homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73-10


#172 2012-05-15 09:31:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

tya,iti trimisei pe adresa tya mail.ca nu putui pe adresa ta de mail.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-05-15 09:34:26)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#173 2012-05-15 09:32:18

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Buna dimineataaaaaa... va invit la o cafeluta....

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57790_ceasca_de_cafea_5.jpg

Ioana imi pare rau pt temperatura scazuta  puss Nu stiu ce sfat sa iti dau, eventual continua cu mierea de albine, daca tot a dat rezultate si ai ramas o data poate cu ajutorul ei si ia-ti si TB cum ai facut pana acum. Poti sa iti faci si tu grafic cum avem si noi. Te asteptam cu noutati, sper sa fie bune  puss
Clara   puss tu draga mea nu baga in seama lumea asta care nu stie ce spune. In caz ca iti mai spune cineva ceva, zi-le la obraz... cum ar fi sa li se intample lor asa ceva??? cum ar reactiona??? Si-ai sa vezi cum le inchizi gura, ca e usor sa vb asa pe cazul altora. Tu sa fii bine  puss  Da, sunt total de acord cu tine ca nu trebuia sa povesteasca la tot cartierul, ma mir ca nu i-a fost rusine sa zica, dar poate a facut asta din disperare.
Te cred ca esti impietrita, esti inca in faza de soc di mai lasa-l asa sa se chinuie, caci merita. Mai incolo ai sa vezi tu ce decizie vei lua. Insa decizia sa o iei gandindu-te mai mult la tine, la cat de bine sa iti fie, fii egoista. Esti un om puternic sa stii  buga
Happy, Rmona, Rozi, Sonia, Tya, Mirabela, Madalina,     puss
Cris sunt cu gandul la tine sa gasesti solutie la tot  par  puss
Groaznic ce spui tu despre gravide, offf femei inconstiente  cesafac


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#174 2012-05-15 09:38:29

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

soni puss am primit; multumesc par
madlena puss neata


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#175 2012-05-15 09:41:38

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

madlena puss
da, asa este, probabil cand copiii vin la unii ca pe banda rulanta, nu isi fac nicio grija chiar daca e cazul sa isi faca...

mie mi-e somn rau de tot, m-am trezit devreme sa fiu acolo la 7 si bine am facut ca asa am terminat repede si nu am intarziat nici la serviciu, nici eu nici sotul meu ( a mers si el cu mine smile  )
imi vine sa pun capul pe birou si sa dorm, macar e bine ca azi nu prea am treaba... tongue


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#176 2012-05-15 09:46:36

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

am citit
Clara puss ai nevoie de timp ca sa-ti revii. imi pare atat de rau ca treci prin asa ceva. sunt alaturi de tine kram
Happy puss offf, fir-ar ea de prolactina. iti tin pumnii sa fie singura problema care sa stea in calea visului tau, pt ca avem un exemplu aici care a ramas dupa cateva luni de tratament wink
Muco puss te pup draga mea. cum mai esti?
Cris puss ma bucur ca ai ramas cu o impresie placuta la dr. multa bafta astazi cand mergi sa vb cu dr kram
Ioana84 imi pare rau ca a scazut temperatura, ideea e ca oricum trebuie sa ajungi la un ginecolog. daca, doamne fereste e sarcina oprita din evolutie, trebuie sa te vada un medic. ai grija de tine kram
Mirabela puss sigur ai ovulat in ziua in care a trasat ferty? poate totusi e prea devreme. multa bafta iti doresc
Angel puss saru'mana pt capuccino. azi sunt bine,  azi noapte imi schimb m-a cam durut operatia cesafac abia astept sa treaca inca vreo 2-3 saptamani ca sa fie vindecata bine
Faruc puss Tya puss Rammo puss Madlena puss

mie imi merge greuuu forumul  skitarg

Ultima oara a fost editat de madalyna7 (2012-05-15 09:48:59)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2012-05-15 09:53:07

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

si mie imi merge greu forumul neutral
oare este posibil sa am secretie egg in ziua 8-9 va adica asa arata secretia, e clar egg, dar nu stiu de ce ar aparea asa devreme neutral


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#178 2012-05-15 09:56:08

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Tya puss poate ovulezi mai devreme luna asta nustiu

Offline

 

#179 2012-05-15 09:57:07

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mada puss  eu am oroare de spitalele de stat, n-am mai calcat intr-unul de ani de zile, si imi era teama ca gasesc atitudinea aia pe care o stiam, adica asistente si doctori care tipa la tine sau te ignora smile ca eu una nu suport sa tipe nimeni, oricata nevoie as avea de persoana aia si oricine ar fi, tot ii zic sa se calmeze atata vreme cat eu vorbesc frumos...
dar surpriza placuta a fost ca dna asistenta era ff draguta, a vorbit frumos cu mine, a notat tot, s-a dus la dna dr, mi-a luat sange de nici n-am simtit...nimic de reprosat. Si n-am dat nimic ca nu aveam cum, la cata lume era acolo... Iar dna dr mi s-a parut extraordinara vazand-o cat de interesata e de binele pacientelor si bebelusilor din burtici...

happy, puss nu-ti face griji de prolactina,  e cea mai usoara problema pe care o puteai descoperi...si se regleaza usor cu tratament cu bromcriptin.

Ioana, puss ma rog pt tine sa fie bine rugaciune


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#180 2012-05-15 09:59:02

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

madalina pe langa ca graficul a trasat atunci ovulatia...am avut egg...am simtit ceva dureri in brta si testul de ovulatie a iesit pozitiv
puss sa iti treaca durerea si sa se vindece operatia...stiu cum e par
tya fa un test de ovulatie...poate e mai devreme
madlena buna dimineata puss
si la mine merge greu forumul

Offline

 

#181 2012-05-15 09:59:54

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

of supa atat de greu mi se incarca pag pe forum....imi tot da eroare .... daca nu mai reusesc sa va citesc, va doresc de pe acum o zi frumoasa pusspuss
soni, mada, cris si restul puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#182 2012-05-15 10:03:22

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mada puss te pup sa te simti mai bine


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#183 2012-05-15 10:04:32

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Buna dimineata fetele!!!!!


Mira, dupa grafic sepoate sa fi avut nidatia doar in ziua 11 (eu cred inca ca-i doar 10 desi FF ti-a trasat graficul, mie tot asa mi l-a trasat apoi la un moment dat hop a schimbat ovulatia cu o zi mai tarziu habar n-am de ce) si atunci normal nu iese pozitiv testul.

Eu m-am linistit cu testele, nu mai fac degraba ca oricum am simptome de urati iar azi dimineata m-am trezit transpirata toata (asta nu stiu ce poate fi ...)

Cris sa ai de stat putin la coada!

Sonia Doamne ajuta, eu n-am mai spus nimic dar intotdeauna te vedeam cu bebe fara FIV ... asteptam doar sa vina luna norocoasa pt. tine.

Offline

 

#184 2012-05-15 10:04:56

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

far, angel voi cand ai avut primele semne ca ati ramas insarcinate?  smile

Offline

 

#185 2012-05-15 10:05:41

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

parfumel si burtica, te pupam si noi puss

mada, puss sa nu faci efort fizic deloc, sa nu te incordezi...chiar daca la laparo inciziile sunt micute, totusi sunt adanci si doare pana se vindeca...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#186 2012-05-15 10:07:02

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mira puss eu nu am avut semne , doar ai disparut uratii, eu tot ii asteptam ca ma durea burta i mijlocul , iar fetele mi-au zis sa fac test
poma au inceput sa ma doara sanii pe lateral


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#187 2012-05-15 10:07:09

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mada, mira, nu cred ca ovulez mai devreme, ar fi culmea sa ovulez imediat dupa urati; am mai avut asa cred ca acum doua luni secretie egg dupa urati si test pozitiv de ovulatie am avut in ziua 16 parca


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#188 2012-05-15 10:13:16

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Si la mine merge foarte greu ... sper sa incarce ce vreau sa va arat...
Vreau sa va inveselesc ziua fetelor... Ma uitam adineauri asa pe net si am vazut niste pozee... fetelor mi-au placut la nebunie si va anut ca eu am gasit sala unde vreau sa fac botezul !!!!!!!!!!!  rotfl2  Sunt dusa rau, nu??????? 
Ia sa va arat si voua... Restaurantul e din orasul meu din Ro, aproape de casa chiar.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57790_foto_4.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57790_foto_5.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57790_foto_1.jpg

Stiu ca arata oganizat pt o nunta, dar de ce sa nu fie asa si la botez???  Cred ca copilul meu merita, mai ales ca e atat de asteptat si dorit  hjarta


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#189 2012-05-15 10:13:30

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mmira, puss crede-ma ca in atatia ani de cand incerc sa raman, de multe ori am fost convinsa ca am ramas si am citit muult despre simptome. Realiatatea este ca nici un simptom nu e sigur pana nu intarzie menstruatia, simptomele nu apar asa devreme...stiu ca e grea asteptarea dar nu ai cum sa stii mai inainte, nici test de sarcina nu e indicat sa faci inainte de intarziere pt ca sunt sanse mari sa iasa negativ chiar daca ai fi gravi, si atunci doar te demoralizeaza...
asa ca asteapta cumintica, mananca sanatos, ai grija de tine si Doamne ajuta sa fie bebe!!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#190 2012-05-15 10:14:06

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Neata buna, dragelor! sa aveti o zi minunata!
Serviti micul dejun!http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/18627_1056810-1360x768-good-morning.jpg


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.