homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-113


#2129 2012-04-14 15:32:12

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

eu nu o sa ii multumesc pt viata...nu are rost viata fara sa simt si eu ca sunt mama,ca imi strang in brate ingerasul,ca imi gangureste la ureche,ca imi mangai burtica,ca ii cant,ca il alint,ca il voi auzi spunand-tati,tati!daca e fetita sigur asta va spune hjarta nu,nu am de ce sa sa ma prefac...niciodata!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#2130 2012-04-14 15:34:15

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Imi pare rau Sonia ... gandind in termenii astia foarte probabil iti blochezi si sansele pe care le ai pentru atingerea obiectivului. Cum crezi ca se explica sarcinile survenite in multe cazuri dupa ce se iese din incrancenarea mare pe care o au unii pentru a avea un copilut? Stiu ca probabil te-ai simti mult mai bine cand esti ventilata emotional dar asta nu-ti ajuta foarte mult in atingerea obiectivului pe care-l ai, are si ea rolul ei dar si igiena mentala e importanta asa cum ne ingrijim de corpul nostru si-l spalam si-l hranim.

Mie azi mi-a venit menstruatia, am vrut sa va intreb pe FF cam ce inseamna menstruatie usoara L, medie M sau intens, cum se traduce asta in cantitate ca sa pot nota cat mai corect in grafic?

Offline

 

#2131 2012-04-14 15:35:41

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

soni, puss te inteleg ,da as fi distrusa fara copilul meu dar doar ca asa sunt eu ,apreciez viata ,am vazut ce inseamna sa ceri indurare si sanatate,sa poti trai chiar daca ai familie sau nu

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-04-14 15:36:01)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2132 2012-04-14 15:35:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

maya,cam ce inseamna ''ventilata emotional''?

ales,nici povestea mea nu e cea mai trista.n-am pretins niciodata asta.am 2 maini,2 picioare,n-am cancer,pot vorbi,pot auzi.dar am sufletul praf.si nu pot sa ma prefac ca sunt fericita si asa.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-14 15:37:43)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2133 2012-04-14 15:40:39

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

te cred si te inteleg,asta spun si eu ca voi fi nefericita maxim dar o sa imi continui viata,si nu nu o sa ma prefac ca am o viata fericita,doar ca o sa incerc sa o traiesc in continuare asa cum e.
eu sper din suflet  sa nu mai fie cazul niciunei femei de pe pamant ce isi doreste sa fie mama sa nu poate fi sad


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2134 2012-04-14 15:41:59

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

si eu sper din suflet,ales,desi..sunt atatea cazuri... supa


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2135 2012-04-14 15:43:37

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sonia, un gen de aprobare si acceptare a emotiilor celuilalt, care in contextul in care sunt functionale, adaptative e cat se poate de utila dar cand emotiile respective fac rau omului nu-i indicat a fi aprobate in totalitate ca se risca delir in 2 sau 3 sau 5 depinde cati sunt in grup si asta nu-i in nici un caz benefic pentru cel care le traieste. Imi pare tare rau, daca as putea sa te ajut in vreun fel as face-o fara nici cea mai mica ezitare dar cand vad ca traiewsti emotii care-ti dauneaza si ai convingeri rigide care la fel iti fac rau nu ma pot abtine sa tac. Te sarut cu mult drag.

Offline

 

#2136 2012-04-14 15:46:53

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

maya,depinde de om.depinde de ce isi doreste.nu am convingeri rigide.am o dorinta fff mare.atat.si multe probleme.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2137 2012-04-14 15:47:30

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

maya cam greu de inteles ,cel putin pentru mine mesajul tau hmm


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2138 2012-04-14 15:48:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

maya,si imi dau seama ca e f usor sa vorbesti in termeni psihologici,desi intelesei tot.si mai ales cu un copil la 18 ani.dar iti multumesc pt intentie.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2139 2012-04-14 15:53:26

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

eu cred ca sunt prea obosita de nu inteleg,sau batuta in cap rotfl rotfl rotfl
ma pun sa imi relaxez putin trupul,poate imi revin chicot


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2140 2012-04-14 16:02:17

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

finally am reușit să termin de citit  disperat

bucklucica a scris:

Almi, ma bucur ca te-ai descarcat, era si timpul..applause Ce frumos ai spus cu bebeii din burtica..hjarta Daca vrei, o sa incerc sa scanez paginile si le trimit pe mail, dar nu pot acum, cred ca mai degraba maine sau marti, cat doarme Ericu..puss

puss mulțumesc frumos smile oric?nd ai timp, nu-i grabă big_smile

mucoasa a scris:

almi puss ma bucur ca ai reusit sa te descarci puss  kram ce emotionat ce ai postat hjarta

puss da, și mie ?mi place de mor.. de fiecare dată c?nd cad rău și am ?ndoieli de existența Lui mi-aduc aminte de povestioara asta care mă ridică și mă face să cred că există și nu trebuie să ne ?ndoim vreodată de asta smile

timea, sonia puss puss

anca90 a scris:

almi
1. cred ca fiecare om a simtit macar o data in viata lui o frustrare, pt ceva. asta nu inseamna ca suntem toti niste frustrati. eu am vorbit despre sentimentul in sine. despre faptul ca in acceptiunea mea, cuvantul "suferinta" e potrivit atunci cand necazurile sunt mult mai mari. cand o dorinta, un obiectiv nu se indeplineste atunci cand vrei tu, aia e mai degraba o frustrare. repet, e parerea mea. probabil ti s-a intamplat cand ai fost mica (sau daca nu, iti poti imagina cum e) sa nu iti cumpere parintii o jucarie pe care ti-o doreai mult. sau, adolescenta fiind, sa nu te lase parintii sa stai peste noapte la o prietena ori la vreo petrecere. cu siguranta ai plans foarte mult si te gandeai in acele clipe ca esti cel mai nefericit copil, ca ai cei mai rai parinti. privind acum in urma realizezi ca n-a fost o tragedie asa mare pe cat o vedeai si o traiai tu atunci smile. sper ca acum intelegi ce am vrut sa zic cu "suferinta pe care o resimtiti e frustrarea unei dorinte neindeplinite". ma refeream la faptul ca "suferinta" poate insemna mult mai mult de atat. nu am intentionat sa te/va jignesc. pacat ca trebuie sa-mi explic fiecare fraza, ca interpretati altceva decat scriu.
2. imi pare rau ca ai perceput asa; repet, intentiile erau bune. da, te poti ruga pentru ce vrei; iti spuneam doar ca pt mine nu e nevoie.

anca scuze că nu am răspuns alaltăieri.. dar răspund acum smile
1. legat de interpetări, așa cum ți s-a mai spus de nenumărate ori, topicul aspirantelor nu este un simplu topic la care userii vin și scriu scurt și la obiesct, la modul cel mai obiectiv posibil.. tu știi asta.. faptul că nu ai vrut să te integrezi ține strict de tine.. probabil din această cauză c?nd ai făcut anumite afirmații și ți-ai exprimat opinia referitor la ceva sau cineva anume s-a interpretat.. aici (după cum deja se știe) aspirantele formează o comunitate, ne unește aceeași ?durere?, suntem mai sensibile, de aceea de cele mai multe ori suntem subiective.. atunci c?nd vii cu obiectivismul, normal că se interpretează smile
frustrare la mine, probabil a fost la ?nceput.. acum nu mai este frustrare.. s-a transformat ?n durere smile probabil dacă mi-o spuneai acum un an jumate c?n habar nu aveam despre problemele cu care mă confrunt, nu aș fi reacționat așa..
2. mă bucur că intențiile erau bune, doar că aici (repet) ?ncearcă să le exprimi mai altfel pentru că involuntar, rănești smile ,
- nu mai citez alte comentarii pe care le-ai postat și răspund direct: ?n general și-n viața de zi cu zi sunt o persoană foarte optimistă.. dar am momente c?nd mai cad și ca să nu-i agit pe cei din jur, ?mi vărs oful aici.. am avut o perioadă c?nd nici aici nu am mai povestit nimic dar probabil tot din cauza ?căderii?.. și așa m-am ?nchis.. eu zic să ?ncerci să cunoști omul ?nainte să-l judeci.. ce te face să crezi că eu nu sunt optimistă? păi tocmai faptul că merg mai departe denotă optimism (zic eu) nu crezi? smile
- mikado nu a citi pe ascuns, pentru asta garantez eu wink

clara puss tare asemănarea cu pietricica smile

sonia puss nu te agita, calmează-te..

mika puss puss puss puss puss mi-e dor de tine big_smile

elena puss cum ?l/o cheamă pe cățelul/cățelușa tău/ta? big_smile

angel puss o botez eu pe bebelină vrei? big_smile

amalia puss bine ai revenit! kram

cristina28 puss bine ai venit! goodluck să vină bebe repede smile

măi fetelor haideți să iertăm, să ne curățăm sufletele și să mergem mai departe, nu vreți? smile
eu am ajuns pe pagina 62 cu cititul.. mă loghez pe telefon că mai vrea și altcineva la pc chicot

revin cu a doua parte diablo vă pup puss puss puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2141 2012-04-14 16:03:35

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

eu am pierdut firum diablo asa ca tac smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#2142 2012-04-14 16:08:15

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Almi kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2143 2012-04-14 16:09:36

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Pana la urma cum e cu menstruatia? cum trebuie sa arate cand e L dar cand e M sau H?

Ultima oara a fost editat de maya2003 (2012-04-14 16:10:53)

Offline

 

#2144 2012-04-14 16:09:51

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

almisor par cand ma doare,ceea ce stii,ma enervez repede,din pacate kram 

ramo par ce fir pierdusi?

maya,L este putina,M este medie iar cand curge mult e H,adica heavy.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-14 16:11:56)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2145 2012-04-14 16:17:51

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sonia draga tradu-mi in tampoane imbibate ca sa ma pot orienta, de ex mie azi in prima zi mi-a murarit un tampon pana acum dar de fiecare data cand merg la baie curge si in toaleta cam 2 ml, no asta de care-i? Dupa capul meu am notat-o M.

Ultima oara a fost editat de maya2003 (2012-04-14 16:19:14)

Offline

 

#2146 2012-04-14 16:20:05

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

maya,nu pot sa iti traduc in tampoane(sau absorbante).dar ce iti curse tie e M.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2147 2012-04-14 16:22:33

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Multumesc mult, m-am lamurit si cu asta.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.