homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-136


#2566 2012-04-16 16:17:55

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Buna fetele!!! puss pe toate!!!

Incepe sa revina voia buna si ma bucur pt voi chiar daca, unele dintre noi, trec prin perioade nu tocmai bune sper totusi ca, intr-un final sa plangem...de FERICIRE!!

Offf....eu ma simt tare rau, va spuneam ca ultimul cm l-am avut in 15 martie, tb sa-mi vina luna asta pe 9 apr, v-am spus si de intarzierea pe care am avut-o de 6 zile....PANA AZI can mi-a venit grater  grater  grater  grater

Ma doare tare capul si burtica, capul m-a durut in toate zilele de intarziere si aveam momente cand eram ametita.
Azi m-a durut burtica inca de dimineata insa nu am bagat in seama pt ca m-a cam durut suportabil inca din perioada in care trebuia sa-mi vina cm si am crezut ca poate asa este prima perioada, mai dificila.

Nu vreau sa spun ca mi-am facut prea mari sperante, nu pana cand nu as fi vb cu dr. meu miercuri cand am programare.
Acum nici nu mai stiu ce sa fac, el stia ca mi-a intarziat si mi-a spus sa fac un test de sarcina miercuri dimineata si sa vin cu toate analizele si testele la el dupa amiaza.

Banuiesc ca nu mai are nici un sens sa fac testul de sarcina...voi ce spuneti? In situatia in care sunt pe cm nu mai poate face echo, nu-i asa? nustiu

Doamne!!!...ce rau ma simt.Habar nu am despre FIV sau alti termeni.
Sper sa fie bine si pt mine sa simt si eu un gadilat in burtica si apoi un glascior ca-mi spune ,,mami" bebe

Ultima oara a fost editat de mihaD (2012-04-16 16:19:01)

Offline

 



#2567 2012-04-16 16:20:53

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

am revenit wave 

maya2003,nu ma supar,dar
1.nu ma lamentez
2.am facut muulte analize si controale si investigatii,si nu de alea uzuale
3.muncesc,nu ma plang,dar banii sunt infimi fata de cat imi trebuie sa am si eu copilul meu
4.sotul e langa mine,el e singurul care ma face sa zambesc
5.multi prieteni n-am,nu cred ca exista.si eu oricum m-am retras
6.si ,da,ca sa am copilul meu as fura,as cersi,as face orice.
7.tu totusi ai 2 copii,eu n-am niciunul pana la varsta asta.
8.iti multumesc ca te gandesti la mine.

almisor puss  par

cristina,daca iti face rau acest forum de ce mai intri?

clara puss multumesc,da nu plang.

eu sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca am intrat aici,altfel n-as fi aflat atatea,n-as fi dat de miku si almi sa ma trimita la un dr care sa iimi dea sa fac toate aceste investigatii sa aflu ce probleme am,ca am ajuns sa faca al meu sperm sa aflam problemele.am mai fi pierdut probabil muuult timp in continuare.

pup pe cine a mai intrat puss

miha,buna.imi pare rau de  urati.FIV=fertilizare in vitro.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-16 16:28:16)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2568 2012-04-16 16:36:56

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Miha, din pacate la varsta noastra e mai greu, dar e bine ca ai intrat aici ca vei afla detalii despre analize, experiente care te vor ajuta sa faci tot ce tine de tine pentru a tine un bot mic cu ochisori in brate, daca-ai stii cat de mult mi-l doresc si eu ...
Imi pare tare rau ca luna asta ti-au zburat sperantele. Hai ca uite incepem aproape deodata ciclul si poate, poate luna asta cu ceva noroc si dupa ce mergi si tu la medic sa vezi ce-i de facut, opreste barza si la casele noastre.

Ce nu inteleg eu este ca am cunostinte si rude care au ramas insarcinate accidental la peste 40 ani in conditiile in care aveau contacte sexuale destul de rare (odata la 2-3 saptamani cel mai des si chiar odata la 2 luni) Una dintre ele are 4 copii si nici unul dorit, toti aparuti accidental din care ultimul la 41 ani.

Ultima oara a fost editat de maya2003 (2012-04-16 16:40:39)

Offline

 

#2569 2012-04-16 16:46:24

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

:hosieu: am scris un mesaj lung și nu s-a postat sad

Soni kram pe 4 mai ne ?mbătăm, da??

Cristina, miha, pară rău de ur?ți

Miha, pe prima pagină a topicului, la primul post sunt niște link-uri pentru analize...ar fi bine să le faci pe cele dinainte de sarcină...mie nu ?mi sună bine valori hormonale posthormonale, cu progesteron normal și ur?ți...

Se poate sarcină lungă. Prietena mea a născut prima fată la 10 luni și 23 de zile. Natural. A doua zi era programată la ceza și seara a născut.

Mie ?mi face bine forumul și am ?nvățat foarte multe de aici..at?t dpdv medical c?t și pentru viață. Și mă bucur zilni că există o comunitate ?n care avem pe umărul cui să pl?ngem și putem la r?ndul nostru să ne oferim umărul cuiva care are nevoie.

Și ventuze pusspusspusspuss*pusspusspusspusspuss*pusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspusspuss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2570 2012-04-16 16:47:41

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

storm par sa speram ca da.ce faci?


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2571 2012-04-16 16:48:49

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Soni, uite fac NIMIC...stau cu voi p?nă se face ora de cină și apoi duș la dublu ( nu ?mpreună, pe r?nd big_smile )


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2572 2012-04-16 16:57:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

storm puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2573 2012-04-16 17:01:51

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sonia, iubita, stiu ce ins FIV insa nu am avu niciodata motive sa ma interes mai de aproape de acest sub, pt ca pur si simplu m-am gandit ca voi ramane insarcinata pe cale naturala deci nu stiu detalii despre FIV.

Am fost acum la baie si pe tamponul lipit pe chiloti am vazut scurgere maronie si dimineata cand m-am spalat inauntru nu era rosu asa cum ar fi tb sa fie, tot foarte putin maroniu.

Nu ma mai doare burtica iar capul sper sa ma lase, poate daca scade si presiunea sangelui, daca isi da drumul sangele normal sa curga se regleaza si presiunea din capsorul meu. nustiu

Offline

 

#2574 2012-04-16 17:04:16

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

mihaD ,sa dea Dumnezeu sa ramai natural!nici sa nu trebuiasca sa stii detalii...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2575 2012-04-16 17:10:16

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

I'm back puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2576 2012-04-16 17:18:24

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Timi, wb...ee dar aproape stau ai tăi big_smile


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2577 2012-04-16 17:20:04

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

raveca da..

cristina mulțumesc puss

sonish puss

mihaD ai grijă cu spălăturile intravaginale.. de c?te ori te speli intravaginal pe săptăm?nă/lună? scuze că te ?ntreb, dacă nu vrei să răspunzi nu-i supărare smile


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2578 2012-04-16 17:29:02

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

MihaD, imi pare rau ca a venit cm-ul. Asa cum spune Mayya, luna asta este o noua speranta si poate prinzi barza! goodluck

Hell, orice forum iti face bine, daca reusesti sa nu te incarci negativ foarte mult. Daca plangi cand citesti despre un esec, sau daca in momentul in care citesti ca o fata are nu stiu ce diagnostic, iti imaginezi ca il ai si tu...nu mai este asa ok. Si aici vb din propria experienta, nu din a altora.
Eu inainte de operatie am decis sa nu scriu pe niciun forum ca urmeaza sa ma operez si a fost f bine ca am facut asa. Daca as fi scris, sigur dadeam inapoi. Pt ca sunt multe persoane care au un fel de a-si da cu parerea...incat te fac sa intri in panica si sa te gandesti daca e bine ce faci sau nu.
Uite aici se descrie f bine ce am vrut eu sa zic: http://neonu.info/2011/05/google-nu-poa … poate.html


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2579 2012-04-16 17:30:16

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sturm kram stau la 10 minute de mine cu masina smile


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2580 2012-04-16 17:37:56

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Almi, eu am o ,,pata" cu igiena intima, dimineata dupa ,,buda" ma bag in cada si ma spal cu un deget intravaginal, cat pot, destul de delicat si seara la fel, baie si spalat.
Eu nu imi fac spalaturi cu irigatorul, doar cu degetul iar mainile spalate in prealabil, consider asta doar atentie la igiena mea intima.

Practica asta e zilnica, stiu ca ai sa spui ca poate nu e prea ok, pt ca se poate distruge flora intravaginala, poarta de oprire a infectiilor si microbilor.

Offline

 

#2581 2012-04-16 17:41:21

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Miha, nu e ok din mai multe puncte de vedere...și mai ales ?n perioada fertilă..atunci nu trebuie să te speli deloc intern.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2582 2012-04-16 17:48:36

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

miha puss exact.. chiar dacă te speli cu degetul, nu-i deloc ok... vaginul prin natura lui se auto-curăță smile eu te ?nțeleg dar g?ndește-te că apa conține at?ta clor ?n ziua de azi ?nc?t ?ți poți distruge flora vaginală chiar dacă te speli cu degetul.. dacă distrugi flora vaginală, riscul de a face cancer de col uterin crește.. nu asta vrei presupun sad și mai mult că vrei un copil, nu te spăla după contactul sexual și ?ncearcă să stai la orizontală cu o pernă sub fund c?t mai mult.. eu de exemplu ?mi pun un absorbant pe chilot și dorm așa, fără să mă spăl.. eu zic că e mai important să ai un col protejat dec?t să te trezești cu alte belele cesafac


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2583 2012-04-16 17:48:59

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Buna fetelor puss

azi iar am avut test + , al 4-lea ....am facut test minut, si cum mie nu mi-a iesit minut niciodata intr-adevar pozitiv, probabil nu nimeream niciodata perioada, am considerat pe primul test din lista ca fiind pozitiv. Cel din prima zi arata la fel, cu linii ce mi s-au parut egale dar l-am pierdut. Poate ma ajutati, fetele care folositi minut...voi considerati primul test pozitiv? ca celelalte 2 sunt clar pozitive.


http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/39204_testov.jpg


Merg sa va citesc


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2584 2012-04-16 17:50:23

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

buna fetele mele dragi. ce faceti voi azi?va dati seama ca nu v-am citit, dar sper din tot sufletul ca sunteti bine. va pup si ma gandesc la voi chiar daca nu mai intru asa mult. dar promit sa revin cat pot de des.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.