homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71-8


#134 2012-04-18 10:17:26

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

neata puss
goodluck sa fie o casuta norocoasa,sa vedem dublu rugaciune
aseara am dormit de la 7 seara pana la 10 si apoi nu m-a mai luat somnul si am stat treaza pana la 5 dimi,m-a luat nervii pe al meu ca sforaia ca un pensionar si mai rau nu puteam adormi.
sunt varza de oboseala sad
hell puss sa stapaneasca sanatos al tau noua dantura
rave puss nici eu nu pot sta mult dupa actul sexual pana sa ma spal.stau in bratele lui dar dupa maxim 20 min suntem la baie.
happy birthday birthday birthday birthday birthday tot ce iti doresti sa ti se inteplineasca.
madlenea applause ma bucur ca esti mai bine,nu stiu raspunsul la intrebarea ta sad kram
si la mine e tare urat supa
va puss pe toate ,zi frumoasa sa aveti


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 



#135 2012-04-18 10:17:55

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

neata fete frumoase puss ati fost harnice si ati umplut casuta veche , deci  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck in noua casuta , sa vina berzele

uite asa se ciufuleste o barza de catre barzoi
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/14920_barza1.jpg
si porma vine bebe
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/14920_barza3.jpg

va pup pe toate si va invit la cafea /cioco./ ceai / apa plata  mornincoffee  mornincoffee

HAPPYLICI  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday sa fi iubita si fericita si sa devi mamica cat mai repede

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-04-18 10:19:26)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#136 2012-04-18 10:28:23

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

buna dimineata fete dragi!

am intrat si eu repede sa  puss  puss  puss  puss  puss sarbatorita noastra!  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday sa fii fericita si sa primesti anul asta cel mai frumos cadou   bebic  puss

sper ca sunteti bine toate si ca v-au priit sarbatorile  chicot

va  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss la gramada pe toate si fug sa recuperez ca tare vorbarete ati mai fost de cand nu am mai intrat eu. am planuri mari azi, am de recuperat 50 de pagini  forgetit


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#137 2012-04-18 10:50:10

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

am scris un mesaj si vad ca nu s-a postat, la mine imi da eroare forumul


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#138 2012-04-18 11:21:58

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Neata frumoasele mele puss
Eu astazi am venit prima zi la munca, ieri am avut liber. am lipsit motivat de pe forum smile
ce mai faceti voi? ceva noutati?
Happy puss la multi ani draga mea  birthday  birthday  birthday  multa sanatate si sa ti se indeplineasca toate dorintele
forumul merge fff greu, nu stiu daca e de la netul meu...sad

va pup pe toate puss mi-a fost dor de voi kram

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2012-04-18 11:27:24

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Mada puss neata, nu e de la netul tau, chiar nu mrge forumul


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#140 2012-04-18 11:43:53

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

mada  puss mornincoffee neatza si o zi usoara la lucru
si la mine merge aiurea, nu stiu ce are nustiu


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#141 2012-04-18 11:45:46

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

angel puss muco puss
incerc sa citesc din urma, dar se incarca paginile atat de greu cesafac

Offline

 

#142 2012-04-18 11:50:26

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

fetele dar greu mai merge forumul , mie nu mi s-a intamplat pana acum
neata la fetele care ati mai intrat
fete ma dor sanii de mor , in special sfarcurile parca mi-a legat cineva niste clesti , mer intr-o parte, abia am dormit azi noapte , deci imi vine clar , nu scap nici luna asta
dar   tre sa prind barza si o sa o ciufulesc bine


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#143 2012-04-18 11:54:35

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Blue, ,Mada, Angel, Ales puss multumesc!

Madlena, eu nu ma pricep sa iti raspund dar iti doresc sa te refaci repede si sa vina bebe cat mai curand puss

nici mie nu mi-a mers forumul sad
si cadou de ziua mea, ma doare burtica. Sper macar sa mai intarzie vreo cateva zile uratii

Offline

 

#144 2012-04-18 11:56:19

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

rozi asa e la tine semn ca vin uratii te dor sanii ?
asa era si la mine, si i-am tot asteptat sa vine pana m-au convins fetele sa fac test si era pozitiv lol

Happy puss poate nu vin azi , sau poate nu vin deloc


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#145 2012-04-18 11:57:44

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

rozi stiu cum e cu sani si eu am o durere de cateva zile bune stau nonstop in casa cu bustiera ca altfel mor de durere sad si mai am si eu cateva zile pana la menstra ,dar de luna asta m-a luat prea din timp
off happy puss sa nu mai vina deloc uratii punish


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#146 2012-04-18 11:59:18

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Buna fetele, iubitele!! puss

Happy  birthday si dorinta pe care ti-ai pus-o in inima ta sa se implineasca!! puss  puss  puss

ma sperie putin cand citesc despre dicutiile voastre cu mutatiile, cand ma duc martea viitoare la dr. meu am sa abordez si subiectul asta.

Spun asta, pt ca am o prietena foarte buna , de fapt cea mai buna prietena a mea, care sta in Bucuresti si acum aprox 3 ani, a pierdut prima ei sarcina, cred ca la 2 luni, avort spontan. A fost devastata  grater A ramas insarcinata pur si simplu la prima sarcina si nu s-a gandit ca vreodata poate pati asa ceva.

Dupa ce si-a revenit cred ca dr ei i-a dat sa faca analizele pe care le-am vazut postate pe prima pag, cele care se fac inainte de a dori sa ai un bebe.

Ea s-a ingrozit si stiu ca a facut ceva tratamente.

Mi-a spus asa: ,,Miha, sa-ti faci analize inainte de a ramane insarcinata pt ca nici nu sti cate grozavii pot interveni si cat de bolnava poti fi !! supa

Acum e o fericita, bebele ei are 3 ani si e o minune de baietel Sasha Petru majoreta

Cred ca lucrurile tb privite cu maxima seriozitate in acest sens si tb luate pe rand.

Poate nici organismul nostru nu face doar ceea ce ne dorim pt ca nu functioneaza la parametrii normali si poate, la un moment dat, aici ne ajuta si ne fereste Dumnezeu de nenorocirea de mai tarziu.

Oricum, sper ca nu v-am plictisit cu scrisul.
Eu lupt ca si voi pentru momentul fericit pe care il mai astept in viata mea !! bebe

kram  par  puss  kram

Offline

 

#147 2012-04-18 12:08:43

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

De venit vin uratii, dar macar sa vina cand trebuie diablo

Offline

 

#148 2012-04-18 12:17:54

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

buna miha , vezi ce-ti spune si dr. paote ca iti faci griji degeaba , fii optimista ca trebuie sa fie bine
angel ce sa mai zic si eu , eu am dureri insuportabile de sani inainte sa-mi vina , sotul se uita la ei si-mi zice :daca-ti fac o poza acum si arat cuiva ala pune pariu ca ai silicoane  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2
ales nici bustiera n-o suport , azi noapte am dormit cu o perna intre sani ca sa nu ma sprijin pe mei ca muream
happy poate va fi un cadou de ziua ta un bebel , mai stii de unde sare iepuroiul? happy
poop fetele care au mai intrat , merge greu netul disperat  disperat  disperat  disperat


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#149 2012-04-18 12:30:29

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Rozi as vrea eu, mai ales ca daca n-ar veni ciclul as face testul de ziua sotului. Dar deja ma doare burta, am simptomele de urati. Poate luna viitoare.

Miha eu nu ma prea pricep sad

Offline

 

#150 2012-04-18 12:49:20

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

hello fetelor. doar in trecere ca-s pe picior de plecare
happy LA MULTI ANI, multa sanatate si tot ce ti doresti sa se indeplineasca puss
va pup pe toate


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#151 2012-04-18 13:00:09

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

Salut toate fetele,

Happy: party  La multi, multi ani, multi si buni!

Eu am fost ieri sa mai cer parerea unui medic pt analizele pe care le aveam, la fel mi-a explicat si el, in plus zicea ca poate am insuficienta ovariana ca a vazut un folicul cam mic de doar 6,6 mm (eram in ziua 4 a CM), dar cealata ginecoloaga a vazut mai multi si pareau mai mari (avea e adevarat  ecograf mult mai performant decat medicul care poseda  unul cam vechi). Mi-a mai dat sa iau extract din muguri de zmeur in fiecare zi cate un capac (4 ml) si cica sa merg la el cand am test pozitiv de ovulatie sa vada daca sunt foliculi mai mari si daca se sparg.

Cred ca voi ramane totusi la colega mea ca parca m-am inteles mult mai bine, pare mai profi desi ea nu face cezariene si nu asista nasteri (asta a fost si motivul pt care am cautat si alt medic). Am vb cu ea azi dimineata si mi-a spus ca da, extractul de mugurii de zmeur e bun ca desi ea nu avea mare incredere in astea naturiste ca nu-s sustinute de date stiintifice are paciente care si-au ameliorat clar simptomatologia dupa astfel de tratamente. Ea mi-a zis ca vom monitoriza foliculii in ziua 10,12,14 sa vedem daca cresc si facem cumva sa vina bebe pana am decis eu sa inchis fabrica in iulie smile. Astea-s ultimele noutati.

Rozi sper ca tu sa ai durerile de sani de la bebic, am avut si eu inainte de menstruatia asta niste dureri de sfarcuri cumplite si ginecoloaga mi-a zis ca se poate si de la progesteronul scazut sa fie, a zis ca dupa ce voi lua o perioada o sa se regleze si durerile astea.

Ultima oara a fost editat de maya2003 (2012-04-18 13:01:59)

Offline

 

#152 2012-04-18 13:07:03

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 71

rozi, ce sa se prinda? ca sunt abia in ziua 11 si contact am avut o singura zi pana acum chicot dar ma gandesc de ce nu mai trece scurgerea asta maronie, niciodata nu m-a tinut asa mult nustiu


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.