homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-26


#476 2012-06-18 15:40:40

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Lavy puss suntem una dupa alta... smile

Ioana, asa este...e cumplit de greu... dar trebuie sa credem in Dumnezeu ca nu ne uita..
Eu simt ca acum a vrut Dumnezeu sa se intample, sincer...pt ca dna dr mi-a propus in aprilie sa fac FIV-ul iar eu pur si simplu am zis ca vreau sa mai astept o luna, nu stiu de ce...asa am simtit, desi abia asteptam sa incep...si in luna aia am racit rau cu febra mare, am zacut 2 saptamani...si ma gandeam ca doar Dumnezeu mi-a soptit sa aman procedura...apoi tratamentul de stimulare l-am inceput de Inaltare iar punctia a fost de Rusalii, deci bebeii mei au fost conceputi de Rusalii...cum sa nu fie bine???Acum 3 zile am visat ca cineva imi spunea: esti insarcinata. Nu am vazut niciun chip, decat atat am auzit in vis si apoi m-am trezit, era dimineata...insa am crezut ca visez asa pt ca imi doresc eu prea mult si nu prea am luat in seama. dar acum ce sa mai cred...cand toate s-au legat asa de bine...totul a mers perfect, stimularea, fertilizarea, totul...dna dr a zis ca e fff multumita de cum a decurs tot...deci eu cred ca acum a vrut Dumnezeu sa imi trimita puii. smile

mayya, scarlett, multumesc fetelor puss puss

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-06-18 15:41:36)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#477 2012-06-18 15:42:43

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Deci,am vise premonitorii sau nu??????????Cris, sobolanii erau ai tai!!!!!!!!!!!Sa-ti ajute DD sa fie bine pana la capat si sa ai bebei sanatosi, ca sigur sunt 2...puss majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#478 2012-06-18 15:46:32

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris,  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

sa ai sarcina usoara si la termen, draga mea! si mie mi-au dat lacrimile si incerc sa ma abtin pt ca sunt inca la munca!
yeeeeyyyyyyy!!!! tare mult ma bucur pentru tine, chiar daca eram sigura ca ne ve da vestea cea mare, tot am avut ceva emotii!  hjarta  hjarta  hjarta ce frumos ca tati ii pupa pe bebei in fiecare zi. si eu cred  ca sunt 2 si sunt baietei! inca odata, sa ai sarcina usoara si stiu ca o sa fiti fericiti toti patru puss  puss  puss  puss


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#479 2012-06-18 15:51:01

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

buck puss puss sa traiesti o mie de ani, sper ca atatia soricei cati ai visat sa prevesteasca si alte teste pozitive si la alte fete... smile

blue veve puss puss multumim mult de tot, iti dai seama ca nu conteaza deloc ce ar fi, ne dorim doar sa fie sanatosi!!!

hmmm...cum suna: eu si baietii mei? wink


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#480 2012-06-18 15:51:07

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

de curioazitate big_smile cris ce simptome ai? big_smile


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2012-06-18 15:52:37

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Buck ia vezi cum faci sa visezi prin toamna ceva si pt mine  tongue ca vad ca tine la tine  par
Cris hjarta abia astept sa mai faci beta sa ne zici valoarea, sa creasca pt 2   kram
Eu ma asteptam undeva pe sfarsitul saptamanii sa intri sa ne zici rezultatul, nu stiu de ce. Iti dai seama ca ai inceput de luni cu vesti minunate  happydance astazi sunt euforica. Ai incarcat topicul de energie pozitiva si multa bucurieeee !!!  happy
Si eu insist : sa ai grija de tine, ma bucur ca sotul nu te lasa sa faci efort, bravo lui  applause , nu faceti prostioare acum  tongue lasati pe mai incolo, ca este timp. Dar cred ca ti-au zis doctorii masurile ce trebe sa le iei acum, ce sa faci ca sa fie totul bine. Ioiii ce bucurie.....


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#482 2012-06-18 15:54:43

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris esti minunata par  si meritai din plin sa iti mearga totul perfect dupa cate tras puss
buck sa visezi sobolani pentru toate fetele puss
blue ce face bebe? puss


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#483 2012-06-18 15:56:41

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris, suna hjarta  hjarta  hjarta

buck, tie  puss  puss  puss  puss speciali pentru vis

pup toate fetele cu drag ca nu am apucat pe ziua de azi  puss  puss  puss  puss  puss  puss si un puss special si pt tiza mea  wink

sonic,  par ma bucur ca esti puternica!

acusic trebuie sa fug acasa, prin caldura cea mare  grater  grater dar nu mai conteaza

inca odata puss puss pe toata lumea


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#484 2012-06-18 15:56:58

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

diri puss eu nu am avut mai deloc simptome, de aceea am fost fff suparata saptamana trecuta, eram sigura ca nu reusesc...insa de ieri am inceput sa sper pt ca am avut oarece dureri de burtica ca la menstruatie, insa f usoare, nu a necesitat sa iau no spa...iar pe mine nu ma doare burtica inainte de urati. In plus, sanii ma dor, dar la fel cum ma dureau luna de luna inainte de urati, cu o mica diferenta: mameloanele sunt sensibile la atingere, si inainte de urati la mine sanii mai mereu nu prea mai dureau si se inmuiau...in rest absolut nimic...
Am avut insa un sentiment ciudat tot timpul: chiar si cand nu aveam deloc simptome si eram suparata, efectiv nu-mi puteam imagina ca burtica mea e goala...la inseminarile nereusite nu am simtit asta, de fapt nu am mai simtit asa niciodata...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#485 2012-06-18 15:57:09

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Hello fetele!  puss  par

Am intrat special pt Crisulici  par  Felicitari mami pt reusita!!!! majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  de cand asteptam asa o veste frumoasa din partea ta  wink  ma bucur enorm  dance  iti doresc sarcina usoara si la termen  puss  kram

vezi ca iti faceai griji degeaba pt lipsa simptomelor .fiecare organism e unic wink


.

Offline

 

#486 2012-06-18 15:57:27

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

http://www.pic4ever.com/images/2uge4p4.gif http://www.pic4ever.com/images/greenstars.gifhttp://www.pic4ever.com/images/balloons.gifhttp://www.pic4ever.com/images/congratualtions.gif
madle asa e acum e mai multa energie pozitiva datorita vesti date de cris smile


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#487 2012-06-18 15:59:44

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Doamne Cris ce frumos scrii tu acolo!!! Ai mare dreptate in tot ce spui! Lucrurile se intampla toate cu un rost si Dumnezeu ne da ce meritam atunci cand suntem pregatiti, iar tu esti super pregatita sa ai puiul tau!!! Te pup!!!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#488 2012-06-18 16:01:20

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

lavy, sper sa fie bine bebe, nu l-am mai vazut dar daca ma simt eu bine, zic ca e si el bine! multumesc de intrebare. tu ce faci? cand reusesti sa ajungi la medic? voiam sa iti zic sa nu iti faci griji decat la dureri mari si la secretii urate, in rest e bine sa iei cate un no-spa sa previi contractiile si stai cat ai linistita  puss cu drag! sa ai grija de voi doi!


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#489 2012-06-18 16:01:52

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Deja avem 3 burtici :  - Veve   majoreta
                                - Lavy    majoreta
                                - Cris     majoreta
Va urez din suflet sarcina usoara la toate trei pana la 40 !!!!!!!


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#490 2012-06-18 16:02:37

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cris ce semne frumoase ai avut.Si cu visul ala,ca iti zicea cineva,foarte emotionant.Suna foarte bine eu si baietii mei.Cat te-a ajuns FIV-ul?Unde l-ai facut?Mai ai pus deoparte ceva,la congelator?Ce veste frumoasa,bravooooo,chiar ca ne-ai dat sperante sa mergem inainte si sa fim optimiste.Pup la voi.

Va pup pe toate.De aveti timp imi raspundeti si la intrebarea mea.Patratelul ala a aparut azi.Va multumesc.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#491 2012-06-18 16:02:50

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

madle puss multumesc mult pt sfaturi. da, nu facem nimic.....nu ne trebuie nimic, doar sa fie bine bebeii...da, ne-au spus si de la clinica...fara bai fierbinti, fara haine stramte care sa preseze uterul, fara efort, multa odihna, apa multa si mancare sanatoasa si variata.

mikuleeeeee puss puss multumesc mult draga mea, multumesc din suflet!!!kram asa este, pana la test nimic nu e sigur, cu simptome sau fara...

acum ma rog sa fie bine in continuare!!! rugaciune


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#492 2012-06-18 16:03:00

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ce frumos cris, durerile alea de burtica is de la bebei!

Stiu ce spui, exact acelasi feeling l-am avut si eu cand am ramas, si de atunci feeling-ul meu n-a mai aparut smile

Ma bucur enorm pentru tine!!!! Meriti din plin! Doamne ajuta sa fie bine pana la capat!


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#493 2012-06-18 16:04:42

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

muschetarita draga, va fi bine kram


.

Offline

 

#494 2012-06-18 16:04:44

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Fetele, erau multi sobolani...sigur suficienti pentru toate!!!!Dar mi-a placut ca in vis imi apareau 2 in casa si restul afara...de aia am zis si eu ca cei 2 din casa sunt ai lui Cris..iarcei de afara urmeaza sa fie luati...
Cris, multumesc de urare!Si tu sa traiesti o mie de ani, sa fiti sanatosi sa va cresteti copilasii!!!Ce frumos suna..copilasii!!!!!! kram


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.