homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73-8


#134 2012-05-15 07:47:45

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Neata, avem casuta noua goodluck goodluck

Happy, imi pare rau ca nu au iesit bune rezultatele, nu stiu ce sa spun sad

Clara, nu am reusit sa citesc din urma dar daca am inteles bine te-a tradat sotul ??? Daca da imi pare foarte rau ca trebuie sa treci prin asa ceva. Iti doresc multa putere si sa faci ce simti tu ca e corect si mai bine pentru tine kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 



#135 2012-05-15 07:57:19

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata!!

ioana, eu stiu ca simptomele nu dispar cat ai pocni din degete, ele dispar trepatat odata cu scaderea hcg-ului din sange.
Iti doresc sa fie bebe si ingrijorarile tale sa dispara, desi situatia nu pare pre roz.

Happy, pare rau pt rez proaste. Cand ai facut analizele(in ce zi)? Se pare totusi ca ai aflat un raspuns, prolactina poate fi o cauza plauzibila pt dereglarile hormonale si pt faptul ca nu vine bebe. Important e sa afli cauza pt ca tratament stiu ca exista. Bafta


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#136 2012-05-15 08:01:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata fete, o cafeluta si de la mine  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
va pooop . sa aveti o zi minunata!!! goodluck  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#137 2012-05-15 08:07:53

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Clara puss Nu citisem ce ai scris! Imi pare rau ca treci prin asa ceva, nici nu stiu ce sa zic puss

Ioana, dar ai repetat Beta? Poate totusi nu e luata corect temperatura!

Dirida puss In ziua 21 am facut. Deci faza luteala. Si dupa cum e progesteronul probabil am ovulat, desi ma indoiam de asta. Acu prolactina mi se pare cam maricica, e totusi aproape dublul valorii normale. Probabil exista tratament, da stau si ma gandesc ca pana da rezultate, daca da rezultate; daca nu or mai fi si alte probleme bang

Timean puss

Offline

 

#138 2012-05-15 08:16:33

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

happy tu tb sa gandesti ca exista tratament, important e sa descoperi cauza. Celelate analize hormonale le-ai facut? din z2-3?


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2012-05-15 08:19:42

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Nu Dirida, astept ziua3 sa le fac.

bang Am citit pe net ca un nivel crescut de prolactina poate fi determinat si de afectiuni canceroase, in special cancerul bronhopulmonar. bang Cred ca incep sa devin paranoia

Offline

 

#140 2012-05-15 08:23:59

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neatza fete, va invit la o cafea mornincoffee
happy nu fi speriata, eu ieri ii povesteam elenei cat aveam eu prolactina si nu se punea problema de o tumora
cu tratament adecvat de la endocrinologie se poate rezolva
daca ai intrebari iti raspund cu placere puss
diri puss cum a fost in delegatie?
clara puss imi pare sincer rau ca treci prin asa ceva supa iti doresc multa putere  kram
pupici pt toate fetele fara nominalizari


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#141 2012-05-15 08:24:42

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

happy sm iar incepi cu paranoia? calmeaza-te,o sa fie bine.acum daca e prolactina mare,nu trebuie sa te sperii,poate nu e nimic serios.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#142 2012-05-15 08:30:24

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

happy, sunt fete aici pe forum care au prolactina de 10 ori mai mare decat normal si n-au dat in paranoia ca tine. Exista tratament nu te mai prosti!!!!
Era bine daca faceai analizele in ac ciclul menstrual ca sa le interpretezi in acelasi context. Stii ca ele pot diferi de la ciclu la ciclu nu?

Plus prolactina e influentata de starea de spirit in timpul recoltarii. Eu in locul tau as repeta analiza si ciclul urmator si sa incerci sa fii cat mai linistita la recoltare.

Muco, bine, multumesc. Multa munca, nu prea am avut timp de distractie dar am incercat sa le impac pe amandoua. Am pus poze in album tongue


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#143 2012-05-15 08:46:35

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Muco puss SA intelef ca si tu ai avut prolactina mare? Cat de mare?

Dirida, nu ma prostesc, dar pe partea pulmonara de mult ma tot stresez ca ceva nu e in regula. In fine, dand asta la o parte, nu am fost absolut deloc stresata/agiatat/suparata la recoltare.
Si o sa repet prolactina si la ciclul urmator ca sa vad exact ce si cum

Rrammo puss

Offline

 

#144 2012-05-15 08:47:39

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

eu am plecat la treaba puss zi frumoasa sa aveti smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#145 2012-05-15 08:49:18

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata fete puss

iar ma trezii devreme bang

happy puss nu e f mare prolactina.o sa faci tratament.si scade.eu am citit ca prolactina marita inhiba ovulatia si da ovocite de proasta calitate.fa si restul hormonilor.o sa fie bine!important e sa descoperi problema.

va pup puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#146 2012-05-15 08:52:38

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Sonia puss Pai se justifica ce zici tu. Am avut luni in care nu am ovulat si luni in care am ovulat normal

Mie mi se pare mare rezultatul, dar daca voi ziceti ca se poate si mai rau cesafac

De acu macar stiu de ce nu raman. Si ma rog sa nu mai fie si alte cauze

Iesim sa cumparam una alta puss

Offline

 

#147 2012-05-15 08:54:16

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

happy,pai la cate am citit...am dat si peste asta.sper sa nu fie alta cauza.asta se rezolva imediat.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#148 2012-05-15 08:56:50

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata fete frumoase puss

clara puss vei trece peste , poate il vei ierta sau poate nu, insa tu vei supravietui , acum e greu , e rana mult prea proaspata ca sa iei o decizie , da-ti timp cat siti ca ai nevoie , te pup, fi puternica puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#149 2012-05-15 08:56:51

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata fetele

multumesc pt sustinere, am fost la Fundeni unde am ramas surprinsa cat de draguta a fost dna asistenta, am explicat de ce am venit, i-am dat dosarelul cu toate analizele mele, s-a dus si i le-a aratat dnei dr, si apoi mi-a luat sange sa imi faca si ei niste analize. Mi-a zis sa ma intorc azi in jurul orei 4 pt discutia cu dna dr Uscatescu.
Am vazut-o si pe dna dr, mi s-a parut super ok, se tot chinuia cu niste gravide sa le explice cat de important e sa vina la analize cand le spune ea roll ...mi se pare culmea sa se agite mai mult medicul decat pacientul dar na...cand nu te chinui ani sa ramai gravida probabil nu are aceeasi importanta...
Oricum, abia astept sa merg azi dupa amiaza sa vad ce imi zice ...

garga puss multumesc mult pt ajutor

va pup pe toate


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#150 2012-05-15 08:58:52

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Sonia puss Vad ca si eu incep sa citesc din ce in ce mai multe despre infertilitate...

Angel puss

Cris puss Bafta sa fie bine! Ma bucur ca ai parte de o echipa draguta, cu siguranta profesionisti sunt! Sa dea Domnul sa fie bine pana la capat

Am fugit

Offline

 

#151 2012-05-15 09:00:03

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

cris, multa bafta! Sa intri sa ne zici ce ti-a zis dr U. Oricum sigur iti da tratament. Sa zici de FIV neaparat ca tb sa-ti stabileasca cum iei tratamentul din timpul stimularii.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#152 2012-05-15 09:03:01

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

angelus,neata puss

cris puss ma bucur ca fu bine.si,da,la noi e invers cu analizele si toata corvoada de investigatii.la cine isi urca repede sacii....de multe ori nestiind nici macar ca-i are pana la 5 luni.. bang

happy puss o sa fie bine la tine!nu va trebui sa aprofundezi studiul de infertilitate.eu acum o sa citesc tot de tot.in primul rand despre clinica unde m-am gandit sa fac FIV cand oi avea bani.dar nu numai.poate nu va mai fi nevoie.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.