homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17-60


#1122 2012-05-01 16:59:51

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

ramona2302 a scris:

gargarita a scris:

ce bine a reusit s-o prinda! superb!!! hjarta hjarta hjarta

da garga, sa-lprinda ca e baietel smile

ce bine a reusit sa prinda fatzuca voiam sa spun smile

onyca, katami zicea ca e ceva legat de energii.
eu consider mit. stai tu linistita.

Offline

 



#1123 2012-05-01 21:24:44

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

care dintre voi ati luat ham din acela pt bebe pt a-l tine cand merge....e bun pt  a-l folosi sau nu e recomandat?


onyca eu cand eram in spital dupa ce am nascut si eram la alapat o tiganca mi-a zis sa am grija cand o sa am vizite acasa mai ales femei sa le intreb daca sunt la mentra sa nu le primesc,ca face copilul coaja in cap...rotfl2,eu nu prea cred in din astea....si eu nu am intrebat penimeni care a venit in vizita daca a facuyt inainte sex sau mai stiu eu ce....


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1124 2012-05-01 21:34:08

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Ramo, ce minunatie!!!Superb chip!Si ce emotii ma incearca vazandu-l acolo, apoi pe tine!

Onyca, ti-au spus si fetele, nu e bai, si eu cred ca e mit.\\Kata, multumesc mult!Eu, oricum, voi incerca sa fac cioco in casa, cu roscove, dar nu acum, mai incolo. Mi s-a parut aiurea tare sa dai de buna voie kinder copilei de numai 1 an...de asta am zis sa intreb. Am retinut de la tine si de rondelele alea cu cioco, le voi cauta (mai intai pentru mine).

Sweety, eu am ham, dar nu l-am folosit. Nu vrea a mea sa stea in ham, in premergator nici atat. Ne-au dat niste prieteni premeragtorul acum 1 saptamana, dar nu vrea fata mea si pace.Nu stiu cat de ok e hamul, parerile sunt impartite. Cred ca daca nu il folosesti mult si il folosesti corect, echilibrat, cumva, sa ajuti copilul doar s anu cada, nu sa il tii suspendat, o fi bun.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1125 2012-05-01 22:12:31

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

sweety, asa cum zice si razu, hamul este bun cand copilul deja merge nesustinut. hamul devine util cand copilul isi pierde echilibrul si cade. nu mi se pare ok sa-l spanzuri in chestia aia cand el inca nu merge pe cont propriu.

Offline

 

#1126 2012-05-02 07:52:13

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

buna dimineata smile


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1127 2012-05-02 08:06:56

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Neatza!
Lucky, ce matinala esti!
Eu sunt treaza de doua ore, nu are pitica somn, ma pregatesc sa plac la munca.
O zi buna sa aveti!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1128 2012-05-02 08:08:51

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Razu, o zi faina si voua. smile

Eu m-am trezit la 6, dupa o noapte horror, cu n treziri. sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1129 2012-05-02 08:11:47

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Neata  puss  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1130 2012-05-02 08:17:14

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

neatza...la noi e teroare cu a doua masea care ii iese....il apuca cate o criza de plaaannnsss si baga degetele in gurita,...


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1131 2012-05-02 08:21:13

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

neata mamici wave

am umblat si ieri toata ziua in parc, am facut un picnic, am jucat volei, bebe a stat tare cuminte mai mult cu mama, deci m-am mai recreat si eu smile

Vorbeati zilele trecute despre nelasatul capulti descoperit pana la 2 ani. E vorba despre soare, nu? adica sa nu-l lasam in soare cu capul gol, caci altfel eu nu vad de ce sa-i dam caciula cesafac

Si in legatura cu extremitatile reci : al meu le are reci de cand s-a nascut el. Oricand si mainile si picioarele si nasul sunt reci nustiu . Si E normal sa transpire rau la cap? In ultimul timp mai mereu transpira cand suge, si in masina iarasi e ud cand ne dam jos, caci nu avem clima sau aer in masina. Eu ma gandesc ca-si regl;eaza temperatura cand transpira....

Ramona tare frumoasa e poza hjarta


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1132 2012-05-02 08:48:17

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

neata puss


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#1133 2012-05-02 09:15:35

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Neata mornincoffee noi am avut noapte grea cu fata, cami-a tusit. tuseste doar cand doarme. o apuca cate o criza de tuse, de isi face greata. i-am dat plantusin, sirop de patlagina, acum ii dau eurespal. dar vad ca nu ii trece .

Andreea care era formula pt tuse? 1sau 14? chicot ca nu mai stiu. sunt dumbom


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1134 2012-05-02 09:27:10

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Smart, nici eu nu-l las in capul gol prin soare. Si Tudi transpira la capsor si e cu mainile si picioarele reci...cred ca e chestiune de circulatie periferica, etc.

Alina, multa sanatate micutei.

Pucca, grea perioada asta cu dintocii. sad Noi avem o paua acum dupa ce au iesit caninii, dar ma pregatesc psihic pt masele... Brrrrr!

Andreea puss puss

P.S.zicea cineva de crema cu protectie solara pt bebe. Noi avem de la eco cosmetics cu spf 50+. Am cumparat-o anul trecut cu 69 de lei si daca am folosit-o de 3 ori e mult...Cred ca-i utila pt mersul la mare, piscina , etc. Nu prea e de...oras.

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-05-02 09:31:14)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1135 2012-05-02 09:53:34

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

hello

ramo hjarta

onyca, nu sunt suficiwent de informata, dar personal si eu consider ca e mit si atat (garga, nu am zis eu nimic despre asta, cel mult despre faptul ca la menstruatie femeia intr-adevar "se curata" de energii mai nasoale pe care le emite in ext, dar EU UNA nici nu m-as fi gandit la asta cand vizitez un bb

sweety, ubscriu la ce  a zis garga ref la ham

lalli, sa va hie di ghini! cum a fost? ca dim, ca usurinta folosirii etc? poze nu pup? big_smile

pucca, io abia acu ma trezesc s a urez multi ani sanatosi si fericiti! puss

si la noi is deja aproape 30 e grade in casa... da io is cam anti aer cond (nu ca am avea acu bani de el, dar nah rotfl2 )

smart, da, e vb de palarie de soare, nu de caciula

noi ieri am ajuns (dupa mai multe fatzaieli si ras-amanari dn partea dr) la stomatolog. am aflat ca ceea ce consideram noi a fi tartru (un fel de depuneri negricioase pe dinti) e, de fapt, demineralizare. dr nu parea ingrijorata si, cel mai ciudat, a zis ca asta se intampla indiferent cat ii suplimentam/ez eu cu calciu si minerale, cica asa e gena. de asemenea, cum stiam, are deja 3 carii bang siiiii... una deja plombata big_smile cu frezat si tot tacamul. dr a fost f draguta (era cab special pt copii), l-a luat cu usurelul, cu joaca, i-am zis ca aia e periuta de dinti cu "baz" si ca jetul de aer e "foehn pt dinti", ne-am tinut de glume si cris nu doar ca a stat perfect calm si cu gura deschisa, ci a si zambit si a zis, al fial, ca i-a placut si ca mai vine... iar bunicilor le-a povestit zambind, nu panicat. NU-MI VINE SA CRED big_smile (asta a fost prima din 3, dar, cica, cea mai urata).

si inca o experienta, asta nitel socanta. iesim de la stomato, gard in gard era o gradinita de stat cu un loc de joaca fff dragut (si f diferit de astea standard de prin parcuri). cris a cerut acolo, era poarta deschisa, el proaspat erou, deci am zis ok, hai sa mergem. cris, in stilu-i caracteristic, se repede inainte pe poarta. ca sa vad cum a calcat la vreo 5 cm de un SARPE yikes yikes mare, verde, vreo 50 cm lungime si destul de gros. animalul s-a retras cand a calcat cris alaturi, asa l-am vazut. am ramas efectiv tintuiti in poarta, si io si ta-su, holbandu-ne la el. prima mea reactie a fost sa sar peste el, sa ma duc sa-l prind pe cris, sa nu intre in iarba mare din curte. al m,eu a ramas inca vreun minut hobandu-se in poarta... a treut inca un tip, ala l-a vazut si, inainte sa zica cineva ceva, l-a omorat cu o piatra. am stat acolo vreo ora (cris in extaz pe sistemul e joaca - el nu vazuse nimic - , io si al meu inca socati si urmarind tot ce misca in nisipul de dedesubt).... cand sa iesim (al meu i-a facut si poze cu tel sa vada ce specie era, daca era sau nu veninios).... la vro jum d e m, altul, mort. neutral si era incinta unei GRADINITE, in mijlocul orasului. serios ca am ramas putin.... impresionati (si eu cu un oarecare sentiment de vinovatie ca din caua noastra a omorat ala jivina, posibil inofensiva... dar... si cu muuulta frica, nu vreau sa ma gandesc CE FACEAM daca ar fi calcat cris... 5 cm mai incolo.... pe el...)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1136 2012-05-02 10:08:54

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Kata...SERPI la gradi?????? Dumnezeule! Am oroare de jivinele astea. sad

Cris puss pentru curaj! Suuupeeer!
Demineralizari zici?! sad Pfui. Si ce-i de facut sa prevenim ashe ceva? sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1137 2012-05-02 10:50:03

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Neata smile

Ramo  hjarta

Andreea, imi pare rau ca te-ai suparat ieri  puss

Pucca, sper sa iasa repede maseluta.

Kata, ce bine ca a stat cuminte la stomatolog  applause
Cat despre experienta voastra cu sarpele, sunt fara cuvinte  neutral

Alina, si Vlad tuseste rar si e ragusit. O dam inainte cu sirop si sper sa treaca repede.

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2012-05-02 10:50:35)

Offline

 

#1138 2012-05-02 10:51:47

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Lucky, Kata multam smile

Kata applause pt prima experienta la dintar . Brrr ce  povestesti de sarpele ala

Alina, Rux sanatate bebeilor!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1139 2012-05-02 11:07:39

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Kata yikes  yikes doamne, nu pot sa cred asa ceva. Felicitari lui Cris  applause

Ruxy  puss  kram

Eu am avut o experienta la care nu ma asteptam azi la gradi. Pana acum au fost numai 5 copii si Maria i-a invatat pe toti. De vineri, au mai venit inca 2, azi iar inca 2 si Maria a inceput sa planga de cum am intrat pe poarta gradinitei. Cred ca faptul ca acum sunt mai multi copii a dat-o putin peste cap si nu se mai simte in elementul ei. Oare e normal sa reactioneze asa? Ii e frica de necunoscut? Pana acum nu a avut nici o treaba, azi dintr-o data s-a schimbat situatia.

Eu am spalat 2 masini de haine, am facut curat in dulapuri, am in cuptor mancare pentru ea in caz ca nu papa la gradi.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1140 2012-05-02 11:29:02

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

buna ziua fetele !o intrebare pt cele care-si mai amintesc de primul vaccin pt bebe( are 2 luni) ,pediatrul imi vorbea si de un calmant care ar trebui dat dupa ! ii doare ceva pe bebei dupa vaccin ,stiu ca e posibil sa faca temperatura da' ce voiam sa intreb e daca vaccinul asta provoaca reactii "adverse" la marea majoritate  sau depinde de fiecare ?
o sa-l intreb si pe pediatru vineri cand mergem dar as fi vrut sa aud si parerea  unei  mamei "patite"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.