homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22-54


#1008 2012-06-03 16:23:12

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

hopsieu

Deno, e bine...a ajuns la 7:30 la spital..au monitorizat-o, constatat că bătăile fetei sunt neregulate și tensiunea mamei 16/12...la 9 era ?n sală, dar au mai așteptat să scadă tensiunea mamei ptr anestezie...la 11:20 era născută...prima zi s-a ridicat doar pe marginea patului că era amețită. Alăptează exclusiv din prima zi...pentru că a avut fata la ea ?n salon mereu...au luat-o doar s-o pună la lampă ptr icter (avea cunoștințe la spital). Acum e cam obosită ptr că fata e fomistă tare și ea abia apucă să ia o lingură două de m?ncare printre picături, o mai doare din c?nd ?n c?nd operația și spatele, dar suportabil și de ?nțeles că e tot timpul cu fata ?n brațe. Fata a luat foarte bine ?n greutate...aproape 800 de grame. C?nd mai vorbesc cu ea revin cu detalii.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 



#1009 2012-06-03 16:57:21

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

kata, da...si mie nu doar ziua ci viata, cel putin acum. simt ca innebunesc in casa, ma uit ca o crizata dupa ea sa vad daca vine din balcon, din baie, am ajuns sa-mi doresc sa vad pisu ei prin toata casa. mai insistam, poate s-o satura de noi si ne-a raspunde intr-un final. i-a trimis sotul mesaj ca sotia e gravida si nu se opreste din plans dupa caine dar nici gand sa raspunda sad ei pot sa ia orice alt caine ca sunt destui, dar pt mine doar cainele ala e important, atat.

hell, ma bucur ca este bine, dar pe mine ma intereseaza mult daca i-a trecut raul care-l avea in sarcina, eu iar am inceput cu varsaturile si ma simt de parca nu s-or termina niciodata.

intre timp m-a dus sotul iar la cumparaturi de lucruri mici ca sa uit de catelus, dar cand am intrat in casa, aceeasi poveste.
va pun totusi niste poze cu dragalaseniile hjarta

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57470_2012-06-03_164112.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57470_2012-06-03_164148.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57470_2012-06-03_164253.jpg


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1010 2012-06-03 17:02:09

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, da...i-a trecut, nu mai vomită..acum e doar ceva mai slăbită, dar ?și revine pe zi ce trece.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1011 2012-06-03 17:02:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

deno, ti-e rau de la suparare, acupunctura le leaga la fix supa
nici mie nu-mi vne sa cred ca idioti pot fi sad de curioztate, era cu pedigree, costa mult un astfel de cutz? pt ca daca da... nu vreau sa te amarasc si mai tare, dar e posibil sa fi fost "traficanti" sad
hainutele-s hjarta hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1012 2012-06-03 17:08:05

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

kata, costa mult cutzu cand e pui, noi am dat 13 mil pe el, era fara pedigree dar l-am luat din petshop si sunt mai scumpi acolo dar e sigur ca e "original" insa la maturitate scade pretul ft mult, noi l-am dat cu 4 mil, dar avand in vedere ca se gasesc si puiuti la pretul asta, nu a fost ieftin. nici nu vreau sa ma gandesc ca l-a vandut nu stiu cui ca innebunesc. singura mea alinare este ca ii e bine la fata aia, pt ca zilele trecute mi-a trimis msj si mi-a zis ca e fericit mananca se joaca, e foarte bine. de cand i-am zis ca vrem sa-l luam inapoi nu ne mai raspunde sad

hell, deci mai am o speranta ca trece dupa nastere.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1013 2012-06-03 17:15:35

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

DSeno, trece sigur...disgravidia este urmarea faptului că organismul tău percepe sarcina ca pe un corp străin, toxic și se comportă ca atare...c?nd corpul străin este ?ndepărtat, dispare cauza, deci automat și simptomele..nu are de ce să ?ți mai fie rău apoi. Doar de oboseală, dar nu vei mai vomita.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1014 2012-06-03 17:18:57

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, ti-e rau de la plans! Incerca sa te gandesti la bebe! Desi e nedrept sa trebuiasca sa faci o alegere, daca as avea de ales intre bebelusul meu si un caine (oricat ar fi el de drag), nici nu as sta pe ganduri ... Gandeste-te la bebe, cat il pot afecta starile astea de rau pe care partial ti le induci. Normal ca nu putem controla varsaturile, dar psihicul conteaza enorm... cata vreme ai fost optimista si linistita, te-ai si simtit mai bine.  Probabil, o sa fiu condamnata ca te cert un pic, dar eu cred ca prieteni nu sunt aia care iti lauda nebuniile, ci care iti deschid ochii... deci... potoleste-te, gandeste-te la bebe si ca in viata facem si sacrificii pentru copiii nostri (sa dea Dumnezeu ca asta sa fie cel mai mare sacrificiu pe care o sa trebuiasca sa il faci pentru acest bebe iubit!). Catelul e  bine-mersi, in schimb pe bebe il afecteaza starile tale de plans, lesin... etc. Probabil l-au indragit si de aia nu vor sa il dea..
Te pup si incearca sa treci peste! In viata ni se pot intampla lucruri mult mai rele.  puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2012-06-03 17:21:04)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1015 2012-06-03 17:26:07

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

honney iti multumesc si sotul la fel imi spune  si la fel incerc si eu sa fac dar oricat de incredibil ar parea...este peste puterile mele. si de-asta l-am dat pt ca ne-am gandit la bebe fara sa clipim. dar se pare ca mai mult rau ii face absenta lui ca prezenta.
daca nu reusesc sa-l aduc inapoi normal ca o sa ma consolez dar eu traiesc totusi cu speranta ca o sa mi-l aduca inapoi.

kata, cum acupunctura, ce? ma face sa nu mai sufar dupa el? bine-ar fi sa existe un astfel de remediu, dar nu cred sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1016 2012-06-03 17:44:08

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, cred că ce a vrut Kata să spună este că acupunctura vede o legătură ?ntre starea ta emoțională și accentuarea disgravidiei...wink


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1017 2012-06-03 17:47:52

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

denorah00 a scris:

honney iti multumesc si sotul la fel imi spune  si la fel incerc si eu sa fac dar oricat de incredibil ar parea...este peste puterile mele. si de-asta l-am dat pt ca ne-am gandit la bebe fara sa clipim. dar se pare ca mai mult rau ii face absenta lui ca prezenta.
daca nu reusesc sa-l aduc inapoi normal ca o sa ma consolez dar eu traiesc totusi cu speranta ca o sa mi-l aduca inapoi.

kata, cum acupunctura, ce? ma face sa nu mai sufar dupa el? bine-ar fi sa existe un astfel de remediu, dar nu cred sad

io una te inteleg perfect, eu am suferit in sarcina cu cris pt niste catei de la bloc si stiu cum e sa... nu te poti abtine. si nici nu stiu daca e cazul... cred ca mai bine e sa exteriorizezi decat sa strangi in tne. pt c ce simti nu poti nega sad

nu, ma refeream la faptul ca starea ta de rau e controlata in acupunctura de meridianul vezicii biliare, acelasi care e afectat cand ne enervam/suparam. nu stiu daca se poate remedia prin ace... teoretic da, practic... si eu cred ca  e cam greu puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1018 2012-06-03 17:48:32

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

hell  dumbom off

kata, am inteles. nu doar eu m-am atasat enorm de ea ci toti, si sotul plange dupa ea si nu e gravid nici plangacios. si mama a plans dupa ea si n-a mai vazut-o de-o luan si oricum ea o vedea rar ca e la 200 km. dar este un catel incredibil de iubaret, efectiv se urca dimineata pe mine sa ma sufoce de drag si de bucurie ca am deschis ochii. oi fi eu mai cu hormonii la cap dar toti sufera dupa ea si mamei nu-i plac animalutele, dar dupa ea plange, iti dai seama cat de dragalasa poate fi.

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-06-03 17:54:45)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1019 2012-06-03 18:30:15

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, hainutele sunt superbe!


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1020 2012-06-03 18:37:05

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

hopsieu  Buna, fete frumoase!  puss  puss  puss
Stiu k am lipsit mult, dar pur si simplu nu am avut timp sa intru. Seara , cand mai respiram si ei, intra sotul pe net, iar eu consideram k mai bine ma odihnesc. Iar cand am timp, merg la tara, k imi place sa stau in curte. Eu st bine si am inceput sa mananc si cate putina carnica, cam la 2 zile.
Am citit f putin si am vazut k Any a avut ceva problemute   cesafac
Any, sper k esti bine si k bebe va iesi atunci cand trebuie.  rugaciune  sa fie totul bine!
Am citit k Blue nu a mai intrat si k a scris de o scurgere ciudata.  rugaciune  sa fie totul in regula si  rugaciune  sa intre cu vesti bune. puss
Hel, am vazut k sora ta e in spital cu pitica. rugaciune  sa se faca bine si sa mearga repede acasa  puss
Elenaha, felicitari si sarcina usoara.
Parfumel, am vazut la semnatura k e baietel  rugaciune  sa se nasca sanatos si la termen. Sper din suflet sa ne intalnim la CJ  puss
Deno, am vazut k ti-ai dat catelul. Imi pare rau k suferi. Nu stiu motivul pentru care l-ai dat, dar sigur este unul intemeiat.  E greu sa-l inlocuiesti, e greu sa-l uiti, dar cand va creste bebe poti lua un alt catel care sa va bucure viata  puss
Hainutele sunt superbe. Abia astept sa aflu si eu ce mogaldeata de bebe am in burtica, k sa incep sa cumpar ce am nevoie  hjarta
Maine intru in S15, iar dr a zis  sa merg la 16 sapt la eco si sa vedem de triplu test. Sigur va fi bine  rugaciune
Katami,Laura Honney, Sweety si care mai sunteti, va pup pe toate  si sper k sunteti toate bine!  puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de vrabiutza (2012-06-03 18:37:32)


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#1021 2012-06-03 18:39:57

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Vrabi puss ! Ce semnatura frumoasa si promitatoare ai!


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1022 2012-06-03 18:44:30

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

laura_rts a scris:

Vrabi puss ! Ce semnatura frumoasa si promitatoare ai!

Laurapuss  este o rugaciune pe care o spun de cand am vazut a doua liniuta pe test, din 25 martie, de Buna Vestire, daca va mai amintiti  rugaciune
Tu cum mai esti? Am vazut k bebe e bine, cerclajul ok si colul sta cuminte  rugaciune  sa fie bine!  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#1023 2012-06-03 18:48:51

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Vrăbi, sora mea e acasă..nu ?n spital big_smile
și Veve a intrat ieri la aspirante...e bine și ea și bebe dar nu prea are timp.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1024 2012-06-03 18:53:28

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Hell, scuze, sigur nu am fost atenta  buga
Ma bucur k e bine. Oricum am vazut k ai scris k fetita a luat in greutate 800 g. Sper k de data asta nu mai gresesc.
Ma bucur k totul e bine. puss   Te asteptam si pe tine cu vesti de bebe. rugaciune  S-a intors sotul tau?
Ma bucur k Veve e bine  rugaciune  sa fie bine pana la termen.  puss  sa fie la toata lumea bine  signof10


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#1025 2012-06-03 19:06:33

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Vrabi, da, suntem bine. Ce rugaciune, nu mai stiu sad.

Deno, la tn in oras este mykids, ce parere ai?


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1026 2012-06-03 19:10:31

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Vrăbi, de data asta ai nimerit-o big_smile


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.