.680.
e adevarat, s-a lungit mult, ar fi trebuit sa ia, conform standardelor, cam 8 cm de la nastere si pana acum, iar el a luat 13 nustiu
are inaltimea si greutatea de 4 luni, la 2 luni si 20 de zile.
treaba e ca si-a rarit mesele, mai devreme de 3 ore si 15 min nu prea accepta sanul. apoi suge-suge....pana acum ii ajungea unul, azi insa la 2 mese i-am dat amandoi sanii. si erau plini, deci a avut ce sa suga...
mai stau, cat de cat linistita, inca o sapt. daca continua tot asa, trebuie sa ma gandesc serios ce masuri iau nustiu
ah, de azi a inceput sa rada in oglinda si sa apuce cu manuta intentionat si de vreo 2 zile isi impinge capul ianinte ca si cum ar vrea sa se ridice in fund si se taraste ca rama prin pat lol hjarta
si cred ca mi-am dat si raspunsul, astept sa treaca timpul, 2-3 zile. cred ca e puseu, ca asa am patit si la 6 sapt. manca de rupea,2 tzatze o data, era mai plangacios ( azi mi-a plans inainte de 2 somnuri, si el doar se mataia) si face si cateva lucruri noi nustiu

of, allyna ai pus degetul pe rana...si pe mine inca ma arde sentimentul de vinovatie ca mi-am dorit toata viata o fetita  grater si pana am aflat ca are puta, eu eram convinsa ca port o fetita inauntru. nu am fost suparata cand am aflat ca e baiat, nu am plans cum stiu cateva mamici, dar...am fost cumva dezamagita. iar el, BAIATUL meu, e atat de bun si de cuminte si...  hjarta nu pot sa imi iert faptul ca, intr-un fel, nu l-am dorit. nu pe el ca si copil, ca mi l-a dorti din inima, dar imi doream o fetita.simt ca l-am tradat. el m-a ales pe mine sa ii fiu mama si eu...vroiam o fetita  grater si ma simt si eu vinoivata ca de cateva ori, in primele saptamani, cand el plangea ca nu stia cum sa adoarma, eu eram super nervoasa  bang  bang  bang  ca de ce nu se culca....TOANTO! pt ca nu stiu cum se se culce sarmanul, iar eu in loc sa fiu calma sa il ajut sa se linisteasca, eram nervoasa ca il leganam in fel si chip si el tot plangea....  bang si o maimuta ar fi avut mai mult creier ca mine in moom alea!

Ultima oara a fost editat de pokemon (2012-04-01 22:00:33)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#1484 2012-04-01 21:57:19

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Tudor e mucos, ca ne-a cam prins un vanticel ieri in timp ce vizitam menajeria unui circ pe care l-am gasit intamplator, langa hipermarketul respectiv. Puteam sa stau pe fundul meu acasa, dar nu scosesem copilul de 3 zile din casa si am zis ca un drum cu masina nu-i poate face rau.
Am spus de nu stiu cate ori ca n-o sa merg niciodata la zoo, sau la circ. Cate animale chinuite. sad Dumnezeule!grater Nu vreau sa detaliez, ca sa nu va stric seara.

Andu cum e?

Daaa, sunt o ciudata, recunosc. big_smile puss

Poke, e puseu. hjarta Si deja baiatul e si mare sportiv, arde calorii. wink Ce s-ar intampla daca ti-ar lua in continuare 1,8 kg/luna?! Unde s-ar ajunge?! Eu zic ca stie natura ce sa faca, asa ca s-o lasam sa-si urmeze cursul. Tu fii cumintica si umple doar bidonasele cu laptic. wink

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-01 22:03:21)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1485 2012-04-01 21:59:39

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ally_na, dacă ar fi venit oricine și lș-ar fi luat pe Andu ?n pat cu ea, sau l-ar fi luat ?n brațe c?nd pl?ngea, sau l-ar fi ?nvățat să sugă...sau ar fi făcut toate lucrurile pe care tu regreți că nu le-ai făcut...nu ar fi fost niciodată ce ești tu pentru el. Tu ești MAMA LUI și cel mai bun om din viața copilului tău. Nu există nimeni pe lumea asta care să te poată ?nlocui și nimeni pe care Andu să o/?l iubească mai mult. Ceea ce s-a petrecut nu s-a petrecut pentru că tu aveai un țil voit de a face greșeli, ci s-a petrecut din neștiință și dezinformare. Și Dumnezeu ne iartă necondiționat păcatele făcute din neștiință, de ce nu te-ar ierta Andu...de fapt nici măcar nu are ce ierta, are cea mai bună mamă care există pentru el. I-ați copilu ?n brațe și bucură-te de relația voastră at?t c?t e posibil. Nu există mamă perfectă, dar pentru fiecare copil mama lui e perfectă așa cum este ea.Ești universul copilului tău.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1486 2012-04-01 22:02:48

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Storm, acum chiar ca plang aici de sare camesha de pe mine...


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1487 2012-04-01 22:04:55

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hell, ma facusi sa bocesc puss
lucky, trist ce spui de animalute, eu inca sunt sfasiata cand ies in curte si nu pot merge la tarcul cateilor iar ei stau si plang dupa mine grater
imi pare rau de bebe tudor ca l-au prins mucii sad stiu ca nu avea cum sa ia tot asa mult in greutate, dar parca sa nu puna un gram pe el...nici asa nu e ok nustiu mai astept insa, am mai scris caum vreo 3 zile, ca am incredere in el ca stie ce sa faca (dar ar fi totusi mai linistitor pt mine, daca ar lua macar 50 de grame rotfl )


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2012-04-01 22:05:28

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Lucky, srry, n-am vrut să te fac să pl?ngi sad


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1489 2012-04-01 22:06:59

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buna!
Am citit doar pana la Onutza..

Deci ONU Anto nu are nimic..aceeasi eco am avut-o si eu la Rares ...si am fost la un f bun doc ortoped din Buc...cica daca fac 10 ecografii in aceeasi zi pot ieri 10 diferit. Rares nu isi duce picioarele in broscuta pana la capat...adik nu se intind mult..si de aceea ne-a chemat la 4 luni sa vada..si in caz ca nu isi flexeaza nici atunci facem RADIOGARFIE ca aia e concludenta.a zis ca a vazut zeci de copii care aveau ecografii asa si nu flexau pana la capat si pana la 4 luni s-a refacut spontan..deci chill
Ia-ti wrap si fi pe pace !! Mai mergi si la alta eco daca vrei....

Am pompa de la Minut. Dar am auzit ca primii pasi ar fi f buna.

Aah si faza cu 2 pampersi cica e prostie..mi-a zis doc in NICIUN caz sa nu ii pun....

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-01 22:09:37)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1490 2012-04-01 22:09:43

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hjarta.hell...uite cum ma culc eu plansa smile...la partea cu ne sitiut sa suga ma oftic ptr ca adormea f repede la san si doctorita ma invata se il ciupesc de picior..si nu am putut big_smile....dar acum apuca cu toti dintii rotfl

lucky nu esti ciudata

poke si eu tot fata dorem, de teama sa nu fiu singura pe lume...sa am cu cine sta de vorba, sa am " fata mea"..dar acum nu imi imaginez sa am alt copil tongue

andu la prima eco era " o fata cu sindromul down " si uite ca la eco 3 era baiat sanatos smile

fug ca s-a sculta junele si ma mufez iar,

maine SPER sa am mai mult timp de voi, ca atre dor imi este puss


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1491 2012-04-01 22:11:01

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Storm puss

Poke, azi chiar m-am gandit la cusacii tai. big_smile Ei sunt frati?


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1492 2012-04-01 22:11:32

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

eu nu cred ca exista mama care sa nu faca greseli la inceput, toate am facut
mie imi vine cateodata sa-mi trag palme la unele chestii pe care le-am facut dar ce sa fac, asa am crezut eu ca este bine la momentul respectiv
LE si apoi ma uit la fetita mea cat este de vesela si iubita si cum ma iubeste la randul ei, cum imi arata ca ma iubeste venind si strangandu-ma in brate si bagandu-si nasucul in parul meu si ma gandesc ca poate nu am gresit atat de rau fata de ea

blue puss

Ultima oara a fost editat de bubutadana (2012-04-01 22:14:26)


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1493 2012-04-01 22:19:05

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ma duc la culcare cu o mie de ganduri in cap si cu sufletul ravasit. Of, nu e simplu deloc sa fii mama.

Mamici, va imbratisez pe toate cu drag. Noapte linistita!


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1494 2012-04-01 22:22:00

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ma faceti si pe mine sa plang sad
Eu mi-am dorit baiat cu mult timp inainte..insa cand am ramas gravida am simtit ca e fata..ma si vedeam facandu-i parul..punandu-i rochitza..stand la taclale ca fetele lol cand mi-a zis ca e baiat am pus un bot...nopti de-a randul am visat ca nasc fata si ecografele toate au gresit...ma simt ca naibii fatza de el...il ador...NU mai vreau nicio fata acum

Lucky am raaaas de m-am prapadit la faza cu olitza.. big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1495 2012-04-01 22:23:13

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lucky, nu e ușor cu siguranță, dar nu există nimic mai frumos pe lumea asta dec?t relația mamă-copil. Și at?ta timp c?t ?ți iubești copilul este singurul lucru care contează...așa că ești cea mai bună mamă pe care el o poate avea.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1496 2012-04-01 22:23:51

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onu imi pare tare rau pentru vestile proaste, sfatul meu ar fi sa mai ceri o parare, asa e cel mai bine in cazuri de genul asta. Altceva nu stiu ce sa iti spun, doar sa fii puternica pentru Anto si ma voi ruga pentru voi sa fie totul bine.  Stiu ca e groaznic sa primesti vesti mai putin placute despre copilul tau si imi imaginez ce e in sufletul tau.

Ally imi era dor de tine  kram  puss

Hell hjarta

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-04-01 22:24:10)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1497 2012-04-01 22:27:18

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Deci ONu..daca esti pe faza pe aici te rog..repet...Rares are aceeasi ecografie...si nu are niciun ham
Gandeste-te de doua ori inainte sa faci treaba cu hamul sad mi se pare crunt
Fa si alta ecografie..la alt ecografist..mergi si la alt ortoped cu rezultatul..poate cine stie


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1498 2012-04-01 22:56:08

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onu, si eu zic sa mai ceri o parere. mi se pare greu pentru cea mica sa poarte hamul ala, poate nu este nevoie  rugaciune

Offline

 

#1499 2012-04-01 22:59:51

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buna mamici puss

Onu,imi pare rau de vesti sad Doamne ajuta sa fie bine ! rugaciune

Sweety,offf ce de doctori neutral

V-am citit aproape in fiecare zi dar nu am mai scris deloc ca pana scriu trebuie sa fug la puiul meu ,se ridica in picioare peste tot..cade si iar o ia de  la cap.vrea sa mearga tinut de maini..duracel intreg .
a inceput sa planga cu tipete,urlete de zici ca il omori.. yikes nu mai vrea pampersul..
si ca tot vorbeati de pampersi..eu nu sunt multumita de imic in afara de Pampers..cu celelalte se uda de trebuie sa-l schimb de  nenumarate ori..am tot schimbat dar tot la Pampers am ajuns.

Noi cand am fost la eco de sold ne-a zis ca e ok.v-am mai spus ca aici se pun scutece peste pampers ca sa ii tina picioarele departate.daca vrei sau daca iti recomanda dr.
acum ca a inceput sa mearga calca cu un piciorus in interior si pe varfuri,dar nu tot timpul ,doar cand se grabeste. m-am certat cu gandaca pe chestia asta,ca cica merge asa ca nu l-am incaltat mai devreme.ca nu se lasa piciorul liber bang

va pup si pup si bebeii maraiti si nemaraiti puss


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#1500 2012-04-01 23:06:12

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onu  puss   puss  de ce nu incerci cu ce a zis Kata?

Kata par  Cris par

Lucky, esti o mama foarte devotata, ca noi toate, dar mie mi pare ca esti foarte responsabila par

Hell, frumos.  hjarta

Poke, stai calma ca bebe stie el ce si cum par

Ally par 

Cu maselele inca ne chinuim si noi. uff.

Cate greseli n-am facut si eu neutral e urat sa ti vezi consecintele propriilor  greseli pe copilul tau. neutral de la oboseala, stres, ca nu te ajuta nimeni si asa mai departe.

Sweety, in ziua de azi daca nu ai o pila o cunostinta si in ceea ce priveste medicii...esti cam.."mort".trebuie sa ai noroc sa da peste un medic bun.

Pe mine raceala asta ma tine de cand am terminat cu viroza si nu mi mai trece. bang  imi curge nasul si mi se infunda. ce picaturi de nas as putea sa mai iau? sunt cu imunitatea la pamant.

Janis puss   ce face Rares?

Lucky,  drool  ce bunataturi erau si ai luat si tu din magazinul ala cu miere.mi-ai facut pofta. sunt fana miere eu si propolis.nu trece zi fara sa iau cateva lingurite de miere cu propolis. vreau si eu sa mi iau de undeva. sa vad pe unde,spray cu propolis de exemplu.

Blue, paste cu mac drool  cand imi cumpar mac am sa fac si eu. dar avem voie mac , nu?

Noapte buna! Razu si toate fetele puss

Apropo, Lucky am uitat. ce uituca sunt. eu am mers pe varfuri pana la 3 ani smile  si mi am revenit  de la sine. fara doctori si altele. ai mei intrasera in panica dar a fost ok. par

Myla pupam pe Fabi. asta cu pampersul asa a fost si la noi.  nustiu  acum numai e. poate plange de la dintisori?  nu are nimc la picioruse, isi revine el singurel de la sine. e normal pana si stabilizeaza mersul. succes la tinut de maini lol

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-04-01 23:11:28)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1501 2012-04-01 23:14:53

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

kata din pacate nu am de la cine sa imprumut wrap-ul. o sa-mi iau unul, dar nu chiar acum ca nu am bani...

sweety doamne ce povestesti si tu despre doctori wow
baitza placuta si somn dulce dupa

razu si noi te pupam, sigur va fi bine, trebuie!

lucky multumim pusspuss

poke ii pun si happy, mai am din alea newborn, o schimb mai des ca sa scap de ele ca nu am cui sa le dau. o sa-mi iau si wrap, hamul maine il luam din magazin, cu bilet de trimitere de la ortoped sa nu coste mult. o sa facem totul pt ea, sa fie bine, si chiar cred ca o sa reusim
sa rezolvi si tu cu dantura!
spor la pregatirile pt botez! si sa ia bebe iar in greutate!

ally multumesc, andu a avut si el probleme? nu-ti mai fa reprosuri pt ce a fost, esti o mama minunata, cea mai buna pt el kram

janis multumesc. am citit si ce ai zis tu de eco la rares. nici nu mai stiu ce sa cred sad
http://www.ibebe.ro/products/Pompa-de-s … -Baby.html asa e pompa ta?

andreed multumesc. mi-e greu, dar am credinta si sunt puternica. si copilul meu la fel

garga, like, myla multumesc. o sa iau in considerare si sfaturile voastre

avem si vesti bune: bebelina are 4710 g (a luat 600 g in 10 zile, e bine?). iar mami are liber la  sexinpat  big_smile

si legat de reprosuri: si eu imi reprosez mereu ca m-am enervat de multe ori cand imi rupea mamelonul. si ca o las pe pat cand sunt nervoasa si mai plange uneori, dar ma tem ca de nervi sa nu fac altceva. acum mi-am promis sa fiu calma cu ea si sa nu ma mai supar pe ea, desi nu pot sa stau suparata mai mult de 1 min. toate facem greseli, face pate din meseria de mama, asa invatam. ma doare sa ma gandesc ca uneori n-am fost o mama buna, dar ma bucur ca am invatat din asta

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-04-01 23:58:28)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.