homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17-70


#1312 2012-05-04 16:09:46

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Lalli rotfl2  rotfl tare faza cu cola . imi imaginez ce nervi te-au apucat disperat acu radem cand povestim, dar in situatie bang


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 



#1313 2012-05-04 16:13:54

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Salutare! wave

Am citit doar 2-3 posturi  rodnar .

Ddunia trebuia sa-i zici lui Albert ''hai mami alearga sa o lase si inima pe tanti  diablo sa scapam odata de ea''  box . Cum isi permite soacra ta sa ii dea peste mana ? Eu ma jur ca as pocni pe oricine imi loveste copilul  skitarg .Tu ii permiti asa ceva?

Lali eu n-as fi tipa la Sasha (oricum nu m-ar fi ascultat) dar sigur l-as fi facut ca o albie de porci pe socru  skitarg . Sau eventual ii spuneam ca a baut prea multa cafea de dimineata cu mine si prea multa cofeina strica  box


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1314 2012-05-04 16:19:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

miri rotfl2 iti duceam dorul aci (mai vrei o poza cu dedicatie? lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1315 2012-05-04 16:24:15

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Andree a avut sapt trecuta cand a inceput..voma in jet...acum doar diaree...si e f voios..fara febra
Mancat mancat dar azi face deja o saptamana.....si eu am tinut putin regim pana ii trece am zis...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1316 2012-05-04 16:24:21

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

tongue

Daaaaaa!

Pe mine m-au disperat cu capusele ucigase  bang  bang  bang  bang  bang

Totii copii de pe aici stiu ca nu au voie in iarba pentru ca ii musca bau bau capusa si mor  alcool  alcool  alcool .Dar efectic n-am cum sa tin copilul departe de iarba mult prea draga lui. Nu zic ca nu ma tem si eu de ele dar ii verific pielea seara. Voi fugiti de capusele ucigase?


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1317 2012-05-04 16:26:04

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Lali, am incercat cateva zile, dar rontaia paiul ala. Vad ca de cateva zile chiar bea cu el, cred ca de nevoie, de sete. A stat vreo doua zile deprate mai multe ore de tzitzi, cu bunica, si cred eu ca chiar de sete a tras prin pai. Habar nu am cum....instinctiv, nu stiu. Cert  e ca bea cu paiul. Iar eu acum o saptamana ma plangeam prietenei,  acarei fetita bea cu paiul ceaiul, ca a mea rontaie paiul....si uite ca acum bea. Eu zic sa ii dai la indemana sticla cu pai si ea, la nevoie, va si bea apa, nu doar se va juca.
PS> Nu am zis nimic de cola, de vin sau alte lichide... chicot

Ultima oara a fost editat de razu (2012-05-04 16:27:05)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1318 2012-05-04 16:27:59

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

x_ynna, multumesc mult. nu vreau sa deranjezi atatia oameni. multumeste-le din partea mea.
am incercat sa ma mai linistesc, desi nu imi da pace ce a zis stomatologul - neutropenie, leucemie, desi din 2-3 rezultate mi se pare hazardant sa pui un asa diagnostic. am reusit sa ii schimb programrea ioanei. luni la 9,40 avem ora. nu stiu cum va trece weekend-ul asta. nu sunt buna d enimic. stiu ca teoretic nu am un motiv 9ntemeiat de panica, dar nu imi dau liniste analizele astea pentru ca nu stiu s ale interpretez. de bine nu are cum sa fie, dar nu stiu cat e de grav.

fetelor, imi cer scuze pentru discutia in paralel si doar cu x_ynna. nu vreau sa ignor pe nimeni, dar pur si simplu nu am putut sa citesc nimic. va imbratisez pe toate!

Ultima oara a fost editat de prigatel (2012-05-04 16:30:20)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#1319 2012-05-04 16:32:47

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Priga, calmează-te..corpul lor la o infecție intră mai tare ?n stare de alertă și cum a fost bolnăvioară și i-a scăzut imunitatea analizele ies mai drastice dec?t sunt ?n realitate. Succes luni la medic.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1320 2012-05-04 16:35:08

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Priga puss asa suntem noi mamele mai panicoase puss dar o sa vezi ca o sa fie totul ok.


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1321 2012-05-04 16:51:23

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

hell, asa e cum zici. numai ca, uitandu-ma pe analizele de cand avea 5 saptamani si au internat-o de urgenta, cianotica si intubata pt ca avea tuse convulsiva, atunci avea neutrofilele de 31% (cu o minima normala de 20%). si medicul tocmai asta comenta. are noroc ca imunitatea e buna si lupta organismul. acum are doar 6% si linfocitele cu mult mai mari decat la internare. deci, cel putin empiric, infectia e mult mai puternica, organismul aproape epuizat, iar in momentul asta, ea nu da semne clare de boala - febra, tuse, muci. eu una nu pot localiza infectia, dar nu sunt medic. abia astept sa vina ziua de luni sa ajungem la spital.

Ultima oara a fost editat de prigatel (2012-05-04 16:52:50)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#1322 2012-05-04 16:56:31

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

priga si noi iti tinem pumnii sa te calmezi si sa fie ok ioana
mirik,nu ii paermit,normal dar are iesiri din astea fara permisiunea mea
pai sa iti mai zic ca intr-o zi nu stiu cu ce m-a enervat fiu-sau si am zis ceva de el si ea pe la spatele meu mima ca imi trage un suc in fund?ce sa mai zic altceva...e cu bataia rupta din rai si eu te-am facut eu te omor..sotul e scarbit si fuge de ea mancand pamantul..ori eu nu stiu ce fel de relatie mama-fiu e asta

Ultima oara a fost editat de ddunia (2012-05-04 17:03:59)


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#1323 2012-05-04 16:59:40

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Priga kram stiu ca asa suntem noi mamele panicioase...dar incearca sa te calmezi..de dragul ei...
Te pupam,ai sa vezi ca e totul bine


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1324 2012-05-04 16:59:50

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

priga, te cred, dar ?ncearcă să fi calmă ptr că ?i transmiți starea, iar dacă devine mai apatică du-te la urgențe. Pentru liniștea TA.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1325 2012-05-04 17:07:15

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

priga, cam greu sa fie infectie cu leucocitele normale. Nu ma deranjezi si imi doresc sa te ajut. I-am zis tipei poate ma orienteaza cu un diagnostic sau macar niste investigatii ca sa fii cat de cat informata. Nu e cazul sa gandesti asa de negru totusi. Vorba ta, nu poti sa pui diagnostice de genul leucemii si alte minuni doar pe atat. Eu cum aflu ceva iti scriu mail. Va imbratisez si sunt cu gandul la voi.

Nu-mi mai cer scuze de la mamici pentru ca stiu ca oricare ar fi facut ca tine. Doar le pup si le imbratisez si pe ele si pe bebei. puss


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#1326 2012-05-04 17:09:27

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Fetele folositi careva pampersi tip chilotei? daca da, de la ce firme?ca vreau sa ii iau si eu fetei si nu stiu de care. ar fi mai usor cand mergem afara sau in vizita sa ii pun de aia, ca sa ii pot da jos mai repede cand cere la olita. ea cere la olita sau wc, dar cu pampers normal imi e f greu sa il pun inapoi din picioare. mereu imi trebuie o suprafata pe care sa o intind ca sa il asez.


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1327 2012-05-04 17:10:09

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Ddunia este foarte nesimtita!! Eu una as rupe orice legatura cu ea  box .Daca feciorul ei vrea sa aiba de a face cu ea bine dar eu clar nu as permite sa se mai apropie de mine sau de copilul meu. Nu i-ai zis nimic cand ai obs gestul ala? Eu i-as fi spus ca poate eu nu mai reusesc sa ma opresc cand o sa mimez ca-i dau una peste pupatoare  skitarg


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1328 2012-05-04 17:16:45

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

mirik a scris:

tongue

Daaaaaa!

Pe mine m-au disperat cu capusele ucigase  bang  bang  bang  bang  bang

Totii copii de pe aici stiu ca nu au voie in iarba pentru ca ii musca bau bau capusa si mor  alcool  alcool  alcool .Dar efectic n-am cum sa tin copilul departe de iarba mult prea draga lui. Nu zic ca nu ma tem si eu de ele dar ii verific pielea seara. Voi fugiti de capusele ucigase?

ihi, uite-asa... e cu dubla dedicatie rotfl (NU o las mult, nu in motive de suncii meli). deci... a cui ii mai mare? big_smile

**

Ultima oara a fost editat de katami (2012-05-04 18:10:52)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1329 2012-05-04 17:19:04

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta
Sunteti superbi!!!!

Fata si nu v-au atacat capusele? tongue


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1330 2012-05-04 17:21:21

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

buna!!
birthday iannis,sa te faci mare si frumos,multa sanatate,te pupam

ddunia...lali...eu ma crucesc cand aud asa ceva...eu sunt satula de babeturile astea ...cat despre socrul tau lali...sotul tsu trebuia de la inceput de cand ai zis tu sa nu-i dea,sa-i zica ff clar ca NU...si sa nu mai insiste....

si la mine mai zice socru cateodata:mai are putin fata si o laasa tataie sa bage degetul in paharul c vin...." wow si euii zic mereu...lasa ca, copiii nu au ce cauta cu degetele in paharul cu vin...nu are voie...si el zice mereu...eee,doar un pic asa...si eu:DELOC!!!
asa au facut cu celalalt nepot pe care l au si isi spala mainile prin paharul cu vin sau bere,eu una nu sunt de acord si punct....socru-meu nu e vreun mare bautor,e un om de nota 1000....dar eu imi cresc copiii cum vreau eu...nu cum zic ei....copilul daca vrea sa se joace,are jucarii...nu se joaca cu mainile prin paharele de bautura si apoi sa le bage in gura

priga,nu te panica....sigur nu e ceva grav...eu pe ioana o vad din poze ff frumoasa si nu apatica sau sa para bolnava....sa fie bine rugaciune

eu nus itu ucm stati voi atata afara,nu eprea cald? adica seara e ok,dar ziua?
am fost ieri pana in oras si era o caldura mare,nu m-am dus pe jos ci cu masina si am mers ff putin e jos,doar de la masina pana la o banca sa platesc ceva..am zis ca leisn de caldura..si am vz mamici cu bebei ff mici cu ei prin caldura...eu nu mi-as scoate copilul pe asa caldura....o scot seara cand e mai racoare....

onu bafta la eco
poke
ce lungAN AI TU ACOLO....e mea acum la 11 luni ar 70 si ceva de cm si o vad desutl de inalta....dar al tau la 3 luni cu 71 cm...wow...baschetball-ist il faci

cocofan welcome back...pupam puiutii tai furmosi puss

aseara la 11.30 vecinii ei de la 4 care isi renoveaza ap,lucrau cu bormasina...am zis ca ma duc peste ei,dar and ma intalnesc cu ei le zic...cumd racu sa lucrezi cu bormasina la ora aia? daca nu se opreau si continuau,ma duceam la ei la usa...
de abi aam scapat de unii de la et 1 cu renovarea si acum au inceput altii... bang

ame abea apa,ceai cu lingurita sau biberonul...adora ceaiul si apa si nici eu nu i-am dat cred ca dupa 6 luni am incpeut sa-i dau apa,ceai i-am maidat si cand avea colici...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.