homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-90


#1692 2012-04-03 16:06:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis, daca bodyul zici ca e f subtire, mai da-i o bluza peste si apoi un puloveras/ jachetuta/ hanorac nici prea gros nici prea subtire. daca ti se pare ca ii este cald, i-l scoti.
ti-ar cam trebui dres caci pantalonasii se ridica in wrap si ramane cu pielea descoperita. sau pantalonasi cu talpita daca ai.

LE prea tarziu lol

Offline

 



#1693 2012-04-03 16:07:32

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sau jambiere, janis tummenupp


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1694 2012-04-03 16:10:01

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

deja am fost fetelor si m-am si intors rotfl
si toti pantalonasii lu rares au talpitza..in afara de raiati..pe care i-am pus pe deasupra big_smile
dap cum ai zis tu garga, dar fara jacheta..sincer..era FOARTE cald
pe la zonele cu umbra, am tras peste el jacheta mea..
oricum am stat 15 min big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1695 2012-04-03 16:11:13

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis de ce asa putin?


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1696 2012-04-03 16:12:29

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pai pentru ca a avut 3 STRATURI de material tesut peste el, pana la ceafa! si pentru ca nu vreau sa transpire tongue si pentru ca e CALD lol
eu sunt de parere ca iti imbraci copilul cum te imbraci tu, plus o jacheta...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1697 2012-04-03 16:14:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

blueeyes a scris:

Sau jambiere, janis tummenupp

ezact (poti improviza f simplu din niste sosete de-ale tale taiate)

cu sotul... bine, adica n-am divortat, cum am jurat io lol da' nici buni prieteni nu suntem inca tongue


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1698 2012-04-03 16:19:46

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

eu cam asa l-am imbracat azi pe stef, si fara wrap big_smile era cald e drept, dar daca batea vantul parca te lua frigul. suntem si pe varf de deal si e cam enervant vantul.

da, eu ratasem ce s-a scris pe pagina asta  hmm

tzinca... e groaznic ce povestesti. mie daca imi plange copilul nu-mi pasa de nimeni si de nimic. copilul ajunge urgent la mine in brate ca sa-l linistesc; eu pot face cel mai bine asta. eu as avea niste discutii serioase si categorice cu sotul, socrii, etc.

ginutza, eu am nascut la Municipal, sa-mi spui daca pot sa te ajut cu info.

Offline

 

#1699 2012-04-03 16:21:25

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

kata tocmai e harait asa ca sunt precauta  lol  ... nnici eu nu il imbrac f gros de obicei...
janis nu-l mai duce la locuri de joaca ... trust me ... e prea mic ... si eu am zis ca numai calc dupa viroza asta (eu mai mergeam si cu altcineva)

tzinca  yikes  .... io sar de chur in sus cand imi zice cineva ca "s-a invatat in brate"  box  si cand plange e la mine in brate clar ...

le: maine la totul despre mame se vorbeste de bolile copilariei si vaccin

Ultima oara a fost editat de cmin (2012-04-03 16:24:19)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1700 2012-04-03 16:24:40

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

garga ma intereseaza bagajul , cat ai dat si dc le-ai dat inainte

Ultima oara a fost editat de ginutza (2012-04-03 16:31:29)


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1701 2012-04-03 16:28:06

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

el era cu nasul in mine si eu am trecut pur si simplu pe acolo ca sa ocolesc blocul
eu(desi sunt nebuna si patzita) cred ca nu a avut cum sa ia, era un singur copil mare se dadea pe un leagan, si eu am ocoliiiit. si plus mai departe erau mamele cu carucioare

kata lol era culmea sa divortzezi in 2 zile lol glumesc, hai impacati-va de tot, ca e primavara si trebuie sa te indragostesti lol (vorbesc hormonii din mine)

ce deal garga? stai in Buc? :)nu cunosc decat dealul mitropoliei rotfl si acolo cred ca nu stai lol

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-03 16:30:00)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1702 2012-04-03 16:31:31

tzinca
Full member
Inregistrat: 2011-05-18
Mesaje: 202

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

deci nu-s nebuna? m-am tot gandit, poate am innebunit si nu vad altfel lucrurile...
m-am descarcat, ca aici unde stau nu am pe nimeni care sa ma inteleaga, si credeam ca nemtii is mai deschisi la minte
kata am citit toate articolele puse de tine  hjarta si nu numai cele care le-ai pus acum. I-am dat si sotului sa citeasca, dar a citit printre randuri si mi-a dat o replica scurta ca se nu cred tot ce scrie pe net.

Offline

 

#1703 2012-04-03 16:32:44

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

yo ies afara ca s-a trezit junele smile


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1704 2012-04-03 16:33:56

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

tzinca te inteleg...al meu nici printre randuri nu citeste, ii zic eu ideile principale si el imi zice sa nu mai citesc toate rahaturile, sau daca le citesc, sa bag eu la cap, ca eu il port, nu el lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1705 2012-04-03 16:39:21

tzinca
Full member
Inregistrat: 2011-05-18
Mesaje: 202

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis apai cred ca asa si ii daca sotii nosti sunt toata ziua la munca si vin seara cand ei sunt la culcare, noi suntem non stop cu ei. Ma enerveaza cand ne dau ei lectii de mamicie.

Offline

 

#1706 2012-04-03 16:42:02

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis, nu-i de 2 zile faza... s-au adunat muulte identice supa pe care io le-am tot iertat. pe scurt, e vb ca de cate ori are cris o criza de aia nasoala si CINEVA TRE sa faca si "dirty jobs" precum bagat debridatul pe gat unui copil isteric care se tranteste necontrolat cu capul de pereti - cum a fost tura in care ne-am certat acum, si era si 3 noaptea - nu doar ca aia is mereu eu si el nu face NIMIC, doar se uita (ceea ce e ok cu mine, oricum cred, cum scriam si mai sus, ca treburile astea nasoale is la pachet cu bucuriile mamicelii, oricu nu cred ca i-as fi dat lui sa le faca), ci - ei, si asta ma scoate urat din sarite - comentaciul se trezeste ATUNCI sa imi aduca aminte cat "chinui/traumatizez" copilul sau ca "il strang de gat" (asta incercand sa-l TIN, cat timop el se zbatea si io am si burtoi... nu, eram f departe de "strans de gat", dar clar teburikle ar fi mers mai lin daca el, in loc sa fie ocupat sa ma balacareasca pe mine, DADEA O MANA DE AJUTOR. Eu i-am zis de multe ori, NU ii cer mana aia de ajutor, banuiesc ca ii e greu... tot ce-i cer e sa NU IMI STEA INNCALE/SA NU MA JUDECE, cand si asa mmi-e mai mult decat greu, cand si asa URASC ceea ce fac atunci, si fara "ajutorul" lui. Daca dupa 1 ora de zbatut in pat schimonosit la fatzuca (ora in care comentatrul sportiv dormea bine mersi dincolo si io plangeam langa cris a neputinta), indraznesc sa fre un pumn in usa de nervi si disperare, ATUNCI tine sa-mi reaminteasca "ce reactii exagerate am"/"ca si el e acolo - nu zau - si nu face asa", ca "sunt mama" (de parca asta ar garanta stare zen). Daca il apas pe burta pe cris (tot asa, dupa ore de chin la care el nu a fost prezent), eu is aia care "nu-s in stare sa ma stapanesc", nu isi pune deloc pb ca, pt alea 2 minute tipate, lui cris hiar i-ar putea fi mai bine si chiar ar salva ore de chin.

No hai ca m-am descarcat aici, sorry sad puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1707 2012-04-03 16:51:37

tzinca
Full member
Inregistrat: 2011-05-18
Mesaje: 202

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

apropo de imbracat bebei in wrap, eu de obicei il las in aceleasi haine ca in cele din casa, doar ii pun caciulita si extra ciorapi. Si daca ii vant si prea frg afara imi iau geaca peste el. Dar la noi in casa sunt 17-19 grade maxim.

Offline

 

#1708 2012-04-03 16:54:57

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

tzinca a scris:

deci nu-s nebuna? m-am tot gandit, poate am innebunit si nu vad altfel lucrurile...
m-am descarcat, ca aici unde stau nu am pe nimeni care sa ma inteleaga, si credeam ca nemtii is mai deschisi la minte
kata am citit toate articolele puse de tine  hjarta si nu numai cele care le-ai pus acum. I-am dat si sotului sa citeasca, dar a citit printre randuri si mi-a dat o replica scurta ca se nu cred tot ce scrie pe net.

vai, tzinca, cat d ebine te inteleg. nu mai fi bleaga !!! (cum am fost eu, de am fost deprsiva vreo 2 luni si mai bine). fa-ti curaj si zi-le in fata ca e copilul TAU si tu decizi ce faci cu el cum il cresti. cum sa fii nebuna ?  soacra nu are nimic de spus in treaba asta. daca vrea sa isi vada nepotul bine, daca nu pa ! dar sa iti spuna ce sa faci, nu !
(iti spune una care s-a certat cu soacra abia in al 12-lea ceas. adica eu big_smile pt ca nu am fost ferma de la bun inceput, m-am lasat influentata, am vrut sa fiu draguta, sa nu supar pe nimeni, si ce am facut ? pai a ajuns soacra-mea sa decida ea ce ii face copilului, chiar sa faca impotriva vointei mele. nu ma mai intind...) ideea e ca ei trebuie sa stie de la tine ca tu faci regulile. sotului nu ii mai aduce argumente luate de pe net, pt simplul motiv ca oricum nu crede. nici al meu nu crede, la fel zice, ca citesc tampenii pe net. ei bine, daca nu ii convine ce fac, ii spun ca asa simt, ca eu sunt ma-sa si nu pot trai neimpacata cu ce fac legat de copil. cand o naste el un copil, sa faca ce vrea, pana una alta, lucrurile stau altfel. exista si decizii care se iau impreuna (vaccinruile de exemplu), dar chestii gen tinutul in brate ies din discutie.

m-am intins. oricum, te rog, linisteste-te. nu esti nebuna, esti doar stresata (de ei). fa ce simti tu cu bebe, tine-l in brate mult. (copilul meu a plans pana la 2 luni jumate de am zis ca mor pe langa el, cu el in brate. dar asta TRECE.). si zi clar cand ai ceva de zis. sa nu taci, sa nu ii menajezi !!! tu esti mama !
iar cu hainutele, cred ca e ff bine smile

katami, mai cunosc din astia care dau sfaturi si critica dar nu pun mana.... dar ma abtin.
mi-e mila rau de crsi si de tine. oare cat trebuie sa va mai chinuiti asa ? sad

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-04-03 16:58:19)

Offline

 

#1709 2012-04-03 17:03:41

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata e bine ca ai reusit sa vb cu noi tummenupp
Eu zic sa il judeci totusi..cand e copilul bolnaior amandi sunteti nervosi...plus ca tu erai si mai nervoasa si hiperbolizai fiecare vorba de-a lui... Eu n-as pune la suflet vorbe din miez de noapte...asa sunt ei..datatori cu parerea


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1710 2012-04-03 17:08:50

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ata ai nostrii sunt cumva frati????

ultima data cand andu urla ca il doare burta si eu i-am dat debridat si el l-a vomitat ( eu facand totul si el stand in coltul usii) am primit replica " gata , nu mai chinuii copilul, il omori cu atatea medicamente, e inuman ce faci, sa il fortezi s aia medicamnete , tu esti mare, el e mic ". box  box  box  box  box  box  box , parca mie imi face placere sa il chiunui...si in acea minuanat noapte cand andu se vaita de burta el dormea cu cainele...

doamne cat de bine te inteleg sad

tzinca.. te lupti cu morile de vant, sotului tau o s aii treaca ..dar cu socrii,etc , DEGEABA

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-04-03 17:10:12)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.