homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71-4


#58 2012-04-17 21:12:20

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Buck, hjarta

Onu, sunt de acord sa stai un timp dupa, asta pt ca am citit si pe net, insa crezi ca toata lumea sta asa? Mie astea mi se par niste lucruri care ne fac sa fim din ce in ce mai disperate si sa transformam actul sexual in ceva mecanic. Cand am ramas insarcinata nu stiam nici de picioare in sus, nici de perne sub fund, nici de stat nespalata dupa, si am ramas. Acum stiu toate astea si nu raman.
Alea care raman gravide dupa un viol stau in pat fara sa se spele sau cu picioarele in sus?
No, in fine...mie mi se pare ca exageram.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 



#59 2012-04-17 21:17:59

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Rave, poate ca si exageram dar acem asta ca sa ne marim sansele de a ramane insarcinate... pentru ca daca te ridici deodata si se scurge o mare parte din sperma, in final ajung mai putini spermatozoizi la destinatie...iar daca stai cu perna sub fund, cu picioarele pe pereti, gravitatia ajuta spermatozoid sa se deplaseze in jos....  intr-adevar majoritatea raman fara sa se foloseasca de aceste metode, insa noi, cele care avem situatii mai delicate facem tot ce ne sta in puteri ca sa ne sporim sansele de a avea un bebic...


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#60 2012-04-17 21:22:17

mariposssa
Full member
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 643

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

salutare fetele
vad ca sunteti tare vorbarete....ati schimbat si casuta
sa fie plina de teste +++++++
buck ai o burtica superba.....wau
mia fost groaza de ziua de azi la munca....a fost chiar super ok
am fost relocata pt cateva zile.....dar ma gandesc cu groaza ca va trebuii sa ma duc iar acasa smile
vam pupat
am intrat doar sa va salut...ce e drept nu am reusit sa citesc nimic din urma...sper ca aveti doar vesti bune
merg sa pregatesc copilul de culcare
o seara minunnata....sa aveti grija de voi
puss


sjuk

Offline

 

#61 2012-04-17 21:26:58

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

mari puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#62 2012-04-17 21:27:14

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Sunt de acord cu tine, Elena, dar eu simt ca astea nu ajuta, ci devin un stres in plus.
Mie mi se pare ca picam in penibil. Ma rog, eu poate sunt sub efectul discutiilor cu sora mea, care incearca sa ma mentina intreaga la cap, si imi tot spune ca bebe va veni cand vrea el, nu cand vreau eu. Si asta cam asa e. Adica poti sta ani de zile cu perne si picioare in sus si sa nu vina, si intr-o luna in care nu faci nimic din toate astea sa vina.
V-am mai povestit de colegul sotului meu care incerca de 3 ani sa aiba un copil? Daca nu...va zic acum. De 3 ani se chinuiau sa aiba bebe. Ea, era genul care il trezea in toiul noptii sa faca sex, ca simte ca ovuleaza si alte cele. Analize peste analize, medici si tot tacamul...fara rezultat insa.
Intr-o noapte au fost la o nunta si s-au cam betivanit amandoi. Au ajuns acasa si au tras un sex din ala ca la inceputuri, fara sa stie daca e la ovulatie sau ba...care s-a lasat cu un bebe frumos si sanatos.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2012-04-17 21:27:15

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

exageram sau nu , parerea mea ca e bine sa stam putin in pat dupa... macar pana incepem sa respiram normal rotfl , asa e si mai romantic putin imbratisati dupa un sexinpat

maripossa puss

am pofta de cozonac cu laptee drool si in casa se pregatesc macaroane cu branzaa tongue , in seara asta numai dulce mananc  chicot

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-04-17 21:31:11)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#64 2012-04-17 21:32:31

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Multumesc frumos, fetele! puss Sa va dea DD la toate la fel!!!
Da, Cristina, e baiat..
Sturm, acum ca ai zis tu, parca parca vad si eu..smile


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#65 2012-04-17 21:37:30

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Buck lol


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#66 2012-04-17 21:54:30

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

puss

Offline

 

#67 2012-04-17 21:55:11

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

joy puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#68 2012-04-17 21:55:23

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

fetele,am indraznit sa fac un lucru.am tot auzit ca vorbeati despre topicul lui armand si cat de  marcate erati de amintirile despre el.am cautat vreo cateva zile pana m-am dumirit cum sa caut

sunt coplesita de ce am citit acolo

scz ca am cautat fara sa va spun

Ultima oara a fost editat de ClaraAngel (2012-04-17 21:56:05)

Offline

 

#69 2012-04-17 21:59:03

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Clara e un topic plubic, nu ai de ce ?ți cere scuze...o poveste foarte impresionantă din care toată lumea ar avea de ?nvățat


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#70 2012-04-17 22:01:29

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

buna fete care ati mai intrat , elena m-am uitat la filmulet doamneee am ras cu gura pana dupa ceafa !!!
rave ai dreptate  ne chiunuim prea mult si se produce un stres psihologic enorm cu toate rahaturile astea , dar  la mine cel putin a devenit o rutina nici nu ma mai gandesc la ele , de mai bine de 2 ani..deja e rutina , dar  2 ani in care toate astea n-au  avut niciun efect
buna joi, maripossa , buck esti o mamica superba superba superba
rammo bis
daca am omis pe cineve care a intrat mai incoace ma iertati , ma uit si la masterchef in paralel  bucatar
fetele o sa avem si noi bebeii nostri


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#71 2012-04-17 22:03:53

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Am fost si eu la masa,am mancat ca unul de nu mai vazuse mancare de 100 ani.azi toata ziua am mancat numai cozonac si cornulete diablo maine nu mai fac prostia asta.

Pupici cui a mai intrat/iesit puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#72 2012-04-17 22:04:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Onu, tu cui trebuia sa predai stafeta?

le-am adaugat pe rozi si cristina. atat?

buck, asa am cazut deacord cu fetele, sa fie fiecare topic ( aspirante, burtici, mamici) cu listuta lui. doar aici era si-si-si. am mai facut si un pic de curatenie smile
mai arunci din cand in cand cate un ochi pe prima pagina la burtici ca sa nu te ia bb pe nepregatite   tongue

fluturas, nu te gaseam in lista userilor, nu mai stiam ca e cu 3s "mariposssa". ai revenit la proiectul bb2? smile

pentru temp. bazala cica cea mai stabila ar fi temp. luata vaginal. in timpul menstruatiei nu e nevoie sa o luati. doar daca vreti si nu va este incomod.

Offline

 

#73 2012-04-17 22:06:26

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

stiam ca voi citi ceva cutremurator dar nu asta.sonia era atat de invadata de amintirile acelui moment incat am stiut ca urmeaza sa citesc lucruri grele

si ce am citit,m-a tulburat profund

nu intentionez sa deschid acest subiect.doar sa celebram viata pe care Armand a celebrat-o cu atata decenta

elena,o viata avem asa ca cu cat mai ciufulite la pene cu atat mai bine

garga,buna.asa o sa o iau.intravaginal fara menstre.de luna viitoare ca pe asta am stricat-o

Ultima oara a fost editat de ClaraAngel (2012-04-17 22:08:43)

Offline

 

#74 2012-04-17 22:14:04

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

garga pe mine m-ai trecut fara descriere , e in prima pagina boldit
dar  nu tin neaparat stiu ca esti ocupata cu bebelul
te poop , si te roog  cearta barza ca nu prea vrea sa se joace cu noi chicot  chicot  chicot  chicot


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#75 2012-04-17 22:14:36

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

garga Buck nu apare nici la burtici.la topicul lor


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#76 2012-04-17 22:18:51

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Noapte buna, dragelor! par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.