homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73-128


#2414 2012-05-21 20:26:59

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

happy,sa stii ca chiar daca eu radeam cu rramo,elena,blu,cristina,amalia.. am citit tot ce ai scris.nu dau sfaturi dar eu incerc sa stau cat pot de departe de stresul de a nu veni bebe.eu fac tot posibilul insa incerc sa fiu cat pot de detasata si sa nu ma gandesc ca luna asta sigur va veni.imi doresc doar sa vina.mi-am facut si eu toate analizele,pana acum toate bune,sotoi i-a spus cumnatei mele ca vrea sa faca si el spermograma fara ca eu sa stiu.incerc si fac tot posibilul insa cred ca a face  sexinpat cu ochii pe testul de ovulatie si pe chilotii cu egg-ul pe ei..inseamna dusmani curati.. asa cred eu

cristina,da,si-a dat seama.. dar vreau sa inteleaga efectele devastatoare asupra increderii,asupra noastra,asupra linistii noastre,de felul in care o clipa de  sexinpat fara a se gandi la consecinte ne poate indeparta unul de celalalt.. mai ales sufleteste  supa

rramo  wave pupici

Ultima oara a fost editat de ClaraAngel (2012-05-21 20:29:55)

Offline

 



#2415 2012-05-21 20:32:38

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Clara, stai linistita! Nu se pune problema ca citeste sau nu citeste cineva. Eu scriu mai mult ca sa ma descarc, desi stiu ca poate intr-un fel fac rau si altor persoane...
Nu trebuie sa fie o atmosfera trista doar ptr ca am eu o pasa proasta. puss Si sper sa iti fie bine cu sotul!

Si ultimele luni nici nu am mai facut teste de ovulatie, n-am luat temperatura, nimic.
Cristina puss

Rrammo, o seara frumoasa !

Offline

 

#2416 2012-05-21 20:36:39

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

happy,nu,ideea era ca nu imi era indiferenta supararea ta.. dar fetele astea zapacite ma tot ispiteau la prostii

happy,imi esti foarte draga,toate imi sunteti dragi.suferinta niciuneia nu imi este indiferenta.e bine sa spui ce te supara,stiu ca poate suna a automatism, dar te rog,incearca sa nu te panichezi,da?te rog.o sa fie o cale pentru noi toate.doar ca noi trebuie sa fim mai incercate.asta ne-a si adus aici impreuna si ne-a transformat in amice sau prietene

eu fac testele de ov ca vrea dr sa ma monitorizeze dar le fac oarecum mecanic.temperatura o iau si eu mai ales dpo.dr meu e ff relaxant,nu ma panicheaza,nu baga in seama toate intrebarile mele aberante,e un tip relaxat si i-am imprumutat din atitudine vizavi de bebe

Ultima oara a fost editat de ClaraAngel (2012-05-21 20:40:24)

Offline

 

#2417 2012-05-21 20:38:41

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Happy, cred ca te poti descarca aici linistita...eu daca nu as avea forumul as tine totul in mine si asta nu e un lucru bun.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2418 2012-05-21 20:40:06

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Eu ma depilez si nu mai pot de durere dumbom  dumbom am radacina foarte groasa ... firul gros... uff..
dar asa frumos ramane dupa.... bis  bis  bis

eu raman luna asta insarcinata dupa metoda mierea si scortisoara bis  .... stiu eu  chicot .... numai sotoiul sa fie acasa  rugaciune


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2419 2012-05-21 20:47:48

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Clara, stiu, nici pe departe nu m-am gandit ca esti indiferenta sau ceva de genul.. Nu. E normal ca fiecare sa rada atunci cand simte asta; rspectiv sa planga.
Eu ziceam doar ca nu as putea sa ma simt deranjata ptr ca n-ar citi cimeva ce scriu eu. puss

Si ma bucur sa vad ca esti increzatoare.

Stiu, Elena. Incepe sa imi fie greu la serviciu. Ptr ca nu pot fi abatuta. Ma enerveaza sa traga lumea de mine sa intrebe ce am
Prietena cu care povesteam si ma descarcam e insarcinata in 6 saptamani hjarta Si nu vreau sa o mai incarc cu problemele mele.

Mama mea e speriata si nu prea stie in ce mod sa abordeze problema. Si are atatea pe cap.
Sora mea la fel. Are atatea probleme...Cand lucram impreuna o mai zapaceam pe ea. Acu ne vedem mai rar si nu ma lasa inima sa o stresez cu ale mele.

Cu soacra-mea evit subiectul.

Asa ca ramaneti voi si sotul. Si pot parea imatura ( poate chiar sunt); capricioasa; nerabdatoare; neinformata. Dar nah, asta simt; asta gandesc.

Incerc sa pun problema din alt unghi: citisem un articol in care scria ca unui copil nu-i daruiesti doar viata ci si boala; suferinta de a-i pierde pe cei dragi; lupta; moartea. Si icnerc sa ma gandesc ca daca nu voi avea un copil voi fi lipsita de anumite griji si nu voi face un suflet sa sufere.

Mai bine ma duc sa fac un dus ca deja incep sa intru prin pastai bang

Offline

 

#2420 2012-05-21 20:47:52

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Cristina nu ma pot epila cu epilator...urlu de durere desi am firele subtiri
eu raman in 2 luni gravida, ca nu am scortisoara si iau doar miere rotfl e jumatate de reteta

Happy, cat te inteleg sad

Doamne fereste!! o ruda de-a sotului l-a sunat acum si l-a rugat sa o seduca pe sotia lui ca el are impresia ca il inseala...si daca reuseste sa o seduca inseamna ca nu e fidela. I-a zis sotul meu sa-si caute pe altcineva sa o seduca pe aia. neutral  oameni debili  popa  popa  popa

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-05-21 20:51:24)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2421 2012-05-21 20:52:43

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

iar ați scris o grămadă disperat

mihaD puss

mădă puss da.. cam așa aveam ?nainte să iau AC sad sunt obișnuită cu așa ceva...

rozi puss bine fac.. sunt bine smile

hell puss știu... aștept să ne revenim cu banii să merg la medic să mă programez pentru drilling ovarian.. mai multe nu știu ce să zic..

elena puss și  birthday

clara puss sper că ești bine par

sonia puss

v-am pupat puss puss puss mă bag la movie.. wave


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2422 2012-05-21 20:55:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Almi puss multumesc!  vizionare placuta

rotfl2 rotfl2 rotfl2 l-a sunat iar ala pe sot, il roaga sa-l ajute sa gasesaca un detectiv particular sa-i urmareasca nevasta.... vrea sa se inscrie la "tradati in dragoste" sau "ochii din umbra" rotfl2        iar alea is cat se poate de regizate


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2423 2012-05-21 20:56:23

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

buna fetelor!
mai eu daca nu intru decat seara pana ajung la zi trebuie sa stau vreo juma de ora sa citesc  cine ce a scris:)smilesmile
am o intrebare ca vad ca toata  lumea tine tb la mine a fost aiurea rau am tinut-o vreo doua lunbi si numai aberatii imi arata  cand era sus cand  jos pana la 34,2 ca la cei trecuti pe l,umea  cealalta deci nu stiu ce sa zic  o fi si asta o treaba .
Ia ziceti-mi voi ce metode a-ti mai  auzit pt a ramane  insarcinata ca eu nu mai stiu ce sa fac si pe care sa o mai aplic smile


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#2424 2012-05-21 20:56:45

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Doamne ce chestie.... ramasai fara cuvinte... cum poti face asa ceva...oameni si oameni....
Si mierea e fosrte sanatoasa Elena puss
Eu zic asa sa ma incurajez... incerc sa ma agat in fiecare luna de cate ceva .... ca sa nu cad in stres, depresie...


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2425 2012-05-21 20:57:25

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

*

Ultima oara a fost editat de ClaraAngel (2012-05-21 22:18:36)

Offline

 

#2426 2012-05-21 21:00:52

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Florariu..nu stiu daca sunt "metode" de a ramane gravida....ca sa ramai gravida tre sa fii fertila tu si el. Iara daca nu iese si nu iese, un doctor bun te poate ajuta.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2427 2012-05-21 21:02:03

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

cristina28 a scris:

Doamne ce chestie.... ramasai fara cuvinte... cum poti face asa ceva...oameni si oameni....
Si mierea e fosrte sanatoasa Elena puss
Eu zic asa sa ma incurajez... incerc sa ma agat in fiecare luna de cate ceva .... ca sa nu cad in stres, depresie...

Mai fetelor care e treaba cu mierea si scortisoara ca pe asta n-am auzit-o cine imi spune si mie ???? plssssss


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#2428 2012-05-21 21:09:36

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

de 2 ori pe zi miere si scortisoara (o lingura miere+varf de scortisoara de Sri Lanka)
iar barbatul 2 lingurite de miere in fiecare seara... ajuta , asa se spune...
Scortisoara trebuie produsa in Sri Lanka,india, indonezia si Brazilia-sau sa scrie pe tub scortisoara de ceylon...... cealalta e toxica daca e folosita in cantitati mari... te poti documenta mai mult citind pe net..
puss  puss  puss  puss

Elenus pe mine ma doar edantura dupa ce ma epilez  rotfl2 ....
Almishor... puss vizionare placuta


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2429 2012-05-21 21:18:28

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

happy, ORICE AR FI,SA NU UITI NICIODATA SA FII VESELA.ORICE AR FI.EU SUFAR ACUM DIN CAUZA SOTULUI dar crede-ma ca grija mea este sa nu sufar.din cauza lui,proiectul bebe da rateuri dar ORI MA DOBOARA VIATA PE MINE ori inteleg ca de fapt viata e de fapt prietena mea.nu trebuie sa fii trista la serviciu.modeleaza-te asa fel incat suferinta sa treaca prin tine,nu sa ramana in tine

happy,nu sunt sfaturi.sunt doar eu langa tine,incercand sa iti aduc un pic de seninatate  puss

elena  wow  wow  wow

Offline

 

#2430 2012-05-21 21:20:52

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Cristina rotfl


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2431 2012-05-21 21:29:57

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

cristina28 a scris:

Doamne ce chestie.... ramasai fara cuvinte... cum poti face asa ceva...oameni si oameni....
Si mierea e fosrte sanatoasa Elena puss
Eu zic asa sa ma incurajez... incerc sa ma agat in fiecare luna de cate ceva .... ca sa nu cad in stres, depresie...

Mai fetelor care e treaba cu mierea si scortisoara ca pe asta n-am auzit-o cine imi spune si mie ???? plssssss


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#2432 2012-05-21 21:48:32

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

flora eu nu stiu care-i treaba cu mierea si scortisoara chicot  chicot  chicot  chicot


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.