homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74-53


#989 2012-05-26 21:25:14

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Raveca a scris:

Esti a treia zi de cm? Scuze, dar nu prea am priceput ce ai scris. Teste de ovulatie nu folosesti?

Nu darga  mea  sunt  in a treia zi fertila  daca e sa o iau  babeste dupa  calendar sau chiar dupa  calculatorul de ovulatie .Nu nu folosesc  teste de  ovulatie ca nu am gasit la farmacie  si nici nu as stii cum sa le  folosesc  butter , dar faza nasoala e ca ma  doare  burta  cum nu m-a  durut niciodata si am senzatia ca cineva ma strange  efectiv de ovare , ba mai mult  simt  cand se elimina  acel lichid  galben  ma rog  mai mult  alb, ceea ce nu mi s-a  intamplat  pana acum , nici macar  cand  am fost  gravida  si de asta intrebam daca e ceva normal si daca a mai  patit  cineva asa ? supa plus ca in zilele astea ar trebuii sa prestez daca vreau   gravida   numai ca nu prea imi arde, nasol.......deja sunt  exact 3 ani de cand  am ramas gravida (prima si ultima data ) sper ca macar daca tot ma dor sa ma aleg cu bebic  rugaciune


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 



#990 2012-05-26 21:33:17

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Flora, eu in locul tau as incepe sa fac teste de ovulatie. La un cm de 34 de zile, cum ai scris ca il ai tu, incepi sa faci teste de ovulatie din ziua 17 a cm-ului, pana se pozitiveaza. Mai multe detalii le ai pe prospectul testelor.
Sau ar mai fi monitorizarea ecografica a ovulatiei, dar e mai costisitoare.
Bafta multa sa vina bebe!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#991 2012-05-26 21:34:45

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

bună Andy, noi verm să fim mămici, nu suntem. ?ți dorim să fii tu deschizătoare de drumuri


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#992 2012-05-26 21:48:32

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Raveca a scris:

Flora, eu in locul tau as incepe sa fac teste de ovulatie. La un cm de 34 de zile, cum ai scris ca il ai tu, incepi sa faci teste de ovulatie din ziua 17 a cm-ului, pana se pozitiveaza. Mai multe detalii le ai pe prospectul testelor.
Sau ar mai fi monitorizarea ecografica a ovulatiei, dar e mai costisitoare.
Bafta multa sa vina bebe!

Ms  la fel , dar nu gasesc  teste de ovulatie la noi la famacie  ce ma fac de unde sa le procur si cam cat costa ? si cate trebuie sa fac ?
spermatozoid  coffestudiu  18


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#993 2012-05-26 21:57:39

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Flora, cum sa nu gasesti teste de ovulatie? Se gasesc in orice farmacie.
Le faci pana se pozitiveaza si costa in jur de 25 de lei.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#994 2012-05-26 22:03:08

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Raveca a scris:

Flora, cum sa nu gasesti teste de ovulatie? Se gasesc in orice farmacie.
Le faci pana se pozitiveaza si costa in jur de 25 de lei.

La  noi la farmacie  au zis ca nu aduc asa ceva  am intrebat 2 luni la rand , tebuie sa ajung in Alba  poate acolo gasesc , nu se prea utitlizeaza  vad ca prin zona mea .....se pozitiveaza cu doua dungi ca si cele de sarcina nu ?
de fapt care  e diferenta dintre  ele ? spranceana  sm  sm  popa


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#995 2012-05-26 22:07:15

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Buna seara fetele!!!

Andy bine ai venit pe la noi!!!Ce ne povestesti de tine?

Eu ma simt ca naiba,am mari stari de voma.

Va pup.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#996 2012-05-26 22:11:46

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Flora, pe testele de ovulatie ai mereu 2 liniute, insa se considera pozitiv cand sunt de aceeasi intensitate liniutele.

Ioana, sper sa te simti mai bine ! Odihneste-te! kram

Eu ma pun la TV. A inceput Eurovisionul. Tin pumnii pt Mandinga!
Noapte buna!

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-05-26 22:12:41)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#997 2012-05-26 22:13:40

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Ioana84 a scris:

Buna seara fetele!!!

Andy bine ai venit pe la noi!!!Ce ne povestesti de tine?

Eu ma simt ca naiba,am mari stari de voma.

Va pup.

poate o fi cu ochisori sau ....?sper a nu ai toxinfectie  alimentara sau vreo alergie la medicamente ca de obicei asa se manifesta  ai grija  kapitulation  supa


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#998 2012-05-26 22:28:31

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Cer scuze ca am disparut asa  astazi.... dar am avut niste motive intemeiate si neplacute din pacate. Am avut o zi foarte proasta si prefer sa nu o comentez. Nu din cauza sotului... e tot ce precizez.
Am citit din urma, insa nu vreau sa comentez in nici un fel, prefer sa uit ce am citit.
Ma uitam la graficul meu cu temperatura, sper sa nu scada maine... Poate asa daca ramane temperatura inalta imi vine si mie menstra.

Florariu.. dai pe google... teste de ovulatie.. si iti da raspuns la tot ce doresti  tongue

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-05-26 22:29:46)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#999 2012-05-26 22:29:16

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Raveca a scris:

Almi, puss  cred ca in ochii oricarei fete de aici, care inca nu a ajuns sa fie mamica, ai citi durere.

... pe care fiecare e liberă să și-o exprime sau nu smile și ?n modul ei evident..
nu am zis nicăieri că ar exista cineva pe aici ?n ochii căreia nu s-ar citi durere și n-aș vrea să interpretezi (din nou) așa cum vrei.. efectiv am spus scurt și cuprinzător: sonia ?și expune sufletul aici, nu masca pe care o afișează și prin care numai ochii exprimă contrariul a ceea ce afișează face2face.. NU e ipocrită (țin să specific să nu se interpreteze), e o femeie care NU vorbește cu cei din jur despre durerea pe care o are tocmai să nu le strice cheful și să ?ncerce să se destindă.. ?nsă ca la fiecare (bănuiesc) te destinzi la un grătar, la un suc etc, dar c?nd ajungi acasă și te găsești ?ntr-o liniște deplină tu cu g?ndurile tale alea de-ți macină sufletul rău de tot reiese adevărata ?tu? (NB: am generalizat)
nu am văzut prea mulți ochi de pe aici (live) așa că nu pot să vorbesc dec?t de ceea ce am văzut wink

happy puss

rozi wow.. păi nu erai tu aia care trece peste orice răutate și greutate și... și... viața e frumoasă? ce te-a deranjat așa tare la mesajul meu (?n speță) de ți-ai luat jucăriile și ai plecat? mi-am zis părerea referitor la tine și la ceea ce-mi transmiți, așa cum și tu nu de puține ori ți-ai spus părerea despre sonia sau ai ?ncurajat-o ?n urma unor concluzii trase de tine.. no offence dar aici (și nu numai) nu toată lumea poate fi plină cu hiperoptimismul pe care-l ai tu.. și eu sunt optimistă, și eu ?ncurajez.. dar de multe ori doar un simplu ?x puss ? (unde x = numele celui căruia vrei să-i spui ceva) face mai mult dec?t 10000... 000 de cuvinte sau smile-uri..

florariu dacă ai intrat ?n perioada fertilă și acuzi durerile alea ?nseamnă că azi-m?ine se produce ovulația smile

?n altă ordine de idei.. dacă am deranjat pe cineva cu ce am scris, ?mi pare rău.. probabil nu trebuia să-mi reiau activitatea pe aici, dar nu am de ce să mă răzg?ndesc.. sunt aspirantă și locul meu este aici at?t timp c?t respect regulamentul smile

somn ușor tuturor și ?ncă o dată dacă am supărat pe cineva cu vreunul din mesaje, rog iertare dar asta mi-e părerea/astea-mi sunt părerile (pe care cele mai multe dintre voi mi le cunoașteți) puss puss puss wave


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1000 2012-05-26 22:29:37

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

marlena puss kram

Almi...așa-i eu mă ?nveselesc dacă văd de ex numele tău sau al mikăi....(și al altora) puss

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-05-26 22:32:08)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1001 2012-05-26 22:31:08

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Hellstorm a scris:

marlena puss kram

Dai un miel  rotfl2  .... chiar daca e dupa Pasti  par   puss  eu il accept

Almi ce mai faci????


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1002 2012-05-26 22:32:33

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

dau, că eu nu măn?nc


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1003 2012-05-26 22:33:07

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

madlena puss bine fac.. aștept să treacă timpul chicot

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2012-05-26 22:44:17)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1004 2012-05-26 22:34:44

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Almi Ingerash a scris:

madlena puss bine fac.. aștept să treacă timpul chicot

Si eu la fel.... Ioiiii am avut azi una din cele mai proste zile. Preferam sa fie exclusa din calendar.
Cat mai stai singurica????

Hell supeeerr .. deci m-am facut cu un miel  par  puss
Tu esti bine???

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-05-26 22:35:40)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1005 2012-05-26 22:36:56

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Ms fetele de sfaturi atunci chiar ca ii dau bice sa fie cat m,ai mult  hjarta si hjarta si hjarta  si sa speram la bebic
Madlena  ma uitam la  semnatura ta ce vrea sa insemne , eu  sunt  mai nou si nu stiu .....daca nu te deranjaza ???????
BTW ma tot  intreb de ce nu se poate sa fie liniste si suport  pt  toata lumea ,aici eu cred ca venim  fiecare sa ne spunem pasul si sa ne incurajam , iar daca una  are o problema de ce  trebuie sa o  blamam in loc sa o incurajam , haideti fetelor ca se poate sa lasam la oparte  mandriile si orgoliile  , in fond si la urma urmei  trebuie sa ne vedem fiecare  motivatia pentru care suntem aici ...fiecare avem zile proasta si zile bune ....eu daca am un copil mort ce ar trebuii sa imi iau campii....uite ca nu vreau sa o fac , nu sunt nici optimista incurabila  ci sper , si sper ....asta e tot ce pot face si ma bucur ca  am gasit  acest  site unde vad ca nu sunt singura , unde incerc sa mai invat cate  ceva sa  vad unde gresesc si  sper ca alaturi de voi toate sa  ajung la premilu mult  dorit  acela de a avea un bebic ceea ce va doresc  si voua  din tot sufletul meu plin de suferinta amara......mult curaj  ca  se poate !si daca nu se poate cu vorba  buna va invit  pe toate  la  storstark  alcool  18  si poate ne mai trece  si ne  apucam de  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  hopsieu  happydance  happydance  happydance

Ultima oara a fost editat de florariu (2012-05-26 22:47:33)


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1006 2012-05-26 22:42:15

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Almi, nu mă pupași sad


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1007 2012-05-26 22:43:04

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Nu ma deranjeaza Florariu.  Stiu ca esti noua.
Pai traducerea ar fi urmatoarea : sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca mi-a acordat o noua sansa, caci am ramas insarcinata insa sarcina s-a fixat in colul uterin si am fost operata, iar riscul era de a pierde uterul  smile
Cam asta ar fi pe foarte scurt.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.