homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73-129


#2433 2012-05-21 22:05:47

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

miere si scortisoara de 2 ori pe zi sau odata dimineata , trebuie sa se dea pe gingii sau mai bine zis amestecata cu saliva nu inghitita direct
Barbatul trebuie sa ia odata pe zi , seara 2 lingurite.
Scortisoara trebuie sa fie din Sri Lanka, sau sa scrie pe tub scortisoara de ceylon., cealalta e toxica consumata in cantitati mari... cum ar fi acest tratament. Se zice ca se foloseau inca din antichitate ca remediu pentru tratarea infertilitatii
Cam atat ... cred .

Nu a mers forumul pana acum, de accea nu am putut sa iti raspund mai devreme.
Mai am putin si termin si celalat picior rotfl2 ...
Elenus si febra musculara am rotfl .... ca stau incordata ... dar asta prima si a doua oara .... iarna asta nu m-am mai facut si de accea durerea e mai puternica...

Rozico , ai umblat pe la unghiute de ai lipsit ?? retas  retas

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-21 22:08:59)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 



#2434 2012-05-21 22:08:35

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Buna seara, dragelor!
Am intrat sa va salut. Noi am fost la ziua bunicii sotului si sunt cam obosita.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2435 2012-05-21 22:08:39

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

cristina28 a scris:

miere si scortisoara de 2 ori pe zi sau odata dimineata , trebuie sa se dea pe gingii sau mai bine zis amestecata cu saliva nu inghitita direct
Barbatul trebuie sa ia odata pe zi , seara 2 lingurite.
Scortisoara trebuie sa fie din Sri Lanka, sau sa scrie pe tub scortisoara de ceylon., cealalta e toxica consumata in cantitati mari... cum ar fi acest tratament. Se zice ca se foloseau inca din antichitate ca remediu pentru tratarea infertilitatii
Cam atat ... cred .

na eu cura  asta  am tinut-o pt cura de slabire smile
si am dat 2 kg  jos  pe lun a smile
si nu are efect de a ramane gravida ca  atunci eram sigur  acum smile

Ultima oara a fost editat de florariu (2012-05-21 22:27:08)


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#2436 2012-05-21 22:11:58

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Rave puss sa iti treaca oboseala puss
Flo .... nu stiu ...eu incerc sa tin... de slabit nu ar fi rau daca ar da rezultate.... ce am citit ieri ca pentru slabit trebuie amestecata cantitatea in apa... acum  tu stii mai bine, mai ales ca a avut rezultate bune la slabit dar .. la bebe se pare ca nu  sad .... si eu care eram asa de optimista cu tratamentul asta  bang


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2437 2012-05-21 22:13:45

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Si fiindca tot vorbeati de tratamente naturiste, am citti recent si de semintele de in ca ar fi bune:
Semintele de in si fertilitatea

Semintele de in contin un component esential in mentinerea sanatatii tractului genital al femeilor si in prevenirea unor afectiuni: Lignans. Aceasta substanta are o compozitie asemanatoare estrogenului, care se gaseste natural in organism si a antioxidantilor. In acest fel se asigura stabilizarea si echilibrarea raportului estrogen-progesteron din corp, acest lucru avand mai multe beneficii la nivelul aparatului reproducator:



?imbunatateste functiile uterine;



?regleaza ciclul menstrual;



?amelioreaza dismenoreea sau sindromul premenstrual;



?combate endometrioza;



?trateaza infertilitatea.


Si barbatii au de beneficiat de pe urma consumului de seminte de in in ceea ce priveste fertilitatea. Acestea asigura o calitate mai buna a spermei si o imbunatatire a proprietatilor spermatozozilor ejaculati.



Cum se administreaza?



Semintele de in pot fi consumate si in stare naturala, insa cele mai bune rezultate in sanatatea organismului se obtin din administrarea sub forma de faina sau ulei.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2438 2012-05-21 22:15:47

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

noapte buna fete, ma ba la somnik
am fost ocupata cris, mi-am asit un job cu nr2 dupa scoala si sunt fff ocupata . pot vorbi cu voi , va citesc si eu cat pot
poopicei sover  sover  sover  sover  sover  sover  sover  sover  sover  sover  sover  sover  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2439 2012-05-21 22:16:51

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Noapte buna, Rozi! puss

Aa si am mai citit de radacina de unicorn ca ar fi buna pt infertilitate.In vederea tratarii infertilitatii se beau ceaiuri din radacina. Acestea sunt consumate pe stomacul gol si doar o singura data pe zi.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2440 2012-05-21 22:18:57

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Fetele imi cer scuze ca am disparut asa... dar dupa ce v-am scris ca ajunse si al meu acasa... intra sotul pe usa la dormitor cu cel mai mare buchet de flori primit de mine vreodata  hjarta  Am ramas la propriu cu ochii cat cepele... nu ma asteptam...
Va  par  puss  kram si va doresc o seara placuta.... eu ies  wave


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2441 2012-05-21 22:19:24

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Noapte buna Rozi puss.... somn dulce
Nu stiam nici de in sau de unicorn......smile
Foarte frumos Madle applause ..... te cred de ce iesi... ai motiv  patfierbinte .. trebuie sa ii multumesti rodnar  rodnar  rodnar  rodnar  rodnar

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-21 22:20:44)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2442 2012-05-21 22:22:22

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Madlena, sa ai o seara frumoasa alaturi de sotul tau! puss

Cristina, sunt multe remedii naturiste, dar trebuie sa te tii de ele. Nu as lua orice...insa semintele de in, nu vad ce rau ar putea face.

Happy, draga mea, ce rau imi pare rau ca esti trista. puss sa treaca perioada asta mai gri si sper ca in curand sa fii vesela si cu bebe la purtator.
Apropos, de stres si alte cauze pt care nu vine bebe. Verisoara sotului meu, desi are o fetita de 7 anisori, a incercat 5 ani sa ramana insarcinata cu bebe 2, insa a reusit d-abia acum, la varsta de 37 de ani. Prima data a ramas insarcinata f usor, iar a doua oara iata ca s-a chinuit ceva ani, desi nu aveau nicio problema de fertilitate. Asa ca...pot fi si alte cauze necunoscute din cauza carora nu vine bebe.

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-05-21 22:27:54)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2443 2012-05-21 22:26:45

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

eu vă las, că mi se ?nchid ochii, vise plăcute puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2444 2012-05-21 22:27:03

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

am revenit.am baut vinuc rose la terasa.pregatii mancarea alui meu pt maine,dus si somn.

fete,multumesc de urari puss

happy,Doamne ajuta sa nu fie spermograma puss

elena,sper nici la voi sa nu fie.asta e cea mai nasoala.nu prea isi revine.restu e cancan!

va pup.noapte buna.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2445 2012-05-21 22:31:59

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

cristina28 a scris:

Noapte buna Rozi puss.... somn dulce
Nu stiam nici de in sau de unicorn......smile
Foarte frumos Madle applause ..... te cred de ce iesi... ai motiv  patfierbinte .. trebuie sa ii multumesti rodnar  rodnar  rodnar  rodnar  rodnar

se pare ca am ramas noi doua smile de in stiam ca e bun la digestie  si se gaseste  s  bio  consumat de 3 ori pe zi cate  2  lg  inainte  de masa ..... mai mai cate intrebuintari !
la tine  ma refeream cris smile
btw  tu de cand incerci sa faci bebel ?

Ultima oara a fost editat de florariu (2012-05-21 22:33:00)


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#2446 2012-05-21 22:35:55

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

fetele,io vorbii cu amaratul meu.imi aduse un buchet de flori de nu se vedea de el,planse.. e amarat rau.. imi rupse sufletul dar nush ce sa zic,vorbiram in bucatarie o ora  supa

almiii  puss si tu esti bine,da?

soni  puss

fetele,sa va intreb ceva.mi se opri spottingul.am doar secretie si niste intepaturi prin pelvis.stiti cum sunt eu acum?imi trebuie o margareta si sa zic vine menstra,nu vine,vine,nu vine.. loterie.. cred ca se termina in..vine menstra  chicot


am ramas singura?  rodnar

Ultima oara a fost editat de ClaraAngel (2012-05-21 22:40:33)

Offline

 

#2447 2012-05-21 22:41:02

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

"btw"  flo ce inseamana ?
of Clara.... tu stii cel mai bine...e bine ca totusi ati mai vorbit... puss.. nu stiu ce sa zic
Sonica puss
Hell puss

Clara lasa timpul sa isi spuna cuvantul... vine ea menstra daca e sau bebe... puss hjarta

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-21 22:42:14)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2448 2012-05-21 22:41:10

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

hopsieu
ramo rotfl am lesinat de ras,nu am curatat in viata mea peste acklad si nici nu o sa curat dar imi place de mor sa il mananc drool
happy puss si eu am mancat de 2 zile in coace de nu ma mai suport bang ma simt atat de grea,dar asa sunt mereu inainte de cm
si in jurul meu e invazie de gravidute,eu raman la final,asta e
sa iti treaca starea trista repejor puss
elena wow ce ruda are si sotul tau
madlena puss frumos din partea sotului sexinpat placut chicot
clara ,sa iei decizia cea mai buna pentru voi puss
va doresc la toate o noapte frumoasa puss

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-05-21 22:42:02)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2449 2012-05-21 22:43:04

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

ales  puss si  wave

madlena,ce fain.. sa aveti o noapte alba  chicot   patfierbinte

Ultima oara a fost editat de ClaraAngel (2012-05-21 22:44:41)

Offline

 

#2450 2012-05-21 22:43:10

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Clara, mie nu imi place sa dau sfaturi pt cupluri. E bine sa nu te bagi in bucutaria altora, pt ca din afara poti sa vezi lucrurile deformat. Stiu ca acum duci o lupta cu tine insati, ai vrea sa urmezi ce iti spune inima dar ai vrea sa ii dai si o lectie, dar daca tu simti, ca trebuie sa il ierti, atunci fa-o fara sa te mai uiti in urma! Intreba-ti inima ce e de facut, nu forumul!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2451 2012-05-21 22:45:05

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

gata filmul.. stau sa mi se usuce unghiutele.

clara.. da eu sunt bine.. dar din ce citesc pe aici tu nu prea ești bine sad ai probleme cu soțul? ce s-a ?nt?mplat? (scuze că sunt pe dinafară dumbom )


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.