homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22-55


#1027 2012-06-03 19:12:18

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Laura, rugaciunea de la semnatura! Asta spun eu zilnic si ma rog sa fie totul bine si cred k D-zeu ma va ajuta sa fie totul bine.
Nu ai ce sa-ti amintesti, doar dc iti amintesti k testul l-am facut de Buna Vestire, cand toate mi-ati zis k de data asta va fi bine, k este o veste buna intr-o zi de sarbatoare! rugaciune
Eu va las, k merg putin la plimbare.  puss  puss
LE: imi cer scuze k am incurcat, sau k nu am fost atenta. Scria ceva k o cam doare spatele de la operatie...nu am fost f atenta  buga
Asta din cz k intru rar. Mi-ar placea sa stau mai mult cu voi, dar am avut mult de lucru la scoala. In plus zilnic merg in vizita la socrul meu care nu se simte bine, k e grav bolnav. Seara preferam sa ma odihnesc, iar cand am liber, mai fac cate ceva prin casa, sau mai merg la tara, k aici la et 4 simt k lesin.
Sa va spun, k la noi in casa mai vin 2 puisori  bis  pe balcon(nu-l avem inchis) si-au facut cuib 2 porumbei si mi-a fost mila de ei, k au fost ploi si furtuni cesafac . Le-am facut acoperis, le dau mancare, iar acum au 2 oua. hjarta  Mi-e mila de ei sa-i dau afara, chiar dc nu platesc chirie si ne mai si trezesc cu galagia pe la 6 dimi  chicot 
Va las acum, k plec la plimbarica, k s-a mai racorit  partydance

Ultima oara a fost editat de vrabiutza (2012-06-03 19:19:10)


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 



#1028 2012-06-03 19:18:37

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

vrabi, multumesc!
l-am dat pt ca stam intr-un apartament mic si nici nu am ajutor ca suntem singuri la 200 km si nici nu m-as mai putea ocupa de el cum trebuie si stiu ca ar suferi in preajma unei noi "jucarii" de care nu are voie sa se apropie vreun an. dar acum daca l-as putea lua inapoi le-as impaca pe toate si sigur mi-ar fi mai usor decat suferinta de-acum.

laura, nu stiu de magazin, este aici? unde-i sa merg si eu ca tot vanez hainute de bebe si nu prea gasesc. decat debenhams, zara, h&m, fox. mai este sprider, sofi planet, si magazine no name dar nu-mi plac hainele, sunt chicioase.
iar la cele mai sus mentionate, pe cele 3 tinute din poze am dat aproape 3 mil. mult, sunt scumpe acolo hainele dar sunt si de calitate si moderne. sotul dupa fiecare hainuta de banii astia imi zice ca gata, acum are destule lol ?
acum am "noroc" ca-s suparata dupa catel si ma duce el sa cumparam ca altfel n-as pupa hainute de-astea sigur. el e cel cu limitele in casa si cu judecata buna sa zic asa lol ca eu ... lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1029 2012-06-03 19:56:34

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Vrabi, am inteles!
Deno, esti simpatica lolhttp://www.mykids.ro/
Imi place un patut de aici.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1030 2012-06-03 20:20:15

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

hopsieu

Ce fac fetele? puss

Noi am fost putin pe la tara azi si a fost fain ca n-a mai plouat si am stat afara, in curte. smile

Am vazut ca ati vorbit de marimi la hainute. Nici eu nu am prea luat mici, mici (50-52cm), ci mai maricele, mai ales dupa ce mi-a spus ca bebe pare sa fie mare. Maine mergem sa vedem daca e deschis la magazin sa ii luam manusi si paturici. smile

Am "ochit" un carucior DHS la 450 lei, dar e doar 2 in 1 (fara landou). Oare am nevoie neaparat de landou? Voi ce spuneti?  nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1031 2012-06-03 20:24:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

daca se lasa spatarul la 180gr nu ai nevoie neaparata de landou.

  wave  pup burticile puss par

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1032 2012-06-03 20:32:38

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

hello garga!

laura da este, acum cand am vazut bebe acela brunet mi-amintesc ca am vazut reclama pe centura. dar nu am fost, am sa merg big_smile ce patut iti place? mie imi place un carucior de pe site dar pana nu pun mana pe el nu iau de pe net ca am un fix sa fie teapan cu rotile mari, care se umfla, sa nu se legene cadrul metalic in toate partile.

kate, eu chiar asa il caut 2 in 1 fara landou. n-o sa am nevoie de el cu siguranta, mai ales ca scoica se ataseara la carucior, si bebe de la 0 luni poate sta in ea, ca sa nu mai zic ca poti lasa spatarul la ultima treapta si sta drept perfect dar parca nu l-as pune ca nu e asa de moale si mi-e sa nu simta la spate cadrul metalic. sau eventual cu vreo 2 3 paturici sub el.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1033 2012-06-03 20:54:50

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Garga, n-am intrebat daca se lasa, dar presupun ca da pentru ca a zis tipa aia ca e de la 0 luni. Oricum intreb inainte sa-l cumpar. Merci! puss

Deno, stiu ca se ataseaza scoica dar tot pe-aici am citit ca nu e ok sa stea bebe prea mult nici in scoica si ma gandesc ca oricum va sta cand mergem cu masina. Parca n-as vrea si-n carucior sa stea tot in scoica.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1034 2012-06-03 21:14:55

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

kate, am inteles.
eu nu vreau landou, voi naste toamna ma gandesc ca de pe la vreo luna il scot la plimbari mai lungi si atunci il voi lua in wrap, de la primavara planuiesc sa-l scot la plimbare mai mult in carucior si daca nu mi se pare ok statul in scoica, il voi pune in carucior cu paturici sub el. nu iau landou pt ca e ft greu, mare, plus ca bebe de pe la 3 4 luni nu va mai vrea sa stea pe spate total va vrea sa vada si el saracu. si asta inseamna ca as lua landou pt o luna de zile maxim 2. asta in cazul in care nu gasesc carucior dupa criteriile mele 2 in 1 ca majoritatea la care mi-a placut caruciorul efectiv, era cu landou si scoica sau doar cu landou.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1035 2012-06-03 21:39:56

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Pai da, Deno, si eu ma gandesc ca landoul nu-l voi folosi prea mult. Asa ca, daca asta de la DHS ar avea pozitie la 180 de grade, cum zice Garga, pe asta l-as lua. N-o sa iesim cu caruciorul decat pana va fi ok s-o duc in wrap (ma refer la operatia mea), deci foarte putin, in rest, doar ocazional. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1036 2012-06-03 21:41:19

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

hello burtici! puss eu sunt praf de obosita si maine ma asteapta o zi lunga la munk offf


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#1037 2012-06-03 21:44:47

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

katey, dar de ce nu ar fi ok să o iei ?n wrap de cum ieși din spital? At?t timp c?t ai voie să o ridici ( și ai voie la cezariană din prima zi) purtatul ?n wrap nu văd de ce ar fi contraindicat, mai ales că nici nu se mai simte greutatea copilului. So, wear it! wink


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1038 2012-06-03 21:52:13

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

kate, si eu voi fi cu ceza si cred ca-n wrap il scot din spital ca tare n-am chef sa mai dau banii si pe combinezon de-ala de scos din spital. fac o legatura care sa nu-mi vina jos pe talie ci mai sus, mult mai sus de operatie. mie wrapul mi-l aduce luna asta la sfarsit. tu crezi ca simti 3 kg puse pe piept? sa fim serioase... ca gentile noastre indesate cu toate prostiile sunt mai grele decat un bebe.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1039 2012-06-03 22:02:13

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno hjarta


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1040 2012-06-03 22:24:18

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Mno, pai daca asa sta treaba, atunci o duc in wrap de la inceput. smile Eu il comand in jur de 1, sper sa ajunga pana vine bebe.

Deno, m-ai bagat in ceata, ce combinezon? Eu credeam ca pot s-o imbrac oricum cand iesim din spital ...

Off topic: Azi am aflat ca aseara a fost concert Phoenix la noi. Si chiar am iesit aseara, daca stiam ...  grater


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1041 2012-06-03 22:24:24

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

laura e hjarta patutul. eu il primesc, din lemn. si daca era sa-l iau tot din lemn il luam si foarte teapan. mi-a zis mami ca pana la 7 8 luni e ok cel tip tarc, dar cand sta in picioare copilu si incepe a se prinde cu manutele de pat si a-l zgaltai, ea nu-l vede bine pe cel tip tarc lol
mie caruciorul imi place cel de la chipolino optima dar nu este specificat daca rotile se umfla sau nu. oricum ca marime ar fi bune, sunt de-alea mari mari. eu vreau sa se umfle. este 1299 ron.

LE: kate, salopeta de-aia grosuta unde-l bagi cu totu pe bebe, dar merge la bebeii nascuti pe timp racoros sau iarna. tu n-ai nevoie ca nasti vara. tu poti s-o imbraci in body si pantalonasi lejeri si in wrap hjarta

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-06-03 22:26:11)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1042 2012-06-03 22:33:28

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Gata, Deno, stiu. smile
Si mie mi se par mai rezistente patuturile din lemn. Celelalte, insa, sunt practice pentru voiaj, ca poti lua patutul cu tine. Am zis ca mai incolo, daca vom avea bani in plus tongue, luam si din ala ca noi cum mai plecam la bunicii mei la Sb pe mai multe zile, ne-ar folosi. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1043 2012-06-03 22:36:11

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, dar c?t crezi că va sta ?n pătuț...că la c?t de atașată te văd eu sunt 95% sigură ce veți practica co-sleeping.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1044 2012-06-03 22:56:36

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

da hell asa ma gandesc si eu tocmai de-aia ne luam acum pat de 1,80 lol
oricum il primim cadou si tarc oricum luam ca mai mergem si noi acasa sau te miri pe unde si va avea nevoie si ca spatiu de joaca.
dar sa sti ca numai de sufletelele astea nevinovate ma atasez asa tare ca de persoane nu.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1045 2012-06-03 23:14:27

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

de persoane nu p?nă c?nd o să-l vezi ... E al tău...e cu totul altceva....

Cumnată-mea nu suporta copiii...la modul isteric c?nd se-mpiedica vreunul ?n picioarele ei...sau era mai aproape de 10 metrii..Ei acum e mămică și tot așa e față de alți copii...dar al ei e al ei....co-sleeping, și aproape AP...deși a dat chix cu alăptarea, singura chestie ce nu i-a ieșit 9ptr că a ascultat de oameni ?cu experiență? )


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.