homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-65


#1217 2012-06-20 18:59:28

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

flor,
1. mai sunt ardelence, dar nu știu eu de unde e fiecare. cred că Any și Time sunt ardelence.

2. sunt scorpie...


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 



#1218 2012-06-20 19:03:20

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

tya a scris:

wave
cristina puss pai sunt optimista, nici nu am zis altceva, doar am clarificat confuzia lu mihad ca m-a trecut cu puiut aseara, alaturi de time chicot
mihaD puss asa asa, poate ai prevestit ceva lol
ochisor puss la ce medic mergi?
elena, ramo  goodluck  goodluck  la licenta

Dupa 3 tenative de "relatie"cu un medic, cred ca mi-am gasit medicul potrivit...si om si medic..Dna Dr.Grigore...ea mi-a facut si histeroscopia.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1219 2012-06-20 19:04:12

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ok  am debifat dar ce insemna  chestia aia ?
hell ma gandeam eu de  ce ne intelegem noi asa din priviri smile glumesc eu am ascendent  in scorpion si sincer sunt cele mai adorabile persoane pt mine , mi-ar fi placut si un sot  scorpion big_smile ca sunt iubareti tare


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1220 2012-06-20 19:08:26

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

flor kram eu nu prea mă agit cu zodiile. mă ?nțeleg cu oricine e om. și oricine mă acceptă așa cum sunt. cu defecte și calități. și care nu se supără c?nd ?mi spun pctul de vedere


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1221 2012-06-20 19:11:08

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

matreoska a scris:

Sonia :Nu am incercat sa dreg nimic stai linistita, asa am gandit eu la 21 de ani ca este bine sa fac,un copil trebuie crescut de amandoi parintii nu doar de unul din ei si aici inchei subiectul,cat de spre existenta mea ca persoana virtuala ptr tine .............O seara frumoasa la toata lumea.
Nu cred ca am aberat de fiecare data cind am scris ceva :nu inteleg despre ce se discuta,dar parerile sunt impartite .....

Draga mea, eu am o parerea (nu trebuie sa mi-o impartaseasca nimeni)... singurul care ne poate judeca este Dzeu. Normal, si eu imi exprim pareri, dar incerc sa nu judec pe nimeni...in situatia celui "judecat" poate as fi facut la fel. E adevarat, multe fete se chinuie si isi doresc enorm sa obtina o sarcina, si pe toate de doare cand auzim de avort... dar, vorba altcuiva de aici, eu respect decizia fiecaruia, chiar daca poate nu sunt de acord cu ea, pentru ca orice decizie este motivata de ceva.
Deci, eu zic sa incheiem subiectul si sa ne concentram pe lucruri cu adev importante, si lucruri pentru care suntem aici: sa ne sustinem una pe alta, sa ne sfatuim, sa facem schimb de experiente.... sa ne ajutam una pe alta sa trecem peste perioada, mai grea sau mai usoara, mai scurta sau mai lunga, pana la obtinerea unei sarcini.
De acord?

Merci


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1222 2012-06-20 19:12:00

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ma apuc sa fac putina ordine in dulap diablo


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1223 2012-06-20 19:12:01

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ochii_mei a scris:

tya a scris:

wave
cristina puss pai sunt optimista, nici nu am zis altceva, doar am clarificat confuzia lu mihad ca m-a trecut cu puiut aseara, alaturi de time chicot
mihaD puss asa asa, poate ai prevestit ceva lol
ochisor puss la ce medic mergi?
elena, ramo  goodluck  goodluck  la licenta

Dupa 3 tenative de "relatie"cu un medic, cred ca mi-am gasit medicul potrivit...si om si medic..Dna Dr.Grigore...ea mi-a facut si histeroscopia.

Care sunt cele 3 "tentative"? Daca vrei sa zici, bineinteles.

Offline

 

#1224 2012-06-20 19:13:05

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ramo,ma mai duc si maine.

matreoska,in primul rand afirmatia ta ca nu-ti pare rau imi lasa un gust amar,nu avortul neaparat.

merg la tuns.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1225 2012-06-20 19:18:07

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Flor, intraducere inseamna aruncata--- ce stiu eu ca se foloseste cand nu iei temperatura corect(in fiecare zi la aceeasi ora). puss
Sonica puss...
Ramo lasa dulapul... e cald  chicot
Hell  tummenupp parintii mei sunt scorpioni wink....
fratele capricorn tillfreds ...
Eu ma joc.. pe un joc ce joaca al meu  chicot


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1226 2012-06-20 19:23:16

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

be_happy a scris:

ochii_mei a scris:

tya a scris:

wave
cristina puss pai sunt optimista, nici nu am zis altceva, doar am clarificat confuzia lu mihad ca m-a trecut cu puiut aseara, alaturi de time chicot
mihaD puss asa asa, poate ai prevestit ceva lol
ochisor puss la ce medic mergi?
elena, ramo  goodluck  goodluck  la licenta

Dupa 3 tenative de "relatie"cu un medic, cred ca mi-am gasit medicul potrivit...si om si medic..Dna Dr.Grigore...ea mi-a facut si histeroscopia.

Care sunt cele 3 "tentative"? Daca vrei sa zici, bineinteles.

nu am de ce sa ascund:
- 1. Dr.Blidaru- profesional nu pot comenta, ca om ok(a fost prima dr la care am fost, si chiar a fost ok).. ce m-a deranjat?... mi-a recomandat sa fac o eco la sani, la o dr recomandata de ea, prietena de-a dumneaiei. Eu, avand asigurare privata, am mers la clinica cu care avea firma contract, pentru a nu plati (si fiind o clinica buna, si medicul imagist bun). Cand am mers la Dr.Blidaru la control si a vz ca n-am mers la cunostinta ei, nici nu a vrut sa se uite pe rezultate...si a fost a doua si ultima vizita la ea.
-2. Dna.Dr.Elena Mihalceanu- profesionista, nimic de comentat...doar ca o persoana foarte rece, de la care trebuia sa scoti vorbele"cu clestele"; si eu vreau un medic cu care s apot vorbi fara retineri. Reped, profesional nimic e reprosat, am fost de cateva ori la dumneaiei, doar ca nu ne "potriveam"
-3.Dna.Dr Dumitru-Carauleanu- experienta de anul trecut...2 vizite- se poate vorbi cu ea, are un zambet pentru oricine, te linisteste daca e vreo problema, foarte deschisa si placuta ca persoana. nici profesional nu m-a dezamagit, doar ca din cunostinte am auzit ca nu e extraordinara in urmarirea unei sarcini, sau in infertilitate....si am hotarat sa "inchei colaborarea".
-4.Dna Dr. Grigore.... deocamdata nimic de comentate, nici profesional , nici ca persoana..  Ba chiar sunt foarte incantata de ea.

Dar, stiti cum e, fiecare are pasarelele ei, poate altcineva e multumit de oricare din medicii de care eu nu am fost....fiecare are afinitati sau respinge o anumita persoana.
Si am povestit cam mult, dar am punctat la fiecare ce anume m-a facut sa renunt.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1227 2012-06-20 19:23:18

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ochii_mei a scris:

matreoska a scris:

Sonia :Nu am incercat sa dreg nimic stai linistita, asa am gandit eu la 21 de ani ca este bine sa fac,un copil trebuie crescut de amandoi parintii nu doar de unul din ei si aici inchei subiectul,cat de spre existenta mea ca persoana virtuala ptr tine .............O seara frumoasa la toata lumea.
Nu cred ca am aberat de fiecare data cind am scris ceva :nu inteleg despre ce se discuta,dar parerile sunt impartite .....

Draga mea, eu am o parerea (nu trebuie sa mi-o impartaseasca nimeni)... singurul care ne poate judeca este Dzeu. Normal, si eu imi exprim pareri, dar incerc sa nu judec pe nimeni...in situatia celui "judecat" poate as fi facut la fel. E adevarat, multe fete se chinuie si isi doresc enorm sa obtina o sarcina, si pe toate de doare cand auzim de avort... dar, vorba altcuiva de aici, eu respect decizia fiecaruia, chiar daca poate nu sunt de acord cu ea, pentru ca orice decizie este motivata de ceva.
Deci, eu zic sa incheiem subiectul si sa ne concentram pe lucruri cu adev importante, si lucruri pentru care suntem aici: sa ne sustinem una pe alta, sa ne sfatuim, sa facem schimb de experiente.... sa ne ajutam una pe alta sa trecem peste perioada, mai grea sau mai usoara, mai scurta sau mai lunga, pana la obtinerea unei sarcini.
De acord?

Merci

Sunt total deacord cu tine ,dar imi pare rau ca am fost inteleasa gresit sau mai bine zis ca m-am exprimat gresit.

Multumesc si eu pentru intelegere

Offline

 

#1228 2012-06-20 19:24:54

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

MAtreoska, ai luat testele de ovulatie? Eu acum merg sa-l fac...revin peste 15 min cu rezultatul smile


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1229 2012-06-20 19:33:59

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Ochii_mei, mersi de raspuns. Dr Mihalceanu e unul dintre medicii la care am mers si am o parere tare buna. Despre ceilalti stiu doar din lectura de pe net

Offline

 

#1230 2012-06-20 19:35:52

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

am revenit smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1231 2012-06-20 19:39:43

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

be_happy a scris:

Ochii_mei, mersi de raspuns. Dr Mihalceanu e unul dintre medicii la care am mers si am o parere tare buna. Despre ceilalti stiu doar din lectura de pe net

Exact cum am spus, fiecare poat. e fi compatibil cu altcineva. Profesional si eu am fost si sunt foarte incantata de dumneaei. Desi la mom resp nu eram de acord cu tratam dat de ea:diane 35 ptr ovara micropolichistice, l-am luat.. si Dna Dr Grigore mi-a confirmat ca mi-au facut bine, prin urmare nici vb acum de ovarel micropolichistice.... Tratam cu Diana mi-a facut destul de rau... am luat ceva kg in plus (nu ca mancam mult, nu-mi dadeau pofta de mancare, dar ma-u cam dereglat hormonal); dureri de ficat, si medicul endocrinolog spune ca nodulul pe tiroida ar fi putut aparea de la tratam indelungat cu acc (mai luasem marvelon cativa ani inainte).

tu la ce medici ai mai fost happy? sa inteleg ca esti din iasi?
se pare ca nici azi nu e vb de ovulatie sad sau am facut ceva rau, ca mi s epare ciudat testul , diferit fata de ieri si alaltaieri...imbibat cam mult...
Mai asteptam

Ultima oara a fost editat de ochii_mei (2012-06-20 19:42:22)


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1232 2012-06-20 19:44:37

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Exact, o persoana poate fi pe aceeasi lungime de unda cu cineva cu care o alta persoana nu e compatibila deloc.

Totusi, ptr probleme serioase de infertilitate nu as merge la niciunul dintre medicii din cei de mai sus ( nu stiu daca tu ai probleme legate de obtinerea unei sarcini sau nu).

Eu am fost la Dragomir, Mihalceanu, Ciobanu. Asta mai recent, cu ani in urma am fost si la o dr la Avicena. Iar acum inca nu sunt 100% hotarata daca sa merg la Orygin la Doroftei sau sa incerc la Onofriescu ( desi in ultima perioada am auzit mai mult lucruri neplacute decat placute despre el - profesional vorbind).

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-06-20 19:47:53)

Offline

 

#1233 2012-06-20 19:47:35

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ochii_mei a scris:

MAtreoska, ai luat testele de ovulatie? Eu acum merg sa-l fac...revin peste 15 min cu rezultatul smile

Da fata l-am facut acum 2 minute testul de sarcina are o linie si cel de ovulatie la fel asa ca luna asta gata cred ca a plecat trenul pentru mine:(

Offline

 

#1234 2012-06-20 19:49:17

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Angel ehh nu am cum sa am grija cu caldura, beau multa apa, e tot ce pot face. Dar multumesc ca esti grijulie, mi-a facut mare placere  rodnar
Cris8 multi ani inainte  par

Merg sa mananc...


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1235 2012-06-20 19:49:51

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

seara buna , am venit de la pediatru
mika are roseola infantum , a sasea boala a copilariei , e tot ceva gen pojarel, oricum a trecut ce a fost mai rau (febra) acum asteptam sa treaca bubitele
multumim tuturor de ganduri bune, si de laude lu ana puss puss

merg sa termin in bucatarie ca a trebuit sa plec si nu am terminat


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.