homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21-110


#2072 2012-05-08 20:57:26

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

buna fete stiti ceva de vrabi ?este bine?vad ca nu prea a mai intrat  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac
daca stie cineva sa ma anunte si pe mine , va poop burtoase frumoase cool  cool  cool  cool  cool  cool  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#2073 2012-05-08 20:57:26

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

buna fetelor

any doamne ajuta sa fiti bine
eu la carut nu m-am gandit inca, scoica de masina am de la cumnata mea si merge pana pe la 1-1.5 ani
la patut noi vrem din lemn pentru ca cele pe cadru metalic (tip tarc) imi par tare instabile cand creste bebe plus ca numai in Ro sunt numite patuturi in restul tarilor sunt tarcuri. acum fiecare cum crede.
ma gandeam si eu sa optez pentru scutecele lavabile ... dar mai vedem

cate un  puss  pentru toata lumea


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#2074 2012-05-08 21:26:08

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

deya eu i-am luat lu bebe din acela tip tarc cum spui tu.aici il numesc baby cot,deci tot patut,nu tarc.mie una nu mi se pare de loc instabil.pana va sta singurel in picioare mi se pare mult mai ok,lemnul este totusi un material dur.cand va creste mai maricel vom trece si noi la cel din lemn.


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#2075 2012-05-08 21:29:03

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

kori vad ca inca esti aici, deci bebe inca nu se da iesit de la caldurica  smile

eu ma gandesc ca este vorba si de bani. ca sa dau acum 400-500 lei pe un tarc si peste 6-12 luni inca o data pe atat pe un patut din lemn nu vad rostul, pentru ca cel din lemn are aparatori. de banii aia ii iau altceva lui bebe


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#2076 2012-05-08 21:33:10

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

deya tot aici sunt...asteptand sa se intample minunea,dar copilul meu nu are nici un gand smile puss


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2077 2012-05-08 21:34:05

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Pup fetele care au mai intrat!

Honney, ma bucur sa aud inca o parere buna despre dhs 269.
Eu tot patut din lemn iau ca nu imi permit sa iau altul apoi.
Scutece lavabile vreau si eu.

Vrabi, chiar ca nu a mai intrat! O fi bine ?


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#2078 2012-05-08 22:18:04

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

kori adevarul este ca daca ar fi sa ma mai nasc o data nici eu nu as vrea sa ies prea repede, la ce vremuri traim  chicot  asa ca bebe al tau stie el ce stie

buna laura
ma gandeam si eu la vrabi ca nu a mai aparut


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#2079 2012-05-08 22:27:10

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

hopsieu
Buna seara, fetele frumoase!  puss  puss  puss  puss
Imi pare rau k nu am putut sa intru atatea zile, dar am ajuns acasa tot tarziu, am fost si plecati si..... uite asa.... dumbom  dumbom
Nu am apucat sa citesc nimic, dar sper k sunteti toate bine si sper sa am timp zilele urmatoare sa vad noutatile. Vreau doar sa stiu dc a iesit vreun bebe sau dc avem burtici noi?
Korina, vad k esti tot cu burtica  hjarta  goodluck  sa vina bebele uosr  puss
Noi suntem bine, dar am un bebe tare mofturos si cam vegetarian. Nu suport nici mirosul de carne. Am fost sambata la o nunta super, unde s-au servit numai bunatati drool , iar eu am mancat numai garniturile  bang
In rest....nu mai imi vin hainele, nu m-am ingrasat decat 2,5 kg, dar burta e marisoara. Nu mai stiu in ce sa ma imbrac la scoala. nustiu
Vineri am fost in excursie cu copiii si a fost super si m-am simtit f bine. Din 6 invatatoare, doar eu eram in stare sa strang pungile cu  acklad  si doar eu eram  gravida   rotfl2  rotfl2  rotfl2 
In rest, mai nimic despre mine. Nu pot sa stau mult, k trebuie sa merg la somn, k maine ma trezesc devreme. Va pupacesc si va urez noapte buna!  puss  puss  puss  puss
LE: acum am vazut k ati intrebat de mine!  happy  happy  happy 
Sunt bine  puss  puss  puss  puss  puss Multumesc pentru griji!  puss  puss  puss
Mi-am facut si analizele si au iesit bune, putin sub nivel hemoglobina si hematocritul, dar cred k e normal in sarcina. Merg zilele urmatoare la medic de fam si sapt viit merg la Cluj la gine  rugaciune

Ultima oara a fost editat de vrabiutza (2012-05-08 22:29:54)


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2080 2012-05-08 22:45:25

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

vrabi dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom sa  mor de inima!sa nu mai faci asa niciodata!sa dispari ca magaru'n ceata
te pooop


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2081 2012-05-08 22:52:31

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Trandafirasul meu iubit!  puss  puss  puss
Tu ce naibili faci? Am dat o fuga sa-ti vad graficul. Eu cred k acum incepe doamna ovulatie! baga tare  sexinpat , k sa treci aici la noi si cu numele! Ti pup! puss  puss  puss  puss
Merg si eu la somnic! cascat


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2082 2012-05-08 22:57:12

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Kata, http://kiddyshop.ro/index.php?route=pro … uct_id=261
http://www.bioteca.ro/bumbac-organic-mo … all-in-one

desi mi-ar place mai multe cu scai pt ca mi se pare mai practic/rapid/usor.

Evident ca am de gand sa iau initial din toate care mi se par ok cate unul, le testez acasa cu apa, pe papusi etc sa vad cum sunt, si apoi mai command cele care mi se par mai bune.

Iulia, Laura rotfl2 eu sunt din 88 tongue si la spital eram privita de toata lumea ca una care-a ramas din greseala gravida pe la 17 ani lol

Referitor la carucioare chiar azi am mers intr-un magazine cu peste 50 de modele unul mai superb ca altul hjarta il plateste mami eu trebuie doar sa-l aleg big_smile si la buget e generoasa asa ca o sa-mi fac de cap cu caruciorul lol glumesc tongue  poate nici n-o sa vrea bebe sa stea in el.

Cat despre mine azi am fost la scoala cursuri de la 10 la 5 cu o ora pauza in care am stat in picioare. Apoi am fost cu sotul sa mancam si i-am luat la bebe 4 caciulite hjartahjartahjarta absolute divine pt 0 luni sin u-mi vine sac red ca intra doar pumnul sotului in ele yikes
Chiar asa mici sunt bebeii? Cred ca toata caciulita are 10 cm yikes
Si mi-a fost rauuuu, am vomitat de mai multe ori azi si acasa si  la mall si acum am dureri groaznice de cap si o stare de rau general?cred ca maine nu mai merg sad
De scapat de scoala nu pot, doar daca nu vreau sa trec anul?si vreauuuu, din tot sufletul vreau!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2083 2012-05-08 23:09:53

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

vrabiutza a scris:

Trandafirasul meu iubit!  puss  puss  puss
Tu ce naibili faci? Am dat o fuga sa-ti vad graficul. Eu cred k acum incepe doamna ovulatie! baga tare  sexinpat , k sa treci aici la noi si cu numele! Ti pup! puss  puss  puss  puss
Merg si eu la somnic! cascat

poop vrabi, bine am fost la dr , a zis ca foliculuii sunt mici , ieri am fort , unul de 10 mm si unul de 20
bag paula
mi-a dat tratam de stimulare de luna viit
pooop


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2084 2012-05-09 07:36:47

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Neata!

Iulia si Kori, felicitari pentru 1+! Kori inca o saptamana si ajungi al termen. Uite  majoreta  majoreta  majoreta  de incurajare pentru puiul care nu vrea sa iasa. tongue

Si noi vrem patut din lemn si speram asa sa si fie. Noi primim si patutul si caruciorul. Imi pare rau ca nu le putem alege noi, dar asta e, avantajul e mare din punct de vedere financiar ...

Rozi wave

Deno, exact asa am patit si eu cu caciulita. Am luat una de 0 luni si una de 3 luni si aia de 0 e cat pumnul sotului.  rotfl
Si stai sa vezi sosetutele, sunt asa cat 2 degete de-ale noastre. tongue

Vrabi, chiar ma gandeam la tine ieri. Ma bucur ca esti bine. smile

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-05-09 07:38:16)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2085 2012-05-09 07:59:02

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Neata wave

Laura, Iulia, Kory felicitari pentru saptamana adaugata kram

Va servesc cu cafeluta, capccino, ceai ce vreti voi mornincoffee


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2086 2012-05-09 08:04:13

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Time puss


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2087 2012-05-09 08:35:46

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Ce somn mi-e. Iar afara e o vreme ce te indeamna la dormit cascat


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2088 2012-05-09 08:37:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

katey multumesc! neata fete burtuiete  chicot  chicot
time vulpitza vrei sa se lipeasca  chicot  de stai tu pe-aici
eu va salut pe toate, sarcina usoara , scopul meu era sa o bat pe mama vrabi care a uitat si de noi "Ovulantele" chicot  chicot  chicot  chicot si se pare ca si de burtici
sa aveti o zi buna
Vrabi dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom  dumbom eu sunt la aspirante  te poop


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2089 2012-05-09 08:47:29

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

neata

deno, io-s clar cu neuronu in vacanta zilele astea, e a nu stiu cata oara cand citesc ceva si pricep altceva... aveam impresia ca tuspuneai de scutece de astea ieftine, facute de mamici (la 35-50 lei buc), eu la alea ma refeream, nu la firme de astea "omologate"

cat despre scoala... io zic din exp, fa ACUM, INANTE de a naste cat poti. ca dupa.... e MULT mai greu


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2090 2012-05-09 09:01:49

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Neataaaa   mornincoffee  astazi am la dispozitie o ora sa stau cu voi, apoi trebe sa plec...
Am citit de Any   rugaciune sa fie bine atat ea cat si ghemotocul din burtica.
Rozi vezi ca daca intri pe aici "risti" sa te molipsesti  puss
Time, Katey, Katami  puss


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.