homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-39


#723 2012-06-19 11:39:05

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Angelus puss stiam eu ca pot conta pe voi wink
Cris puss stiu draga mea si nu renunt. doar ca daca nu pot natural sunt constienta ca va mai dura mult timp pana la FIV, mai ales ca nu mai e valabil subprogram. cum o vrea Dzeu.
Sonis puss sar'na
Timea puss Mayya puss
Veve chicot si mie imi place. multu puss

Ultima oara a fost editat de madalyna7 (2012-06-19 11:40:09)

Offline

 



#724 2012-06-19 11:43:48

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ochii mei acum am citit , mersi

blue lol sigur nu sti sa gatesti ? pai atunci DA te iau lol

nu mai iau nimic , pana nu intra ana in vacanta sa imi dea o mana de ajutor, eu nu am timp de mine, mananc haotic si mereu pe fuga
LE: acum sa nu credeti ca ma arunc in mancare ca sa nu sufar in urma divortului rotfl

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-06-19 11:44:46)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#725 2012-06-19 11:45:36

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

multumesc de cafelute fetelor

angelus puss puss ma bucur ca mika mica e mai bine. cat despre monti supa imi pare rau ca nu functioneaza la tine , stii ca fiecare organism raspunde diferit la diete. sper sa gasesti dieta care sa te ajute.

mada puss puss goodluck goodluck joi . sper sa vii cu vesti bune rugaciune

soni puss puss tare al tau cu boxerii , e un inceput , si poate in putin timp va renunta si la tigari, stii ca ei au ritmul lor, fac lucrurile cand vor ei , nu cand vor altii. si al meu a inceput sa fumeze din ce in ce mai mult dar sincer il cred ca e stresat si terminat de oboseala . si cand il surprind ca fumeaza si in casa ( eu nu prea am acceptat sa fumeze in casa , de obicei numai la birou fuma ) mereu imi zice gata mami de maine ma las dar stiu ca nu poate , nu acum.

cris si bebebii puss puss hjarta ce semnatura frumoasa ai.

veve si bebe puss puss  , time si bebe  puss puss , onutza puss puss  si restul fetelor prezente un mare puss puss puss puss

Offline

 

#726 2012-06-19 11:47:15

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Angelus rotfl


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#727 2012-06-19 11:52:01

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

mayya puss se pare ca monti te iubeste doar pe tine lol
ma duc sa imi pun o cafea CU ZAHAR asa in ciuda o sa o beau rotfl am zis , is suparata pe el
si am fost cuminte , ca se mira si al meu ca nu calc stramb , dar m-a dezamagit lol


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#728 2012-06-19 11:56:44

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

angelus puss rotfl e clar ca metabolismul tau e altfel, proibabil si din cauza ca alaptezi. stiu ca e destul de greu sa slabesti cat alaptezi. dar sa nu uiti ca esti o sexy mamma , arati foarte bine , mai ales cand ai langa tine doua printese frumoase.
scuze daca ai scris si eu eu am omis dar ce a facut Ana la examene? mai are ?

Offline

 

#729 2012-06-19 12:00:36

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

nici eu nu reusesc sa ma tin de slabit. mananc prost si putin, baza e in pranz ca altfel as muri de foame...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#730 2012-06-19 12:02:05

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

mayuca,neata puss nu,nu cred ca se va lasa vreodata.din decembrie stie ca avem probleme,avea timp sa se lase.ideea e sa nu fumeze ca inainte.dar nu stiu ce sa mai zic....cand mai ai probleme sa si fumezi...ce motiv mai mare ca asta sa aiba ca se lase?

angelus,multumesc puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#731 2012-06-19 12:06:38

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

mayya , ana mai are azi si mane scris , iar pe 25 oral (o teza care sa cuprinda toate materiile)
si pe tine te lua ameteala cand ai inceput monti? eu sambata era sa cad pe strada, eram curioasa daca o fi fost de la regim

onutza la mine cateodata nici in pranz nu am baza, il iau ba pe la 11 , ba la 3 , ba il sar


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#732 2012-06-19 12:10:40

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

soni, eu cred ca trebuie sa il lasi pe el sa vina cu initiativa de a nu mai fuma...cum a facut si cu boxerii. stiu ca nu-i acelasi lucru si trebuie sa ii fie mult mai greu cu tigarile, dar poate simte nevoia sa ia el decizia. ....e greu tare cu tigarile astea. nici tatal meu nu a reusit niciodata sa se lase, oricat am insistat, mai putine de 6-8 nu fuma pe zi. si mi-a zis ca poate sa faca orice, numai asta nu.

angel, nu gatesc nici ce stiu daca ma iei! tongue hai, curaj , ca te ajuta ana sa slabesti in vacanta  puss


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#733 2012-06-19 12:13:07

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

blue,tratamentul de il tine de 4 luni poate fi degeaba daca fumeaza...atatia nervi,durere si timp pierdut si bani pierduti.acum am dat iar comanda de spermotrend-250 lei.la cateva zile se termina cetebe,poi acidul folic,apoi vit E....acum si carnilul.sunt milioane pe care de-abia le avem.si am muncit non stop sa fac bani de toate astea.si el da cu piciorul,pt ca nu se poate lasa de fumat.nu vrea in primul rand.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#734 2012-06-19 12:19:21

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cris puss am citit din urma si am vazut testul cel frumos hjarta si beta cea mare. felicitari pt puiuti. sigur sunt 2, eu dimineata nu citisem din urma, scuze kram sa dea Domnul sa fie un baietel si o fetita sanatosi si mancaciosi tongue
m-a emotionat tare mesajul tau. ai trecut prin atatea...meriti din plin fericirea asta mare pe care o traiesti par

Mayya puss tu de ce nu ai dormit azi noapte?

Offline

 

#735 2012-06-19 12:34:56

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

sonia puss stiu cum e  cu fumatul asta, doar ca stiu cum a fost si la al meu ..degeaba l-am terorizat vreo 3 ani sa se lase, tot cand a vrut si a simtit el s-a lasat. din pacate s-a apucat din nou supa

angelus goodluck goodluck Anei. eu nu am avut probleme cu ameteala. la mine treaba statea altfel , eu inainte de monti mancam numai seara, ziua nu apucam si nici nu sinteam foame. normal ca atunci cand am intrat la 3 mese pe zi s-a schimbat metabolismul si poate din cauza asta am si slabit . si culmea e ca mancam mai mult si mai des decat inainte si de asta pt mine a fost usurel sa tin.

mada puss puss iar am avut niste discutii "dragute" in familie, tot legat de casa noastra si pur si simplu m-au terminat


fete dragi eu ies putin, ma duc sa ii iau un cadou lui mama , ca e ziua ei astazi.
revin puss

Ultima oara a fost editat de mayya06 (2012-06-19 12:37:59)

Offline

 

#736 2012-06-19 12:39:12

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Mayya puss imi pare rau pt discutii sad la multi ani sanatosi si fericiti mamei tale

Offline

 

#737 2012-06-19 12:40:42

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

mayya birthday mamei tale

angel eu nu sar pranzul ca ma ia sotul la pensiune sa mananc. in rest cand apuc si ce apuc...

noi iesim afara, va pupam dulce pusspusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#738 2012-06-19 12:41:24

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

hopsieu am un pic de timp sa va citesc, cam vreo ora si dupa iar tre sa o iau din loc disperat
soni puss tare al tau cu boxerii lol cred ca tre sa-i propun si la al meu asa ceva lol
mayya puss offf, iar ai problemute cu casa sad pup puss la multi ani mamei tale  birthday  birthday  birthday
angelush puss ma bucur ca mika e mai bine, multa bafta anei la ex pe care le mai are goodluck
time puss
mada puss goodluck la HSG

Ultima oara a fost editat de tya (2012-06-19 12:42:08)


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#739 2012-06-19 12:49:40

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Uff, am avut asa multa treaba...

Cris, puss chiar ca ai o semnatura frumoasa. Iata ca lupta ta a fost rasplatita, iar acum ai in burtica 2 minuni. puss

Sonia, e fara cuvinte declaratia ministrului. Probabil ca daca ar fi avut probleme in a concepe un copil, ar intelege cat de necesar este acest Subprogram. Eu una, fara sa se interpreteze ca fac politica, nu am incredere in acest usl deloc. Or sa puna biciul pe noi din toamna, de vom fi vai de noi. bang
Ei dau vina pe ceilalti, dar pana acum 4 ani, cine a guvernat? Suntem niste fraieri care existam pt ei doar din 4 in 4 ani. Iar noi ne multumim cu aceasta conditie.
Avem o tara rosie...asa va fi si fundul nostru din toamna incolo. bang

Mada, bafta joi la HSG. Ai terminat tratamentul pt infectia aceea? puss

Angel, ce ma bucur ca e mai bine Mika. puss

Onu, ce poza frumoasa!

Mayya, puss sa iti traiasca mama! Sa fie sanatoasa si mereu sa o bucure cei din jur! party

Veve puss  puss si pt tine si pt bebe care creste frumos la mami in burtica.

Blue puss

Tya puss

Ioana puss

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-06-19 12:52:24)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#740 2012-06-19 12:49:46

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

mayuc,  birthday  birthday  birthday multi ani fericiti mamei tale, si sa o faci bunicuta cat mai curand! imi pare rau ca sunt discutii din alea dar tu incearca sa devii imuna si sa nu te afecteze ca nu merita!!! puss  puss  puss
apropo de cele 3 mese pe zi, si eu mai slabesc cate putin cand stau acasa si pot sa mananc de 3 ori pe zi, chiar daca pap mai mult si nu tin cont de reguli.


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#741 2012-06-19 12:50:59

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Buna fetele,venii mai devreme de la plaja,e calddddd de mori,am stat 1 ora si in apa,dar degeaba,parca ne ardea cinevu cu bricheta.M-am spalat pe cap,si astept inca 1 ora sa coboram la masa.


Bine ai venit ochii_mei nu stiu cum as putea sa te ajut in problemuta ta ,dar iti pot dori sa fii cat mai repede o mamica fericita. puss  puss


Ramona te-a lasat capul.Citisei ce am scris eu cu musetelul?Succes sa-ti treaca si sa fii bine. puss  puss


Angel cum e puiuta ta?Ce peste ai?E maricel?Cati sunt si aici in apa,ce ma distrez sa alerg dupa ei.Ce i-ai dat pana la urma sa pape? puss  puss


Cris saru ma sa fie asa cum zici tu si sa ma laud si eu cu un test asa frumos ca al tau.Mie imi e frica al naibii de anestezia total,ca sa-ti faca punctia nu face si in coloana?Imi e frica.Cam cat ajunge 1 luna de chirie,ca eu nu pot face cu el sus jos Bacau-Bucuresti.Cate zile de stimulare ai facut?Tu ovulai bine inainte,luna de luna?Ce doza ai bagat in burtica?Iarta-ma de te stresez cu atatea intrebari,vreau sa-mi imaginez cum merge treaba daca m-as duce si eu. puss  puss


Sonia dar ce ti-am zis eu acolo,e tot FIV,si sansele sunt la fel,in afara ca nu te stimulezi si bagi toate injectiile alea in tine.Pup si sa fie cu ochisori inainte sa incepi tratamentul pentru FIV. puss  puss


Florariu multumesc,deja sunt prea bronzata,de ar fi pt mine,mi-ar ajunge plaja,dar ce sa-i fac eu lui al meu,inca 10 zile de chin si calduraaaa.  dumbom   puss  puss


De cand sunt la mare,am vazut vreo 20 de burticute de peste 5 luni insarcinate,ce frumosssss. hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta



Blue_moon  rotfl2 e cald afara,cu ce vei umbla prin septembrie-octombrie? puss  puss  puss  puss


Madalyna  puss  puss


Onutza   puss  puss la tine si  puss  puss  puss  puss  puss la frumusetea de bb ce ai tu acolo la avatar.


Mayya puss  puss La multi multi ani mamicii tale.


Time  puss  puss


Tya   puss  puss


Va pupik pe toateeeee.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.