homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-63


#1179 2012-06-20 17:13:36

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Angelus, spor la treaba si goodluck goodluck la dr.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 



#1180 2012-06-20 17:21:57

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris, o să o spun p?nă mă voi sătura să o văd.

Soni, și eu i-aș da m?ncare..adică l-aș lăsa să ?i ducă, dar fărăr să mă implice pe mine. adică ceva de genu...du-i m?ncare (și doar at?t) dacă asta simți tu că trebuie să faci (chiar dacă mie mi se pare că nu e așa) dar fă-o ?n așa fel ?nc?t să nu te văd eu și să nu fiu implicată. sper că ai ?nțeles, nu știu cum să explic mai bine.

matreoska, eu nu judec pe nimeni. nu sunt Dumnezeu și nici nu mi-aș dori să fiu. dar mă doare că unei femei nu ?i pare rău că copilul ei a fost ucis.  și sper să am dreptul să mă doară. ?n rest e decizia ta și ți-o respect chiar dacă nu sunt de acord cu ea.

nu mai știu ?n rest ce am citit


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1181 2012-06-20 17:28:14

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Ma duc si eu acasa wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1182 2012-06-20 17:31:18

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

wave

raveca puss stiu ca sangele apa nu se face,dar sa stii ca doar atat au in comun-sangele,parintii,in rest nimic.nu frate sau e ala care a stat langa el prin multe momente dificile,ci eu.nu-l pun sa aleaga,dar nici de proasta n-o sa ma ia nimeni!imi pare rau ca nu esti bine...

ioana puss

madutu,multumesc puss Doamne ajuta maine!

cris,uraaaaa! bis  par si eu tot in toamna fac 32 smile

stormulache puss te-am inteles perfect.o sa vad cum gestionez situatia.

matreoska,era indeajuns ca ai zis ca ai facut avort,dar si ca nu-ti pare rau?aici sunt fete care au probleme,care incearca demult,care poate nu o sa aiba niciodata copilul ei si tu vii si-ti spui ca nu-ti pare rau?degeaba o mai dregi dupa cu scuzati-ma!pt mine din acest moment nu mai existi nici ca fiinta virtuala!

angelus,felicitari Anei! applause

ma apuc sa scriu diplomele,la 7 jum ma duc sa ma tund.

va pup.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1183 2012-06-20 17:34:54

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

timi wave

soniuc kram

Angeluș. am uitat să-i zic Anei felicitări. să ureze multe astfel de bucurii puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1184 2012-06-20 17:35:42

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Soni, si pe mine m-ar deranja dar i-as da pana la urma. dar trebuie sa i se bata obrazul...pana la urma cand iubesti pe cineva trebuie sa il inveti sa se descurce in viata, nu sa il faci dependent de tine...asa cred eu

Frumos ai zis Veve... sunt de acord.
Si eu intru in spirala maine... cu tot sufletul.hjartahjartahjarta
Vreau si eu sa vad albumul, sunt fete pe care nu le-am vazut niciodata... mai mult ca idee sa stiu cu cine vorbesc...
si sa nu stau sa imi imaginez cum ar fi persoana aceea...
cum am facut cu Crisuliciul in ziua cand am vazut caruciorul de gemeni( mi te-am imaginat inalta la 1.70 aprox., saten-brunet par pana la umeri rotfl )...
Almi puss  cred ca e un chin pe tine sa privesti marea,sa intri in apa cu picioarele.. sa te incalzeasca pana la bronz razele soarelui..
sa intri in apa si sa nu mai vrei sa iesi pe canicula asta... of ce chin pe tine rotfl.M-as chinui si eu macar 2 zile hjarta
Scarlett, scucces iubita sper sa fie bebe hjarta
Tya nu mai zi ca nu poti fi printre norocoasele nr.77... mai e pana la decizia finala, fi optimista puss
Crisulici drag:*  5+hjartahjarta...DPN-26 februarie 2013  inca citesc si stiu ca astepti telefon ... stiu sigur ca va fi mare mare mare .. ca pentru doi normal hjartahjarta
Ales, doamne ajuta sa fie fluturas acolo in burtica puss
Nerama puss
Cris mi se facu piele de gaina 454-->196.. sunt gemeni, am zis  rock
Angel.. felicitari Anei .. e geniala puss iar mamica o Super Mamica puss
Madle,puss pare rau de herniile ale.. of cat de dureroase sunt, sper sa treaca cu fizio.. chiar daca vor fi decat o perioada.
Nu intra in asigurarea de la munca orele de fizioterapie? tillfreds
Rave puss pup sa treaca .. si nu le ignora problemele , cauta o zi cand esti mai relaxata si "deznoada-le"..
sa nu te macine pe dinauntru si sa-ti afecteze sanatatea.
Time puss si bebe mic ce mai are putin si e in bratele mamei hjarta puss
Madle , ce repede ai ovulat luna asta big_smile.... pup sa treaca durerea de cap.
Matreoska.. mult curaj inainte:* ..pare rau pentru ce ai facut..nu am cuvinte.. nu mai scrie aici de asa ceva, te rog.
Eu am o finuta nascuta in `97 la 12:07...sunt mandra sa spun ca am convins aceea sa abia aceast copil..
chiar daca ea era indrumata de mama ei, etc sa ....Am asista si la nasterea ei, ii port poza mereu in portofel.
Cred ca v-am aratat eu poze cu ea hjartahjartahjarta.
Scarlett.. copii o s ane dorim toata viata... eu as face o echipa de fotbal.. mai mult rotfl...
dar ii vreau cand o sa creasca sa ii pot ajuta financiar ..
si de aceea sper sa ajung la 3 maxim ....Iti doresc sa vina bebe cat de curand puss
Elenus... pictorita noastra frumoasa hjarta ... obosita ? puss
Anca90 puss
Hell puss
Sonica puss..iti dau dreptate.. pentru ca stiu ca nu te referi la mancare.. poate e o portita pentru ca sa ii de si bani, etc..
si sa ajunga dupa ce nu mai are nevoie de voi la fel sa va trateze ca pana acum...Mai spunea cineva ca are un ex in familie..
am si eu unu... vorbeste cu mine cand are nevoie de ceva.. si atat!..astia sunt si nu ii poti schimba... cred ca li se cuvine tot..
ca ce e al lui e doar al lui iar toti SUNT OBLIGATI sa il ajute.. sunt satula :-J.
Dar vorbeste cu al tau si sub nici o forma nu lasa ca o astfel de persoana sa va strice relatia...
Ioana.. esti la baldi baldi.. hjarta puss
Carla.. ah nu stiu ce-i cu ea.. dar sper din tot sufletul ca e bine.
Va pup pe toate puss.
Eu daca o tineam asa .... batraneste cu cititul .. scriam roman aici ca va merg degetelele de mama mama alcool  alcool  alcool


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1185 2012-06-20 17:39:55

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cristina puss sper sa nu fie cazu de cearta,etc.sper sa se intoarca la ma sa.ca doar tre sa il mai tina 10 ani.primisi mailu?


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1186 2012-06-20 17:43:54

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cristina puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1187 2012-06-20 17:49:48

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Da , multumesc inca odata.. si am citit ca AMH la synevo... le-am calculat aseara asa cam cat ne-ar costa si la mine vreo 250euro(numai analiz hormonale) la al meu 200(daca face analize hormonale si el)- acum intreb: e bine sa le faca sau..
Nu mai aveam somn ... de aceea vroiam sa mai lungesc momentul asta.... ca deja m-a luat bataiala, stresul  si toate cele...
La d-na doctor... o sa imi faca decat eco, secreti si pap... dar sa inteleg ca merg la ea ca sa imi citeasca si dupa analizele.. etc. asai?..
Histero face si ea ?... pun in calcul si asta.. chiar as vrea sa fac daca pana acolo ies toate bune.. dar sper sa am timp..si sa fie perioada in care trebuie facuta.. inainte de ovulatie daca nu ma insel.
Iar hormonalele in ce zile trebuiesc facute?...era acolo o ditamai lista.. le-am pus pe toate sa vad cam cat costa.. dar nici nu stiu exact ce trebuie facut ..LH.TSH.progesteron.. nu mai stiu  hmm

Incerci sa nu se ajunga la cearta ....puss... acum stii schimbarea radicala a "dragei" tale soacre ..  hmm..i se facu drag de voi dintr-o data.. ca avea cu printu` probleme  chicot


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1188 2012-06-20 17:52:20

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

fetele,frumoasele wave  puss  par

gata, am aterizat si eu acasa, fost in toate directiile azi chiar si pana la Bacau, cu treaba chicot

iar maine am lunga pana la Constanta tot cu treburi. Vine cineva pe la mare in wk? ca io-s cantonata pana duminica dimineata la Mamaia.

mai aveam vreo 4 pagini de citit din urma dar am intrat intai sa va pupicesc asa ca poate mai am scapari  chicot

tyaaaaaaa disperat nu-mi cer scuze de gafa pt ca tot o sa se intample ce-am zis, cred ca esti pe drumul cel bun puss  puss  hjarta


angel puss da' ce i-am facut bre dr-ului? nah..de aia-i dr de putzulici ca sa le controleze rotfl2  rotfl2 da' sti, never ever nu m-a gadilat si pe sezlong (ala pe care stau pt eco) si pe calu' balan...nush de ce m-a cracit de 2 ori ieri rotfl  rotfl  rotfl
Pup si eu pe Ana si pe limbuta mica, sa fie bine la pediatru si pt tine fara numar  puss  puss  hjarta

mada puss am intrat si eu in spirala pt tine, sa fie buna trompita  goodluck  goodluck

ioanaaaaaa si veveeeee wow da' nush ce vreti sa spuneti rotfl2  rotfl2 stiti ceva ce eu nu stiu rotfl2 hihihi, mi-ar place la nebunie sa simt un ghemotoc mic in burtica mea dar nu prea cred ca acum...sa dea DD...

soni puss nu-mi plac trantorii si aca esti femeia pe care mi-o inchipui eu sunt convinsa ca vei face in asa fel incat sa nu te certi cu al tau pt ceva ce chiar nu merita. Adica, frate sunt destule lucruri mult mai importante la care sa va ganditi voi 2 ca sa mai ai timp sa-ti bati capul si cu alte chestii care-ti rapesc din viata timp, timp care nu se mai intoarce  tummenupp  puss  hjarta

ochisori puss eu asa spun ca numele tau (si stiu ca am mai spus cuiva aici dar in alt context) e predestinat, in curand ai sa ai 2 ochisori dragi care te vor privi

ramo  puss  ma omori cu ,,pfoai" rotfl2  rotfl2 de cate ori am citit, am si rostit si suna misto tare rotfl2  rotfl2

cris8  puss sa fie beta mareeee, e fapt sunt convinsa ca asa va fi !! hjarta

scarlet puss sa fie  bebe

cristinica, hell, madle, time, lavy, rave, elenus, almi, diri, nerama,ales, bety, mayya, amalia,matre, flora,moon, mika si-s sigura ca am mai uitat dintre fete dar nu cu intentie cate un  puss si cate o  kram pt fiecare

citesc si eu din urma si revin

Ultima oara a fost editat de mihaD (2012-06-20 18:04:41)

Offline

 

#1189 2012-06-20 17:58:17

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cristina,hormonii eu i-am facut in ziua 3,adica LH ul,estradiolul,FSH ul,progesteronu in ziua 21 ca ovulez regulat.sau il faci la 7 zile de la ovulatie.prolactina nu am mai repetat-o,am facut-o in februarie 2011.restu ii poti face oricand.HSG nu face dr ,te trimite la clinica unde am fost si eu,o clinica particulara la o dr radiolog.se face in zilele 6-10 ale cm ului.vorbesti cu ea.in functie de cum iti iese PAP ul si secretia.da,cred ca te duci sa iti citeasca si mai platesti un recontrol,mie mi-a cerut asistenta 40 lei.sunt aci pt orice informatii vrei.sperm ti-am scris unde sa o faci in craiova. puss

mihaD puss o sa am grija.

aa,soacra mea si-a dat seama de ceva timp ca asta nu o sa ii dea nici un pahar cu apa,da acu e tarziu....

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-06-20 17:59:32)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1190 2012-06-20 18:00:03

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

miha puss

eu ies pe motive de dinner time... revin


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1191 2012-06-20 18:00:53

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cristina, obosta, si fara idei mai nou sad
tre sa fac rapid o animatie si habar nu am ce sa fac


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1192 2012-06-20 18:01:24

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

am ajuns acasa,urasc caldura asta grater diablo
cristina puss nu e bebe ,am inceput sa ma patez usor usor,dar asta e mergem inainte smile
ma apuc de ordine trag draperiile si fac curatenie doar in chiloti rotfl2


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1193 2012-06-20 18:06:34

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

bauuuuuuuuuuuuuuuuuu puss ce faceti?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1194 2012-06-20 18:07:49

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

elena puss

ales puss

ramo par fata,cand ai examenu scris si sustinerea lucrarii?ca te mai intrebai si dim.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1195 2012-06-20 18:08:02

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Miha puss....cum te mai simti ?.. ceva semne de gonganel ? puss
Aha.. ca dupa calculul d-lui FF o sa treb sa apara uratii in ziua 8( eu zic ca mai devreme dar il las in pace ca recalculeaza el luna viitoare)
Asa ca o sa fie tocmai bine ca am toata luna ciclului in tara si in luna aia va fi si ovulatia etc.
Ce altceva vroiam sa mai te intreb...si pentru spermograma si hermonale trebuie facuta programare ?
Pai de asta ziceam de doctora ca .. fac eu analizele alea dar o sa ma uit la ele ca boul la poarta noua cu voi nu o sa pot vorbi sa va intreb daca au iesit bine ... nu le voi intelege desigur si poate ma voi speria mai mult incercand sa le "citesc" eu ....si e bine sa ai pe cineva competent sa iti spuna ce si cum...
Eu cred ca sunt nebuna  bang ... ori e normal.. ma iau crizele de ansietate numai gandindu-ma.. scriind de aceste analize....imi e o frica  cesafac


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1196 2012-06-20 18:14:56

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

sunt capie,soni.sambata scris si marti oral.apoi am niste concursuri.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1197 2012-06-20 18:19:43

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

succes,ramo par 

cristina,pt hormoni nu-ti trebuie programare la synevo.fa-i doar tu deocamdata.pt sperm iti trebuie programare.suni la hitmed.si vezi ce iti zice de-acolo.nu te speria!o sa fie bine! puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-06-20 18:20:05)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.