homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-89


#1673 2012-04-03 14:36:26

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Mamah cmin atat de multe? lol nici n-am dresuri....mi-e sa nu transpire..sunt totusi 3 straturi de material peste
Mi-e ca oricum nu iesim ..e super nervos si nu sta nicicum...acum e pe picioare si maraie..nu apuc sa ma imbrac nici eu cu el asa sad
Sanatate Alexutului!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#1674 2012-04-03 14:36:50

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Cmin haraie din cauza secretiilor.

eu ies cu ea dupa masa la nisip, s-a incalzit afara in sfarsit.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1675 2012-04-03 14:54:30

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza si noi acuma am ajuns la calc.
Natiuta doarme, am fost in parc, alergat cat e parcul de mare. ce bine ca a venit calduraaaa.
majoreta  majoreta  majoreta


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1676 2012-04-03 14:54:45

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

nnoi dormim, azi am papat afara la aer
janis nu stiu ce sa-ti zic cum sa-l imbraci ca nu am wrap si nu stiu cat este de gros si cum sta materialul pe el, dc ii tine cald
azi Dami a a avut dres cu salopeta blugi, tricou , o bluza cu maneca lunga subtire si un hanorac nu f gros si capul gol smile


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1677 2012-04-03 15:00:28

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

iesim si noi acum cu bicicleta dance


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1678 2012-04-03 15:30:56

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Maria mi-a dormit doar o ora azi  disperat  disperat

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-04-03 15:31:14)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1679 2012-04-03 15:37:37

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Dami doarme si acum de la 13
pare rau,poate recupereaza maine


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1680 2012-04-03 15:39:26

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ea nu prea recupereaza, daca nu isi face somnul intr-o zi a doua zi nu dorme mai mult

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-04-03 15:43:56)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1681 2012-04-03 15:39:53

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

naspa


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1682 2012-04-03 15:48:41

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

andre ce mai faceti cu cresa?
tu te intorci la munca la 2 ani pina la urma? sau cum a ramas?
pupam.


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1683 2012-04-03 15:50:22

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello

x_ynna puss las poate caldurile ne conving de-o intalnire smile

lalli,, ce aiurea sad

razu grater nu si voi grater

cmin, si mie mi se pare EXAGERAT DE MULT atatea hhaine... mai ales ca e si-n wrap... io una, la 19 grade si bb de varsta lui rares, as baga body+bluza fff subtire de bbc (ceva tot din material ca de body, adica, noi avem astfel de bluze) si un singur pantalon (cu grija sa nu se ridice daca nu-i cu picior). pe cap caciula de bbc sau batic, la gat un batic.
nah, probbail suna aiurea cum m-am exprimat, da' tocmai azi am vazut in tramvai o bunica cu un baiat de vreo 3-4 ani, cpilul PLANGEA ca ii e cald, era transpirat tot pe frunte, iar baba il ameninta sa nu-si dea gaca jos ca nush ce nu-i ia. copilul si-a tras, tosusi, geaca in jos pe spate... numa cat se vedea la gat avea 2 PULOVERE... plus ce o mai fi avut dedesubt... iar geaca era GROASA, DE IARNA grater m-a luat o revolta pe care greu am stapanit-ointr-o discutie cu crisul. si, prbabil, episodul ma face azi mai sensibila la subiect big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1684 2012-04-03 15:50:50

tzinca
Full member
Inregistrat: 2011-05-18
Mesaje: 202

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna mamici,

n-am mai scris demult is intr-o depresie cat casa. Au venit parintii mei in vizita si au stat o saptamana, am fost si la socrii cu ei, ne-am adunat toata familia acolo. Inainte de asta, am fost la osteopat (nu stiu ce ii aia nici nu am studiat), soacra ne-a facut programare, cica s-ar putea ca bebeii nascuti natural sa faca un fel de blocaj la coloana si de aia sa planga asa de mult. In fine, i-am facut pe plac si am mers. Ajunsi acolo, a incepu sa ii faca un fel de masaj cu mainile pe sub el, si apoi la gat. A inceput sa planga, asa face el cand ii intins pe spate, nu prea sta calm. M-a pus sa il calmez, l-am calmat nitel dar a inceput iara. Buun, apoi ea ne-a trimis afara. Copilu mai plangea, apoi l-a calmat ea, (probabil l-a luat in brate). Dupa a venit cu el si a spus ca nu are acel blocaj, ca are altceva. Si mi-a zis ca sotul meu ar trebui sa fie mai puternic si apoi eu am iesit cu el afara si l-am lasat pe sot sa incheie discutia. Pentru mine controlul asta era inutil, nu i-am dat nici o importanta. Apoi a venit sotul si mi-a spus ca avem un copil rasfatat si ca ar trebui sa il las sa planga putin, nu sa il iau imediat in brate cica asa i-a zis doctorita, iar el fiind convins de treaba asta. Am ramas masca... am mai avut discutia asta de vreo 2 ori si de fiecare data i-am explicat ca nu putem face diferenta acum daca are nevoie de ceva sau chiar ii un moft ce vrea. Ajunsi la socrii cu tot cu parinti copilul a inceput sa planga. Era ora mesei, eu am zis ca mananc cand il calmez si pot sta linistita, sa manance ei fara mine. Al meu sot a zis ca il calmeaza el si l-a luat in brate. Apoi vad ca il pune in scaunul de la masina si il muta in alta camera sa planga singur, iar el ura de numa. M-am socat! L-am luat si am plecat sa fiu numai eu cu el. Am bocit bine. Copilul intre timp a supt si ma intorc cu el calm. Il ia mama ca eu sa pot manca, nu va zic ca mancarea imi statea in gat de nervi. Apoi am zis lasa sa treaca. Dar seara ma ia soacra de vorba si imi zice ca nepotul ei ii deja rasfatat si de aia plange asa mult, m-am socat, nu ma asteptat ca si ea sa fie de aceeasi parere. Ca sa il las macar 5 min sa planga. Am incercat sa ii explica pe langa ca nu ii sanatos psihic pentru el, instinctul meu nu ma lasa, ea incerca sa imi zica cum si-o crestut ea copii si ca asa facea si ea.... am inceput sa bocesc acolo cu ea de fata, sa nu va zic ca si vreo 3 ore dupa aia. Nu stiu de ce... si acum m-am hotarat sa nu mai imi pese, oricum eu imi cresc copilul si o sa incerc sa reduc vizitele la socrii. Voi ce faceti cand va plang copii in bratele altora si vor ei sa il calmeze? Si nu va mai zic ca nu pot sa le pot schimba imaginea de mama care is rasfata copilul chiar si sotului!!!

Offline

 

#1685 2012-04-03 15:54:25

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

vaaai, tzinca grater grater grater da-i in muma lor si creste-ti copchilul cum simti... Doame, ce oameni yikes yikes
conret, copilul me nu a plans niciodata la altcineva in brate, ncii macar la ta-su. plansul e "specialitatea" mea si vine la pachet cu bucuriile si durerile mamicelii
uite aici... http://blog.babesinarms.com.au/2012/02/ … g-my-baby/ (rezumat: daca si-ar fi lasat copilul sa planga, cum a fost sfatuita... copilul MUREA si ei nici nu stiau de ce)
si pt sot ( box ): http://www.psychologytoday.com/blog/mor … ing-it-out

ma intebati de cris (ms puss )... asta noapte a fost ceva mia ok, adica treziri, supt, dar... macar fara urlat sad

LE: si tot pt sotzoi de tzinca si pt altii cu pareri similare:
http://attachmentparenting.ro/attachmen … nevoi.html
http://attachmentparenting.ro/attachmen … belu-.html
http://attachmentparenting.ro/attachmen … trece.html
http://attachmentparenting.ro/attachmen … izare.html
http://attachmentparenting.ro/attachmen … aecea.html

si dedicatie de la mine, again... box punish

Ultima oara a fost editat de katami (2012-04-03 16:00:02)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1686 2012-04-03 15:59:17

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

tzinca revino-ti ca binevoitori vor fi la tot pasul si IGNORE
spunele ferm ca faci cum iti dicteaza instinctul de mama si nu dp cum si-au crescut ei copii
spunele ca face hernie de la atata plans ,poate se calmeaza
fi calma si vesela pt puiul tau
pup


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1687 2012-04-03 16:00:26

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

tzinca supa

katami par

Si la noi sunt discutii legate de cat de rasfatat e David, ca inca mai suge, ca inca il car in wrap, ca inca nu doarme noaptea, ca inca nu poate fi lasat la bunici cu zilele si multe altele neutral Se vede ca cine n-are treaba, isi face sad


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1688 2012-04-03 16:02:51

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

blueeyes a scris:

Se vede ca cine n-are treaba, isi face sad

cunoastem din plin ...


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1689 2012-04-03 16:03:05

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

apropo, cine a nascut la municipal?
ca bb1 a venit la cf2


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1690 2012-04-03 16:03:46

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

am iesit pana la urma la plimbarica big_smile
am pus peste body-ul cu maneca lunga dar subtire cu care sta in casa, o bluza de bumbac cu maneca lunga, si peste pantalonasii cu picior subtiri de casa, raiatii, si sosetele, ca totusi are picioarele afara
si o caciula, ce aveam mai gros ca aici la mine-n cartier e cam vant ( e cam camp lol )
a stat cuminte pana a cumparat mami absorbante si corn 7 days rotfl si n-am mai continuat plimbarea, ca mami se plictisea ca nu-si luase telefonul(cu care sta si cand doarme) asa ca am plecat inapoi acasa. dar am stat la aer 15 min in wrap..am dat si o tura la locurile de joaca din cartierul asta al meu...erau multe carucioare rotfl se uitau mamicile mine ca la urs

tzinca sad sotul nu il lasa sa planga desi imi zice sa nu mai citesc rahaturi daca ii zic ca daca maraie putin ii mor neuronii rotfl la sotul meu tace, cum il ia in bratze tace
la soacra nu a plans, dar stiu ca e de mentalitatea de care zici, ca rasfatz copilul cu luatul in brate..dar dat fiind faptul ca e departe si nu prea l-a vazut pana acum nu imi zice decat asha, cu jumatate de gura, ca ii e frica ca nu i-l mai aduc  lol ii e drag si ei si cat a stat aici (un weekend) il lua in brate..
deci eu zic sa raresti vizitele la ei, sa le fie mai dor si drag si n-o sa mai aibe tupeu....

kata ma bucur pt cris puss hai ca incet incet va fi bine again kram
cu sotul cum esti?(daca nu-s indiscreta sad )

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-03 16:04:54)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1691 2012-04-03 16:06:17

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Io zic ca nu functioneaza asta cu raritul lol Noi ultima oara am fost la gandaci in octombrie anul trecut (mergem cam o data pe an, mai nou tummenupp ) si tot nu au prins drag de noi lol


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.