homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17-75


#1407 2012-05-06 12:21:33

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Priga, la multi ani sotului! Sper sa primiti vesti bune!
Aliy_na, si tu ne lipsesti noua!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 



#1408 2012-05-06 12:31:09

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

neata smile


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1409 2012-05-06 13:24:04

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

buna mamici
imi spuneti va rog si mie de la ce varsta a bebelului pot sa fac gimnastica?adica cu manute jos-sus, picioruse ghemuite...din astea.
multumesc


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1410 2012-05-06 13:36:53

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

am pus cateva poze care au fost mai micute, cele facute cu aparatul nostru sunt mari si banuiesc ca asta ar fi cauza.


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#1411 2012-05-06 13:48:04

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Maria are muci si tuseste supa , a pescuit o raceala de undeva.

Ally te pupam, imi era dor de tine.

Amalia, poti face deja, le place smile


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1412 2012-05-06 14:03:17

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Andre, imi pare rau. Poate e o raceala usoara, s atreaca fara administrare de medicamente. Ii dai ceva?Oscilo?
Lore, vazut poze cu frumuselul!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1413 2012-05-06 14:07:18

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Da, ii dau ceva homeopat, maine oricum ma duc cu ea la medicul de familie sa o vada.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1414 2012-05-06 14:59:42

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

andre mersi de raspuns puss


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1415 2012-05-06 16:20:37

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Andreea, sanatate Mariei kram

La noi a inceput vijelia sad

Offline

 

#1416 2012-05-06 16:26:38

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

hello puss


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1417 2012-05-06 20:17:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

salutare mamici  wave

Offline

 

#1418 2012-05-06 20:20:07

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Mersi Ruxy. A facut si febra, sper sa ne revenim repede. Bineinteles ca nu vrea sa manance absolut nimic.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1419 2012-05-06 20:40:10

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

o pupam pe mariuca. sa se faca bine repede!  puss

Offline

 

#1420 2012-05-06 21:44:06

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Multumesc mult Garga. Ma asteapta o noapte grea si fara prea mult somn. Am emotii deoarece este pe tratament homeopat dar sper sa fie bine si maine sa se simta mai ok.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1421 2012-05-06 21:49:33

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

wave azi nu am apucat sa intru deloc.am intrat acum sa va salut si sa va pup pe toate puss .

Andreea  rugaciune sa treaca repede mucisorii Mariei

Noi nu ne mai intelegem deloc cu Alisia. face numai ce vrea ea, nu asculta de nimeni si nimic. zice Nu  Nu si iar nu.urla asa cand ii vine. disperat sper sa fie doar o faza si sa treaca repede.i-a mai pocnit un canin, in total 3, mai este unul de iesit. cred ca si de la canini e f nervoasa. eu una incerc sa imi mentin calmul, dar simt ca o iau razna, nu mai pot. am si tipat la ea, i-am tras si la fund, oricum fara nici un rezultat


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1422 2012-05-06 22:09:28

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

hello!
alina, nu mai tipa la fata. gandeste-te ce greu iti e tie sa ii suporti maraielile, dar ei sa se lupte si cu durerea si cu starile de agitatie....hai, trage o gura de aer, si gandeste-te ca fata nu face asa ca sa te supere pe tine, ci pt ca ceva o supara si pe ea. puss
eu tocmai intrasem sa va povestesc ca m-am intristat teribil mai ieri...am fost martora la ceva ce m-a facut sa imi strang copilul in brate si sa spun :eu nu iti voi face asta.....
o mamica cu un copil de 2 ani, care din varii motive in ziua aia se trezise la ora 5.30, cand ora normala de trezire era 10. la ora 16, copilul inca nu dormise in ziua aia si evident ca era de o nervozitate fara margini, se zbatea, plangea, maraia. mama s-a dus sa il culce, copilul s-a pus pe urlat... la un moment dat o aud pe mama strigandu-i copilului: mi-ai mancat zilele de 2 ani incoace! si copilul se auzea cum striga mama, mama....urmeaza apoi un: hoooo, nebunule,linisteste-te cesafac
va spun sincer, m-a durut inima pt copil in acele momente. daca la 2 ani aude asa ceva...ce va intelege e mai tarziul? cesafac
eu nu judec, si eu am fost la un mom innebunita cu plansul de seara, dinaintea culcarii...urla cate o juma de ora-o ora, pana ragusea. nu vroia nicicum...culcat, sculat, in brate, pe picioare...si eu simteam ca nu mai pot, deci chiar am inteles-o, dar sa ii strigi cuvintele astea copilului, mi s-a paru asa de dureros. sad
sunt sigura ca au fost cuvinte spuse la nervi si oboseala, dar, din pacate, copilul inregistreaza tot...chiar si la 2 ani sad


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1423 2012-05-06 23:06:34

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Alina Elena a scris:

Noi nu ne mai intelegem deloc cu Alisia. face numai ce vrea ea, nu asculta de nimeni si nimic. zice Nu  Nu si iar nu.urla asa cand ii vine. disperat sper sa fie doar o faza si sa treaca repede.i-a mai pocnit un canin, in total 3, mai este unul de iesit. cred ca si de la canini e f nervoasa. eu una incerc sa imi mentin calmul, dar simt ca o iau razna, nu mai pot. am si tipat la ea, i-am tras si la fund, oricum fara nici un rezultat

la fel e si Natiuta mea, deci si eu sper sa fie o faza.
noi avem 3 masele in randul al doilea de masele, 2 ies acuma plus un canin.
mai am o masea in randul II si caninii de sus si sper sa scapam si noi.
la fel si noi tipam tot tot tot toooot timpul, nu putem iesi pe nicaieri si eu am incercat cu santajul: nu mai tipa ca nu mai megem la leagane, dar degeaba.
deci ... eu cred ca e o faza insa  rugaciune  rugaciune  rugaciune  rugaciune sa treaca mai repede.
puss  puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2012-05-06 23:07:27)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1424 2012-05-06 23:43:46

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

hello !

nu am mai intrat de mult. cat ati scriiis !

am fost cu ana la doc de familie (pediatru) pt treaba cu piciorusele cracanate. a consultat-o si mi-a zis ca are inceput de rahitism. asa ca ii dau 10 zile calciu, desi nu prea ar trebui in perioada asta si ii facem un d3 injectabil. apoi la plaja toata vara, zice ea. eu zic ca nu plaja.

iar despre picioruse mi-a zis ce banuiam: e grasuna si nu e exagerat de cracanata, sa stau calma, ca se vor indrepta. mai stau calma o vreme. m-am uitat pe o poza de a mea de pe la 9 luni si eram tot asa cracanata.
nu prea is impacata cu calciul asta, dar...

ana nu mananca de vreo 2 zile sad in afara de lapte ff des, pufuleti...refuza orice solid, pana si iaurtul.

am citi atat de mult ca nu mai stiu nimic.

in cartier la noi, pe unde ma plimb, e o tiganca care cerseste. e destul de tanara. are un copil mic, de cateva saptamani. (e stiut faptul ca mie nu imi plac tiganii, dar deloc, i-as vrea pe toti dusi din tara asta) insa cand vad copilul ala ma doare sufletul.
ma exaspereaza in ce mod il tine imbracat grater pe caldura asta are scutec alb plus o patura deasupra si strans legat cu un cordon. + 2 (!) caciuli grater m-am oprit joi si am stat de vorba cu ea. i-am zis ca nu are nevoie sa fie asa gros imbracat, e muuult prea cald, nu sunt asa sensibili copiii. nici vorba, nu vrea sa asculte. asta ma exaspereaza, insa grija ei e de apreciat (tonul pe care vorbea, si modul in care tinea copilul). il alapteaza si il tine la san fara nicio jena, de cate ori scartaie cel mic. i-am dus vineri 2 body-uri si 1 caciulita de bumbac subtiri si i-am zis sa il imbrace. i-a pus caciulita cat am stat eu acolo, dar cu atata grija si drag grater cat de firesti pot fi oamenii astia... ma duc maine sa ii duc niste pantaloni, ca data trecuta nu mai statusem  sa caut,  si niste sosete (cerute expres de ea, desi tot am insistat ca il infofoleste, ca nu e nevoie, "nu si nu ! daca raceste ?". sper sa nu il vad maine tot in patura aia groasa ca ii fac "scandal". i-am zis sa vad bebele imbracat in body cand ma mai duc, ca altfel i le iau inapoi (nu stiam cum sa o determin sa renunte la infofolit..).
aa.. si tot vineri am aflat ca mai are 4 copii (3 erau cu ea, unul acasa, tot mic, pt ca spunea ca nu are cu ce sa ii cumpere lapte, ca ii da biberon)  bang ce vina au copiii aia ?
de la allyna mi se trage chestia asta, de la tiganca ei de la semafor..

nu v-am povestit asta ca sa ma laudati. cred ca stiti. aveam nevoie sa povestesc cuiva si sa ma descarc pt ca m-a miscat foarte tare intamplarea (in general copii chinuiti, saraci, nefericiti, trezesc in mine niste dureri.. nu stiu de unde, de ce e asa..sau nu vreau sa ma gandesc de ce grater ) Nu aveam cu cine vorbi.
chestii  din astea am mai facut. de fiecare data bocesc de nu stiu ce-i cu mine.


flower, atat de frumos si corect si normal te porti cu Carol !!! Eu inca nu am ajuns la etapa asta, dar mi se pare asa firesc cum procedezi... M-am saturat sa vad si sa aud in jurul meu tot felul de atitudinii tampite. bang
voi (tu si restul de fete) sunteti asa o oaza de.. normal. Eu in realitate nu vad asa ceva in jur. Nu am norocul sa cunosc astfel de mamici.

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-05-07 00:58:30)

Offline

 

#1425 2012-05-07 00:40:05

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

adina, felicitari pt gestul cu tiganca!
apropo de imbracat gros, eu l-am tinut pe pustiulica al meu ilele astea (au fost 30C la noi) in body si pantaloni scurti, iar de 2 zile am renuntat la pantaloni. stam doar in body si cu sosete in picioare+ceva pe cap(bandana)
ei, acum ma uit in jur si vad copiii mai mari cu pantaloni lungi, subtiri-e adevarat, dar lungi, in bluze cu maneca lunga, etc. o mamica mi-a si zis ca daca acum il tin asa, cand or fi 35 cum il mai tin.....si i-am spus ca in chiloti.
acum, eu sunt ft calduroasa si mi se pare barbarie sa tin copilul in pantaloni lungi la 30 c. plus ca e cald tot, maini, picioare si il tin asa de o sapt si n-a facut un muc sau o raceala, deci eu zic ca nu ii e frig nustiu voi cum ii imbracati ziua? ca dimi si seara ii dau si eu pantaloni lungi si o camasuta pe el.
si inca o intrebare, la noi in casa e super cald-deh, suprafata vitrata exagerat de mare, adica sunt cam 30c si nu prea pot sa racoresc nicium. voi ati dormit cu bebelusii in camera si sa tineti geamul deschis? ca ma ingrozesc, daca acum e asa de cald, ce ma fac la vara cesafac voi putea sa ii las deschis pe oscilobatant?
acum ii mai aerisesc noaptea, cand ii dau sa suga...of, mie nu imi e frica de frig, cat imi e de curent sad


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.