homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71-163


#3079 2012-04-30 23:22:28

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Eu ma retrag la pat sa vad filmul dupa protv, mai revin inainte sa sting pc-ul daca nu cumva adorm cu el aprins  chicot
Rozi nu te scuza ca ai prins la fir , ca a fost greu , ca esti obosita... tot nu scapi de zugravit  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2

Va pup acum de noapte buna in caz ca nu va mai gasesc aici... puss  puss  puss  puss  puss
sa stingeti becul, lasati decat veioza ca ne ia la rost Garga pentru factura de curent chicot

Rozi mi-am trecut temperatura de maine ca se se traseze ziua ovulatiei rodnar  rodnar , nu mai puteam astepta pana maine chicot
Imi zice  ca e RIDICATA probabilitatea de a ramane gravi luna asta ca am prestat 2 zile inainte de ovulatie si o zi dupa  dance  dance

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-04-30 23:25:28)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 



#3080 2012-04-30 23:46:01

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Buna seara fetelor, recunosc ca nu reusesc sa tin pasul cu voi, citesc zilnic doar ultimele 4-5 pagini scrise reusind astfel sa-mi fac o idee despre ce s-a intamplat de cand am intrat ultima data. Chiar daca nu scriu foarte mult, ati devenit o prezenta placuta pentru mine si abia astept sa prind cate putin timp sa vad ce-ati mai facut, ce vesti aveti. Ma bucur si ma intristez alaturi de voi ... sumarizand in 3 cuvinte: Imi sunteti dragi toate si stau cu inima cat un purice de fiecare data cand urmeaza sa faceti testul, analiza, investigatia urmatoare. Elena, nici nu-ti imaginezi cu cata emotie intram de cate ori puteam inainte de ora 20 si speram din suflet sa citesc un deznodamant fericit ... Sonia pe tine te port in gand si incerc sa-mi imaginez cu cata emotie astepti ziua de vineri 4 mai, sa dea Dumnezeu sa fie bine! Va pup pe toate si va citesc cu mare, mare drag ...

Eu astazi mi-am masurat foliculii, pe ovarul drept mi-a reperat unul de 10,1 mm ... stiu ca ar trebui sa fie de vreo 20 ca sa fie numai bun si pregatit pt. spart, poate la mine nici nu creste pana la marimea respectiva.

Astazi pe testul de ovulatie a prins putin contur si linia de test, pana acum fiind doar o foarte usoara umbra, probbail zilele viitoare voi avea si test de ovulatie pozitiv. Oare ar trebui sa fac injectie cu pregnyl sa fiu sigura ca se sparge?

Am o intrebare legata de monitorizarea temperaturii: azi dimineata mi-am luat-o si aveam 36,5, imediat dupa cateva secunde am zis hai sa o mai iau odata, era 36,2, apoi 36,4 ... voua vi se intampla asa? Daca era mai mare a doua data fata de prima intelegeam ca presupuneam ca de la bruma de efort in plus facut dar asa? Am verificat si dupa ce am venit de la baie si era 36,4. Oare sa fie cam aiurea termometrul meu?

Ultima oara a fost editat de maya2003 (2012-04-30 23:54:31)

Offline

 

#3081 2012-04-30 23:56:57

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.