homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-112


#2110 2012-04-14 14:38:51

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

soni sad sper sa rezolvi cu al tau
si noi suntem fumatori bang
am o iritatie pe fata de toata frumusetea supa de la ce mi-o fi iesit ? sad


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 



#2111 2012-04-14 14:49:35

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

time,multumesc pt incurajare,dar nu isi doreste la fel de mult ca mine.eu daca as fi fost bolnava,as fi mers si-n maini,as fi stat si-n cap doar sa imi maresc sansele sa am si eu copilul meu...

ales,da,tigarile fac ff mult rau.mai ales daca ai probleme.n-am cum sa rezolv cu el.l-am rugat ,l-am si implorat sa nu mai fumeze,m-am si enervat.degeaba.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-14 14:50:03)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2112 2012-04-14 14:51:16

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sonia kram

Ma duc sa pun si eu supa la foc.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2113 2012-04-14 14:51:41

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

sonia kram

ales ai schimbat crema de fata? ai mancat ceva ce nu ti-a facut bine?

ramo spor si sa gasesti medicamentele!

time kram


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2114 2012-04-14 14:52:04

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

time puss

ramo,sper sa gasesti medicamentele! kram

onu puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-14 14:52:55)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2115 2012-04-14 14:53:15

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

onu puss    nustiu crema nu am schimbat-o iar de mancat la cate prostii mananc eu mai stiu hmm


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2116 2012-04-14 14:53:56

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sonia, stiu ca e greu sa il intelegi pt ca tu vrei copil acum. Insa gandeste-te cum e sa te trezesti deodata ca ti se pune un diagnostic care iti schimba viata. Deodata trebuie sa nu mai fumezi, sa nu mai mananci orice prostie, sa nu mai poti sa bei. Sa stii ca nu este usor. Cand esti tanar ai impresia ca totul ti se cuvine, ca nimic rau nu te poate atinge. Insa sotul tau s-a trezit deodata cu toate astea pe cap. Ca si tine dealtfel. Amandoi sunteti nevoiti sa va luptati pentru ceva care ar fi trebuit sa vina firesc si usor. Lupta asta trebuie sa fie a amandurora si sa va uneasca, nu sa va dezbine.
Trebuie sa va intelegeti si sa va obisnuiti cu o noua viata. O viata daruita unui scop frumos.
Nu incerca sa ii impui sa renunte la tigari, lasa-l pe el sa simta sa faca asta. Fii alaturi de el si nu ii adanci suferinta.
Noi am avut un cuplu de prieteni,unde el nu putea face copii. In fata sotiei nu se exterioriza, dar de fata cu mine si sotul meu plangea. Asa ca...sa nu crezi ca sotul tau pune mai mult pret pe tigari decat ar pune pe copil, insa inca nu s-a obisnuit cu acel diagnostic. Inca simte ca nu este asta realitatea. Da-i timp, Sonia!

Hai ca m-am intins....

Ales, da-ti cu crema de galbenele sau cu ulei de argan daca ai.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2117 2012-04-14 14:57:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

raveca,iti multumesc din suflet pt cuvintele tale kram cred ca ai dreptate,dar ma doare ff rau.si cum au aparut si la mine probleme.si acum ma doare si burta.si am atatea ganduri..si el face ceva ce dauneaza dorintei mele atat de mari si dureroase..sunt convinsa ca si lui ii e ff greu.mai ales ca el e un interiorizat.dar stiu ca sufera.nu.nu suntem dezbinati.dar as vrea sa nu mai fumeze.sa avem sansse mmai mari..dar asta e.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2118 2012-04-14 15:00:35

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Rave applause foarte frumos ai scris. Sunt total de acord.

Soni kram kram kram de cate ori ai nevoie pentru a-ti reveni un picut.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2119 2012-04-14 15:03:09

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sonia, o sa renunte si la tigari! O sa vezi! Eu iti scriu pt ca am fost in situatia lui si poate inca mai sunt. Este greu cand vezi dorinta celuilalt si tu, esti o piedica in a si-o implini. Eu una asa ma vedeam, iar la acel moment, simteam nevoia sa stau departe de el, sa fiu singura cu mine si atat.
Ajunsesem sa regret ca sunt casatorita. Ca poate daca eram singura as fi dus mai usor povara bolii...etc. Eh, multe ganduri, multe lacrimi, multe multe multe...


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2120 2012-04-14 15:03:36

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

time puss

raveca puss sper sa renunte .numai ca din decembrie cand am aflat a fumat 3 tigari pe zi,apoi a inceput sa mai adauge supa

si ma minte supa

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-14 15:11:06)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2121 2012-04-14 15:06:53

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Rave kram cate trebuie sa ducem intr-o viata ... numai cel in cauza stie...


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2122 2012-04-14 15:10:07

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

raveca tot ce se intampla e voia lui Dumnezeu, El ne da cat putem duce, nu e vina ta ca sunt probleme. cu rabdare si credinta totul se rezolva kram

sonia raveca zice bine. iti trebuie rabdare cu sotul. nu-l presa. stiu ca te doare, stiu cat de mult iti doresti un bebe si cat te doare ca se lasa asteptat. si pt el e greu, o sa vina ziua cand va realiza ca nu e bine sa fumeze si va renunta


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2123 2012-04-14 15:12:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

onu puss sper...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2124 2012-04-14 15:14:44

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Faptul ca te minte Sonia, denota faptul case teme ca nu il vei intelege. Iar asta nu e ok. Cand eviti sa spui adevarul inseamna ca ti-e teama ca vei fi judecat. Arata ca il poti intelege ca mai fumeaza si o sa vezi ca atunci sigur va renunta. Fii suport pt el si ajuta-l sa scape de acest viciu.
Ofera-i alt viciu, mai frumos!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2125 2012-04-14 15:18:41

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

rave applause
mi-am dat cu galbenele acum astept smile


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2126 2012-04-14 15:18:51

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

sonia30 a scris:

raveca,iti multumesc din suflet pt cuvintele tale kram cred ca ai dreptate,dar ma doare ff rau.si cum au aparut si la mine probleme.si acum ma doare si burta.si am atatea ganduri..si el face ceva ce dauneaza dorintei mele atat de mari si dureroase..sunt convinsa ca si lui ii e ff greu.mai ales ca el e un interiorizat.dar stiu ca sufera.nu.nu suntem dezbinati.dar as vrea sa nu mai fumeze.sa avem sansse mmai mari..dar asta e.

Sonia puiule, fumatul probabil e un factor mic, mic, incearca sa nu-i dai importanta exagerata, gandeste-te ca de ex stresul tau si framantarile asttea pe care le ai, faptul ca-ti simti sufletul zdrobit au efecte mult mai nocive asupra fertilitatii voastre decat fumatul lui, daca ai putea cumva sa privesti mai detasat problemele eu sunt aproape sigura ca ai putea experimenta o surpriza placuta sa vezi ca vine bebelul neasteptat, asa dintr-o data, crede-ma ca din suflet iti spun cuvintele astea.

In acelasi timp incerc insa sa te inteleg ca din dorinta mare pe care o ai e oarecum firesc sa simti frustrarile astea, totusi inceraca putin sa te descentrezi de pe ideea asta si sa iei in calcul poate si alte variante, adoptia sau sa incerci sa te convingi ca viata poate fi frumoasa, placuta si fara copii, probabil spui ca imi este usor sa vb atata timp cat eu am, te inteleg dar abia dupa ce ai copii poti sa intelegi ca si daca n-ai avea viata poate fi placuta. Crede-ma ca inainte sa vina pe lume iti faci tot felul de sperante, dorinte etc apoi iti dai seama ca viata e la fel de obisnuita si cu ei si fara ei, chiar eviti o multime de neplaceri care vin la pachet cu copiii, viata este foarte grea si gandeste-te ca si noi daca nu veneam in lume nu pierdeam nimic, asa cum au trecut atatea sute de ani in care n-am existat si nu ne-am simtit rau.

Deci viata e atat de frumoasa cat suntem noi in stare sa ne-o facem si in primul rand sa nu uitam ca trebuie sa acceptam cat putem de relaxat tot ce ne ofera si sa nu pretindem sa fie dreapta doar pentru ca noi vrem sa fie, viata e asa cum e si pentru starea noastra de bine e indicat sa fim cat mai adaptati, cu cat ne vom dori mai multe lucruri in termeni de "trebuie" cu necesitate cu atat avem sanse mai mari sa experientiem stari neplacute mai multe si mai intense. Daca insa vom privi lucrurile in termeni de "mi-as dori sa mi se intample cutare sau cutare, fac tot ce tine de mine pentru a avea cutare sau cutare dar  daca nu-l voi avea nu-i catastrofal, poti suporta asta" avem sanse mari sa traim mult mai multumiti indiferent ce ne ofera viata.

Sonia draga, hai sterge lacrimile ca viata poate fi placuta chiar si acum. Pup fetita suparata si inlacrimata  nocry

Offline

 

#2127 2012-04-14 15:19:24

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

da,stiu ca de-asta ma minte.stie ca ma supar ff rau ca fumeaza.nu stiu cum sa fac sa nu ma mai afecteze atat.nu stiu ce alt viciu i-as putea oferi la schimb.sunt debusolata supa rau...

maya,iti multumesc pt incercarea de incurajare,dar..

1.eu nu imi vad viata fara copilul meu
2.nu vad cum as putea sa ma prefac ca viata mea e frumoasa si fara copil,cand eu asta imi doresc cel mai mult
3.nu vreau sa traiesc fara copilul meu
4.nu vreau sa ma gandesc la adoptie acum
5.fumatul este ff daunator pt cine e deja afectat si bolnav
6.nu vreau sa evit neplacerile care vin la pachet cu copiii
7.nu pot sa ma adaptez si,da,ar fi catastrofal sa nu am copil.
8.nu vreau sa ma prefac ca sunt multumita,''indiferent''....

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-14 15:27:44)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2128 2012-04-14 15:29:49

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

nici eu nu pot vedea viata frumoasa si placuta daca nu o sa am copilul meu.
daca nu voi putea niciodata sa am copii,doamne fereste,am sa ii multumesc domnului pentru viata,si am sa ii cer sanatate dar viata mea va fi frumoasa pt ca o am si o traiesc,dar frumusetea nu va fi in totalitate,si golul il voi avea vesnic in suflet
l.e ramo am fost la magazin si mi-am luat punga magica chicot,3 chiar sa fie in casa rotfl
abea astept sa fac diseara drool

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-04-14 15:31:46)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.