homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73-149


#2813 2012-05-23 11:14:51

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Onutza puss si aici ploua, ce as sta si eu in casa  cascat
Sonia  trombon  puss puss puss

Offline

 



#2814 2012-05-23 11:17:39

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

clara ma bucur ca te-ai impacat cu sotul. sper sa nu se mai repete istoria, dar ma bucur ca ai avut puterea sa treci peste si sa-i mai acorzi o sansa, e un lucru mare sa poti face asta

si eu am avut o experienta din asta cand inca nu eram casatorita, eram la facultate, departe unul de altul. nici relatia noastra nu era intr-un punct foarte fericit. mi-a marturisit ca m-a inselat stiind ca o sa ma piarda. asa s-a si intamplat, desi eu as fi fost dispusa sa-l iert, el a preferat sa plece pt ca m-a ranit. s-a intors in genunchi dupa 2 zile, l-am iertat. si mi s-a spus ca sunt o proasta sa-l primesc inapoi. nu mi-a pasat pt ca a meritat, de atunci relatia noastra e alta, vorbim altfel. promisiunea de a marturisi o eventuala aventura a ramas in picioare, dar n-a mai fost cazul. il simt si stiu ca nu s-a mai intamplat de atunci. te felicit ca ai putut sa-i acorzi o noua sansa si iti doresc din suflet sa nu mai treci niciodata prin asta! sa fii fericita! si da, experianta asta trebuie sa ramana in urma, sa amintesti de ea iti va face rau si tie, si relatiei. reprosurile nu-si au rostul, tot ce conteaza e sa privesti in fata mereu

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-05-23 11:19:14)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2815 2012-05-23 11:18:36

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Buna dimineata,

Almi Ingerash a scris:

hello wave

cris8 puss mi-au dat emoții r?ndurile așternute de tine.. ?ncepi cu clexane din ziua 3? super și baftă ?ți doresc.. ce tratament ai (schema dacă poți s-o spui..)? scump.. 5000 RON.. deci cam 1000 EUR și puțin.. offfffffffff...
- ?ți țin pumnii și ?ți doresc din tot sufletul multă baftă, mult noroc și să te ajute Bunul Dumnezeu să vezi numai liniuțe duble pe testele de sarcină ce urmează să le faci goodluck

Almi puss multumesc mult pt incurajare. Da, incep clexane odata cu stimularea, dna dr cu care fic FIV-ul a fost de acord cu asta.
Eu dau mult pe tratament pt ca am AMH-ul mic (nu ar fi cazul tau...), insa fetele cu AMH bun dau in jur de 3000 ron..
Schema mea cuprinde: Pergoveris 150 UI + Gonal F 75 UI zilnic pt stimulare, apoi din ziua 5 a stimularii concomitent fac si Cetrotide, ia la final Pregnyl. Pergoveris este de ultima generatie, e un mix de FSH - LH, la Promed folosesc des aceasta schema mai ales la AMH mic, am inteles ca e f bun insa e si ff scump...390 lei/fiola, de aceea ma duce atat. Asta e , bine ca dispunem de banii astia, in rest nu mai conteaza decat sa reusim. kram

Madlena, puss da voi ramane optimista, SIMT ca voi reusi acum. smile

Diri puss puss multumesc, trebuie sa vin cu vesti bune sa mai avem si reusite, altfel cum sa le mai incurajam pe fete?? wink

Iar despre mine...ieri mi-am cumparat tratamentul , am dat 4900 ron. Apoi am sunat la clinica ca sa anunt ziua 1 si mi-au spus sa vin azi (nu maine cum ziceam eu!!!) la ecografie si dozare estradiol+progesteron. Deci am fost azi la eco (ziua 2) si am destui foliculi, vreo 6-7 pe fiecare ovar. Acum depinde cum voi raspunde la tratament...ma vor suna dupa amiaza cand au si rezultatele la analize sa imi spuna ce fac mai departe, oricum clar azi incep injectiile. Am o punga mare intreaga de injectii de facut disperat dar asta este...orice pt bebe. Ma simt in siguranta cu echipa medicala cu care fac asta, si azi cand am fost toata lumea m-a incurajat (si asistente, si dna dr de la eco...) ...e minunat cand esti primit la clinica doar cu zambete si cuvinte de incurajare...simt ca luptam cu totii pt reusita mea si ii iubesc pe oamenii astia pt asta.

O intrebare pt fetele care stiu cum se face Clexane: are importanta cand il fac, dimineata sau seara? stiu ca trebuie la aceeasi ora dar nu stiu cum e mai bine, dimineata sau seara..

Nu stiu ce am mai citit, iertati-ma ca sunt cam aeriana acum... smile

Va pup pe toate ! puss puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2816 2012-05-23 11:21:12

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

cris8 pusspuss abia astept sa citesc o veste mare despre tine. iti tin pumnii si-ti doresc la final sa primesti burtica mult visata goodluck


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2817 2012-05-23 11:24:30

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Cris puss ma bucur ca ai incredere in echipa de medici si te incurajeaza. conteaza foarte mult! Doamne,imi imaginez ce de emotii ai!!! ma rog pt tine, draga mea puss kram abia astept sa ne aduci vesti bune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2818 2012-05-23 11:29:27

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

onutza puss multumesc

mada puss multumesc mult kram daaa...am multeee emotii...insa momentan le stapanesc bine, sper sa pot face asta pana la capat...
azi la eco ma uitam pe monitor la foliculi si ma gandeam : incep sa creasca bebeii mei smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2819 2012-05-23 11:29:50

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

ClaraAngel a scris:

madlenu,nu.aseara am vorbit pana la 3 dimineata.de azi incepe totul curat,fara resentimente.nu il voi verifica vreodata.daca are cap sa priceapa,bine.. daca nu.. e liber.insa cred ca a inteles ce poate face o craceala din plictiseala

Clara  buga si  applause  Esti inteleapta... e tot ce pot spune. Tot respectul !!!
Simt ca va fi bine. Si acum odata cu impacarea, care e dulce de fiecare data.. ia si baga mare, ca ai sanse sa ramai dupa pierdere. Uite iti cobesc ca odata cu impacarea sa si ramai luna asta  rock  si asa se va schimba viata ta.. de la rau la foarte bine !!!!!!!   par  puss  kram  Sa stii ca NIMIC NU E INTAMPLATOR  par
Si subscriu la ce a zis Onuta  rock  Foarte bine a punctat  par
Cris ai sa vezi ca asa va fi  par

Fetele revin in 30 sau 40 de min.. depinde cat rezist  va .. ma duc sa fac stepper... ca nu am mai facut de cateva zile. Am fost si la munca si am ajuns obosita si l-am cam neglijat.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2820 2012-05-23 11:31:40

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Cris par pai asa e wink au inceput sa creasca bebeii
madlena sa ai spor smile

Offline

 

#2821 2012-05-23 11:35:38

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

onu,iti multumesc.am luat o decizie corecta si chiar merita a doua sansa.consider ca relatia s-a strans si mai mult.sper sa stie sa multumeasca in sinea lui pentru sansa de a i se acorda o a doua sansa si sa pretuiasca acest fapt

cris,bafta multa iti doresc si sa mearga totul snur,sa se lege toate

Offline

 

#2822 2012-05-23 12:02:49

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

vai ce greu merge forumul  box

Offline

 

#2823 2012-05-23 12:03:16

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

clara puss multumesc
si eu te felicit pt puterea de a trece peste, eu ma bucur ca ai facut asta, si sunt sigura ca va va fi bine, si-a invatat lectia...uneori oamenii apreciaza cu adevarat ceea ce au doar atunci cand sunt pe punctul de a-l pierde...

eu va las fetele, am treaba multa
pupici
wave


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2824 2012-05-23 12:08:27

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neața cascat


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2825 2012-05-23 12:13:56

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

cris,multa putere si Doamne ajuta! puss

clara puss

neata storm puss

mada puss nici n-as fi vrut sa nu imi spui ce te deranjeaza,dar eu am tot zis pe aici ca citesc despre incercarile grele ale altor femei ca sa maridic.de aici poti sa deduci ca niciodata n-am zis/crezut ca povestea mea e cea mai trista...e doar de cacat.atat.ca si viata.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2826 2012-05-23 12:15:01

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

soni puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2827 2012-05-23 12:15:49

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Clara, ma bucur din suflet ca ai luat decizia asta, sunt sigura ca a invatat multe din asta si nu va mai calca stramb.Relatia va fii oricum mai solida, ca el stie ce sa aprecieze acum. Toti gresim la un moment dat mai mult sau mai putin, important e sa invatam din greseli. Iti doresc sa va impliniti visul cat mai curand si sa fiti fericiti. puss

Sonia  diablo  sa nu te mai aud niciodata ca viata ta e de c..at! Trebuie TU sa ti-o faci frumoasa, indiferent de necazurile care apar! Trebuie sa-ti impui sa fii fericita, atat tu cat si sotul tau! Chiar nu vreau sa te mai vad suparata, nu e o solutie in viata supararea, nu te duce nicaieri, te indeparteaza chiar de toti si de toate visele tale. Fii fericita ca ai un sot langa tine care te iubeste, ca ai niste parinti sanatosi care iti sunt aproape, ca ai chiar si o prietena care e langa tine si te asculta si te intelege. Stiu ca fara copilul tu viata nu poate fii frumoasa, dar tu trebuie sa creezi o viata frumoasa in asteptarea copilului, tu trebuie sa oferi inainte de a astepta de la copilul tau sa-ti lumineze viata!

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2012-05-23 12:22:23)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2828 2012-05-23 12:17:02

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

cris, clexane-ul e bine sa il faci tot seara. Alege o ora cand ai sa faci si stimularea si incearca sa o mentii. Nu stiu cum au procedat celelate fete (dar stiu o tipa care s-a inrosit f tare ca a facut clexanul si injectia de stimulare in locuri apripiate), dar mie dr mi-a zis sa fac in mana sau picior clexanul pana termin cu stimularea, apoi am mutat in burta.

pe mine m-a costat trat cam 45-46 mil cu tot cu heparina si progensteron si vitamine. Tot cu gonal am facut si eu.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2829 2012-05-23 12:19:21

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Cris puss spor
Hells puss neata
Sonis puss stiu . pe mine de fapt m-a deranjat rau ca ai zis ca 'restul e cancan'. nu pot sa cred ca eu lupt de 2 ani jumate cu cancanuri. e ff greu indiferent despre ce tip de infertilitate este vorba. asta era ideea. atat. scuze,poate trebuia sa nu spun nimic, dar sunt si eu cam agitata, incerc sa ma linistesc si sa nu ma mai stresez. te pup puss

Diri puss te intrebam cum te mai simti . mai iei tratament?

Ultima oara a fost editat de madalyna7 (2012-05-23 12:20:02)

Offline

 

#2830 2012-05-23 12:28:14

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

moon, diri, mădă pusspusspuss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2831 2012-05-23 12:28:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

moon puss deocamdata asta sunt...

mada puss ba da,e bine ca ai spus.am folosit cam de cacat cancanul ala.voiam sa subliniez ca sperma nu isi revine.atat.nu am zis ca tu nu ai suferit.nici nu zic.sa te ajute Dumnezeu sa ai bebe cat mai repede!

diri puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-05-23 12:29:25)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.