homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-63


#1179 2012-04-11 13:22:28

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

nu sonia , eu pun mustar, ulei, otet, piper, sare si boia iute  intr-o sticla de jumate si le bat de le ia dracii rotfl

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-04-11 13:22:45)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 



#1180 2012-04-11 13:22:59

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

lol multumesc,angelus.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1181 2012-04-11 13:23:25

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

elena, propune-i sa aveti activitati comune, spune-i ca ti-e dor de el cu el langa tine....puteti juca impreuna un joc, apoi sa mergeti impreuna sa cumparati de mancare, apoi gatiti impreuna....


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1182 2012-04-11 13:24:42

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

sonia interesant sos, mersi de reteta. sa-mi zici cum ti-a iesit la gust, sunt tare curioasa
elena puss zi-i ca esti calma acuma si vrei sa vb kram
angelus chicot


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1183 2012-04-11 13:27:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

any puss nu cred ca il fac pe asta.adica prajesc pieptu in putin ulei,il scot,pun mustrau cu boia,piper si un pic de apa \cu faina si apoi adaug iar carnea.sa vad chicot

ma apuc ca-mi dadu pupu meu mesaj ca vine.e pe drum.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1184 2012-04-11 13:29:16

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

sonia trage pieptul de pui in unt, e mult ma fraged


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1185 2012-04-11 13:38:55

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

unt da hjarta
ms fetelor. mi-a trecut de la pastiluta..da am crezut ca ma urc pe pereti ca nu mai inceta durerea. acum mananc 2 felii de paine prajita big_smile. am niste orez facut cu ciuperci si ierburi, dar las pe mai tarziu. am pus la spalat. mai acus iau balconul si bucataria la curatat, apoi eu la rand big_smile


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1186 2012-04-11 13:40:03

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

angelus,n-am nici unt roll zisei ca iau si uitai


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1187 2012-04-11 13:40:23

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sonia, nu pot sa nu gatesc, pt ca si mie mi-e foame...si nici sa stau in mijlocul patului ca am de lucrat la licenta. Macar 10 minute in fiecare dimineata sa citeasca anunturile din ziar, cele in care se cauta angajati.

Angel, Veve, Any  sad inca nu ma simt pregatita sa vb cu el... vreau sa-l ignor si atat.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1188 2012-04-11 13:45:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

elena,sper sa va rezolvati problemele!voi va intelgeati f bine...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1189 2012-04-11 13:50:20

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

elena, eu cred ca nici el nu e pregatit....dar nu trebuie sa o mai amanati mult ca va faceti rau fiecare. daca nu stii cum sa il abordezi, intreaba psihologul, sigur va avea niste sfaturi bune pentru tine puss  puss fii tare! doar o faci pentru voi doi


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1190 2012-04-11 13:52:58

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Nu voi mai merge la psiholog deocamdata ca nu am bani. Din banca nu mai scot nimic. Asa n-o sa ajung niciodata sa imi fac o casa, iar aici nu stiu cat mai am putere sa stau.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1191 2012-04-11 13:53:56

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

imi pare rau,elena...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1192 2012-04-11 13:59:30

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

elenuca puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1193 2012-04-11 14:00:24

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

elena, de ce nu pleaca el in afara sa munceasca? adica..sper ca e constient ca aici nu o sa aiba, cel putin in prima faza, un salariu asa cum isi doreste el. ar trebui sa fie si realist, nu sa puna bot si sa se dea cu fundul de pamant ca el nu munceste aici pe x salariu pentru ca asa e situatia la noi. ti-am mai zis, eu sincer l-as lasa fara bani, as gati pt mine si atat. daca el isi permite sa isi bata joc in halul asta, ca asta face, atunci tu de ce nu ai face-o sa-i arati ca nimeni nu e dator sa il creasca si cocoloseasca. daca nu trageti amandoi la aceeasi caruta, pa si pusi ca suneti tineri. sper sa nu te supar cu ce am zis, insa ce se intampla intre voi nu se va rezolva cu o simpla discutie. tu iti faci datoria, ar trebui sa o faca si el...e nevoie de timp

Ultima oara a fost editat de green_fairy (2012-04-11 14:01:11)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1194 2012-04-11 14:06:12

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Green, asta si fac, imi gatesc numai mie.... El ar merge in strainatate...dar tatal lui ii interzice sa munceasca in general, ca sa se tina de facultate. Dar nu face asta cu siguranta, sta acasa toata ziua. Parintii lui vor, atata timp cat ne lasa sa stam in apartamentul lor, parintii mei sa ne intretina COMPLET.... ceea ce nu mi se pare normal...
de-aia vreau sa plec cat mai repede de aici.

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-04-11 14:07:46)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1195 2012-04-11 14:17:00

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

gata cu călcatul.. nu mai am chef să fac nimic.. mă doare ochiul drept și cam toată partea dreaptă, probabil de la curentul ?n care stau dimineața la cabinet c?t se aerisește cesafac o să am mai multă grijă..

kame puss ?mi pare rău pentru sora ta supa multă putere ?i doresc

timea puss am dat aseară drumul c?torva lacrimi.. nici nu apucase C să adoarmă.. mă toca la cap să dorm și parcă mi-era și frică să nu cumva să mă vadă pl?ng?nd.. am nevoie de o seară ?n care să pl?ng pe rupte..

muco :*probabil mă voi simți mai bine..

sonia puss scuze.. eram pe telefon sad

ramo puss și eu sper..

green puss

elena puss ți-am zis părerea mea.. mie personal mi se pare lipsă de respect fața de mine să fie tot el ăla tare-n gură după c?te face.. și al meu ?și mai dă ?n petec cu calculatorul c?nd e de făcut treabă de exemplu dar atunci c?nd văd că nu-i chip să-l urnesc le las și eu pe toate așa cum sunt și mă pun la laptop.. băi și să vezi ce poftă de treabă ?l pălește de-odată așa.. bine fazele astea se ?nt?mplă rar (spre mai deloc ?n ultima vreme).. aici nu poți primi dec?t niște sfaturi.. dar dacă tu nu faci nimic să schimbi situația sinceră să fiu, poți să te superi pentru ce spun acum, nu știu dacă ?n ritmul ăsta relația voastră va mai dura prea mult.. nu se face casă/familie cu astfel de comportament! faptul că el te sprijină și vrea un copil de-adevăratelea nu ?nseamnă că și conștientizează ce implică asta: schimbat pampers, făcut lapte, ieșit cu copilul la aer, mers la medic periodic și (Doamne ferește) nu numai.. un copil nu este o mascotă cu care te joci sau de care ai grijă doar atunci c?nd nu-ți convine cum joacă ăia din rețea jocul x sau y.. un copil este o responsabilitate, și ca să-ți permiți luxul să-l faci, trebuie ?nainte de asta să devii tu ?nsuți responsabil.. degeaba ești tu responsabilă și cu capul pe umeri dacă el nu e așa..
c?t despre ?mpărțitul ăsta al ?ajutorului? din partea părinților fiecăruia.. stați la o discuție, luați-vă băgăjelul și stați cu chirie.. vă angajați, vă vor ajuta poate și ai tăi dar NU mi se pare normal ca cineva să dicteze viața cuiva, fie că este sau nu copilul lor neutral

probabil din cauza faptului că nu m-am exteriorizat și am ?ncercat să depășesc aproape cu z?mbetul pe buze anumite momente care pe dinăuntru ?mi ?m?ncau? sufletul, mi-am ?nghițit mult prea multe lacrimi ?ncerc?nd să nu impacientez lumea din jurul meu cu faptul că nu sunt bine..
ce credeți? am reușit să mă păcălesc inclusiv pe mine ?nsămi lol și chiar dacă probabil pare ireal, chiar e adevărat că un singur click ?ți poate schimba cursul vieții.. mi-au trebuit c?teva minute să citesc niște r?nduri ca să realizez că sunt o egoistă.. că mă pl?ng ca o fraieră doar pentru că ?mi doresc un copil și nu vrea să vină.. mă pl?ng ca un copil răzg?iat că nu pot aduce pe lume un copil, ca și cum acesta ar fi un mare capriciu.. c?nd colo, sunt oameni care luptă să c?știge timp.. să c?știge sănătate ca să se bucure de ceea ce au.. oameni care imploră ?ndurare și iertare de la Dumnezeu să mai poată trăi un pic ca să nu lase ?n urma lor pierderi cumplite sad ?ncep să nu mă mai recunosc... pe de o parte ?mi dau seama că sunt o egoistă, că mă g?ndesc doar la ceea ce-mi doresc eu, că mă ?nfurie maxim că nu pot avea TOT ce-mi doresc, că ceea ce altele obțin doar uit?ndu-se la soții/iubiții lor eu nu pot obține nici măcar cu un tratament ?n timp ce ar trebui să profit de viață, de faptul că am un soț care mă iubește, de faptul că am ?n jurul meu prieteni puțini dar adevărați care țin la mine și sunt oric?nd l?ngă mine, că ?ncepe să-mi meargă bine pe plan profesional... pe de altă parte mă g?ndesc că trece timpul pe l?ngă noi (C face pe 17 aprilie 30 de ani, eu fac ?n iulie 26) și nu suntem binecuv?ntați cu un copil măcar, lucru care mă face să cred că am greșit cumva ?n viața asta de nu merit această binecuv?ntare.. apoi pe de o ?ncă altă parte mă g?ndesc că am fost la un pas să nu trăiesc la naștere și poate p?nă a urmă Dumnezeu mi-a rezervat și mie ceva, undeva.. am un geamantan de g?nduri, idei, sentimente contradictorii unele cu altele pe care am ?ncercat să le arunc undeva să le ?ndes cumva să o iau de la capăt altfel.. dar nu se poate supa

gata.. nu mai spun nimic că nu vreau să vă mai ?ntristez cu ale mele forgetit

merg să o ajut pe mama la treabă wave


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1196 2012-04-11 14:18:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

ce socrii ai box chestia e ca depindeti de ei,astae cel mai nasol.

any,fii atenta cum facui-prima oara facui reteta cu faina,se facura cocoloase,o aruncai.apoi amestecai intr-un bol mustar,zeama de lamaie si apa si pusei la fiert.apoi adaugai piper si carnea prajita in prealabil.si gata. big_smile

al meu nu mai ajunse...

almisor par nu esti egoista ca vrei un copil.e normal sa vrei.si te doare.si sora mea face 30 tot pe 17 aprilie big_smile si eu ma gandesc c-am facut ceva rau de nu-mi da Dumnezeu un bebe,sau al meu,sau parintii sau parintii parintilor.presupun ca imputita aia de si-a aruncat copilul nou nascut in ghena merita binecuvantata cu un copil.sper sa ne dea tot Dumnezeu putere sa luptam si la capatul luptei sa ne astepte copilul nostru. rugaciune

si noi am stat cu chirie un an jumate.decat sa stau cu socrii..

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-11 14:25:06)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1197 2012-04-11 14:22:21

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

ce situatie aiurea elena supa
almi incearca sa nu stai in curent cand se aeriseste puss spor la treaba
nu te intristezi cu nimic, pur si simplu te descarci iar noi suntem alaturi de tine kram

LE: sonia si la gust cum e?mersi ca mi-ai scris

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-04-11 14:24:00)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.